10 Mart 2012 Cumartesi

12 - 18 Mart Haftası Burç Analizleri

Koç / Yükselen Koç;
12 – 18 Mart haftası

Bu hafta Merkür burcunuzda geri gitmeye başlayacak 3 hafta kadar. Bu süreç içinde her türlü iletişim, elektronik, haberleşme alanında türlüm aksilikler, gecikmeler, sıkıntılar meydana gelebilir. Bu dönem elinizdeki eski işleri tamamlamak, bitirmek, yoluna koymak için güzel bir süreçtir ama yeni şeyler için 3 hafta kadar beklemenizde yarar var.Merkür gerilemesi ile ilgili hafta içinde extra bir yazı yazacağım.  Bu hafta gökyüzünde plutonun alacağı açılar sayesinde iş ve kariyerinize yönelik durumlarınızda değişimlere açık olacaksınız, iş değişimi, terfi, yeni iş teklifleri. Kısacası kariyer konularında keyifli bir dönemden geçmektesiniz. Bu hafta Jüpiter ile Venüs birlikte hareket edecekler hem de para evinizde! Bu maddi olarak kazançlarınızın artacağı bir sürece işaret ediyor! Extra işlerle, yeni işe geçişlerle, alım-satımlarla…vb ama her halukarda cebinizdeki para artıyor. Bu hafta keyfi, lüks şeylere de harcamalar yapabilirsiniz.


Boğa / Yükselen Boğa;
12 – 18 Mart haftası

Merkür bu hafta geri gitmeye başlıyor ve 3 hafta kadar sürecek etkisi. 12. evinizde geri gidecek olan Merkür, kronik bir takım rahatsızlıkları tekrar nüks ettirebilir, uzun zaman önce kaybettiğiniz değerli eski bir eşyayı bulabilirsiniz veya çocukluk döneminize ait bir takım eşya ve resimler ortaya çıkabilir. Bu dönemde fikirlerinizi, düşüncelerinizi, projelerinizi başkaları ile paylaşmamaya özen gösterin, çalınabilir. Eski üzeri örtülmüş bir takım konular yeniden gün yüzüne çıkabilir, bir takım dedikodular canınızı sıkabilir. Ama güzel yanı da, arkanızdan iş çeviren kişilerin işleri elinde patlayacaktır. Bu hafta burcunuzda Venüs ve Jüpiter birlikte hareket edecekler, bu muhteşem bir etki! Duble şans diyebiliriz hatta. Hem maddi hem de özel hayatınızla ilgili konularda süper şanslı olabileceksiniz. Olası tüm aksiliklerin üstesinden oldukça rahat bir şekilde gelebileceksiniz. Bunun yanı sıra bu hafta plutonun alacağı etkileşimler sayesinde ise yaşam hedeflerinizi gözden geçirebilirsiniz, yen hedefler belirleyebilirsiniz. Güçlü kişilerden destekler alabilecek, önemli görüşmeler yapabileceksiniz. Bazılarınız yurt dışı ile ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirler.


İkizler / Yükselen İkizler;
12 – 18 Mart haftası

Bu hafta Merkür koç burcunda geri gitmeye başlayacak ve tam 3 hafta sürecek. 11. evinizde geri gidecek olan Merkür’ün etkilerini sosyal ve arkadaşlık ilişkilerinizde, iş hayatından kazandığını gelirlerde, idealleriniz ile ilgili konularda hissetmeye başlayacaksınız. Arkadaşlarınız ile iletişimde zaman zaman aksalıklar, yanlış anlamalar meydana gelebilir, bilgiler farklı bir şekilde dilden dile dolaşabilir. Yardım edeceğiniz veya yardım alacağınız bir konu ile ilgili gelişmeler sandığınızdan çok daha yavaş gelişebilir, prüzler oluşabilir. Bu ay maaş bordronuzu da dikkatle incelemenizi öneririm, ödemelerde muhasebesel bir hata ortaya çıkabilir. Arkadaşlarınızın doğum günü için alacağınız hediyede karışıklık çıkabilir. Uzun süredir görüşmediğiniz dostlarınızla, arkadaşlarınızla hoş karşılaşmalar yaşayabilir veya organize olup görüşebilirsiniz. Bu hafta Pluto etkileşimi ile başkalarına ait finansal kaynaklar, ödemeler, burslar, kredilerle ilgili konularda gelişmeler yaşanabilir. Risk altına girebilirsiniz maddi konularla ilgili.

