26 Haziran 2011 Pazar

27 Haziran- 3 Temmuz Haftası Burç Analizleri
Koç ve Yükselen Koç;
27 Haziran- 3 Temmuz Haftası

Önce bu hafta neler var göz atalım; 1 Temmuz yengeç burcunda bire güneş tutulması meydana gelecek, ardından 2 Temmuzda da Merkür Aslan burcuna giriş yapacak. Önce bunlardan bahsedelim; Yengeç burcunda ki güneş tutulması ile birlikte  geleceğe yönelik hedefler ve planlar, aile, ev, yerleşim, emlak, aile hayatı, yaşamın kökleri, aile büyükleri bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu tutulma zamanı uzun süredir beklediğiniz hayalini kurduğunuz eve geçmek için fırsat yakalayabilirsiniz, işiniz için evinizi değiştirmeniz gerekebilir. Aile içinde geçmişe ait bir takım konular yeniden su yüzüne çıkabilir ve irdelenebilir. Bu tutulma zamanı, ortak bir kararla biri ile eve geçebilir, taşınabilir veya risk alarak ev almak için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yalnız gökyüzünde oluşacak büyük Kare, sizleri iş-ev-özel hayatınız arasında sıkışıp kalmanıza neden olabilir, kendinizi yeterince özgür hissedemeyebilirsiniz. Hayatınızda ciddi anlamda bir şeyleri değiştirmeye, yeni enerjilere, yeni başlangıçlara çok fazla ihtiyacınız var. Özel ve aile içi ilişkilerde gerginlikler ortaya çıkabilir, özel hayatınız ile aile hayatınız arasında denge kurmanız önemli olacaktır. İlşikilerde zorlanma, eleştirel yaklaşımlar, inatçılık hem hem özel hayata zarar verebilir. 2 Temmuzda Merkür aslan burcuna geçiş yapacak ve 29 Temmuzda kadar bu burçta seyrine devam edecek. Bu tarihe kadar daha şakacı, esprili, hayattan daha çok keyif almanızı sağlayacak koşullarla karşılaşacaksınız. Bunun yanı sıra iletişim yeteneklerinizi, yaratıcı şeyler ortaya koymak, el işlerine yönelmek, sanatsal konularda başarı sağlamak için kullanabilirsiniz. Aşkla ilgili konularda biraz daha flörtöz olabilirsiniz ama bu daha çok iletişim, yazışma düzeyinde kalabilir. Çocuk sahibi olanlar, onlarla iletişimiz bu süreçte daha yoğun olabilir, onlara yeni şeyler öğretebilirsiniz. Bazılarını kendilerine yeni hobiler bulabilirler. Şimdi gelelim bu haftanın detaylarına, haftanın ilk günleri finansal konular,kazançlar, alış-verişler gündemde olacak. Hafta ortasına doğru iletişim trafiğiniz artıyor, irili ufaklı haberler alabilir, telefonunuz her zamankinden daha fazla çalışabilir, daha yoğun bir mail trafiği ile karşılaşabilirsiniz. Fikirleriniz ile ön planda olacaksınız. Hafta sonuna doğru yengeç burcunda tutulma meydana gelecek. Hafta sonunda ise hayatın keyifli yönleri ile daha çok ilgilenebilir. Pek evde oturulacak bir zaman değil eğlenmemek için bahane yaratmadığınız sürece keyifli bir hafta sonu sizleri bekliyor olacak.

