24 Eylül 2011 Cumartesi

26 Eylül - 2 Ekim Haftası Gökyüzü Gündemi ve Burç AnalizleriKoç ve Yükselen Koç Burcu;
26 Eylül Haftası

Haftaya Merkür ile Uranüs’ün birbirine kızgın oluşu ile başlıyoruz. İkili ilişkilerde özellikle farklı düşüncelere, farklı görüşlere saygı, onlara anlama önem kazanacak. Farklı, yaratıcı, orijinal olabilirsiniz. Yalnız partneriniz, ortağınız veya eşinizin değişken fikirleri sizi biraz yorabilir. Hatta şöyle, normalde sizi rahatsız etmeyecek bir cümle, bu hafta sizi ilginç bir şekilde rahatsız edebilir ve kendinizi bir söz düellosu içinde bulabilirsiniz. Güneş ile Pluton gerginliği iş-kariyer-ilişkilerle ilgili konularda duygularımızı kontrol etmemiz gerektiğini ve değişimlere açık olmamız gerektiğini vurgulamakta. Özellikle iş hayatında güç çekişmeleri içine girebilirsiniz. 27 Eylülde Terazi burcunda bir yeni ay gerçekleşecek, bu yeni ayın etkisi bu haftanın genelinde etkili olacak. Bu yeni ay ikili ilişkiler, ortaklıklar, evlilik dahil her türlü sözleşmeleri içeren konular üzerinde yer alacaktır. Bu yeni ay zamanı partnerinizi ve ortağınızı tartma, eleştirme dönemi olacak. Sizin bu ilişkiden beklentiniz nedir, amacınız nedir, tamam mı devam mı? Gibi soruların yanıtların arayabilirsiniz. Yalnız bu yeni ayın gergin etkileri bulunmaktadır. Ortaklık ve ilişkilerde ki problemler yüzeye çıkabilir, bu sorunların temelinde para ile ilgili konularda yer alabilir. Partnerinizin veya ortağınızın kuralları ve istekleri sizi rahatsız edebilir. Sözün özü ilişkileriniz testten geçecek, güçlü ise devam değil ise bitişlere hazırlıklı olabilirsiniz. 1 Ekimde Jüpiter ile Mars etkileşimi ile harcamalarda artışlar meydana gelebilir, özellikle lükse düşkünlük görülebilir, kendinizi alış-veriş merkezlerinde mağazaları talan ederken bulabilirsiniz. Gereksiz risk almaktan kaçınmak yerinde olacaktır.

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu;
26 Eylül Haftası

Bu hafta özellikle iş ve çalışma ortamınıza ilişkin konular sıkça ön planda olacaktır. Merkür-Uranüs gerginliği birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda iletişim-bilgi alışverişi problemleri çıkartabilir. Oldukça özgün, yaratıcı fikirler de koyabilirsiniz ortaya. Yalnız sinirsel anlamda gerginlik yanında eşantiyon olacaktır. Güneş ile Pluton gerginliği özellikle kendinizle ilgili zorunlu bir yapılanma içine girebileceğinize işaret ediyor, bu diyet, spor..vb şekilde olabilir. Yurt dışı, hukuksal konular, yabancılarla ilişkiler, yüksek öğrenim gibi konularda bir takım zorluklarla mücadele etmeniz gerekebilir. 27 Eylülde Terazi burcunda bir yeni ay gerçekleşecek, bu yeni ayın etkisi bu haftanın genelinde etkili olacak. Özellikle sağlığınız risk altında bu hafta, dikkatli olmakta yarar var. Ağrılar, sancılar, özellikle bel bölgenize, böbeklerinize, genital bölgelerinize dikkat edin. İş ve çalışma ortamınızda yeni teklifler, projeler gündeme gelebilir, iş hayatınızda alıştığınız sistem ve düzende değişimler gündemde olacaktır. Bu hafta değişime açık olduğunuz sürece şans sizden yana olacaktır. 1 Ekimde Jüpiter ile Mars’ın gergin etkileşiminden dolayı da, ev-yuva-aile ile ilgili konularda sinirlerinize hakim olun, evinizi değiştirmek için içinizde büyük bir istek duyabilir, hatta araştırmalar yapabilirsiniz, ama dikkat gereksiz risklerden de kaçınmak yerinde olacaktır.


