22 Şubat 2012 Çarşamba

Whitney Houston Neden ve Nasıl Öldü ?Hepinize Selam;

Geçtiğimiz 11 Şubatta Whitney Houston hayata veda etti. Aslında bununla ilgili yazımı öldükten hemen sonra yazacaktım ama araya başka konular girdi. Astrolojide bir şeyin doğuşu kadar ölümünde önemli bir yeri vardır. Bu özellikle doğum haritası ile ilgili sağlama yapmamıza olanak sağladığı gibi, astroloji de yapılan yaşam uzunluğu hesabının da doğruluk payı olup olmadığını test etmek açısından harika bir örnek teşkil eder. Elbette sadece bu da değil, bu kişinin gerçek ölüm sebebini ve doğum haritası hangi fazda ve ne şekilde öldüğüne dairde bizlere ipuçları vermektedir. Aşağıda gördüğünüz harita whitney houston’ın doğum anının haritası (Horoskop) ve önce bu harita üzerinden bazı göstergelere bakacağım ve akabinde ölüm anının haritasını ile karşılaştırıp, neden, ne şekilde, nasıl öldüğünü anlamaya çalışacağım. 


Whitney Houston Aslan yükselen balık burcuydu. Astrolojide yaşam uzunluğu hesaplaması adı altında bir konu vardır. (bunun nasıl hesaplandığını anlatmayacağım sizlere hem riskli bir konu hem de çok yanlış değerlendirmelere sebebiyet verebilir). Yaşam uzunluğu tespiti aslında eskiden yeni doğan çocuğun ömrü ne kadar olacak, önemli hastalıklar geçirecek mi ve tahta çıkabilecek kadar yaşayabilecek mi, hasta yatağında olan kişinin gerçekten yaşam sonu gelmişmidir ? Gibi sorulara yanıt aranmak için kullanılan bir yöntem(miş).

Öncelikle yaşam uzunluğunu hesaplayabilmemiz için doğum haritasının  HYLEG ve ALCOCODEN’lerini tespit etmemiz gerekmektedir. Hyleg yaşam veren, alcocoden ise yaşamın uzunluğu hakkında bilgi edinmemizi sağlayacaktır.

Yaşam uzunluğunun hesaplanabilmesi için öncelikle HYLEG’in hesaplanması gerekmektedir. Whitney Houston’ın Hyleg’i 8 derece yer alan Şans Noktası olarak karşımıza çıkmakta.

Şans Noktasının 3’lü yöneticileri: Ay-Mars ve Venüstür ve ne yazık ki Şans noktası MARS ile sert bir görünüm yapmaktadır. Eğer kendi 3’lü yöneticileri ile olumlu açısı olsaydı, yaşam uzunluğu artabilecekti. whitney houston’ın haritasında MARS zarar gördüğü bir yerleşimde (Terazide) iyi çalışan bir marsa sahip değil.

Şans Noktası yengeç burcunda olduğundan dolayı, max olarak 79 sene ömür vermektedir.
Fakat hem yerleşim olarak zararlı hem de yaşam veren noktata (Hyleg) sert bir bakış yapmaktadır. Kurallar gereği 30 sene ömründen kırpmaktadır. 79-30 =49
Whitney Houston da zaten 49 yaşında yaşama veda etmiştir.

Buradan yaşam verenin (Hyleg)in şans noktası olduğu çıkarımını yapmayın, her bireyin haritasında bu farklıdır.

Yaşam uzunluğu tespiti yapmam önemli bir adımdı, çünkü hem sistemin çalışıp çalışmadığını kontrol ettim hem de kişi doğru bir zamanda mı hayata veda etti bunu anlamış oldum.


Peki bu kişi neden öldü, doğum haritasında hangi faktörler vardı ? Ölüm  anı ile ilgili beler söyleyebiliriz.


Whitney Houston’ın yükselen burcu balıktı ve gökyüzünde hareket eden SATÜRN onun 8. evinde geri hareket etmekteydi. 8. ev ölümle ilişkilendirilerin bir alandır ve daha çok intihar vakalarında 8. ev vurgusuna sıkça rastlanmaktadır. 8. ev bunun yanı sıra ölüm, ölümün şekli, kayıplar, krizlerle ilişkilidir. Bu yönden ele aldığımda bunun bir intihar vakası olabileceğini düşünebilirim (Ama tek bir göstergeye bakarak bu sonuca varmam yanlış olur bu yüzden incelemeye devam etmeliyim)  