Boğa ve Yükselen Boğa;
27 Haziran- 3 Temmuz Haftası

Önce bu hafta neler var göz atalım; 1 Temmuz yengeç burcunda bire güneş tutulması meydana gelecek, ardından 2 Temmuzda da Merkür Aslan burcuna giriş yapacak. Önce bunlardan bahsedelim; Yengeç burcunda ki güneş tutulması ile birlikte    Eğitim, öğrenme, zihinsel faaliyetler, kardeşler, yakın yerlere seyahatler, birinci dereceden akrabalar, her türlü iletişim bu tutulmanın ana konusu olacaktır. Sözlerinizle, düşüncelerinizle, fikirlerinizle oldukça dikkat çekeceksiniz. Bu fikirler, düşünceler yeni bir takım ortaklıkların, işlerin başlamasına başlangıç verebilir. Önemli bazı seyahatler gündeme gelebilir, size keyif verecek haberler alabilirsiniz. Bu tutulma sayesinde bir süredir kafanızda olan bir web sitesi açma, kitap yayınlama..vb konularla ilgili güzel destekler alabilirsiniz. Yine yeni bir eğitim, seminer, kurs gibi hayatınıza yeni bilgiler akışı sağlayacak konulara rahatlıkla eğilebileceksiniz, bu bilgiler mesleki yaşamınızda size yarar sağlayacak eğitimlerde olabilir. Daha çok okıyabilir, araştırabilirsiniz. Yalnız gökyüzünde oluşacak olan büyük KARE yüzünden, iş ve çalışma ortamınızda kontrolünüz dışında gelişen bir takım konular ve olaylar yüzünden kendinizi stresle savaşırken bulabilirsiniz. Bu tutulma zamanı özellikle sağlığınıza extra dikkat etmenizde yarar var. Lütfen yola çıkacak olanlar aracınızın kontrollerini, muayenelerini..vs ne gerekiyorsa yaptırın, minik sorunlar tadınızı kaçırabilir. Birlikte çalıştığınız kişilerle ve yakın çevreniz ile özellikle sözlü iletişimde agresifçe, aşırı eleştirel, despot, sınırlaro zorlayıcı ifadelerden kaçınmak yerinde olacaktır. . 2 Temmuzda Merkür aslan burcuna geçiş yapacak ve 29 Temmuzda kadar bu burçta seyrine devam edecek. Bu süreç içinde; evinize yeni elektronik aletler alabilirsiniz ya da evinizle iletişimi sağlayan araçları yenileme, tamirat işleri ile uğraşabilirsiniz. Buna telefon,fax,internet, tv..vb dahildir. İletişim konuları daha çok aile, yuva, yaşadığınız yer, yer değiştirme konularına odaklı olacaktır. Evinizle ilgili kontratı yenileyebilirsiniz, kira-alım gibi işlemler gündeme gelebilir, sık sık taşınmaktan söz edebilirsiniz. Ailenizle, ebeveynlerinizle de iletişim yoğunluğunuz artacağa benziyor. Yalnız fikirlerinizi ifade ederken daha baskın ve inatçı olabilirsiniz. . Şimdi gelelim bu haftanın detaylarına, haftanın ilk günleri ay burcunuzda ilerleyeceğinden dolayı daha hassas, duygusal olabilirsiniz. İsteklerinizi daha net bir şekilde ortaya koyabileceksiniz. Hafta ortasına doğru finansal konular ön plana çıkmaya başlıyor. Para, kazançla ilgili daha çok konuşabilir, hesaplama yapabilir, bütçenizi kontrol edebilirsiniz. . Hafta sonuna doğru yengeç burcunda tutulma meydana gelecek. Hafta sonuna geldiğimizde ise evinizde tamamlanması gereken işler ön plana çıkabilir, eve ait uğraşlarla ilgilenebilirsiniz.  

İkizler ve Yükselen İkizler;
27 Haziran- 3 Temmuz Haftası

Önce bu hafta neler var göz atalım; 1 Temmuz yengeç burcunda bire güneş tutulması meydana gelecek, ardından 2 Temmuzda da Merkür Aslan burcuna giriş yapacak. Önce bunlardan bahsedelim; Yengeç burcunda ki güneş tutulması ile birlikte Bu tutulma sizlerin finansal konularınızın üstüne adeta projeksiyon tutacak. Özellikle finansal konularla ilgili güzel ve keyifli haberler alabilirsiniz. Yaptığınız, uğraştığınız iş ile ilgili yeni kazanç kapıları, yeni projelerle karşılaşabilirsiniz.  Yalnız bu tutulma sizlerin iş yükünü biraz daha arttırabilir, yeni görev ve sorumluluklar alabilirsiniz. Bu tutulma sadece parasal anlamda değil, sahip olduğunuz eşyalarınızla ilgili de olacaktır. Bir süredir almayı planladığınız yüklü meblağlı bir şey için atılım yapabilirsiniz. Yalnız gökyüzünde oluşacak olan büyük KARE yüzünden finansal anlamda riski girişimler sizi zor duruma sokabilir, ihtiyacınız olmayan bir krediyi almayın mesela! Kefil olmanız gereken durumları iyice araştırın, sonrasında başınız ağrımasın. Minik bir rahatsızlık atlatabilirsiniz, ya da paranız sağlık harcamalarına gidebilir. Ya da çocuk sahibi olanlar, onlar için kesenin ağzını biraz daha açmaları gerekebilir.  Özel hayatınız ile sosyal çevreniz arasında uyumu ve dengeyi yakalamanız beklenebilir sizden. Aşk hayatınızda istikrar sağlamak adına koşulları fazla zorlayabilirsiniz, dikkat. . 2 Temmuzda Merkür aslan burcuna geçiş yapacak ve 29 Temmuzda kadar bu burçta seyrine devam edecek. 3. evinizde ilerleyecek olan Merkür, iletişim kanallarınızı çok ama çok aktif bir hale getirecek. Bu tarihe kadar bası kısa yolculuklar gündeme gelebilir, seyahat planları yapabilirsiniz. Bilgi bazında hayatınızda yeni şeyler katabilir, yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Bu kurs veya bir eğitime başlama ile de olabilir. 1. dereceden akrabalar, komşularınız ve akrabalarınızla daha çok iletişim içine girebilirsiniz.Fikirlerinizle, düşüncelerinizle yakın çevrenizin oldukça dikkatini çekeceksiniz fakat zaman zaman inatçı davranışlar, Yakın çevrenizi organize edip, düzenleyebilirsiniz. . Şimdi gelelim bu haftanın detaylarına, haftanın ilk günleri biraz içe kapalı, yalnız kalma eğiliminde olabilirsiniz. Uyku düzeninize dikkat etmekte fayda var. Sağlığınız biraz hassas olabilir. Hafta ortasına doğru ay burcunuzda ilerleyeceğinden oldukça hareketli, meraklı olacaksınız. İsteklerinizi daha net bir şekilde ortaya koyabileceksiniz, yalnız bir parça alıngan olabilirsiniz. Hafta sonuna doğru yengeç burcunda tutulma meydana gelecek. Hafta sonu ise, seyahate çıkma veya seyahat planları yapmak için harika zamanlar. Önemli haberleşmeler içinde olabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç;
27 Haziran- 3 Temmuz Haftası


