21 Ekim 2014 Salı

Akrep Burcunda ki Güneş Tutulmasının Burçlar Üzerinde ki Etkisi
Koç ve Yükselen Koç;

Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; finansal kaynak arayışı içinde iseniz bu tutulma zamanında destekleyici etkiler altında olabilirsiniz fakat kazançlar ve kayıplar bir arada görünüyor. Önemli anlaşmalar, sözleşmeler özellikle iş ve kariyerinize ilişkin gündeme gelebilir. Borç,alacak-verecek konularında, eşinizin veya ortağınızın finansal konuları ile ilgili sürpriz gelişmeler kapıda olacaktır. Tutulma zamanı Güneş – Neptün etkileşimi mali büyük riskler almak için pek uygun bir dönem olmadığına işaret etmekte, geçmişe ait sürpriz bir borç – ödeme gündeme gelebilir. Yalnız gerçekten size mi ait tam olarak emin olmadan ödeme yapmamanızı tavsiye ederim. Sağlığınızla ilgili konular için para harcamak durumunda kalabilirsiniz. Özellikle tutulma zamanı alerjilere, zehirlenmelere karşı dikkatli olmanızda yarar var. Tutulma zamanı Venüs etkin bir şekilde rol oynayacağından dolayı; bu sizin belki de daha çok para kazanmanıza, para ile ilgili bir konuda sorununuzu çözmenize yardımcı olabilecektir. Belki bir kredi işiniz hallolacak, belki bir işinizle ilgili sponsor bulabileceksiniz, öğrenci iseniz belki de burs bulabileceksiniz. Bir ihtimal şans oyunları vasıtası ile de bir ikramiye, kazanç gibi bir durumda söz konusu olabilir. Ya da beklediğiniz bir para, tazminat gibi bir durum var ise bu konuda olumlu cevaplar alabilirsiniz. Eğer ki işten ayrılmak istiyor ama aman tazminatım yanmasın diyorsanız mesela tutulma zamanı iş vereninizle sizin de kazançlı çıkabileceğiniz bir anlaşma yapabilirsiniz. Ya da belki de bir satış işinden para kazanacaksınız ?

Boğa ve Yükselen Boğa;

Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; ; İlişkiler için tamam mı devam mı? Sorusuna yanıt aranacağı zamanlar, önemli hem özel hem de iş ilişkileri kurulabilir. Kötü giden ilişkiler ise tutulmaların desteği ile bitebilirde. Yuva, aile, yer değiştirme, taşınma koşulları ile ilgili de beklenmedik, ani, sürpriz gelişmeler yaşanabilir. İlişkilerle ilgili stresli zamanlar dikkat. Tutulma zamanı Güneş – Neptün etkileşimi arkadaşlar / dostlar ve sosyal ilişkilerden yana hayal kırıklıkları oluşabilir, arkadaşlarınız yüzünden özel hayatınızda sorunlar ortaya çıkabilir. Doğru karar vermekte zorlanabilirsiniz. Tutulma venüsyen bir tutulma olduğundan dolayı; eğer ki yalnızsanız tutulma hayatınızda bir aşk tutulmasına dönüşebilir de! Sizin gibi istikrarlı ciddi bir iş ortağı veya bir ilişkiyi hayatınıza çekmenize yardımcı olacaktır. Umarım bu durum 25 ekimden sonra hayatınızda vuku bulur, zira merkürün geri harekette olduğunu da unutmayalım lütfen! Tutulma zamanı ilham ve yaratıcılık gerektiren her türlü konuda yine size destek olacaktır. Tutulmanın yöneticisi MARS; yay burcunda olduğundan dolayı, bu ister ortaklık olsun ister romantik bir ilişki veya partner gelişmelerin hızlı bir şekilde olacağına işaret etmekte.