Yengeç / Yükselen Yengeç;
12 – 18 Mart haftası

Merkür koç burcunda bu hafta geri gitmeye başlayacak ve tam 3 hafta sürecek. 10. evinizde ger gitmeye başlayacak olan Merkür’ün bazı minik uyarılar var, mesela ayın 6 Nisana kadar iş değiştirme planlarınızı ertelemeniz, iş ve kariyerinizi ilgilendiren konularda sözleşme imzalayacaksanız eğer maddeleri dikkati bir şekilde okumalı, üstlerle iletişimde zaman zaman aksaklıklar, yanlış anlamalar meydana gelebilir, kalabalık gruplar ve topluluk önünde kendimizi ifade ederken zorlanabilir, işle ilgili beklediğiniz ödül veya başarılarda gecikme olabilir,  işinizle ilgili yazışmalarda dikkatli olmalı, özellikle üstlerinizle olan yazışmalar farklı yerlere gidebilir. Eski iş yeri yöneticileriniz ile de bir araya gelebilirsiniz.  Bir de en olası etkisi bilgi hırsızlığının artmasıdır. Bu hafta Pluton etkileşimi sayesinde ciddi ortaklık teklifleri alabilir, anlaşmalara varabilir, hukuksal bir takım konuları çözüme kavuşturabilirsiniz. Bazılarınız ise evlilik hazırlığı içinde olabilirler. Venüs ve Jüpiterin birlikte hareket edeceği bu hafta, kalabalık ortamlar içine girebilir yeni insanlarla tanışabilir hatta bu insanlardan fayda görebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu hafta arkadaşlıklarınızdan, dostlarınızdan süper destekler alabilirsiniz. İş hayatından kazandığınız gelirlerde artışlarda söz konusu.


Aslan / Yükselen Aslan;
12 – 18 Mart haftası


Bu hafta Merkür koç burcunda geri gitmeye başlayacak ve tam 3 hafta sürecek. 9. evinizde geri gidecek olan Merkür, olası yapacağınız tanıtım ve pazarlama etkinliklerinden yeteri kadar verim elde edememenize neden olabilir, eğer seyahate çıkacaksanız biletinizi tekrar kontrol edin, Merkür retrolarında sıkça rastlanan bir durum ise bagaj fişlerinin karışması veya bavulların kaybolmasıdır dikkat etmekte yarar var. Bu tarih aralığında başladığınız eğitimleri, kursları devam ettirmekte zaman zaman zorlanabilirsiniz, eğer ithalat-ihracat işleri ile ilgileniyorsanız sipariş alış-verişlerinde, ödemelerde gecikmeler meydana gelebilir, mailing sorunu yaşayabilirsiniz. Eğer öğrenci iseniz, sınav zamanı kafanızı toplamakta zorlanabilir veya sınav kağıdınızın değerlendirmesinde hatalar olabilir. Bu hafta iş ortamınızda, ofisinizde, birlikte çalıştığınız kişilerde değişimler meydana gelebilir. Bu ofis olabilir, yeni çalışma arkadaşları katılabilir, yaptığınız iş ile ilgili olabilir. Bir de bu hafta sağlığınıza biraz daha dikkat etmenizde yarar var, özellikle böcek sokmaları, yanıklara..vs. Jüpiter ve Venüs’ün birlikte hareket edeceği bu hafta sizi iş hayatında parlatacak! Süper şanslı ve kısmetli bir haftada olacaksınız. Tüm işleri başarı ile üstesinden gelebilecek, yeni iş teklifleri ile de karşılaşabilirsiniz.