Önce bu hafta neler var göz atalım; 1 Temmuz yengeç burcunda bire güneş tutulması meydana gelecek, ardından 2 Temmuzda da Merkür Aslan burcuna giriş yapacak. Önce bunlardan bahsedelim. Kişiliğin öne çıkacağı durumlar, sağlığınız, fiziksel görünümünüz, hayatınızda önemli başlangıçlar, girişimler söz konusu olacaktır bu tutulma zamanında. Bu tutulmada hem fiziksel hem de zihinsel olarak oldukça dikkat çekici olacaksınız. Atacağınız adımlar, hayatınızın genelini etkileyecek tarzda olabilir. Yeni başlangıçlarla ilgili fikirlerinizle dikkat çekeceksiniz. Özel hayatınızla ilgili sorumluluk almaya, kontrolü ele geçirmeye, özel hayatınızı belki de düzenleme ve disipline etmek için uygun destekler altında olacaksınız. Yalnız gökyüzünde oluşacak olan büyük KARE yüzünden  iş ve kariyerinize ilişkin konularda değişimler bekleyebilirsiniz, bu bir iş değişimi, terfi olabilir veya iş hayatınız evinizi taşımanız gerekebilir. Aile içi ilişkilerde zorlanma, ara açılma, gerginlik, inatçılık, ev içinde ki otorite figür ile zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Veya bir aile bireyinize ilişkin sorumluluklarınız artabilir. Aile, yaşadığınız yer, yuvanızla ilgili kontrolü ele alıp, yeniden düzenlemeniz, disipline etmeniz gerekebilir. Bu tutulma zamanında hem fiziksel hem de ruhsal sağlığınıza dikkat etmeniz önemli olacaktır. Kendinizi sıkışmış gibi hissedebilirsiniz. 2 Temmuzda Merkür aslan burcuna geçiş yapacak ve 29 Temmuzda kadar bu burçta seyrine devam edecek. 2. evinizde ilerleyecek olan Merkür, iletişim yeteneklerinizi daha çok finansal konular, kazançlar, bütçe konularına yöneltecektir. Nasıl daha iyi para kazanabilirim, iş hayatımda nasıl terfi edebilirim gibi sorularının yanıtlarını arayabilirsiniz. Size finansal anlamda kazanç sağlayacak yeni anlaşmalar, sözleşmeler gündeme gelebilir. Alım-satım işleri gündeme gelebilir. Yalnız zaman zaman finansal konularla ilgili kibirli ve inatçı davranabilirsiniz, bu da tepki almanıza yol açabilir. Yine bu dönemde iletişim ve elektronik konularına daha fazla para harcayabilirsiniz, yeni bir telefon alabilir, bilgisayar ..vb şeyler alabilirsiniz.  Şimdi gelelim bu haftanın detaylarına, haftanın ilk günleri sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilişkileriniz ön planda olacak. Sosyalleşebilir, kalabalık gruplar içinde yer alabilir, davetlere katılabilirsiniz. Hafta ortasına doğru dinlenmek, yalnız kalmak isteyebilirsiniz, yalnız sağlığını hassas olabilir. Dikkatli olmakta yarar var. Hafta sonuna doğru burcunuzda bir tutulma meydana gelecek. Hafta sonu sizler için adeta alış-veriş zamanı olacak. Harcamalarınız artabilir ama tedbirli elden bırakmamakta yarar var.