Whitney Houston’ın doğum haritasında 8. evinde NEPTÜN gezegeni bulunmaktadır ve kendi haritasında ki 12. evinde bulunan Satürn ile sert bir kontağı vardır. 8. evde ki Neptün ilaçlardan, anestezik maddelerden, uyarıcılardan, uyuşturucudan zarar görebileceğine işaret etmektedir. 12. evinde yer alan Satürn ile yalnızlığa, yalnız, çaresiz bir şekilde ölüme işaret eder (bazende ölüme terk edilmeye) Ve haritasında hem Neptün hem Satün yaşam veren gezegen olan GÜNEŞ’i ile sert kontaklar kurmaktadır ve sert bir açı kalıbını oluşturmaktadır. Yaşam veren GÜNEŞ’i bu sert kontaklardan dolayı yaşam uzunluğunu daha da kısaltmaktadır.

Diğer göstergelere bakarak devam edelim, Whitney Houston’ın haritasında tamda yükselen çizgisi üzerinde geri hareketli bir CHİRON astreoidi bulunmaktadır. Chiron’u balık burcundadır. CHİRON genel anlamda yara aldığımız noktaya işaret eder. Bu da ilaçlardan, uyarıcılardan zarar görebileceğinin bir diğer işaretidir. Fakat ilgimi çeken nokta ise CHİRON’un 1. evde yaşam evinde yer alması ve PLUTON ile karşıtlığıdır. 1. evde ki balık burcunda ki chiron, kişinin kendine zarar verebileceğine ve bunu feda etme (balık burcu teması) uğruna olabileceğine işaret etmekte.

Şimdiye kadar olan süreçte, bunun doğal bir ölüm değil, intihar vakası olduğu tezimi doğrular nitelikte gitmekte. Bu arada küçük bir not; hem Neptün’ün 8. evde olması hem de Chiron’un balık burcunda olması (suya yakın yerlerde, denizde, sıvılarla..vb ölmeye işaret eder) kendisi küvette ölü bulunmuştu. (aşağıda ki resim Whitney Houston'ın ölüm anının haritası)Devam edelim, göstergeleri incelemeye; (çok teknik ilerlediğinden dolayı sıkıldığınızı tahmin ediyorum, ama benim işim aslında bundan çok daha teknik bir mesele)  Whitney Houston’ın ölüm noktası (Part of death) 18 derece başak burcunda yer almaktadır. İşte bu noktada hikaye benim için biraz garipleşmeye başlıyor, çünkü bu nokta Whitney Houston’ın haritasında 7. eve düşmektedir. 7. ev dediğimiz bölge partnerimizdir, ortağımızdır çünkü. (Hayır partneri öldürmüştür sonucunu çıkartmayalım hemen, ama neden olmasın ? aklımızın bir köşesinde bulunsun)

Şimdi asıl ilginç olan noktaya geliyorum, gökyüzünde hareket eden MARS şu  başak burcunda geri harekette. Yani Whitney Houston’ın ilişkiler evinde. Whitney Houston doğduğu anda 7. ilişkiler evinde zaten PLUTON, MERKÜR ve MARS bulunmaktadır. İlişkilerinden yana göreceği zarara işaret etmektedir bu 3lü. MARS’ın bu bölgede geri hareket ediyor olması, son dönemde Whitney Houston’ın ilişkilerinden yana sorunlu, problemli ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğine işaret etmekte.

Ölüm anında, geri giden MARS, Whitney Houston’ın hem ölüm noktasına hem de ölüm gezegeni pluton ile temas etmekteydi. Ölümün soğuk nefesi Whitney Houston’ın her an ensesindeymiş zaten…

En son sabit yıldız olan  DİADEM ki bu sabit yıldız bir kişi için kendini yaralamak, zarar vermek, kendine zarar vermekle ilişkilidir. Ve bu sabit yıldız Whitney Houston’ın ilişkiler evinde bulunmakta ve doğum anında ki zararlı yerleşimde ki Mars’ı ile kavuşum yapmaktadır.

Çokta fazla uzatmak istemiyorum, aslında daha bir dolu analiz  çıkartabilirim ama şimdilik bu kadar yeter. Buradan toparlamam gerekirse eğer;

Whitney Houston, intihar etmiş, intihara sürüklenmesinde ki neden ise son dönem ilişkisinden yana yaşamış olduğu sorunların çözümünü getirememekten dolayı, çözümü kendini feda ederek getirmiş olabilir. Koca yazının özeti budur arkadaşlar…