Başak / Yükselen Başak;
12 – 18 Mart haftası


Bu hafta Merkür koç burcunda geri gitmeye başlayacak ve tam 3 hafta sürecek. 8. evinizde geri gidecek olan Merkür, finansal konularla ilgili bir takım kararlar vermeden önce detaylı bir şekilde iyice düşünmek gerektiğine işaret etmekte. Ayrıca ödemeler yanlış yerlere gidebilir, kredi kartınızı kaybedebilirsiniz. Geçmişe unuttuğunuz bir takım borçlar, ödemeler gündeme gelebilir. Miras konuları gündemde olanların bazı karışıklıklar olabilir, beklediğiniz ödemelerde gecikmeler olabilir, banka işlemlerinde hatalar meydana gelebilir. Bankamatik kartınızı yutabilir mesela. Eğer ortaklık gerektiren işler yapıyorsanız bu retro zamanı gelirlerde azalmalar oluşabilir. Yalnız özel hayatınızda krizler oluşabilir, belki de geçişmesi, aşılması gereken önemli bir zorluk oluşabilir. Aynı şekilde çocuklarınızla ilgili konularda da. Pluton sizi hem özel hayatınız hem de çocuklarla ilgili konularda zorlayabilir bu hafta. Jüpiter ve Venüs’ün birlikte hareket edeceği bu hafta seyahat planları yapabilirsiniz, yabancılardan, yurt dışı ile ilgili konular üzerinden güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz, keza hukuksal konularınız var ise bu hafta çözümlenmeye başlayabilir.


Terazi / Yükselen Terazi;
12 – 18 Mart haftası


Bu hafta Merkür koç burcunda geri gitmeye başlayacak ve tam 3 hafta sürecek. 7. evinizde geri gidecek olan Merkür, partnerinizle veya ortağınızla aranızda iletişim problemleri ortaya çıkartabilir. Bu herhangi birinizin seyahatte iken cep telefonu ile ilintili bir problem olabileceği gibi, birbirinizi yanlış anlamadan kaynaklı sorunlarda olabilir. Eğer evlilik tarihinizin Merkür’ün geri gideceği tarihlerden birinde ise, evlilikle ilgili hazırlıklarda bir takım aksilikler, unutkanlıklar, gecikmeler meydana gelebilir. Asıl size düşmanlık besleyenlerin kim olduklarını belirlemekte yanlışlıklar yapabilir, yanlış anlamalar yüzünden suçsuz kişilerle münakaşa içine girebilirsiniz. Bu süreçte yeni ortaklıklar için adımlar atmak, sözleşmeler imzalamak için şartlar ve koşullar çok uygun olmayabilir. Pluton etkileşimi ile bu hafta evinizi, yuvanizi, yaşadığınız yeri değiştirmek için güçlü istekler duyabilir, bununla ilgili araştırmalar yapabilirsiniz. Toprak, arsa, ev..vb konularda kiralama, alım-satım gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Aileye ilişkin geçmişe ait konular tekrar gündeme gelebilir. Jüpiter ve Venüs bu hafta birlikte hareket edecekler, bu maddi anlamda şanslara e fırsatlara işaret eder. Ortaklaşa bir takım işler yapıyorsanız bu hafta bu noktalarda gelirleriniz artabilir, krediniz hemen onaylanabilir, burs alabilir, olası borçlarınızı ödemeniz için kolaylıklar sağlanabilir.Akrep / Yükselen Akrep;
12 – 18 Mart haftası

Bu hafta Merkür koç burcunda geri gitmeye başlayacak ve tam 3 hafta sürecek. 6. evinizde geri gidecek olan Merkür’ün sizlere bazı uyarıları olacaktır. Öncelikle iş yerinizde ve çalışma ortamınızda bilgisayarlarınızı yedeklemenizi öneririm, bu süreçte iş yerinde kullanılan elektronik cihazlar birden sapıtabilir. İş arkadaşlarınız ile aranızda yanlış iletişimden kaynaklı ciddi sorunlar baş gösterebilir. Bu dönem eski iş başvurularınızı gözden geçirmek, Cv’nizi yeniden düzenlemek, elinizdeki işleri tamamlamak için harika bir zamandır. Ama yeni işlere başlamak pek talihli bir şekilde seyretmeyebilir. Sağlıkla ilgili konulara yine bu dönem dikkat etmek yerinde olacaktır. Eski kronik bir takım rahatsızlıklarınız yeniden ortaya çıkabilir. Günlük işlerinizi halletmeye çalışırken trajik komik aksaklıklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu hafta Jüpiter-Venüs birlikteliği sayesinde ilişkilerden yana süper şanslı bir hafta olacak sizler için. Destek ve yardım beklediğiniz konularda gerekli yardımı hemen bulabileceksiniz. Eğer yalnız iseniz bu hafta yeni ilişkilere başlayabilirsiniz. Yeni ortaklık teklifleri gelebilir. Pluton etkisi ile bu hafta önemli sözleşme, anlaşmalara imza atabilirsiniz. İletişim araçlarını çok daha aktif ve dinamik bir şekilde kullanmaya başlayabilecek, tanıtım, reklam çalışmaları yapabileceksiniz. Yakın yerlere birkaç günlük kısa seyahatlerde organize edebilirsiniz.