Aslan ve Yükselen Aslan;
27 Haziran- 3 Temmuz Haftası


Önce bu hafta neler var göz atalım; 1 Temmuz yengeç burcunda bire güneş tutulması meydana gelecek, ardından 2 Temmuzda da Merkür Aslan burcuna giriş yapacak. Önce bunlardan bahsedelim. Bu tutulma 12. evinizde gerçekleşecek. 12. ev astrolojide, kontrol dışı gelişen olaylar, gizlilik içinde hareket edilen, gizli düşmanlıklar, hastalıklar, engellenmeler, kısıtlanmalar, dedikodularla ilişkilendirilir. Tutulma sayesinde bu konuların üzerine ışıklandırılır ve gözle görülür bir hale gelir.  Bu tutulma zamanında hayatınızda gelişen bir takım olaylar kontrolünüzün dışında gerçekleşebilir ki bu özellikle iş ve kariyerinizle ilgili konular olabilir. Sizden gizlenen bir takım bilgiler, arkanızdan dönen bazı dedikodular gün ışığına çıkabilir. Size set veya engel olunan koşullarla ilgili farkındalığınız artabilir. Size zarar vermek ihtimali olan, düşman kişilikleri rahatlıkla tespit edebileceksiniz.Sağlığınıza extra dikkat etmekte fayda var, özellikle alerji ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Yalnız gökyüzünde oluşacak olan büyük KARE yüzünden  en iyi ihtimalle bu tutulma zamanı kötü bir alışkanlığınızı bırakmaya karar verebilirsiniz, mesela sigara! Şu an yaptığınız işi de sorgulayabilirsiniz, işinizi veya iş ortamınızı değiştirmek için içinizden büyük bir istek duyabilirsiniz. Çalıştığınız iş yeri taşınabilir, başka bir ofise geçebilir, iş tanımınız değişebilir. 2 Temmuzda Merkür aslan burcuna geçiş yapacak ve 29 Temmuzda kadar burcunuzda seyrine devam edecek. Sözlerinizde ve hareketlerinizde daha iddialı, kendine güvenli ve inatçı olacaksınız bir süre. Sizlere söz geçirmek zor olacaktır. İletişim yeteneklerinizi çok daha net bir şekilde ortaya koyabileceksiniz. Bu dönemde, önemli sözleşmeler, anlaşmalar, tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Zihinsel olarak sizleri oldukça yoğun bir süreç bekliyor, sürekli düşünceler, planlar, projeler zihninizde uçuşup duracak. Farkındalığınız artacak ve olaylara biraz farklı pencereden bakmaya başlayabilirsiniz. Şimdi gelelim bu haftanın detaylarına, haftanın ilk günleri iş ve kariyerine ilişkin konular ön planda olacak, bu konularda tuttuğunuzu koparabileceksiniz. Hafta ortasına doğru sosyalleşmeye başlıyor ve arkadaşlık ilişkileriniz ön plana çıkmaya başlıyor, arkadaşlarınızla beraber olabilir, onlara destek olabilirsiniz. Hafta sonuna doğru yengeç burcunda bir tutulma gerçekleşecek. Hafta sonu ise ay burcunuzda ilerleyeceki oldukça enerjik, neşeli olacak, kişisel istek ve arzularınıza daha kolay bir şekilde ortaya koyabileceksiniz. Yalnız duygularınızda inatçı olabilir, önce benim istediğim olsun diye diretebilirsiniz. Fakat genel anlamda keyifli bir hafta sonu sizleri bekliyor olacak.


Başak ve Yükselen Başak
27 Haziran- 3 Temmuz Haftası


Önce bu hafta neler var göz atalım; 1 Temmuz yengeç burcunda bire güneş tutulması meydana gelecek, ardından 2 Temmuzda da Merkür Aslan burcuna giriş yapacak. Önce bunlardan bahsedelim. 11. evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma, sosyal yaşamınız, arkadaşlarınız, iş ile ilgili finansal kazanımlarınız, hayattan ümit ettikleriniz ve beklentileriniz, başkalarından destek beklediğiniz konular üzerinde etkili olacaktır. Tutulma zamanı hayattan beklediğiniz, ümit ettiğiniz iyi dileklerinizin gerçekleşmesi kuvvetle muhtemeldir. Sosyal çevrenizden ve arkadaşlarınızdan bilgi, iletişim anlamında güzel destekler alabilirsiniz. Bu dönem hayatınıza size destek sağlayacak yeni kişiler katılabilir, tanışmalar yaşayabilirsiniz. Yeni gruplar içinde kendinizi ifade edebilirsiniz. Sosyal yaşamınızda daha çok prim yapabilirsiniz. İş ile ilgili kazançlarınızı arttırmak için daha çok çaba sarf edebilirsiniz Yalnız arkadaşlık ilişkilerinize finansal konular gölge düşürebilir, finansal konular yüzünden bazı arkadaşlarınızla aranız açılabilir. Yalnız gökyüzünde oluşacak olan büyük KARE yüzünden kazançlar, para, özel hayat, sosyal ilişkiler üçgeninde kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Özellikle arkadaşlarınızla ortak yatırımlar, ortak işler, ofis açmak, şirket kuracak olanlar daha temkinli gitmelerinde fayda var. 2 Temmuzda Merkür aslan burcuna geçiş yapacak ve 29 Temmuzda kadar bu burçta seyrine devam edecek 12. evinizde ilerleyecek olan Merkür, bazı dedikodular ve arkanızdan iş çeviren kişilerin varlığına şahit olabilir ve bundan rahatsızlık duyabilirsiniz. Fikirlerinizi özgürce ifade etmekte zorlanabilir veya ifade etmemeyi tercih edebilirsiniz, kendinize saklayabilirsiniz. Daha içe dönebilir, yaratıcı çalışmalara yönelebilirsiniz. Rüyalarınız bu dönemde artabilir ve mesaj içerikli olabilir. Bunu aslında en güzel şöyle ifade edebilirim 100 birim düşünürsünüz ama sadece içinizden 10 birim söylemek gelir. . Şimdi gelelim bu haftanın detaylarına, haftanın ilk günleri yurt dışı, yabancılarla ilişkiler ön planda olabilir, mevki sahibi kişilerle bir araya gelebilir, uzak yerlerden haberler alabilirsiniz. Hafta ortasına doğru iş ve kariyerinize ilişkin konular ön planda olacak, iş hayatınızda iletişim trafiğiniz artıyor. Hafta sonuna doğru yengeç burcunda güneş tutulması gerçekleşecek. Hafta sonunda ise, oldukça eğlenceli ve keyifli zamanlar sizleri bekliyor olacak. Bu katılacağınız bir davet veya kutlama ile olabilir, arkadaşlarınızla beraber vakit geçirebilirsiniz, gece dışarı çıkabilirsiniz. Hangi şekilde olursa olsun hem kalabalıklar içinde yer alacak hem de oldukça eğleneceksiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi;
27 Haziran- 3 Temmuz Haftası

