27 Aralık 2014 Cumartesi

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER 20152015 İkizler ve Yükselen İkizler;
2015 Senesi
Seneye Satürn’ün Yay burcunda ki seyahati ile başlıyorsunuz ve tüm sene bu etki devam edecek hayatınızda. Satürn oldukça uzun bir süre 7. evinizde hareket edecek, ilişkilerinizi düzenleme, ilişkilerle ilgili sorumluluk alma, deneyim kazanma ve olgunlaşma süreci olacak sizler için. Tam Satürn buradan geçerken başlayan ilişkiler türk kahvesi tadında yavaş pişen, zorlu ama temeli sağlam olabilecektir. Satürn ilişkiler alanında sizi test ederken ilişkileri ve ortaklıkları olanlar eğer temel sağlam değilse ayrılık zilleri çalabilir sizler için. Şimdi evli, mutlu, çocuklu modundaysanız Demet Akalın rüyaları misali, bir durup ilişkinizi gözden geçirme zamanı gelmiş demektir, eğer ilişkilerinizde su sızdıran çatlakları görmezden geldiyseniz carttt diye yollarınızı partnerinizle ayırabilir de. Partnerinizin davranışları, hareketleri size çok daha fazla batabilir, onu acımasızca eleştiri oklarınızı saplayabilirsiniz. Bu dönem yeni ortaklaşa girişimlere ve işlere başlayacaksınız öyle parayı hemen vururum, hemencecik bütün ortaklaşa işlerim büyür gider diye beklemeyin, önce ezilecek, kavrulacak, pişeceksiniz ee bu da nerden baksanız 2,5 seneyi bulacak. İşin güzel tarafı düşmanlarınız kendilerini net bir şekilde gösterecek ama güçlü düşmanlarla savaşmak durumunda kalacaksınız. Özellikle bu dönemde bel ve karın bölgenize çok daha dikkat etmenizde yarar var. Yaşamınızda ki rekabet ve çekişme daha da artacak hazırlıklı olun. Oturduğunuz yerden işkembeden ona buna saldırayım demeyin zararlı çıkacak olan siz olursunuz. Bu arada bu Satürn bu dönemde sizi evlendirirde ve bu dönem yapılan evlilikler uzun ömürlü olur, tabii hala elinizde bir ilişki olursa. Ya da bir ortakla yurt dışı odaklı işlere girişebilirsiniz, ya da partnerinizle ilişkiniz araya mesafe girerek testten geçebilir. Ya da bu dönem ilişkileriniz sizden mesafe olarak uzakta biri ile de olabilir. Bakalım Satürn size hangi yüzünü gösterecek!
Sonrasında ise 20 Martta balık burcunda bir Güneş tutulması meydana gelecek. Bu tutulma kariyer alanınızda meydana gelecek ve Satürn’den desteklenecek. Size harika haberlerim var bu konuda. Zira yükselmek, terfi almak, uzun soluklu bir işin başına geçmek, yöneticilerinizden destek almak, kendi işinizi kurmak için çok harika bir tutulma. Yalnız kafanız karışabilir, yaşam hedefleriniz ve amaçlarınızı belirlemekte zorlanabilir, kariyer planınızı yaparken başka alternatifler dağılmanıza neden olabilir. Kendinizden ne kadar emin, ne kadar ne istediğinizi bilir bir halde olursanız bu tutulma size o kadar yarar bir hale gelecekir. Bu tutulma zamanı başkalarına iş bulma konusunda da el atabilirsiniz açıkçası.  Tutulma bir süredir peşinde olduğunuz pozisyon ve işi almanız konusunda size destek olacaktır.
Bu tutulmadan hemen sonra 4 Nisanda da 14 Terazi burcunda bir AY tutulması meydana gelecek. . Bakın bu oldukça önemli bir tutulma, neden mi? Çünkü ekim ayında koç burcunda bir tutulma meydana gelmişti 15 derecede, şimdi ise 14 derece Terazide olacak, tam karşısında. Bu da demek oluyor ki arkadaşım, ekim ayında hayatında neyin başlangıcını yapmış, temelini atmışsan bununla ilgili sonuçları, gelişmeleri almaya başlayacaksın. Tutulma aşk evinizde gerçekleşeceği için, eğer hayatınızda biri yok ise sizi çok heyecanlandıracak, romantik, sevgi dolu bir aşka yelken açabilirsiniz. Yaratıcılık gerektiren işlerde başarı yakalama şansı oldukça yüksek, sinema, radyo, televizyon, sahne ile ilgili işler yapıyorsanız eğer bu hafta bu konularda daha şanslı olabileceksiniz. Tutulmanın yöneticisi olan Venüs o gün boğa burcunda olacağından dolayı, aslında bu tutulma sana biraz daha ruhsal anlamda iyi gelecek, bir takım alışkanlıklardan ruhsal yüklerden kurtulmak için harika gelecektir. Ya da gizli saklı bazı ilişkilere çekilebilirsiniz açıkçası.
