28 Nisan 2014 Pazartesi

29 Nisan Boğa Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri (Mecliste, Yasalarda,Ekonomik Düzende Değişim)Merhaba Arkadaşlar;

29 Nisan  Salı  günü saat 06:09’da  Boğa burcunun 8  derecesinde halkalı  bir güneş tutulması meydana gelecek.  Bir önce ki tutulmaya nazaran aslında daha dostane bir tutulma olduğunu söyleyebilirim, çünkü tutulma anında Güneş’in merkür, jüpiter, pluto ile olumlu irtibatı olacak ve tutulmanın sahibi olan Venüs ise Satürn ve Jüpiter ile büyük su üçgeni dediğimiz açı kalıbını oluşturacak. Yalnız bu tutulma biraz enterasan bir tutulma, çünkü bu kör nokta tutulması. Tutulma Dünya üzerinden gözlemlenebilen bir tutulma değil, uzayın kör noktasında meydana gelecek. Bu yüzden etkilerinin nasıl olacağı hakkında konuşurken, bu bilgininde sürekli aklımızda olması gerek. Çünkü kör noktada gerçekleşebilecek bir tutulma, yaşamımızda görmezden geldiğimiz, dikkate almadığımız belki de konuları tetikleyici bir etki yaratabilir.
Bir de unutmadan, az buz değil, bu tutulma dolu dolu 10 Ay etkili olacak. Gerçi hoş tutulma olur 1 haftta sonra hepiniz unutursunuz ama neyse J

 Bu tutulmanın etkilerini çok iyi anlayabilmemiz için astrolojide boğa sembolizmini çok iyi bilmek gerekir, ki bu sayede neler gerçekleşebilir anlayabiliriz. O zaman şimdi adım adım tutulmada zamanında neleri bekleyebiliriz bunlara bir göz atalım…
Boğa burcu astrolojide şunları temsil eder;

•          Somut şeyler elde etmeyi sever. Bu yüzden tutulma zamanı elle tutulan, somut konular bizler için daha değerli olacaktır.
•          Dokunabileceği ve duyumsayabileceği şeylerden zevk alır. Tensel zevkler bu tutulma dönemi ön planda olabilecektir.
•          Değişimden korkar ve ayak uyduramaz. İşter tutulmanın en önemli etkilerinden bir tanesi, eğer değişimden korkan, değişime kapalı bireylersek bu tutulma bizleri epey zorlayacaktır, tutulma doğum haritanızda hangi bölgelere düşüyorsa o noktalarda sıkıca tutunduğunuz konular elinizden kayıp gidebilir.
•          Maddi gücü elinde tutmak ister. Bu yüzden tutulma döneminde daha fazla gelir getirici projelere yönelebiliriz, para-kazanç yaşantımızda daha fazla ön plana çıkar.
•          Klasik bilgiye inanır.Bu yüzden tutulma zamanı denenmemiş olanı denemek yerine daha geleneksel olanı tercih etmeye eğilimli oluruz.
•          Sağlık olarak :Boyun, ense ve boğazı, troidi, kadınlık hormonlarını ve vücuda giren gıdayı yönetir. Boğaz sorunları, troid ve fazla yeme kaynaklı şişmanlık, boyun fıtığı ve hormonal kadın hastalıkları Boğa burcu semboliğidir. Bu yüzden tutulma zamanı bı bölgelere extra dikkat etmemizde yarar vardır.
•          Bankalar, tarlalar, seralar, çiçekler ve tohumlar, refah seviyesi, yatırımlar ve yatırımcılar, müzisyenler, ülkede finansal değeri en yüksek olan ulusal ürünler, konfora yönelik alternatif ürünler, değerli taşlar ve mücevherat, ulusal güvenlikve özel korumalar, hibeler, halktan alınan vergi, alım gücü ve likidite yine boğa sembolizmi içinde yer alır. Demek ki bu tutulma zamanında bu konularla ilgili elzem gelişmeler söz konusu. Besin-besin değerleri ile ilgili çarpıcı açıklamalar söz konusu olabilir. Tarım ve sulama alanları ile iglili sıkıntılı durumlar söz konusu olabilir.  
 •          Akrep nasıl yer altı ise boğa da yer üstü demektir, yer yüzünde ki fiziksel kaynaklar ve toprak tabakası ile ilgilidir, heyelanlar, toprak kaymaları gibi durumlarda söz konusu olabilir. Ekonomik anlamda global bir çalkantı, kriz söz konusu olabilir. Özellikle yenilemekte fayda görüyorum, bu sefer üretimle ilgili problemler, toprak, tarla, tarım ile ilgili konularda problematik olabilir.