Önce bu hafta neler var göz atalım; 1 Temmuz yengeç burcunda bire güneş tutulması meydana gelecek, ardından 2 Temmuzda da Merkür Aslan burcuna giriş yapacak. Önce bunlardan bahsedelim. 10. evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma, iş hayatı, iş hayatında ki dengeler, kariyerinize yönelik durumlar, yöneticililerle ilişkiler, toplum önünde olmanızı sağlayacak konular üzerinde etkileyici olacaktır. İş arayanlar, işini değiştirmek isteyenler, terfi etmek isteyenler, iş ile ilgili takdir görmek isteyenler için destekleyici etkiler devrede olacaktır. Fikirlerinizle, düşüncelerinizle yöneticilerinizin oldukça dikkatini çekebilirsiniz. İş ve kariyerinizle ilgili yeni bir takım başlangıçlar, adımlar gündeme gelebilir. Daha çok toplum önünde olmanız gereken koşullarla karşılaşabilirsiniz. Yalnız dikkatli olun, çok fazla göz önünde olacağınızdan dolayı hem iyi hem de kötü adımlarınız gözden kaçmayacaktır. Yalnız gökyüzünde oluşacak olan büyük KARE yüzünden kazançlar kendinizi iş hayatınızda ki beklediğiniz bir takım değişikliklerin olması için fazlaca kasabilir, stres yaşayabilirsiniz. Bu beklediğiniz bir iş haberini yüzünden olabilir bir türlü gelmek bilmeyen, yöneticinizden beklediğiniz bir haberle ilgili olabilir. Bunun yanı sıra yaşadığınız yer ve yuva da bu stresten nasibini alacağa benziyor. Aile içinde minik bir sağlık durumu atlatılabilir. 2 Temmuzda Merkür aslan burcuna geçiş yapacak ve 29 Temmuzda kadar bu burçta seyrine devam edecek. 11. evinizle ilerleyecek olan Merkür iletişim yeteneklerinizi sosyal çevre ve arkadaşlarına doğru yönelteceğine işaret etmekte.grup çalışmaları başlatabilir, organizasyonlar yapabilirsiniz. En iyi hali ile arkadaşlarınızın arasını yapabilirsiniz. Fakat arkadaşlarınızla ilişkilerinizde zaman zaman inatçı davranışlarve kibirli haller ilişkilerinize zarar verebilir, dikkat etmekte yarar var. İş hayatınızdan kazandığınız gelirleri arttırmanın yollarını da arayabilirsiniz. Bazılarınız arkadaşlarınızla bir takım ortak projeler içine girebilir, anlaşmalar yapabilirler. Yeni kişilerle tanışabilir, yeni insanlar hayatınıza katılabilir.  Şimdi gelelim bu haftanın detaylarına, haftanın ilk günleri bankacılık işlemleri, muhasebesel işler, kredilerle ilgilenebilirsiniz. Başkaların finansal kaynaklarından yararlanabilirsiniz. Hafta ortasına doğru tatil planları yapabilir, araştırmalar yapabilirsiniz. Önemli bir takım haberleşmeler, haber alıp-vermeler oluşabilir. Hafta sonuna doğru yengeç burcunda güneş tutulması meydana gelecek.Hafta sonunda ise ailenizle ilgilenmeniz gerekebilir. Ailevi konular ön plana çıkacaktır.

