14 Haziran 2011 Salı

15 Haziran YAy Burcunda TAM Ay Tutulmasının Burçlar Üzerinde ki Etkisi
Koç ve Yükselen Koç;


Bu tutulma 9. evinizde gerçekleşecek; uzak yerlere seyahatler, uzak akrabalar, hukuksal konular, uluslar arası ilişkiler, ithalat, ihracat,satış, pazarlama, halkla ilişkiler, tanıtım, sahibi hatırı sayılır kişiler, promosyon..vb konular etki altında olacaktır. Hukuksal konularla ilgili güzel olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz, yurt dışı seyahatleri gündeme gelebilir, iş arayanlar bu dönem özellikle çok uluslu bir firmada işe başlayabilirsiniz. . Ay-Jüpiter Kontağından dolayı, finansal anlamda gelirlerinizi arttırıcı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu gelirler, tanıtım, reklam, seminer, seyahatle ilgili konulardan yana olabilir. 

Boğa ve Yükselen Boğa;

Başkalarına ait kazançlar, miras, ortaklaşa kazanımlar, çok çaba sarf etmeden elde edilecek olan gelirler, kredi, borç, alacak-verecek ilişkileri, ölüm, kayıplar, burs, sigorta primleri..vb konular bu tutulmanın ana konusu olacaktır. Bu konularla ilgili bilgi-iletişim hızı artabilir. Tutulma zamanı özellikle boşanma ile ilgili durumlarda nafakaya ilişkin özellikle güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yalnız harcamalarınızı biraz denetim almakta fayda var. Eşinizden veya ortağınızdan finansal anlamda destek görebileceksiniz. Para geldiği gibi gider ve bu gider yerleri genelde sizlerin borçları ile ilgili olacaktır. Hayatınızda önemli bir gediği kapatabilirsiniz. Ay-Jüpiter kontağından dolayı hayatınızda ciddi ilerlemeler kaydedebilirsiniz, bu öncelikle duygu dünyanızla ilgili olabilir. Yeni başlangıçlar yapabilirsiniz, yurt dışı ile ilgili önemli gelişmeler meydana gelebilir. İsteklerinize çok daha kolay ulaşmanızı sağlayacak önemli destekler alabilirsiniz. Spor ve diyete başlamak, kişisel sağlığınız ve bakımınızla ilgilenebilirsiniz. Hayata karşı iyimser bir pencereden bakmaya başlayacaksınız.

İkizler ve Yükselen İkizler;

Birliktelikler, ortaklıklar, evlilik bu kişilerin sağlığı, eşinizin, partnerinizin veya ortağınızın hayatında ki önemli başlangıçlar, anlaşmalar, sözleşmeler tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu saydığım konularla ilgili hayatınızda yeni enerjiler, yeni başlangıçlar söz konusu olacaktır. Bazılarınız evlilik yolunda adımlar atabilirsiniz, bazılarınız önemli bir iş anlaşması imzalayabilir, ortaklık gerektiren işlere soyunabilirsiniz. İlişkiler için tamam mı devam mı soruna yanıt aranacağı zamanlar. Kötü giden bir ilişkiniz, ortaklığınız veya evliliğiniz var ise bu tutulma sayesinde artık nokta koymak için kolları sıvayabilirsiniz. Eğer iyi giden bir birliktelik ise bir üst kademeye taşımak için adımlar atılabilir. Ay-Jüpiter kontağından dolayı, olası arkanızdan iş çevirenlerin, düşmanlıkların üstesinden rahatlıkla gelebileceksiniz. Gizli kapaklı bir takım işler, konular aydınlanmaya başlayacak.

 Yengeç ve Yükselen Yengeç;

İş ve çalışma ortamı, birlikte çalıştığınız kişiler, günlük rutin işler, kişisel gelişim, sağlığınızı ilişkilendiren konular, çok çalışılması gereken durumlar, angarya uğraştırıcı işler bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu tutulma zamanı çalıştığınız iş yerinin yeri veya kurumsal yapısında bir takım değişiklikler meydana gelebilir, bazı görev değişimlerinden pek hoşlanmayabilirsiniz. İş yükünüz artabilir, yeni bir takım projeler işler için görevlendirilebilirsiniz. Daha çok çalışacağınız ama çok fazla da takdir göremeyeceğiniz bir süreç olacak bu. Yine sağlıkla ilgili konularda destekleyici etkiler altında olacaksınız. Kötü bir takım alışkanlıkları bu tutulma sayesinde bırakabilirsiniz. Ay-Jüpiter Kontağından dolayı; sosyal çevrenizden, arkadaşlarınızdan büyük destekler görebilirsiniz. Bazı arkadaşlarınız iş bulmanız veya yeni projelere başlamanız için size destek olabilirler. Arkadaşlarınızın değerini bileceğiniz, olası küslüklere son verebileceksiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan;