Tutulma zamanı AY; Shedir isimli bir sabit yıldız ile etkileşimde olacak.  Shedir yıldızının astorlojik olarak anlamı, aşk acılarını, şeytani güçleri, bilgeliği, sezgiyi ve bir dişinin güç kazanması anlamına gelmektedir. Özellikle duygular, aşk ve ilişkiler konusunda şeytani bir takım oyunlardan uzak durmakta yarar olduğunu düşünüyorum. Bunun yanı sıra, kötücül kadınlar, kötü örnek olabilecek kadın figürleri ile ilgili hikayelere, olaylara sıkça rastlayabiliriz bu dönemde.

Tutulmanın yöneticisi Venüs hem satürn hem de Jüpiter ile etkileşime girerek, büyük su üçgeni dediğimiz açı kalıbını oluşturacak. Büyük su üçgenleri, büyük sezgi, duru görü, büyük sevgi, yardımlaşma, derin bir anlayış ve kavrama, ruhsal farkındalık, insani değerlerin önem kazanması, mistik ve spiritüel deneyimlere daha çok açık olmak, sanatsal anlamda güzel başarılara işaret etmektedir.

Tutulma boğa burcunun ilk dekanında meydana gelecek, ilk dekanda meydana gelen tutulmanına anlamı ise, ticarette şanssızlık, anlaşmaların bozulması, tarım alanlarının, ekinlerin zarar görmesi anlamına gelir.
Tutulma etkisi ile, özellikle pluton /merkür kontağı, politikacıların ve çok uluslu büyük şirketlerin/firmaların büyük yalanlarının ortaya çıkabileceğine, maniplasyona, verilerle oynayama işaret etmekte. Bunun daha çok ekonomik alanda olacağını varsayıyorum. Merkür/Pluto kontağı porno,porngrafik bir takım öğelerinde gündeme gelebileceğini göstermekte.
Venüs’ün balık burcunda ki seyri, özellikle sanatsal alanda yeni girişimler, sanatsal konularda güzel başarıları da beraberinde getirebilecektir. Özellikle kadın başarıları.
Peki bu tutulma Türkiye’yi nasıl etkileyecek ?

Tutulma, Türkiye’nin gizli sosyal ilişkiler alanına düşmekte. Ülkenin dost olduğu ülkeler, hükümetin yasam organları, meclis, hükümet kuralları, sivil toplum örgütleri, menkul kıymetler borsası, ülkenin hazinesi, hazinenin kuralları, ülkenin gelecek hedefleri ve projeleri demektir. Tutulmanın bu alanlada gerçekleşmesi, meclis yapısında değişim, hükümet kurallarında değişim, ülkenin finansal durumunda, mali tablosunda sıkıntı, ülkenin gelecek hedeflerinin-öenmli projelerinin açıklanacağı zamanlar, bu projeler finans, banka, para, ekonomiyi  direkt etkileyecek projeler olabileceği gibi yeni ekonomik sistem veya buna benzer konular olabilir. Mecliste değişim, mecliste sürpriz isimlerin dolaşması, meclis veya meclis üyeleri ile ilgili ilginç gelişmeler de söz konusu olabilir…;Bu tutulmanın Türkiye’yi daha çok ekonomik anlamda etkileyeceğini düşünüyorum, borsada özellikle tarımla ilgili konular, tarım ürünleri, zirai ürünler, kurumlar daha çok etkilenebilecek ama olumlu anlamda… Fakat ekonomik anlamda tablo iyi bir tablo değil açıkçası… Milli gelir ile ilgili önemli kararlar alınabilir mecliste. Bunun yanı sıra tutulmanın yöneticisi Türkiye haritasında iktidarı simgeleyen 10. Eve düşmekte ve Jüpiter /Satürn ile olumlu kontağı bulunmakta. Öncelikle kadın hakları, kadınlarla ilgili konularda yeni yasalar, yeni düzenlemeler söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra bu süreçte mecliste bir çok yeni yasanın değişeceğini de göstermekte, özellikle bu yeni yasa değişimleri yönetimsel anlamda olabilir. Bu tutulma iktidarın elini güçlendirdiği gibi, işin içinde venüs olduğundan dolayı, ona karşı sevgi ve sempatinin de artabileceğine işaret etmekte. Gerçi hoş venüs, özel hayat ve ilişkilerle ilgilidir, yönetimde söz sahibi kişilerin özel hayatlarına ilişkin konular gündeme gelebilir mi? Peki tabii bu da beklenebilir tutulma etkisi ile.
15 nisanda gerçekleşen tutulma zamanı gökyüzünde etkinleşen büyük kare açı kalıbından bahsetmiş özellikle 21/27 nisan arasının en tehlikeli zaman olduğunu ifade etmiştim.  Putin bu tarih aralığında, 3. Dünya savaşı istediğine dair hareket planı olduğu haberi yapılmıştı. http://www.haberturk.com/dunya/haber/942479-putin-3uncu-dunya-savasi-istiyor
Gökyüzünde büyük kare dediğimiz açı kalıbı hala geçerliliğini korumakta, bununla ilgili de ilgili yazıyı BURADAN okuyabilirsiniz..