Akrep ve Yükselen Akrep
27 Haziran- 3 Temmuz Haftası

Önce bu hafta neler var göz atalım; 1 Temmuz yengeç burcunda bire güneş tutulması meydana gelecek, ardından 2 Temmuzda da Merkür Aslan burcuna giriş yapacak. Önce bunlardan bahsedelim. Bu tutulma 9. evinizde gerçekleşecek; uzak yerlere seyahatler, uzak akrabalar, hukuksal konular, uluslar arası ilişkiler, ithalat, ihracat,satış, pazarlama, halkla ilişkiler, tanıtım, sahibi hatırı sayılır kişiler, promosyon..vb konular etki altında olacaktır. Hukuksal konularla ilgili güzel olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz, yurt dışı seyahatleri gündeme gelebilir, iş arayanlar bu dönem özellikle çok uluslu bir firmada işe başlayabilirsiniz. Büyük bir reklam organizasyon, medya, tanıtım projesinde yer alabilirsiniz. Yalnız gökyüzünde oluşacak olan büyük KARE yüzünden koşulları ve şartları yönlendirmekte zorlanabilirsiniz. Bu stresin birkaç nedeni olabilir, olası tatil planınız dilediğiniz gibi gitmeyebilir, birlikte çalıştığınız kişilerle rekabet duygusu yüzünden kendinizi yıpranmış hissedebilirsiniz, ya da geçmişe ait bir takım konular yeniden pişirilerek önünüze sunulabilir veya beklenmedik bir fatura yüzünden veya toplu ödeme yüzünden stres çıkabilir ortaya. Yine hukuksal olarak bitmesini beklediğiniz bir konu bir sonra ki celseye atabilir. 2 Temmuzda Merkür aslan burcuna geçiş yapacak ve 29 Temmuzda kadar bu burçta seyrine devam edecek. 10. evinizde ilerleyecek olan Merkür, iletişim yeteneklerinizi daha çok iş ve kariyerinizi ilişkilendiren konular üzerinde yoğunlaştıracağınıza işaret etmekte. Üstlerinizle ve yöneticilerinizle önemli görüşmeler, toplantılar gündeme gelebilir, bu toplantılarda önemli kararlar alınabilir. Yine bazılarınız iş yeni iş teklifleri alabilir, iş arayanlar ise bir çok iş görüşmesine çağrılabilirsiniz. Kendinize yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Fikirleriniz, düşünceleriniz yöneticileriniz tarafından fark edilecektir. Yalnız biraz ukala, inatçı veya kibirli iletişim şekli sizi zor duruma sokabilir, buna dikkat etmek akıllıca olacaktır. . Şimdi gelelim bu haftanın detaylarına, haftanın ilk günleri ilişkileri ortaklıklar, partnerinize ilişkin konular ön planda olacak. Ona destek olmanız gerekebilir. Yardım ve destek istediğiniz noktalarda karşınızda ki kişilerden rahatlıkla destek bulabileceksiniz. Hafta ortasına doğru finansal konular önem kazanmaya başlayacak, borç alacak-verecek konuları, bankacılık işlemleri ile ilgilenebilirsiniz. Hafta sonuna doğru ise yengeç burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek. Hafta sonu ise, yöneticilerinizle veya hayatınızda ki önemli kişilerle bir araya gelebilir, önemli konuşmalar, fikir alış-verişleri yapabilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay;
27 Haziran- 3 Temmuz Haftası


Önce bu hafta neler var göz atalım; 1 Temmuz yengeç burcunda bire güneş tutulması meydana gelecek, ardından 2 Temmuzda da Merkür Aslan burcuna giriş yapacak. Önce bunlardan bahsedelim. Başkalarına ait kazançlar, miras, ortaklaşa kazanımlar, çok çaba sarf etmeden elde edilecek olan gelirler, kredi, borç, alacak-verecek ilişkileri, ölüm, kayıplar, burs, sigorta primleri..vb konular bu tutulmanın ana konusu olacaktır. Bu konularla ilgili bilgi-iletişim hızı artabilir. Tutulma zamanı özellikle boşanma ile ilgili durumlarda nafakaya ilişkin özellikle güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yalnız harcamalarınızı biraz denetim almakta fayda var. Eşinizden veya ortağınızdan finansal anlamda destek görebileceksiniz. Para geldiği gibi gider ve bu gider yerleri genelde sizlerin borçları ile ilgili olacaktır. Hayatınızda önemli bir gediği kapatabilirsiniz. Yalnız gökyüzünde oluşacak olan büyük KARE yüzünden riskli iş girişimlerinden, büyük yatırımlardan, yüksek miktarlı kredi ve borçlardan uzak durmakta yarar var. Özellikle ortaklaşa yeni projeler riskli olabilir. Bunun yanı sıra bir yakınızla, akrabanızla ilgili bir rahatsızlık,hastalık..vb haber keyfinizi kaçırabilir ama çabuk atlatılabilecek bir şeydir. Mahkeme sonucu tazminat ve nafaka gibi konularda ödeme almakta gecikmeler meydana gelebilir. . 2 Temmuzda Merkür aslan burcuna geçiş yapacak ve 29 Temmuzda kadar bu burçta seyrine devam edecek. 9. evinizle ilerleyecek olan Merkür sayesinde felsefe, din, mitoloji gibi konulara daha çok eğilebilir, bu konularda araştırmalar yapabilir, kitaplar okuyabilirsiniz. Bu dönem özellikle yurt dışında ki kişilerle, yabancılarla iletişim ve bilgi alış-verişleriniz artabilir. Uzun yolcuklara çıkabilirsiniz. Eğer işiniz ticaret, ithalat-ihracatla ilgili konularda daha çok sipariş alabilirsiniz, medya, yazı, iletişim konuları hayatınızda daha belirgin bir hal almaya başlayabilir. Hukuksal konularda eğer konularınız var ise, bu dönem olumlu gelişmeler, haberler alabilirsiniz. Yine kalabalık gruplara karşı konuşabilir, seminer verebilir veya seminerlere katılabilirsiniz. Düşüncelerinizi, fikirlerinizi daha geniş kitlelere ulaştırmak için web sitesi kurabilir, blog açabilir, interaktif kanalları yoğun bir şekilde kullanabilirsiniz. Belki de kitap yazmaya bile karar verebilirsiniz.  Şimdi gelelim bu haftanın detaylarına, haftanın ilk günleri finansal konular ön planda olacaktır, harcamalarınız artabilir, borç-alacak verecek konuları, ödemelerle ilgilenmeniz gerekebilir. Hafta ortasına doğru özel hayatınız daha çok ön plana çıkmaya başlıyor, hassas ve alıngan olabilirsiniz. Destek beklediğiniz konularda rahatlıkla yardım eli bulabileceksiniz. Hafta sonuna doğru yengeç burcunda güneş tutulması meydana gelecek. Hafta sonunda ise tam eğlenceli, neşeli, belki biraz abartılı bir tatil planı yapmak için harika zamanlar. Belki de rezervasyonları yapacaksınız. Ama her halukarda hafta sonu size keyif verecek konular hem ön plana çıkacak hem de bu konularla ilgili iletişim trafiğiniz artacaktır.