27 Temmuz ile 7 Eylül arasında ise Venüs geri hareket edecek. Venüs sizlerin 3. evinde geri gidiyor olacak, hayatımızı ve kendimizi güzelleştirmek adına attığımız adımlar geri tepebilir, istediğimiz sonuçları alamayabiliriz veya engellerle, gecikmelerle karşılaşabiliriz. 3. evinizde geri gidecek olan Venüs, tatil ve dinlenmek için çıkacağınız bir yolculukta daha fazla yorulacağını gösterebileceği gibi, yazışmalarınızda bazı karışıklıklar, adres yanlışlıklarında olabileceğini gösteriyor. Veya editörünüz sizi arayıp veya yayın eviniz yazılarınızı kaybettiğini söyleyebilir. Seyahat esnasında çantanıza sahip çıkın. Venüs bu gibi karmaşalar yaratabilir yaşamınızda. Kardeşlerinizle veya yakın çevre ilişkilerinizde huzursuzluklar meydana gelebilir. Bu dönem yakın çevrenizde ki insanları size karşı samimi olmadığı düşüncesine kapılabilir, ilişkilerinize mesafe koyabilirsiniz. Bunu kardeşlerinize de yapabilirsiniz aynı şekilde. Eski ilişkiler, sevgililer üzerine çevrenizde çok fazla sohbet etmek isteyen kimseler olabilir, ama bunlar ağzınızdan laf almak için taktikselde olabilir. Dikkat edin.
12 Ağustosta ise şans, talih,bereket ile sembolize edilen Jüpiter ise Aslan burcundan çıkıp Başak burcuna geçiş yapacak ve 10 Eylül 2016 senesine kadar bu burçta seyahat edecek. Aile içinde ki çözümsüz gibi görünen tüm konular çözüme kavuşurken ev almak için girişimlerde bulunabilir, elinizdeki toprak, arsa, gayrimenkul yatırımlarını değerlendirebilirsiniz. Aile yanından ayrılıp kendi evinize mi çıkmak istiyorsunuz veya yıllarca çalıştınız ev sahibi olmak istiyorsunuz ya da evinize belki de çok pahalı bir iç yenileme için kolları sıvayacaksınız? Belki de yaşadığınız muhiti, semti hatta kenti değiştirmek istiyorsunuz? Aile içinde barış ve huzur ortamı mı gerekiyor? Giderleri paylaşacak bir ev arkadaşı mı?  Hangisi olursa olsun Jüpiter hepsi için destek sağlamak üzere göreve hazır olacaktır 1 sene boyunca.  Ev, yuva, aile, yaşadığınız yer ile ilgili türlü fırsat, şans ve olanaklarla karşılaşabileceksiniz. Bazılarınız emlak, toprak, bahçe ile ilgili işlerden kazanç elde edebilir. Ailenizin kökleri, atalarınızla ilgili araştırmalar yapabilir ve onlar hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Geleceğe yönelik yeni planlar yapmak ve bu planları gerçekleştirmek adına da şanslarla karşılaşabilirsiniz.
13 Eylülde Jüpiter’in geçiş yaptığı bu alanda bir de Güneş tutulması meydana gelecek. Demek oluyor ki evinizle ve ailenizle ilgili gerçekten aksiyon alma zamanınız gelmiş demektir sizlerin. Bu tutulma hafiften aşk hayatınızı da etkileyebilir gibi gözüküyor. Mesela aileniz veya aile bireylerinden biri çöpçatanlık yapabilir sizin adınıza veya hoşlanacağınız kimse mesafe olarak oturduğunuz yere çok yakın hatta aynı mahalleden bile olabilir. Ya da belki de bu tutulma ile bir ev sahibi olabilirsiniz kim bilir ? Ama her şekilde size destek olacak, hayatınıza olumlu etkileri olacak bir tutulma olacaktır bu.
28 Eylülde ise Koç burcunda bir ay tutulması meydana gelecek. 11. evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma, sosyal yaşamınız, arkadaşlarınız, iş ile ilgili finansal kazanımlarınız, hayattan ümit ettikleriniz ve beklentileriniz, başkalarından destek beklediğiniz konular üzerinde etkili olacaktır. Tutulma zamanı hayattan beklediğiniz, ümit ettiğiniz iyi dileklerinizin gerçekleşmesi kuvvetle muhtemeldir. Sosyal çevrenizden ve arkadaşlarınızdan bilgi, iletişim anlamında güzel destekler alabilirsiniz. Bu dönem hayatınıza size destek sağlayacak yeni kişiler katılabilir, tanışmalar yaşayabilirsiniz. Yeni gruplar içinde kendinizi ifade edebilirsiniz. Sosyal yaşamınızda daha çok prim yapabilirsiniz. İş ile ilgili kazançlarınızı arttırmak için daha çok çaba sarf edebilirsiniz. Tutulmanın yöneticisi Mars o gün başak burcunda seyahat edecek,  ev içinde su tesisatı ile ilgili sıkıntılar, problemler söz konusu olabilir. Özellikle kariyerinizi ilgilendiren konularda hatalı davranışlar, hayal kırıklığı, yanlış konulara yanlış tepkiler ve öfkeler yüzünden sıkıntılı durumlara düşebilirsiniz aman dikkat. Aile içinde kriz yönetmeyi iyi bilin, siz kriz yaratmayın. Aynı etkiler iş hayatını içinde geçerli, aklınızdan çıkarmayın.


Hepinize kendinizi tam ve bütün hissedeceğiniz, “Sevgi, Huzur, Şefkat” duygularını dibine vura vura yaşayacağınız, cebinizde ki paranın alım gücü olan her şeye yettiği bir yıl dilerim!