3 Haziran 2011 Cuma

Merkür 17 Hazirana Kadar İkizler Burcunda            Bu akşam 22:30 civarı Merkür yönettiği İkizler burcuna giriş yapacak. Merkür, ikizler burcunda güçlü bir konumdadır ve gezgenin vaad ettiklerini %100 performans ile ortaya koyar. 17 Haziran’a kadar Merkür ikizler burcunda seyahat edecek.  Merkür İkizler burcunda iken;

-          Fikirlerimizde stabil olmak zor olabilir, çabuk fikir ve yön değiştirebiliriz
-          Bilgi alış-verişleri hayatımızda çok daha fazla hız kazanır
-          Zeka kapasitesinde gözle görülür bir artış meydana gelebilir
-          Olaylara akılcı bir pencereden bakmak çok daha kolaylaşır
-          İkna kabiliyetimiz her zamankinden çok daha kuvvetli olacaktır
-          Daha araştırmacı olacağız fakat bu araştırmalar yüzeysel bir konumda kalabilir
-          Özgürlüğümüze bir parça daha düşkün olabiliriz
-          Bilim, teknoloji, havacılık, iletişim, medya, haberleşme konularına ilişkin önemli gelişmeler meydana gelebilir
-          Entelektüel bilgi açlığımız daha da artabilir.
-          Zihin daha hızlı çalışacak ve daha hazır cevaplı olabileceğiz
-          Yeni şeyler öğrenmeye daha açık olacağız


Burçlar bazında inceleyecek olur isek kısaca;

Koç ve yükselen Koçlar;

Merkür 17 Hazirana kadar 3. evinizde ilerleyecek iletişim kanallarınız çok daha aktif hale gelmeye başlıyor. Yakın çevre, komşular, kardeşlerinizle ilgili özellikle daha çok bilgi alış-verişleri yapabilirsiniz. Yayıncılık, yakın yerlere seyahat ve eğitimle ilgili konularda akılcı, rasyonel davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. Yeni şeyler, öğrenmeye açık olacaksınız. Bol bol okumak için iyi bir zaman zarfıdır. Özellikle 4-10 Haziran arası Merkür ile Satürn arasında ki olumlu görünümden dolayı ikili ilişkiler, ortaklıklarla ilgili konularda daha hedef odaklı, pratik, organize davranabilecek bazı yakın çevrenizden alacağınız destekle beraber bu konularla ilgili önemli kararlar verebilirsiniz. Eşinize, partnerinize, ortağınıza özellikle akıl hocalığı yapabileceksiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa;

Merkür 17 Hazirana kadar 2. evinizde ilerleyecek. Finansal konularla ilgili iletişim trafiğinin ve bilgi alış-verişinin arttığı bir süreç olacak sizler için. Kazançlarınızı arttırmak için akıllıca yollar bulmaya çalışacaksınız. Harcamalarınızı, kazançlarınızı daha rasyonel bir şekilde organize edebileceksiniz. Para kazanmak için bazı seyahatler, anlaşmalar, sözleşmeler, toplantılar gündeme gelebilir. Para ile ilgili daha çok konuşabilir, fikirler üretebilirsiniz. Özellikle 4-10 Haziran arası Merkür ile Satürn arasında ki olumlu görünümden dolayı birlikte çalıştığınız kişiler ve iş ortamınızda zihinsel anlamda daha pratik, organize, disiplin olabileceksiniz. İş ortamınızda özellikle fikirleriniz dikkate alınabilir, size sorumluluk yükleyecek ve işin içinde iletişim ve bilgi alış-verişinin olduğu yeni projeler içinde yer alabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler;

Merkür 17 Hazirana kadar burcunuzda hareket edecek. Bu sizler için harika bir haber, lakin Merkür yönettiği burçtayken sizleri yarı yolda bırakmaz. Hayatınıza zihinsel anlamda hız ve çabukluk geliyor, önemli anlaşmalar, sözleşmeler, toplantılar, fikir alış-verişleri ve seyahatler ön planda olmaya başlıyor. Yeni şeyler öğrenmek için ideal zamanlar. Teknoloji ile daha çok iç içe olabilirsiniz. İşi ticaretle ilgili olanlar için güzel zamanlar. Daha esprili ve nüktedan olabileceksiniz.  Zihninizde bir sürü yeni projeler, fikirler belirebilir. Özellikle 4-10 Haziran arası Merkür ile Satürn arasında ki olumlu görünümden dolayı yatırımlarınızı değerlendirebilir, aşk hayatınıza ilişkin bir takım ciddi konuşmalar, durum değerlendirmeleri yapabilirsiniz.Aynısı çocuk sahibi olanlar içinde geçerli.  Yalnız olanlar ise karşılaştıkları kişileri aşırı ciddiye alma eğiliminde olabilirler.