Oğlak ve Yükselen Oğlak;
27 Haziran- 3 Temmuz Haftası


Önce bu hafta neler var göz atalım; 1 Temmuz yengeç burcunda bire güneş tutulması meydana gelecek, ardından 2 Temmuzda da Merkür Aslan burcuna giriş yapacak. Önce bunlardan bahsedelim Birliktelikler, ortaklıklar, evlilik bu kişilerin sağlığı, eşinizin, partnerinizin veya ortağınızın hayatında ki önemli başlangıçlar, anlaşmalar, sözleşmeler tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu saydığım konularla ilgili hayatınızda yeni enerjiler, yeni başlangıçlar söz konusu olacaktır. Bazılarınız evlilik yolunda adımlar atabilirsiniz, bazılarınız önemli bir iş anlaşması imzalayabilir, ortaklık gerektiren işlere soyunabilirsiniz. İlişkiler için tamam mı devam mı soruna yanıt aranacağı zamanlar. Kötü giden bir ilişkiniz, ortaklığınız veya evliliğiniz var ise bu tutulma sayesinde artık nokta koymak için kolları sıvayabilirsiniz. Eğer iyi giden bir birliktelik ise bir üst kademeye taşımak için adımlar atılabilir. Kısacası hem ortaklık hem özel hayatınız, evli olduğunuz partner veya evlenmek üzere olduğunuz kişi ile ilgili önemli bir takım kararlar verilecek zaman. Yalnız gökyüzünde oluşacak olan büyük KARE yüzünden bir tarafınız bağımsızlık çığlıkları atarken bir tarafınız ise sorumluluk altına girmek üzere olacak ve bu çekişme sizi oldukça yorabilir. 2 Temmuzda Merkür aslan burcuna geçiş yapacak ve 29 Temmuzda kadar bu burçta seyrine devam edecek. 8. evinizde ilerleyecek olan Merkür, iletişim konularını hayatınızda daha çok, gizli saklı konular, eşinizin/ ortağınızın/ partnerinizin finansal durumu, miras, bankacılık işleri, kredi ile ilgili konulara yöneltecektir. Bu süreçte eşinizin daha çok nasıl para kazanabileceğine dair bazı parlak fikirler verebilirsiniz. Kredi çekmek için bankacınızla görüşebilirsiniz, miras gibi konularda taraflarla toplantılar gerçekleşebilir. Yalnız finansal konularda inatçı ve abartılı davranışlar sizi zor duruma sokabilir, dikkatli olmakta yarar var. Finansal konulara daha çok kafa yorabilirsiniz. Şimdi gelelim bu haftanın detaylarına, haftanın ilk günleri çocuklarınızla ilişkileriniz ve aşk hayatınız daha çok ön plana çıkabilir. Hayattan daha çok keyif almanızı sağlayacak koşullarla, hobilerinizle ilgilenebilirsiniz. Hafta ortasına doğru sağlığına biraz dikkat, hassas olabilir, günlük angarya yorucu bire takım işlerle uğraşabilirsiniz. Hafta sonuna doğru yengeç burcunda güneş tutulması meydana gelecek, hafta sonunda ise ödemeler, alacak-verecek konuları ön plana çıkabilir, para ihtiyacınız artabilir ve bu konu ile ilgili kaynak arayışına girebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova;
27 Haziran- 3 Temmuz Haftası