Yay / Yükselen Yay;
12 – 18 Mart haftası

Bu hafta Merkür koç burcunda geri gitmeye başlayacak ve tam 3 hafta sürecek. 5. evinizde geri gidecek olan Merkür, öncelikle aşk meşk konularında kafanızın biraz karışmasına, karar verme mekanizmanızı doğru dürüst çalışmayabilir eğer bir seçim yapacaksanız doğru analiz edemeyebilirsiniz. Ani başlayan aşklar aynı hızda bitebilir, şaşkına uğrayabilirsiniz. Seyahat planlarınızda aksaklıklar oluşabilir. Çocuklarla iletişimde zorluklar yaşayabilirsiniz. Biliyorum fazla gamlı baykuşluk yaptım ama elimde değil ne yazık ki… Bu Merkür gerilemesinin bir diğer etkisi de eski aşklarınızın yeniden hortlaması olabilir, onlardan mail, sms..vb haberler alabilir, haklarında ki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Bir de unutmadan bu gerileme sürecinde riskli yatırımlardan ve işlerden uzak durmakta fayda var. Flört ettiğiniz kişi sayısı çok ise, gönderdiğiniz mesajlara dikkat edin yanlış kişiye yanlış mesajlar gitmesin. Özel hayatınızda iletişim problemleri nüks edebilir. Bu hafta Jüpiter ve Venüs birlikte hareket edecekler ve bu da sizlere iş anlamında yeni projeler, yeni iş teklifleri olarak geri dönebilecek. Birlikte çalıştığınız kişilerden süper destekler alabileceksiniz. İş anlamında hem kazançlı hem de bir o kadar üretken olabileceğiniz bir hafta. Bu hafta Pluto etkisi ile paranızda, finansal kazançlarınızda olası bir takım değişimlerin kapıda olduğuna işaret ediyor gökyüzü. Bu terfi ile olabilir, yeni iş ile olabilir.


Oğlak / Yükselen Oğlak;
12 – 18 Mart haftası


Bu hafta Merkür koç burcunda geri gitmeye başlayacak ve tam 3 hafta sürecek. 4. evinizde geri gidecek olan Merkür, eviniz içinde kullandığınız elektronik aletlerde bir takım sorunlar, arızalar çıkartabilir. Evinizde kullandığınız bilgisayar, laptop, mutfak gereçleri, kumandalar, tv, müzik seti,..vs de bir takım arazlar oluşabilir. Aile içinde özellikle kelimeler havada uçuşabilir, herkes başka telden çalar ve bireyler birbirini anlamakta zorlanabilir, yanlış anlaşılmalar ortaya çıkabilir. Bu süreçte ev değiştirmek, yeni ev almak için çok uygun değildir. Geleceğe yönelik yaptığınız planlar sürekli değişebilir, kafanız karışık olabilir. Burcunuzda ilerleyen Pluton sayesinde, bu hafta yaşamınızda büyük radikal değişimler yapmak için güçlü istek ve arzular duyabilirsiniz. Bu yaşadığınız yer değişimi olabilir, iş değişimi olabilir, özel yaşamınızı değişimi olabilir ama her halukarda yaşamınızda ciddi değişime, yeniliklere ihtiyacınız var gibi görülüyor. Venüs ve Jüpiter’in birlikte hareket edeceği bu hafta eğer yalnızsanız süper bir aşk her an sizi bulabilir. Eğer birlikteliğiniz var ise çok daha süper romantik zamanlar yaşayabileceğinize, güzel sürprizlerle karşılaşabileceğinize işaret edebilir. Eğer evli iseniz çocuk sahibi olmak için gökyüzü sizden yana olacak, çocuklarınızla ilgili sizi sevindirecek güzel gelişmeler de yaşayabilirsiniz.