Yengeç ve Yükselen Yengeç;

Merkür 17 Hazirana kadar 12. evinizde ilerleyecek. Bu tarihe kadar insanlar sizlerle sırlarını paylaşmaya daha meyilli olabilir veya siz gizli, saklı bir takım konuşmaları yapmak için güvenilir insanlara ihtiyacınız olacak. İletişim ve zihinsel anlamda belki çok dışa dönük olamayacaksınız fakat içinizde bir farkındalık uyanacak, olaylara koşullara farklı bir gözden bakmaya başlayacaksınız. Daha önce kaçırdığınız atladığınız detayların üzerinden tekrar geçme fırsatı yakalayabileceksiniz. Ve tabii ki bir iç sorgulama da yaşayabilirsiniz. Özellikle 4-10 Haziran arası Merkür ile Satürn arasında ki olumlu görünümden dolayı ailenizden bazı destekler alabileceksiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan;

Merkür 17 Hazirana kadar 11. evinizde ilerleyecek. Sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla bilgi alış-veriş trafiğinizde artış başlıyor. Bazı dostlarınızla bir araya gelebilir, onlara akıl hocalığı yapabilirsiniz. Daha sosyal olacağınız için yeni bazı tanışmalar, karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. İdeallerinize, hedeflerinize ulaşmak için artık daha mantıklı kararlar verip adımlar atabileceksiniz. Neşeniz ve hareketli yapınız ile arkadaşlarınızın oldukça dikkatini çekeceksiniz. İşten kazandığınız gelirleri arttırmak adına akıllıca adımlar atabileceksiniz. Özellikle 4-10 Haziran arası Merkür ile Satürn arasında ki olumlu görünümden dolayı; düşüncelerinizi, fikirlerinizi yakın çevrenize ve komşularınıza daha kolay kabul ettirebileceksiniz. Bazı şehir içi veya yakın yerlere seyahatler gündeme gelebilir bu tarih aralığında. Bazı arkadaşlarınızla ortak işlere imza atabilir, sözleşmeler, toplantılar gündeme gelebilir.

Başak ve Yükselen Başak;

Merkür 17 Hazirana kadar 10. evinizde ilerleyecek. İş hayatınızda fikirlerinizle çok dikkat çekeceksiniz. Kariyerinize ilişkin konularda daha mantıklı kararlar verebilecek ve hareket edebileceksiniz. İşinizde yeni teknolojiler kullanabilir, bilgi alış*verişeri artıyor. Kariyerinizle ilgili konularda daha hızlı aksiyon alabileceksiniz. İş arayanlar bu zaman aralığında yeni görüşmelere gidebilirler, terfi veya iş değişikliği yapmak isteyenler ise gelen teklifleri daha rasyonel bir şekilde değerlendirebilirler.  4-10 Haziran arası Merkür ile Satürn arasında ki olumlu görünümden dolayı işten kazandığınız gelirleri arttırıcı bir takım girişimlerde bulunabilir, pratik, disiplinli ve organize olarak finansal konuları kolaylıkla idare edebilirsiniz.
Terazi ve Yükselen Terazi;

Merkür 17 Hazirana kadar 9. evinizde ilerleyecek. İletişim ve bilgi alışverişinin artacağı nokta bu tarihe kadar, yabancılarla ilişkiler, uzak akrabalar, hukuksal konular, tanıtım, inançlar, felsefi konular üzerine olacaktır. Bilgi, mevki, statü sahibi kişilerden fikirsel anlamda rahatlıkla destekler alabileceksiniz. Uzak yerlere birkaç günlük bir takım seyahatler gündeme gelebilir. 4-10 Haziran arası Merkür ile Satürn arasında ki olumlu görünümden dolayı fikirleriniz, projelerinize rahatlıkla destek bulabileceksiniz. Yaşamınızı disipline etmek, kontrol altına almak, organize etmek adına önemli bir takım kararlar alabilirsiniz. Yeni bir şeyleri öğrenmeye başlamak, araştırma yapmak, seminer vermek, konuşma yapmak için oldukça uygun zamanlar.