Burçlar Üzerinde ki Etksii ise;

Koç ve Yükselen Koç;

29 Nisanda da boğa burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek. 2. evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma finansal kaynaklarınız, bütçeniz, sahip olduğunuz değerli eşyalarınızla ilgili konularda etkilerini göstermeye başlayacaktır. Kazançlarınızla ilgili daha somut gelişmelerin yaşanacağı bu günlerde, bütçenizi yeniden değerlendirebilir, kazançlarınızı arttırmanın yollarını arayabilirsiniz. Önemli alım-satım konuları gündeme gelebilir. Arkadaşlıklar ve sosyal ilişkilerden yana gergin gelişmeler olabilir, meselelerin iç yüzünü öğrenmeden aniden karar varmamakta fayda var. Ani harcamalara ya da gereksiz harcamalara karşı dikkatli olmakta yarar var. Tutulmanın yöneticisi Venüs, o gün Satürn ile etkileşimde olacak, kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir ilişki durumu söz konusu olabileceği gibi, partnerinizin veya ortağınızın bir para meselesinin çözümü için güvenilir gizli bir destekte söz konusu olabilir. Ya da mali konularda kendinizi her ne kadar bir krizin ortasında bulursanızda bunun çözümününde olabileceğine işaret etmekte. İş değiştirmek,terfi almak, şirket içinde pozisyon değiştirmek içinde destekleyici etkiler söz konusu. Tutulma etksisi ile bir şeyleri kaybediyor gibi hissedebilir ve gerçekten kayıplarda verebilirsiniz ama korkmayın, çünkü kısa zamanda kaybettiğiniz para/iş her ne ise yerine daha iyisi gelecek 2 haftalık süreç içinde.

Boğa  ve Yükselen Boğa;
29 Nisanda ise boğa burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek, öncelikle fiziki görünümünüz ve sağlığınızı ilgilendiren konular devrede. Bunun yanı sıra, ortağınız, partneriniz veya evli olduğunuz kişi ile ilgili stres yaratan, gerginliklerden uzak durmakta fayda var. İş ve kariyerinize ilişkin özellikle sürpriz, beklenmedik ani gelişmelere tanıklık edebilirsiniz. İletişimle ilgili sorunlar, gecikmeler, teknolojik aletlerle aranız pekiyi olmayabilir. Tutulma aslında yaşamınızda çürümeye yüz tutmuş, bir türlü bitmeyen, sonlanmayan konuları yaşamınızda iyice görünür hale getirir ve bunlara çözüm bulmanız konusunda sizleri destekler. Her ne kadar bazen bu bitişler ayrılık, bitiş, kopuş şeklinde de olsa tutulmalar sonrası yaşam pekte aynı olmaz, değişimler meydana gelir. Bunun yanı sıra tutulma etkisi ile arkanızdan dönen bir takım hesaplar, oyunlar hiç ummadığınız şekilde önünüze düşebilirde. Aşıksanız düzenli bir ilişkiniz varsa evlilik planları yapabilir ama ilişkiniz yalama olmuşsa bu ilişkininde biteceği anlamına gelir. Partneriniz yoksa ise eğer evet bir partner getirme potansiyeli de yüksek bu tutulmanın. Eğer önemli bir anlaşma/sözleşme gibi bir durum varsa imza atmanız gerekiyorsa acele etmeyin, olası imzalayacağınız her ne ise bir avukatınıza göstermenizde yarar var.