İkizler ve Yükselen İkizler;
26 Eylül Haftası

Bu hafta Merkür-Uranüs, Pluton-güneş, Jüpiter-Mars gergin görünümde olacaklar, bir de bunun üstünde Terazi burcunda bir yeni ay oluşacak. Bu hafta daha çok duygusal ve özel hayatınızla ilgili konular gündemde olacak. Bazı önemli kararlar vermeniz gerekebilir. Özel hayatınızda ki inişler, çıkışlar, ani ruhsal dalgalanmalar bir süredir sizleri epeyce yormuş olabilir. Artık bu dengesizliklerin ve yorgunlukların önüne geçmek için harekete geçeceksiniz. Bunun yanı sıra önemli bir arkadaşınız, dostunuzla aranızda bir gerginlik oluşabilir, bu gerginlik özel hayatınız yüzünden de ortaya çıkabilir. Bu arada çocuk sahibi olmak isteyenler 27 Eylül Terazi burcu yeni ayı ile birlikte bu konu ile gelişmeler yaşayabilirler. Finansal konularla ilgili bu hafta bir süredir yaşadığınız sıkıntıların sonuna gelmiş olacaksınız. Özellikle akıllıca çözümler getirerek ve iletişim yeteneklerinizi kullanarak güzel gelişmeler bekleyebilirsiniz. Yalnız bu hafta yakın çevrenizle ilişkilerde dikkatli olmanızda yarar var, yine kardeşler..vs onların hayatlarına dair bir takım gelişmeler can sıkıcı olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu;
26 Eylül Haftası


 Bu hafta Merkür-Uranüs, Pluton-güneş, Jüpiter-Mars gergin görünümde olacaklar, bir de bunun üstünde Terazi burcunda bir yeni ay oluşacak. İş ve kariyerinizi ilgilendiren konularda sürpriz teklifler, anlaşmalar, görüşmeler gündeme gelebilir. Yalnız bu konularla ilgili stres içerikli durumlar söz konusu olacaktır. Farklı metodlar uygulayabilirsiniz. 27 Eylülde Terazi burcunda bir yeni ay gerçekleşecek, bu yeni ay ile birlikte ev, yuva, aile, yerleşime ait konular, aile ile ilgili konular ön planda olacaktır. Ev-alım-satımla ilgili bu hafta bir takım önemli kararlar, sözleşmeler, anlaşmalar gündeme gelebilir. Yalnız bu hafta pluton-güneş ilişkisinden dolayı partner, ortaklık, ilişkiyi ilgilendiren konularda önemli, büyük bir engelin aşılması gerekebilir. Sevgi bu hafta daha da derinleşebilir. Fakat partneriniz veya ortağınız ailenizle, aile bireylerinizle ilişkilerde zorlanmalar, stresli durumlar ortaya çıkabilir. Arkadaşlarınızla, sosyal çevrenizde ki kişilerle finansal konular yüzünden de aranızda gerginlikler oluşturmamaya dikkat etmekte yarar var. Yalnız harcamalar artabilir, bütçenizi dengede tutmanız yarar var. Yeni ay ile birlikte, köklerinizi de araştırabilirsiniz.Aslan ve Yükselen Aslan Burcu;
26 Eylül Haftası


Bu haftaya damgasını vuracak asıl gökyüzü olayı 27 Eylülde gerçekleşecek olan Terazi burcunda ki Yeni ay olacak. Bu yeni ay ile birlikte, Bu yeni ay kafanızı boşaltmanız için yapmanız gereken bir seyahati işaret edebileceği gibi, bir süredir sizi stres ve ateş topuna çeviren marsın enerjisini atmak için de çıkabilirsiniz seyahate. Bu hafta bilgiyi düzenleme, tasnif etme ile ilgilenebilir.  Yayıncılık, web sitesi, internetle ilgili konularla uğraşabilirsiniz. Bir takım önemli sözleşmeler, anlaşmalar gündeme gelebilir, fakat imza atacağınız konularda dikkatli okumanızda yarar var. Merkür-Uranüs karşıtlığı, iletişimle ilgili konularda sürpriz beklenmedik gelişmeleri, fikirleri hayatınıza çekecektir, bir diğer olası etkisi de hukuksal konularla ilgilenmeniz uğraşmanız gerekebilir. Pluton ve güneş ikili ile, iş ve çalışma ortamınızda zoraki sizi zorlayan koşullarda olsa değişim sürecini devam ediyor, aşılması gereken bir engelin ardından iş ve çalışma koşullarınızda huzura kavuşabileceksiniz. Ki bu da ekimin ilk haftasına tekamül edebilir. Jüpiter-*Mars etkileşimi ile iş ve kariyerinizi ilgilendiren konularda büyük girişimlerde bulunabilirsiniz. Yalnız tepkilerinizi kontrol altına almanızda yarar var, yoksa sinir stres yer bitirir sizi!