Akrep ve Yükselen Akrep;

Merkür 17 Hazirana kadar 8. evinizde ilerleyecek. Ödemeler, borçlar, krediler, eşinizin, ortağınızın, partnerinizin finansal koşullarıyla ilgili bilgi alış-verişleri, konuşmalar, sözleşmeler,anlaşmalar ön planda olacak. Kredi almak için başvuru yapabilirsiniz, miras, nafaka gibi konularda orta yolucu bulucu mantıklı çözüm yollarına gidebilirsiniz. Eşinizin finansal konuları ile ilgili keyifli haberler alabilirsiniz. Bu dönem finansal anlamda sonradan ödemeli kaynak arayışlarınız güzel bir şekilde sonuçlanabilir. Olası borçlarınızı rahatlıkla taksitlendirebilirsiniz. 4-10 Haziran arası Merkür ile Satürn arasında ki olumlu görünümden dolayı, geçmişte kalan, geçmişle ilgili bir takım konular tekrar su yüzüne çıkabilir ve bunlarla ilgili akılcı, disiplinli ve mantıklı bir şekilde çözüm getirebileceksiniz.

Yay ve Yükselen Yay;

Merkür 17 Haziran a kadar 7. evinizde hareket edecek. Bu tarihe kadar önemli anlaşmalar, sözleşmeler, imzalar, kontratlar gündeme gelebilir. Birlikte olduğunuz kişi ile seyahatlere çıkabilirsiniz. Evlilik için harika bir dönem, tam imza atmalık! Ortak,partner veya evli olduğunuz kişi ile olası sorun ve problemleri mantıklı, rasyonel yaklaşımlarla rahatlıkla çözüm bulunabilecektir. Düşmanlarınızı çok daha net bir şekilde seçebilecek ve onlarla yüz yüze gelebileceksiniz. Yeni ortaklıklar kurulabilir yada en azından bunun fikirlerinin temelleri atılabilir. . 4-10 Haziran arası Merkür ile Satürn arasında ki olumlu görünümden dolayı, uzun süredir görüşmediğiniz eski arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Arkadaşlarınızla, dostlarınızla ortak bir takım projeler için fikir paylaşımları yapabilirsiniz. Partnerinize fikirsel anlamda destek olmanız gerekebilir bu dönem.

Oğlak ve Yükselen Oğlak;

Merkür 17 Haziran a kadar 6. evinizde hareket edecek. Birlikte çalıştığınız kişilerle ve/veya iş ortamınızda bilgi alış*verişleri artıyor. Yeni orijinal fikirler havada uçuşmaya başlıyor. İş ortamınızda ki olası sorunların üstesinden akılcı bir şekilde gelebileceksiniz. Günlük rutin işlerinizi rayına koymak, düzenlemek içinde harika zamanlar. Bu zaman aralığında özellikle yaptığınız işte yeni teknolojik aletler kullanılabilir, alt yapı çalışmaları yapılabilir, yeni iş projeleri ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle iş arayanlar bu süreçte türlü mülakatlara gidebilirler. 4-10 Haziran arası Merkür ile Satürn arasında ki olumlu görünümden dolayı yöneticilerinizden, sizden kademe olarak yüksek kişilerden rahatlıkla destek ve yardım görebilecek, hatta onların fikirleri ve sözleri zihninizde yeni kapılar açabilir.

Kova ve Yükselen Kova;

Merkür 17 Haziran a kadar 5. evinizde hareket edecek. Yalnız olanlar özellikle iletişimini, mailleşmenin mesajlaşmalarının daha çok olacağı bir ilişki içine çekilebilirler. Aşkla ilgili konularda daha akılcı ve rasyonel bir yaklaşım sergileyebilirsiniz. Yaratıcılık gerektiren, çizimi yazı..vb konularda oldukça ilginç fikirler aklınızda uçuşabilir. Çocuklarla ilgili olası sorunların üstesinden mantıklı çözüm önerileriniz ile üstesinden gelebileceksiniz. Onlarla iletişiminiz çok daha iyi olacak. 4-10 Haziran arası Merkür ile Satürn arasında ki olumlu görünümden dolayı ilerlemenizi sağlayacak, güçlü, mevki sahibi kişilerle bir araya gelebilir, bazı destek alabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık;

Merkür 17 Haziran a kadar 4. evinizde hareket edecek. Ev ve yaşadığınız yerle ilgili bazı önemli kararlar alabilirsiniz. Kontratlar, imzalar, anlaşmalar gündeme gelebilir. Evinize yeni teknolojik aletler alabilirsiniz. Aile içerisinde olası sorunlara karşı akılcı yöntemler geliştirebilirsiniz. Evinize yeni telefon, pc, internet sağlayıcı kısacası sizlerin bilgi alışverişlerinizi sağlayacak yeni donanımlar edinebilirsiniz. 4-10 Haziran arası Merkür ile Satürn arasında ki olumlu görünümden dolayı ev kredisi almak, başvurmak için ideal zamanlardır. Aile bireylerinizden birine kefil olmanızı gerektiren durumlarla da karşılaşabilirsiniz.