Önce bu hafta neler var göz atalım; 1 Temmuz yengeç burcunda bire güneş tutulması meydana gelecek, ardından 2 Temmuzda da Merkür Aslan burcuna giriş yapacak. Önce bunlardan bahsedelim. İş ve çalışma ortamı, birlikte çalıştığınız kişiler, günlük rutin işler, kişisel gelişim, sağlığınızı ilişkilendiren konular, çok çalışılması gereken durumlar, angarya uğraştırıcı işler bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu tutulma zamanı çalıştığınız iş yerinin yeri veya kurumsal yapısında bir takım değişiklikler meydana gelebilir, bazı görev değişimlerinden pek hoşlanmayabilirsiniz. İş yükünüz artabilir, yeni bir takım projeler işler için görevlendirilebilirsiniz. Daha çok çalışacağınız ama çok fazla da takdir göremeyeceğiniz bir süreç olacak bu. Yine sağlıkla ilgili konularda destekleyici etkiler altında olacaksınız, fakat olsu bir sağlık sorununun üstesinden gelmenizde gerekebilir. Bu ameliyat gerektiren bir durum olabilir fakat endişe etmeyin, rahatlıkla atlatabileceksiniz.  Kötü bir takım alışkanlıkları bu tutulma sayesinde bırakabilirsiniz. . 2 Temmuzda Merkür aslan burcuna geçiş yapacak ve 29 Temmuzda kadar bu burçta seyrine devam edecek. 7. evinizde ilerleyecek olan Merkür, iletişim yeteneklerinizi ikili ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalarla ilgili konulara yönelteceklerdir. Bu dönemde bu konularla ilgili biraz inatçı ve kibirli davranabilirsiniz ve bu da özel hayatınızı olumsuz etkileyebilir, dikkat etmekte ve eşinizi /ortağınızın fikrini de sakince dinlemekte yarar var. Bazılarınız bu süreçte, evlenebilir, nişanlanabilir, sözlenebilir. Bazılarınız ise önemli sözleşmeler ve anlaşmalara imza atabilirler. Ortaklık ve iş teklifleri gelebilir sizlere. Unutmadan, bu tarihe kadar olası size düşmanlık besleyenleri çok daha net görebilecek ve akıllıca üstlerinden gelebileceksiniz. Şimdi gelelim bu haftanın detaylarına, haftanın ilk günleri eve ait uğraşlar, yapılması gereken işler, aile konuları ön plana çıkacaktır. Hafta ortasına doğru keyifli güzel gelişmeler yaşayabilir, aşk hayatınızda hareketlenme yaşayabilirsiniz. Hobilerinizle ilgilenebilirsiniz. Hafta sonuna doğru yengeç burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek. Hafta sonu ise yalnız kalmanız zor gözüküyor, sosyal, hareketli ve enerjik olacaksınız. Diğer kişilerle birlikte hareket edebilirsiniz, yalnız özel hayatınızda fikirsel tartışmalar ortaya çıkabilir dikkat.

Balık ve Yükselen Balık;
27 Haziran- 3 Temmuz Haftası


Önce bu hafta neler var göz atalım; 1 Temmuz yengeç burcunda bire güneş tutulması meydana gelecek, ardından 2 Temmuzda da Merkür Aslan burcuna giriş yapacak. Önce bunlardan bahsedelim. Bu tutulma 5. evinizde gerçekleşecek. Çocuklar, aşk hayatı, hayattan daha çok keyif alabileceğiniz koşullar, yaratıcılık gerektiren işler, riskli aktiviteler, hobileriniz bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Kendinize iletişim ağırlıklı yeni bir uğraş, hobi edinebilirsiniz, yalnızlar için flörtöz etkiler devrede olacak, aşk için kapılarınızı aralayabilirsiniz. Hamilelikle ilgili konularda olumlu destekleyici etkiler devrede olacak. Hamile kalmak için belki de bir uzmandan destek alabileceksiniz. Çocuk sahibi olanlar onların bir sorunu veya problemi ile uğraşmak veya gidermek durumunda kalabilirler. Yaratıcı çalışmalar yapmak için zihniniz çok işlek olacak. Perde, tiyatro, sanat dalları ile ilgilenenler özellikle keyifli haberler alabilirler. Yalnız gökyüzünde oluşacak olan büyük KARE yüzünden özel hayatınızla ilgili kendinizi huzursuz, güvensiz ve belki de fazla otoriter hissedebilirsiniz. Sözünüzün fazlaca dinlenmesini arzu edebilir fakat istediğinizi almakta zorlanabilirsiniz. . 2 Temmuzda Merkür aslan burcuna geçiş yapacak ve 29 Temmuzda kadar bu burçta seyrine devam edecek. 6. evinizle ilerleyecek olan Merkür, iletişim kanallarınızı, İş, çalışma, hizmet etme, faydalı olma, pratiklik, sağlık, kişisel gelişim, temizlik, ayrıntılar gibi konulara yöneltecektir. Başkalarının hayatlarını daha kolaylaşmasını sağlayacak fikirler ortaya atabilirsiniz. Bunun yanı sıra birlikte çalıştığınız kişilerle kibirli, inatçı iletişim tarzı sizleri onlarla zor duruma sokabilir, dikkatli olmakta yarar var. Özellikle iş arayanlar bu tarihe kadar bir çok iş görüşmesine gidebilirsiniz, görüşmelerinizde kendinizi abartılı bir şekilde sunmamaya özen gösterin. Yeni projeler veya proje fikirleri ortaya çıkabilir, iş ortamınızı organize etmeniz gerekebilir. Bu süreçte yine spor veya diyet için bir danışandan hizmet alabilirsiniz.  Kişisel gelişim kitapları okuyabilir, araştırabilir, seminerlere katılabilirsiniz. . Şimdi gelelim bu haftanın detaylarına, haftanın ilk günleri iletişim trafiği, haber alış-verişleriniz artıyor. Bazı beklenmedik yolculuklar ortaya çıkabilir, fikirleriniz ve düşünceleriniz ile öne çıkabilirsiniz. Hafta ortasına doğru eve ait uğraşlar ve konular ön planda olacaktır, evinizde tamamlanması gereken işlerle uğraşabilirsiniz. Ailenizle daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Hafta sonuna doğru yengeç burcunda güneş tutulması meydana gelecek. Hafta sonunda ise günlük angarya işler zamanınızı epey alabilir, sağlığınız biraz hassas olabilir dikkat etmekte yarar var.