22 Aralık 2010 Çarşamba

Tutulmaların Etkilerini Ne Zaman Hissederiz

Tutulmalar ile ilgili genel olarak toplumda dikkatimi çeken ve beni oldukça şaşırtan birkaç mevzu var. İlki tutulmaların olduğu an  astrologların söylediklerinin hemen gerçekleşeceğini beklemek ve kıyamet senaryolarını büyük bir heyecanla ve de merakla bekleme arzusu! Hem facebook hem twitter üzerinden yazılan statülerde ilk okul sıtayl “Ahahaa noldu lan tutuluyorduk, kıyamet kopuyordu” ya da “Yaa bak Suzan kehanetide fos çıktı görüyor musun” ve daha çoğaltılabilecek statülerle karşılaşıyorum ve izninizle hem sinir oluyorum bir taraftan da gülüyorum. Ama bilmemek değil öğrenmemek ayıp ilkesinden yola çıkarak böylesi bir açıklama yapmayı da kendime borç bildim!

Tutulmaların neden olabileceği biz astrologların öngördüğü olası etkileri için eğer zemin uygun ise evet o anlarda da ortaya çıkabilir ama şartlar müsait değil ise şartlar oluştuktan sonra ortaya çıkacaktır. En basitinden şöyle düşünelim; vücudunuza bir mikrop girdiğinde anında hasta olmazsınız, hastalığın bile bir süreci vardır. Önce vücudunuza yerleşir, uygun noktalar için çalışmalara başlar, sonra hastalığın belirtilerini çıkartır ortaya sonra bir bakmışsınız hasta olmuşsunuz. Ama sizin vücudunuz hasta olmaya elverişli bir yapıda ise, direnci düşük ise, hassas ise daha hızlı hasta olabilirsiniz. İşte tutulmalarında etkisi aslında aynı buna benzer. Eğer kişisel haritalarınızda tutulma önemli noktalara temas etti ise sizler tutulmaların etkilerini çok daha derinden ve hızlı hissedebilirsiniz ama haritalarınızda bu tutulma önemli noktalarda değil ise veya herhangi bir gezegeninizi tetiklemediyse belki hiç hissetmezsiniz bile.

Tutulmaların etkilerinin ortaya çıkış zamanı ile ilgili önemli bir diğer faktör ise tutulmanın hangi yapıda bir burçta ortaya çıktığıdır. Öncü mü, sabit mi, değişken mi ve hangi grupta olduğu önemlidir hava, su, ateş, toprak ve en önemlisi tutulmanın kaç dk sürdüğü. Mesela öncü burçta olan tutulmaların etkilerini çok daha hızlı ve net olarak görebilirken özellikle zaman bazında birkaç hafta veya aya tekamül ederken Sabit burçlarda olan tutulmaların etkilerini daha yıllara yayılarak hissedebilir, gözlemleyebilir ve yaşayabiliriz.

Gökyüzünde milyarlarca gizli kapılar bulunmaktadır ve bu tutulmalar o kapıları aralama ve o kapıların ardındakileri dışarı çıkarabilmesi için o kapıları aralarlar. Az önce bahsettiğim faktörlerde bu tutulmaların hangi zaman aralıklarında veya ne hızla etkileyeceklerini gösterirler.

Buradan bu tutulma ile statülerinde geyik çeviren arkadaşlar, önümüzde ki özellikle 6 aylık periyotta hayatlarında ki değişimleri gözlemlemelerini öneriyorum.

Sevgiler…