Başak ve Yükselen Başak Burcu;
26 Eylül Haftası

27 Eylülde Terazi burcunda bir yeni ay gerçekleşecek yani sizin para evinizde. Bu yeni ay zamanı para ile ilgili önemli görüşmelerinizi erteleyip, ekimin ilk haftasına bırakmanızda yarar var. Bu yeni ayın biraz gergin etkileri var, size yapılacak olan ödemelerde gecikmeler gündeme gelebilir, özellikle free lance çalışıyorsanız, ödemenizi almakta veya maaş zamanı biraz gecikebilir. Size yeni iş teklifleri de sunulabilir fakat koşulları iyileştirilebilir olması için gücünüzü ortaya koymanız gerekebilir. Yalnız finansal konularla ilgili riskl girişimlerden uzak durmanızda yarar var. Pluton-güneş ilişkisi ile bu hafta özellikle önemli, mevki ve statü sahibi kişilerle önemli görüşmeler yapabilirsiniz. İşin özü aslında, para ile ilgili bir engeli aşmanız gereken ve bir parça da zorlu bir hafta. Sürpriz beklenmedik ödemeler ortaya çıkabilir, giderler artabilir. Mars ve Jüpiter etkileşimi ile uzak yerlerden, yurt dışı ile ilgili konularda, yabancılardan önemli haberler alabilir, eğitim özellikle akademik eğitim, tanıtım, yayıncılık..vs gibi konularda daha girişken cesur girişimler sergileyebilirsiniz.


Terazi ve Yükselen Terazi Burcu;
26 Eylül Haftası


Bu haftaya damgayı siz vuracaksınız. 27 Eylülde burcunuzda sevimsiz bir yeni ay gerçekleşecek. Yakın çevre, kardeşler, komşular, yakın akrabalarla ilişkilerde zorlanmalar oluşabilir. Özellikle onların söyleyeceği bir takım şeyler kafanızı karıştırabilir, daha fazla düşünmenize sebep olabilir. Fiziksel anlamda bir takım değişiklikler yapmak için çokda ideal zamanlar değil, ekimin ilk haftasına ertelemenizde yarar var. Bir check-uptan geçebilir, göz veya diş doktoruna gitmeniz gerekebilir. Yeni başlangıçlar yapmak için biraz daha sabretmenizde yarar var. Sizi çok yoracak ve sorumluluklarınızı arttıracak bir yükün, işin altında da girebilirsiniz. Yeni ay ile birlikte hayatınızın gidişhatınızla ilgili bir takım kararlar verip, kontrolü ele alma zamanı olacaktır. Pluton-güneş etkisi ile, ev, yuva, aile ile ilgili bir takım konularda aşılması gereken bir engele işaret etmekte. Aile büyükleri ile ilişkilere dikkat etmekte yarar var. Mars-Jüpitet etkileşimi ile de daha sosyal olacak, bu hafta düğün, dernek, parti, koteyl, açılıi…vb davetler alabilirsiniz. Harcamalarınızda artışlar meydana gelebilir.


Akrep ve Yükselen Akrep Burcu;
26 Eylül Haftası

27 Eylülde 12. evinizde bir yeni ay meydana gelecek, bu hafta kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için harika bir hafta! Özellikle sigarayı bırakmak isteyenler, bu hafta iş başına! Yine bunun yanı sıra, sağlığınızla ilgili konular ön plana çıkacaktır, hassas olabilir, dikkatli olmanızda yarar var. Bir takım perde arkasında dönen olaylar, konular, dedikodular canınızı bir parça sıkabilir. Sizin döneminiz ekim 20 itibari ile başlayacak, bu yüzden sabretmenizde yarar var. Yine psikolojik destek ve yardım almak veya uzman bir doktorla görüşmek için ideal bir hafta. Bu hafta işle ilgili önemli anlaşmalar, toplantılar, imza gerektiren konular gündeme gelebilir, yalnız dikkat edin! Koşullar ve şartlar aslında size sunulduğu gibi çıkmayabilir sonra, iyice araştırmadan riskli girişimlerde bulunmayın. Güneş-Pluton etkileşimi sizi, sizin çokta söz hakkı olamayacağınız bazı iş koşulları içine itebilir ama olası en güzel yanı ise, bulunduğunuz çevreden kaçmak için bir hafta sonu kaçamağı yapabilirsiniz. Mars-Jüpiter etkileşimi, iş ve kariyerinizi ilişkilendiren konularda yeni girşimler, ataklar ön planda olacak ama şartları ve sınırları çok fazla zorlayıp, gereksiz risklerden uzak durmanızda yarar var.Yay ve Yükselen Yay Burcu;
26 Eylül Haftası