Bu tutulma 5. evinizde gerçekleşecek. Çocuklar, aşk hayatı, hayattan daha çok keyif alabileceğiniz koşullar, yaratıcılık gerektiren işler, riskli aktiviteler, hobileriniz bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Kendinize iletişim ağırlıklı yeni bir uğraş, hobi edinebilirsiniz, yalnızlar için flörtöz etkiler devrede olacak, aşk için kapılarınızı aralayabilirsiniz. Hamilelikle ilgili konularda olumlu destekleyici etkiler devrede olacak. Çocuk sahibi olanlar onların bir sorunu veya problemi ile uğraşmak veya gidermek durumunda kalabilirler. Yaratıcı çalışmalar yapmak için zihniniz çok işlek olacak. Perde, tiyatro, sanat dalları ile ilgilenenler özellikle keyifli haberler alabilirler. Ay-Jüpiter Kontağından dolayı İş ve kariyerinize ilişkin konularda harika destekler altında olabileceksiniz. İstediğiniz terfi her an sizin olabilir, daha büyük ve daha iyi maaşlı bir şirkete geçiş yapabilirsiniz. İşinizden kazandığınız gelirleri artırmanın yollarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Yöneticilerinizden rahatlıkla destekler alabileceksiniz.

Başak ve Yükselen Başak;

Bu tutulma 4. evinizde gerçekleşiyor, geleceğe yönelik hedefler ve planlar, aile, ev, yerleşim, emlak, aile hayatı, yaşamın kökleri, aile büyükleri bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu tutulma zamanı uzun süredir beklediğiniz hayalini kurduğunuz eve geçmek için fırsat yakalayabilirsiniz, işiniz için evinizi değiştirmeniz gerekebilir. Aile içinde geçmişe ait bir takım konular yeniden su yüzüne çıkabilir ve irdelenebilir. Bu tutulma zamanı, ortak bir kararla biri ile eve geçebilir, taşınabilir veya risk alarak ev almak için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ay-Jüpiter kontağından dolayı, yurt dışı, yabancılarla ilişkiler, eğitim, hukuksal konulardan yana şans sizde olacak. Uzakta yaşayan akrabalardan, yabancılarda, yabancı uyruklu kişilerden destekler alabilirsiniz. Bazılarınız yurt dışı yolculuklarına çıkabilirler, hatta bazılarınızın kafasını bozup yurt dışına yerleşmeye bile karar verebilirler.

Terazi ve Yükselen Terazi;

Bu tutulma sizlerin 3. evinde gerçekleşecek. Eğitim, öğrenme, zihinsel faaliyetler, kardeşler, yakın yerlere seyahatler, birinci dereceden akrabalar, her türlü iletişim bu tutulmanın ana konusu olacaktır. Sözlerinizle, düşüncelerinizle, fikirlerinizle oldukça dikkat çekeceksiniz. Bu fikirler, düşünceler yeni bir takım ortaklıkların, işlerin başlamasına başlangıç verebilir. Önemli bazı seyahatler gündeme gelebilir, size keyif verecek haberler alabilirsiniz. Bu tutulma sayesinde bir süredir kafanızda olan bir web sitesi açma, kitap yayınlama..vb konularla ilgili güzel destekler alabilirsiniz. Yine yeni bir eğitim, seminer, kurs gibi hayatınıza yeni bilgiler akışı sağlayacak konulara rahatlıkla eğilebileceksiniz, bu bilgiler mesleki yaşamınızda size yarar sağlayacak eğitimlerde olabilir. Ay- Jüpiter kontağından dolayı özellikle finansal anlamda kazançlarınızı arttırabilirsiniz, kredi, borç, burs..vb konularda türlü fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bazılarınız yayıncılıktan para kazanabilir…

Akrep ve Yükselen Akrep;

Bu tutulma sizlerin finansal konularınızın üstüne adeta projeksiyon tutacak. Özellikle finansal konularla ilgili güzel ve keyifli haberler alabilirsiniz. Yaptığınız, uğraştığınız iş ile ilgili yeni kazanç kapıları, yeni projelerle karşılaşabilirsiniz.  Yalnız bu tutulma sizlerin iş yükünü biraz daha arttırabilir, yeni görev ve sorumluluklar alabilirsiniz. Bu tutulma sadece parasal anlamda değil, sahip olduğunuz eşyalarınızla ilgili de olacaktır. Bir süredir almayı planladığınız yüklü meblağlı bir şey için atılım yapabilirsiniz. Ay-Jüpiter kontağından dolayı, özellikle ortaklaşa gelirlerden, ortaklıklardan kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Hatta bazılarınız ilişkilerini sorgulayabilirler ve birlikte oldukları kişi ile bütünleşmek isteyebilirler.