İkizler ve Yükselen İkizler;
29 Nisanda ise Boğa burcunda güneş tutulması meydana gelecek. Hayatınızda kontrol edemediğiniz veya öngöremediğiniz durumlar ortaya çıkabilir, özellikle risklerden uzak durmak finansal anlamda risklere girişmek için uygun zamanlar değil.  Bu tutulma zamanında yakın çevrenizden birine veya bir arkadaşınıza önemli bir yardım ve destekte bulunmanız gerekebilir. Hisleriniz kuvvetlenebilir, rüyalar ve bilinçaltı konuları ile ilgilenebilirsiniz.Bu tutulma size şifa, iyileşme etkisi olarak etki yapacaktır. Bu ruhsal, manevi anlamda profesyonel bir destek olabilir veya fiziksel sağlığınızla ilişkili olabilir ama her şekilde size iyi gelecek, şifa getirecek bir tutulma olacağına işaret etmekte. Sizden gizlenen bir sır, bir konu da ortaya çıkabilir. Ya da diş tedavisini de başlayabilirsiniz bu tutulma etkisi ile. Ya da siz bir yakınınızın hastane ile ilgili durumları ile yakından ilgilenmeniz gerekebilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç;
29 Nisanda ise boğa burcunda güneş tutulması meydana gelecek. 11. evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma, sosyal yaşamınız, arkadaşlarınız, iş ile ilgili finansal kazanımlarınız, hayattan ümit ettikleriniz ve beklentileriniz, başkalarından destek beklediğiniz konular üzerinde etkili olacaktır. Tutulma zamanı hayattan beklediğiniz, ümit ettiğiniz iyi dileklerinizin gerçekleşmesi kuvvetle muhtemeldir. Sosyal çevrenizden ve arkadaşlarınızdan bilgi, iletişim anlamında güzel destekler alabilirsiniz. Bu dönem hayatınıza size destek sağlayacak yeni kişiler katılabilir, tanışmalar yaşayabilirsiniz. Yeni gruplar içinde kendinizi ifade edebilirsiniz. Sosyal yaşamınızda daha çok prim yapabilirsiniz. İş ile ilgili kazançlarınızı arttırmak için daha çok çaba sarf edebilirsiniz.Bazı arkadaşlarınızın evlilik, iş yüzünden yer değiştirme veya işe başlaması ile sosyal yaşamı, hayatı değişebilir ve bu sizi yakından etkileyebilirde. Biraz daha arkadaşlarınızı, sosyal çevrenizi gözden geçirme zamanı aslında bu tutulmada..

