1 Şubat 2011 Salı

Yükselen Balık - Şubat AyıMerhaba Arkadaşlar;

Şubat ayının ilk haftası içinde daha gizlilik içinde hareket etmeye özen gösterebilir, sağlıkla ilgili konular çok daha fazla ön plana çıkabilir. Güneş ve Mars’ın 12. evinizde hareket ediyor olması, kendinizi ortaya koymakta biraz zorlanabileceğinize işaret ettiği gibi, psikoloji, ruhsal, manevi konularla da daha çok haşır neşir olabilirsiniz. Özgüven ve ago 19 Şubata kadar hayatınızda biraz daha geri planda. Aslında dinlenmek ve hızlı gelişmelere karşı hazırlık yapılması gereken bir süreçtesiniz.

Venüs ve Uranüs arasında ki gerginlik ayın ilk haftasına damgasını vurarak iş ve kariyerinizi ilgilendiren konularda sürpriz, beklenmedik gelişmelere işaret etmekte. Özellikle iş ilişkisi kurduğunuz kişilerle ilişkilerin çok daha ön plana çıkacağı bugünlerde biraz gergin etkiler söz konusu.

3 Şubatta kova burcunda gerçekleşecek olan yeni ay ile birlikte sağlığınızı ilişkilendiren konularda ve gizli düşmanlıklara karşı dikkatli olmakta fayda var. Bir süredir işlerinizin bir türlü rast gitmediğini, ya da aksilikler silsilesi ile uğraşmak durumunda kalmış olabilirsiniz, bu yeni ay ile birlikte bu koşullar yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlıyor. Özellikle finansal konulara daha gerçekçi yaklaşabilir, somut sonuçlar elde edebileceğiniz adımlar atabilirsiniz.

Yeni ayın hemen ardından Merkür; Kova burcuna Venüs ise Oğlak burcuna giriş yapacak. Venüs’ün oğlak burcuna geçişi ile beraber sosyal çevrenizden daha keyif alabileceğiniz, davetler, organizasyonlar içinde yer alabileceğiniz, arkadaşlarınızda daha çok çok bir araya gelebileceğiniz bir sürece girmiş olacaksınız. Bu etkiler ay sonuna kadar etkili olacaktır.

Merkür’ün Kova burcuna geçiş yapması ile beraber, gizli kalmış şeyleri daha çok araştırabilir, okuyabilir, detaylarla daha fazla ilgilenenebilirsiniz. İşinizin yaratıcılık gerektiren bir iş ise veya yazı ile ilgili ise 23 Şubata kadar oldukça yaratıcı çalışmalar yapabilirsiniz. Merkür’ün 12. evinizde ilerlemesinin bir diğer olası etkisi de bazı dedikodulara maruz kalmanızdır.

Şubatın ikinci haftası size ait olmayan ama sizi yakından ilgilendiren finansal konularla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. 8. evinizde hareket eden Satürn, Mars ve Merkür ile uyum içerisinde olacağı bu hafta, eşinizin finansal konuları, miras konuları, banka kredileri, borç ödemeleri, morgıç ödemeleri gibi konularda organize ve disiplinli hareket ederek olası krizleri veya sorunları daha akılcı bir şekilde aşabileceksiniz.

18 Şubatta Aslan burcunda gerçekleşecek olan dolunayda birlikte çalıştığınız kişilerle iletişimde egonun fazlaca ön plana çıkması ilişkilere ciddi zarar verebilir. Yoğun bir iş temposunun aktif olacağı bu zamanlar yaptığınız işlerle ilgili takdir görmeniz biraz zor olabilir. Önemli iş teklifler ve anlaşmalarının da gündeme gelebileceği bu zamanlar, Ay; Merkür,Neptün ve Mars ile gergin irtibat halinde olacağından dolayı iş ile ilgili önemli kararlar vermeden birkaç gün beklemekte yarar olabileceğine işaret ediyor. En azından aslı astarını iyice öğrenmeden tekliflere hemen atlamayın. Günlük rutin işlerinizi düzene koyma, beslenme alışkanlıklarınızı tekrar gözden geçirme zamanı sizler için. Özellikle yediklerinize, içtiklerinize daha çok dikkat etmekte fayda var.

Dolunayın hemen ardından Güneş’in sizin burcunuza geçmesi ile beraber bir nevi uykudan uyanış süresine gireceksiniz. Önümüzde ki 1 ay odaklanacağınız konular, kişisel yetenekleriniz, girişimleriniz, bilinçli bir şekilde atacağınız adımlar, girişimleriniz olacaktır. 22 ve 23 Şubatta Merkür ve Mars’ında burcunuza geçmesi, sizleri atak, girişimci, iletişim yeteneklerinizi daha çok ortaya koyacağınız, önemli anlaşmaların, sözleşmelerin, fikir alış-verişlerinin gündeme geleceğine işaret etmekte. Bu dönemin en büyük handikapı kararsızlıktır, eğer kararlı bir şekilde adım atar ve fırsatları değerlendirebilirseniz kazançlı çıkabilirsiniz.

Ay sonuna doğru ise arkadaşlarla bir araya gelebilir, onlarla mini bir tatile çıkmak için planlar yapabilirsiniz. Yine organizasyonlar ve davetlerin etkin olacağı bir hafta olacak sizler için.

Muhteşem bir ay geçirmenizi diliyorum..