Kova / Yükselen Kova;
12 – 18 Mart haftası

Bu hafta Merkür koç burcunda geri gitmeye başlayacak ve tam 3 hafta sürecek. 3. evinizde geri gidecek olan Merkür, her türlü iletişim aracını kullanırken dikkatli olmanız konusunda uyarılarda bulunmakta, yanlış kişilere, yanlış mesajlar, mailler gitsin istemezsiniz. Bilgi yanlışlıkları ortaya çıkabilir, bilgiler karışabilir. Bu eti aynı şekilde kardeşler ve komşularınızla ilişkilerde de aksaklıklar ve yanlış anlamalar oluşturabilir. Özellikle bu tarihler arasında seyahat planları olanlar, seyahat öncesi ve bilet bavul kontrollerini dikkatli bir şekilde yapmalarını önerebilirim, yanınıza aldığınızı sandığınız bir şeyleri almadığınız için keyfiniz kaçabilir, özelikle bu gerileme döneminin favorisi bavulların kaybolmasıdır. Bu yüzden bagaj fişinize sahip çıkınız ki sonradan zor duruma düşmeyin. Kısacası ne kadar iyi organize o kadar iyi Merkür retrosu. Merkür gerilerken başladığınız eğitimleri yarıda bırakabilir, okumaya başladığınız kitapları bitirmekte zorlanabilir veya içeriğini hemen unutabilirsiniz. Bu hafta sağlığınız hassas olabilir, dikkat etmenizde yarar var. Özellikle bel ve diş ağrılarına karşı. Bunun yanı sıra arkanızdan konuşan, iş çevirenler bu hafta ortaya çıkabilir ve onlarla yüzleşmeniz belki de yollarınızı ayırmanız gerekebilir. Pluto desteği sayesinde içsel bir arında, temizlenmede yaşayabilirsiniz. Jüpiter ve Venüs’ün birlikte hareket edeceği bu hafta, evinize, yuvanızda harika zamanlar geçirebilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek için bir şeyler satın alabilir, evinizde değişiklikler yapabilirsiniz. Belki de çok uygun fiyata düşeşe bir ev bulabilirsiniz. Ailenizi ilgilendiren konularda sizi sevindirecek önemli bir gelişme de yaşanabilir.


Balık / Yükselen Balık;
12 – 18 Mart haftası


Bu hafta Merkür koç burcunda geri gitmeye başlayacak ve tam 3 hafta sürecek. 2. evinizde geri gidecek olan Merkür finansal konularda dikkatli olmanız konusunda sizleri uyarmakta. En basitinden yaptığınız alış-verişlerde fişinizi kontrol edin, aslında almadığınız bir şeyin ücretini mi ödemişsiniz, veya alış-verişlerde para üstünüzü dikkatlice sayarak alın. Bu geri hareketin en güzel etkisi aslında, daha önce kaybettiğiniz bir eşya tekrar ortaya çıkabilir, bulabilirsiniz. Finansal konularla ilgili hayatınızın akışını değiştirecek bir takım konuları 15 Aralık  ve sonrasına bırakmakta aslında fayda var, sonradan pişman olmamak için. Kazancınızı ilgilendiren konularla ilgili önemli görüşmeler, fikir alış-verişleri, konuşmalar gündeme gelebilir. Bu dönem özellikle elektronik alış-verişlerde dikkatli olmakta fayda var, aldığınız eşya eve geldiğinizde çalışmayabilir, montaj gerektiren bir şey ise, parçası eksik çıkabilir bunlar hep Merkür’ün cilveleri aslında. Jüpiter ve Venüs bu hafta birlikte hareket edecekler, bu size çok keyifli bir seyahat imkanı sunabileceği gibi, iletişimden, seyahatlerden de kazanç sağlamanıza yardımcı olabilir. Bu hafta web sitesi açmak, yeni şeyler keşfet, okumak, araştırmak için çok güzel bir hafta. Yalnız pluton etkileşimi sayesinde dost ve arkadaşlarınızla ilgilendiren konularda bazı değişimler meydana gelebilir. Bu arkadaşınızın evlenmesi olabileceğim gibi, bir arkadaşınızın sizden uzak bir yere taşınması da olabilir. Arkadaşlık, dostluk ilişkileriniz bu hafta minik bir testten geçebilirde, sağlamlığının ölçülmesi adına.