Yay ve Yükselen Yay;

Kişiliğin öne çıkacağı durumlar, sağlığınız, fiziksel görünümünüz, hayatınızda önemli başlangıçlar, girişimler söz konusu olacaktır bu tutulma zamanında. Bu tutulmada hem fiziksel hem de zihinsel olarak oldukça dikkat çekici olacaksınız. Atacağınız adımlar, hayatınızın genelini etkileyecek tarzda olabilir. Yeni başlangıçlarla ilgili fikirlerinizle dikkat çekeceksiniz. Özel hayatınızla ilgili sorumluluk almaya, kontrolü ele geçirmeye, özel hayatınızı belki de düzenleme ve disipline etmek için uygun destekler altında olacaksınız. Ay-Jüpiter kontağından dolayı, iş ortamınız, birlikte çalıştığınız kişilerle ilgili, sevindirici, güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bazılarınız kazançlı çıkacağınız iş görüşmelerine gidebilirsiniz, bazılarınız yeni işler, projelerle ilgilenebilirsiniz, bazılarınız ise diyet, spor gibi bir aktiviteye başlayabilirsiniz. İş yerinizde, birlikte çalıştığınız kişilerden de güzel destekler alabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak;

Bu tutulma 12. evinizde gerçekleşecek. 12. ev astrolojide, kontrol dışı gelişen olaylar, gizlilik içinde hareket edilen, gizli düşmanlıklar, hastalıklar, engellenmeler, kısıtlanmalar, dedikodularla ilişkilendirilir. Tutulma sayesinde bu konuların üzerine ışıklandırılır ve gözle görülür bir hale gelir.  Bu tutulma zamanında hayatınızda gelişen bir takım olaylar kontrolünüzün dışında gerçekleşebilir ki bu özellikle iş ve kariyerinizle ilgili konular olabilir. Sizden gizlenen bir takım bilgiler, arkanızdan dönen bazı dedikodular gün ışığına çıkabilir. Size set veya engel olunan koşullarla ilgili farkındalığınız artabilir. Size zarar vermek ihtimali olan, düşman kişilikleri rahatlıkla tespit edebileceksiniz.Sağlığınıza extra dikkat etmekte fayda var, özellikle alerji ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Ay-Jüpiter kontağından dolayı,  Bazılarınız gizli aşk ilişkilerine girebilirler, birlikte oldukları kişileri etraflarından saklamak isteyebilirler, yaratıcı çalışmalarda ise ilham perileri etrafınızda uçuşabilir. Olası sağlık sorunlarının üstesinden de rahatlıkla gelmeniz konusunda destekleyici etkiler altında olacaksınız. Unutmadan beklenmedik, ummadık, sürpriz bir maddi gelişme de yaşayabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kovalar;

11. evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma, sosyal yaşamınız, arkadaşlarınız, iş ile ilgili finansal kazanımlarınız, hayattan ümit ettikleriniz ve beklentileriniz, başkalarından destek beklediğiniz konular üzerinde etkili olacaktır. Tutulma zamanı hayattan beklediğiniz, ümit ettiğiniz iyi dileklerinizin gerçekleşmesi kuvvetle muhtemeldir. Sosyal çevrenizden ve arkadaşlarınızdan bilgi, iletişim anlamında güzel destekler alabilirsiniz. Bu dönem hayatınıza size destek sağlayacak yeni kişiler katılabilir, tanışmalar yaşayabilirsiniz. Yeni gruplar içinde kendinizi ifade edebilirsiniz. Sosyal yaşamınızda daha çok prim yapabilirsiniz. İş ile ilgili kazançlarınızı arttırmak için daha çok çaba sarf edebilirsiniz. Ay-Jüpiter kontağından dolayı, eve ait konularda keyifli gelişmeler yaşayabilirsiniz, bazılarınız bir ev arkadaşı ile birlikte eve çıkabilirler, arkadaşlarınızla beraber ortak bir takım hedeflerin, projelerin içine girebilirsiniz. Taşınma, yer değiştirme, ev alım-satım konularında gelişmeler yaşanabilir. Aile içerisinde sevindirici bir olay vukuu bulabilir.

Balık ve Yükselen Balık;

10. evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma, iş hayatı, iş hayatında ki dengeler, kariyerinize yönelik durumlar, yöneticililerle ilişkiler, toplum önünde olmanızı sağlayacak konular üzerinde etkileyici olacaktır. İş arayanlar, işini değiştirmek isteyenler, terfi etmek isteyenler, iş ile ilgili takdir görmek isteyenler için destekleyici etkiler devrede olacaktır. Fikirlerinizle, düşüncelerinizle yöneticilerinizin oldukça dikkatini çekebilirsiniz. İş ve kariyerinizle ilgili yeni bir takım başlangıçlar, adımlar gündeme gelebilir. Daha çok toplum önünde olmanız gereken koşullarla karşılaşabilirsiniz. Yalnız dikkatli olun, çok fazla göz önünde olacağınızdan dolayı hem iyi hem de kötü adımlarınız gözden kaçmayacaktır. Ay-Jüpiter kontağından dolayı, işten kazandığınız gelirleri arttırabilirsiniz. Daha iyi maaşlı ve koşulları olan bir işe geçişiniz gerçekleşebilir. Uluslar arası bir firmada işe başlayabilirsiniz. İşinizle ilgili daha çok seyahat etmeniz gerekebilir.