20 Mart 2012 Salı

Koç Burcunda Yeni Ay - 22 Mart
Hepinize Merhaba;

Baharın ilk ayına girmiş bulunuyoruz. Her ay olduğu gibi bu ay gökyüzünde bir yeni ay ve bir de dolunay gerçekleşecek. Bu ay ki, yeni ay KOÇ burcunda olacak. 22 Mart saat 16:37’de yeni ay meydana gelecek. Bu yeni ay ilginç etkilere sahip, geri giden Merkür ve Uranüs ile kavuşum yapacak ve Pluton ile de zorlu bir görünüme sahip olacak. Önce Koç burcu yeni ay zamanı için neler uygun bunlara göz atalım;-          Bu yeni ay bir amaç belirleyip o amaç uğruna planlar yapıp adımlar atmak için çok idealdir.

-          İyimser, hevesli, coşkulu ve hayatımızda yeni bir takım başlangıçlar yapmak için uygun zamanlardır fakat Merkür’ün geri hareket ediyor olması, bu başlangıçları yaparken dikkatli adım atmamız gerektiği konusunda uyarıda bulunmakta.

-          Lidersel özelliklerimizi daha fazla ortaya koymak isteyebilir, bir takım konular için öncülük etmek isteyebiliriz

-          Aceleci, panik ve aşırı heyecanlı olabiliriz. Sabır mekanizmamız biraz sekteye uğrayabilir. Öfkemizi kontrol etmeyi öğrenmeliyiz.

-          Sağlığımızla ilgili özellikle baş bölgesinde bulunan organlar hassas olabilir. Baş ağrıları ve kronik migreni olanlar bu yeni ay zamanı migrenleri daha çok azabilir. Uranüs etkin olacağından özellikle tansiyon problemi olanlar biraz daha dikkat etmelerinde fayda var. Bunun yanı sıra dil, kulaklarda hassaslaşabilir

-          Yeni şeyler denemeye, hayatımıza yenilikler katmak isteyebiliriz

-          Özgürleşme, daha rahat hareket etme isteğimiz daha da artabilir, yeni fikirlere ve girişimlere açık oluruz

-         Pluton ile sert kontağı yüzünden, bu hevesli ve enerjik halimizi koruyamadığımız takdirde çabucak demotive olabileceğimizi, melankolik bir ruh haline girilebileceğini, aşırı eleştirel yaklaşabileceğimizi, duygusal ani patlamalara meyilli olabileceğimize işaret etmekte. Var olan gücümüzü bir şeyleri yıkmak için kullanabiliriz.
Türkiye ve Dünya Geneline göz atacak olur isek;

-          Türkiye’de özellikle Muhalefet ile İktidar arasında gerginlik oldukça yükseğe tırmanabilir, İktidarda ki isimlerle ilgili gizli kalmış bazı belgeler, ses kayıtları ortaya çıkabilir. Muhalefet tarafının özellikle kendi içinde uzlaşma problemleri ortaya çıkabilir

-          Bu yeni ay Türkiye haritasının 10. evinde gerçekleşecek ve Uranüs-Pluton etkin olacak, skandallar, yangınlar, ünlü kişilerle ilgili skandallar gündeme gelebilir.

-          Yer altı dünyası, organize suç şebekeleri, mafya gruplarına ilişkin haberlere sık sık rastlayabiliriz

-         Madenler ve yer altı kaynaklarına ilişkin stresli gelişmeler olabilir
-         Çok sık yangınlar meydana gelebilir
-         Önümüzde 10 günlük kritik bir süreç bulunmakta. Uranüs etkin olacak ve Pluto ile de gergin bir görünüm gerçekleşecek. Bu etki ile, İsyan ve silah sesleri çok daha yükselebilir,bomba haberleri, patlama haberleri, uçak kazaları meydana gelebilir
-         Dış işleri bakanlığı, diplomatik ilişkiler, uluslar arası ilişkilerle ilgili konularda eleştriler, haberler, gelişmeler yaşanabilir. 
-         İktidarda çok sert söylemler, beklenmedik ani cesur çıkışlar, radikal girişimlerle karşılaşabiliriz.
-         Şiddet suçlarında bu dönem ciddi artışlar meydana gelebilir.
-         . Türkiye'nin yakından tanıdığı, ünlü kişilerle ilgili (Erkek) ani sürpriz ölüm haberleri alabiliriz. (Kalp ve tansiyon sorunu yüzünden)
-         Pluto toprak grubu olan oğlak burcunda olacağından dolayı, tetiklenmesi öncü-artçı deprem sayılarını arttırabilir.

Yeni Ayın burçlar üzerinde ki etkisini BURADAN okuyabilirsiniz...