Bu hafta arkadaşlık, dostluk evinizde 27 Eylülde bir yeni ay gerçekleşecek. Bu yeni ay biraz gergin etkilere sahip, dostluklarınızın, arkadaşlıklarınızın bir nevi tessten geçeceği bir zaman olacak. Bir dostunuzla aranızda para ile ilgili bir mevzu oluşabilir, ödeme, borç alacak verecekle ilgili. Olası bu konu ile ilgili bir sorunu çok fazla büyütmemeye özen göstermekte yarar var. Bunun yanı sıra hayatınıza arkadaş bazında yeni kişiler katılabilir fakat yeni tanışacağınız kişilerin iyi niyetli olup olmadığına dikkat etmenizde yarar var. Bu hafta Merkür-Uranüs etkileşimi ile özel hayatınızda özgürlük temaları biraz daha fazla vurgulanabilir. Jüpiter*Mars etkileşimi ile, yeni iş projeleri, teklifleri gündeme gelebilir, bunlar yabancı sermayeli, yurt dışı ile alakalı olabilir. Yalnız bu hafta iş ve çalışma koşullarınızda sınırları çok fazla zorlamamaya özen göstermekte yarar var, gereksiz risklerden uzak durun.


Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu;
26 Eylül Haftası


Bu hafta 27 Eylülde Terazi burcunda bir yeni ay meydana gelecek, iş ve kariyerinizi ilgilendiren koşullar ön planda olacak. Bu aslında nispeten güzel bir etki, yeni iş teklifleri ile karşılaşabilir, yükselmenizi sağlayacak koşullar oluşabilir. Yalnız kararsız kalabilir, ne yöne gideceğinizi bilemeyebilirsiniz. Özellikle ev-iş arasında denge kurmak ve otorite figürlerle ilişkilerde ve iletişimde stresten, fevrilikten uzak durmakta yarar var. İş ile ilgili konularda finansal anlamda anlaşmaya varmanız halinde, oldukça keyifli bir ekim sizi bekliyor olacak. Bireysel anlamda kendi korkularınızı, kendi kendinize koyduğunuz engellerin üstesinden gelmeniz gerekecek. Jüpiter-Mars etkileşimi ile  Özel hayatınız ve çocuklarınızla ilgili konularda minik zorlanmalar oluşabilir. Özellikle masraflar artabilir onların ihtiyaçları ile ilgili. Bu hafta yatırım haftası değil, ekimin ilk haftasından sonraki zamanı değerlendirmekte yarar var. Bu hafta yine spora başlayabilir, hobilerinizle daha fazla ilgilenebilirsiniz.


Kova ve Yükselen Kova Burcu;
26 Eylül Haftası


Bu hafta terazi burcunda yeni ay gerçekleşecek. Bu yeni ay zamanı biraz gergin etkiler devrede olacak. Uzak akrabalarla ilişkilerde dikkatli olunması gereken bir süreç. Bazı sözler, dedikodular canınızı sıkabilir. Bunun yanı sıra, eğitim, yayıncılık, akademik eğitim, web sitesi, internet. Tanıtımla ilgili konularda oldukça ön plana çıkacaktır. Sürpriz fırsat ve tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Fakat dikkat edilmesi gereken konular aşırı aceleci, fevri davranışlarınızdan dolayı dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.  Arkadaşlarınızla birlikte gelir getirici önemli bir proje hazırlığında olabilirsiniz. Bu hafta yukarıda saydığım konularla ilgili önemli bir engeli aşma ve yeni başlangıçlar yapma zamanı olacak sizler için. Evliliğinizde veya ortaklaşa iş yaptığınız kişilerle mücadele etmeniz gereken  koşullar oluşabilir. Ev, yuva, aile yer değiştirme koşulları gündeme gelebilir. Ama biraz daha sabretmenizde yarar var, ekim ayı gökyüzü bu konular için çok daha uygun olacaktır.

Balık ve Yükselen Balık Burcu;

27 Eylülde Terazi burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Bu yeni ay ile birlikte maddi anlamda bir sorumluluk veya yükümlülük altına girebilirsiniz. Bu kredi olabilir, önemli bir taksit olabilir, yalnız birlikte olduğunuz kişi ile finansal konular üzerinden gerginliklerden uzak durmanızda yarar var. Bu yeni ay süreci, ödemeler, borçlar gündemde olacaktır. Bir diğer olası etkisi de, -ki aslında böyle olmamasını umuyorum- sağlıkla ilgili konulara özellikle para harcayabilirsiniz. Yine bu hafta sonuna doğru bazı seyahatler gündeme gelebilir, minik hafta sonu kaçamakları yapabilirsiniz. Yalnız trafikte araç kullanırken dikkat edin, riskli davranışlardan kaçının ve arabanızın muayenesini ıvırı, zıvırı eksik etmeyin. Mars-Jüpiter’den dolayı aracınızla ilgili de harcamalar yapabileceğinize işaret etmekte. Yine bu hafta ortaklaşa gelirlerinizi arttırabileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Yalnız nafaka, prim..vb gibi başkalarından gelecek olan havadan paralarla ilgili gecikmeler, zorluklar, engeller oluşabilir.