Aslan  ve Yükselen Aslan;
29 Nisanda ise boğa burcunda güneş tutulması meydana gelecek. 10. evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma, , iş hayatı, iş hayatında ki dengeler, kariyerinize yönelik durumlar, yöneticililerle ilişkiler, toplum önünde olmanızı sağlayacak konular üzerinde etkileyici olacaktır. İş arayanlar, işini değiştirmek isteyenler, terfi etmek isteyenler, iş ile ilgili takdir görmek isteyenler için destekleyici etkiler devrede olacaktır. Fikirlerinizle, düşüncelerinizle yöneticilerinizin oldukça dikkatini çekebilirsiniz. İş ve kariyerinizle ilgili yeni bir takım başlangıçlar, adımlar gündeme gelebilir. Daha çok toplum önünde olmanız gereken koşullarla karşılaşabilirsiniz. Yalnız dikkatli olun, çok fazla göz önünde olacağınızdan dolayı hem iyi hem de kötü adımlarınız gözden kaçmayacaktı
Başak ve Yükselen Başak;
29 Nisanda ise boğa burcunda güneş tutulması meydana gelecek. Bu tutulma 9. evinizde gerçekleşecek; uzak yerlere seyahatler, uzak akrabalar, hukuksal konular, uluslararası ilişkiler, ithalat, ihracat, satış, pazarlama, halkla ilişkiler, tanıtım, sahibi hatırı sayılır kişiler, promosyon vb. konular etki altında olacaktır. Hukuksal konularla ilgili güzel olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz, yurt dışı seyahatleri gündeme gelebilir, iş arayanlar bu dönem özellikle çok uluslu bir firmada işe başlayabilirsiniz.tutulma zamanı siz birine dava açabilrsiniz veya birileri sizden para koparmak adına bir dava açabilir. Eğer ki bir takım yasal borçlarınız varsa vergi gibi ya da başka bir konu, bunu tatlıya bağlamak, ödeme planı oluşturmak için anlaşma yapmak için uygun bir zaman. Yurt dışına seyahat konuları gündeme gelebilir veya çok uluslu bir firmadan iş teklifi, ya da iş konusunda yurt dışı bağlantılı konular olumlu şekilde gündeme gelebilir. Akademik kariyer anlamında da gökyüzü oldukça destekleyici, sunumlarınız, projeleriniz, ödevleriniz..vs her ne ise başarılı bir şekilde üstesinden gelebileceksiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi;
29 Nisanda ise boğa burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek.  Başkalarına ait kazançlar, miras, ortaklaşa kazanımlar, çok çaba sarf etmeden elde edilecek olan gelirler, kredi, borç, alacak-verecek ilişkileri, ölüm, kayıplar, burs, sigorta primleri vb. konular bu tutulmanın ana konusu olacaktır. Bu konularla ilgili bilgi, iletişim hızı artabilir. Tutulma zamanı özellikle boşanma ile ilgili durumlarda nafakaya ilişkin özellikle güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yalnız harcamalarınızı biraz denetim almakta fayda var. Eşinizden veya ortağınızdan finansal anlamda destek görebileceksiniz. Para geldiği gibi gider ve bu gider yerleri genelde sizlerin borçları ile ilgili olacaktır. Hayatınızda önemli bir gediği kapatabilirsiniz. Ortaklaşa işlerden kazanılan gelirlerde gözle görülür bir artışta söz konusu olabilir. İhtiyacınız olan bir kredi konusu da olumlu şekilde bu tutulma zamanı sonuçlanabilecektir.

Akrep ve Yükselen Akrep;
29 Nisanda ise boğa burcunda güneş tutulması meydana gelecek. Birliktelikler, ortaklıklar, evlilik bu kişilerin sağlığı, eşinizin, partnerinizin veya ortağınızın hayatındaki önemli başlangıçlar, anlaşmalar, sözleşmeler tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu saydığım konularla ilgili hayatınızda yeni enerjiler, yeni başlangıçlar söz konusu olacaktır. Bazılarınız evlilik yolunda adımlar atabilirsiniz, bazılarınız önemli bir iş anlaşması imzalayabilir, ortaklık gerektiren işlere soyunabilirsiniz. İlişkiler için tamam mı devam mı soruna yanıt aranacağı zamanlar. Kötü giden bir ilişkiniz, ortaklığınız veya evliliğiniz var ise bu tutulma sayesinde artık nokta koymak için kolları sıvayabilirsiniz. Eğer iyi giden bir birliktelik ise bir üst kademeye taşımak için adımlar atılabilir. Keza hukuksal konular varsa hayatınızda, anlaşma zemini ayarlamak içinde oldukça uygun koşullar söz konusu. Yalnız tutulma zamanı destek beklediğiniz konularda, destekler bulmanız zor olabilir, sanki etrafınızda ki herkes deliye bağlamış vaziyette kendi sorun yumakları ile uğraşabilirler ve kendinizi biraz yalnız hissedebilirsiniz.

Yay  ve Yükselen Yay;
29 Nisanda boğa burcunda güneş tutulması meydana gelecek. İş ve çalışma ortamı, birlikte çalıştığınız kişiler, günlük rutin işler, kişisel gelişim, sağlığınızı ilişkilendiren konular, çok çalışılması gereken durumlar, angarya uğraştırıcı işler bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu tutulma zamanı çalıştığınız iş yerinin yeri veya kurumsal yapısında bir takım değişiklikler meydana gelebilir, bazı görev değişimlerinden pek hoşlanmayabilirsiniz. İş yükünüz artabilir, yeni bir takım projeler işler için görevlendirilebilirsiniz. Daha çok çalışacağınız ama çok fazla da takdir göremeyeceğiniz bir süreç olacak bu. Yine sağlıkla ilgili konularda destekleyici etkiler altında olacaksınız. Kötü bir takım alışkanlıkları bu tutulma sayesinde bırakabilirsiniz. Diyete veya spora başlamak için uygun koşul ve fırsatlarla karşılaşabileceksiniz.Tutulma zamanı sağlığınıza extra önem göstermenizde yarar, özellikle cildinize dikkat etmenizde yarar var. İş yerinizde, çalışma ortamınızda sorunlar var ise, bu tutulma bu sorunları daha görünür hale getirebilecek ve akabinde çözümleri de ortaya çıkaracaktır. Özellikle maaşınızla ilgili bir iyileştirme, iş tanımınızda statünüzde sizi sevindirecek bir durum söz konusu olabilir. Veya koşulları daha iyi yeni bir iş.

Oğlak  ve Yükselen Oğlak;
29 Nisanda boğa burcunda güneş tutulması meydana gelecek. Bu tutulma 5. evinizde gerçekleşecek. Çocuklar, aşk hayatı, hayattan daha çok keyif alabileceğiniz koşullar, yaratıcılık gerektiren işler, riskli aktiviteler, hobileriniz bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Kendinize iletişim ağırlıklı yeni bir uğraş, hobi edinebilirsiniz, yalnızlar için flörtöz etkiler devrede olacak, aşk için kapılarınızı aralayabilirsiniz. Hamilelikle ilgili konularda olumlu destekleyici etkiler devrede olacak. Çocuk sahibi olanlar onların bir sorunu veya problemi ile uğraşmak veya gidermek durumunda kalabilirler. Yaratıcı çalışmalar yapmak için zihniniz çok işlek olacak. Tiyatro gibi sanat dalları ile ilgilenenler özellikle keyifli haberler alabilirler. sahibi venüs o gün balık  burcunda olacağından,iş anlamında keyifli bir döneme girileceğine işaret ediyor, iş arkadaşlarınızda destekler, iş bulma, işinizde terfi etme gibi etkiler söz konusu.

Kova  ve Yükselen Kova;

29 Nisanda boğa burcunda güneş tutulması meydana gelecek. Bu tutulma 4. evinizde gerçekleşiyor, geleceğe yönelik hedefler ve planlar, aile, ev, yerleşim, emlak, aile hayatı, yaşamın kökleri, aile büyükleri bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu tutulma zamanı uzun süredir beklediğiniz hayalini kurduğunuz eve geçmek için fırsat yakalayabilirsiniz, işiniz için evinizi değiştirmeniz gerekebilir. Aile içinde geçmişe ait bir takım konular yeniden su yüzüne çıkabilir ve irdelenebilir. Bu tutulma zamanı, ortak bir kararla biri ile eve geçebilir, taşınabilir veya risk alarak ev almak için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ya da evinizde onarımi tamirat gerektiren işlere odaklanabilirsiniz. Kariyeriniz konusunda tutulmadan sonra sıkı pazarlık süreciniz başlıyor olacak, eliniz daha da kuvvetlenecek ve rahatlıkla yeni işleri, projeleri tavlayabileceksiniz. Ya da tutulma dönemi, hemen taşınmasanız bile yeni bir ev almak gibi bir hedef belirleyebilir ve bu hedef doğrultusunda harekete geçmeye başlayabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık;
29 Nisanda boğa burcunda güneş tutulması meydana gelecek. Bu tutulma sizlerin 3. evinde gerçekleşecek. Eğitim, öğrenme, zihinsel faaliyetler, kardeşler, yakın yerlere seyahatler, birinci dereceden akrabalar, her türlü iletişim bu tutulmanın ana konusu olacaktır. Sözlerinizle, düşüncelerinizle, fikirlerinizle oldukça dikkat çekeceksiniz. Bu fikirler, düşünceler yeni bir takım ortaklıkların, işlerin başlamasına başlangıç verebilir. Önemli bazı seyahatler gündeme gelebilir, size keyif verecek haberler alabilirsiniz. Bu tutulma sayesinde bir süredir kafanızda olan bir web sitesi açma, kitap yayınlama vb. konularla ilgili güzel destekler alabilirsiniz. Yine yeni bir eğitim, seminer, kurs gibi hayatınıza yeni bilgi akışı sağlayacak konulara rahatlıkla eğilebileceksiniz, bu bilgiler mesleki yaşamınızda size yarar sağlayacak eğitimlerde olabilir.Eğer ki önemli imza gerektiren bir proje ve iş konusu olur ise, imza atmadan önce bir avukattan destek almanızı tavsiye ederim. Para konusunda çekişmelerden, kavgalardan uzak durmanızda yarar var. Veya bu konularda daha uzlaşmacı bir tavır içine girebilirsiniz.