İkizler ve Yükselen İkizler;

Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; Gizli, saklı bazı bilgiler ve haberler ortaya çıkabilir, iş ve çalışma koşullarınızda bir değişim, gelişmeler meydana gelebilir, daha fazla çalışmanız, yorulmanız anlamına geliyor. Bu yüzden sağlığa dikkat, özellikle bel bölgesi, uyluk kısmına. Diyet veya spora başlayabilir, sağlıkla ilgili uzmandan danışmanlık alabilirsiniz. Tutulma zamanı Güneş – Neptün etkileşimi çalışma arkadaşlarınızla veya yöneticilerinizle ilişkilerde hatalar, yanlış anlamalar, fazla idealist tavırlar yüzünden zor durumda kalma, iş ile ilgili konularla ilgili hayal kırıklığı gibi durumlar oluşabilir. Terfi / zam gibi beklentiniz istediğini gibi karşılanmayabilir. İş arkadaşlarınızla ilişkilerde de hayal kırıklığı, aldanma, aldatılma gibi durumlar oluşabilir. Bu dönem iş için gelen müşterilerin işleri bir türlü bitmeyebilirde, hep eksikler, hatalar, üzerinden defalarca geçmeniz gerekebilir de. Tutulma venüsyen bir tutulma olacağından dolayı, belki profesyonel bir tavsiye üzerine sağlığınız için, spora veya bir egzersiz programına yazılmanız gerekebilir. Eğer ki şansınız yaver giderse, ya çok iyi bir spor hocasına denk gelebilir veya iyi bir spor koçu ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Hadi abartmayalım ama her şekilde sağlığınız ve fiziksel görüntünüzle ilgili kendinize ciddi bir şekilde çeki düzen verebileceksiniz. Eğer ki rutin devam eden bir rahatsızlığınız var ise bu tutulma zamanı belki yeni bir tedavi yöntemi veya yeni bir ilaç gündeme gelebilir, değerlendirmenizi tavsiye ederim. Bu tutulmanın size yeni bir iş kapısı da açabileceğini açıkçası düşünüyorum, fakat hızlı düşünmeli ve hızlı karar vermeniz gerekebilecek, pek zaman tanımayabilir gelen teklif size. Gelmesi muhtemel bu iş oldukça prestiji olabilecek zira Venüs var bu alanda.  Fakat merkürün geri harekette olduğunu unutmayın ve umarım her şekilde yenilikler 25 ekim ve sonrasında gelir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç;

Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular ; Aşk ve çocuklarla ilgili konular ön planda. Özel ilişkilerde güç, iktidar savaşı zaman zaman zor duruma düşürebilir, yalnız yengeçler için oldukça romantik günler kapıda. Çocuk sahibi olmayı düşünenler çalışmalar yapabilirler. Finansal anlamda sürpriz harcamalara karşı dikkatli olmakta fayda var. . Tutulma zamanı Güneş – Neptün etkileşimi; aşk konusunda fazlaca iadealist tavırlar sergilemek, beklentiyi yüksek tutmaktan dolayı hayal kırıklığı yaşanabilecek durumlar oluşabilir. Eğer partneriniz var ise, gerçekten süper romantik bir tatile gidebilirsiniz birlikte. Medya, yayıncılık, pazarlama gibi işlerden tekliflerde alabilirsiniz. Şu dönem tanıtım yapmak için oldukça uygun bir dönem. Neptün –Güneş sert etkileşimi çocuklarla ilgili konularda da hayal kırıklığı yaşatabilir sizlere, onların eğitimi veya kişiliği ile ilgili. Daha çok yaratıcılık, sanatla ilintili konular sizlere çok daha fazla iyi gelecektir. Tutulma venüsyen bir tutulma olacağından dolayı; bence size hayallerinizi aşkını evren tutup çıkartacak karşınıza! Ya da bir ajansa kayıt olabilir, oyunculukla ilgili bir şeyler yapmaya karar verirseniz veya sanatsal aktivitelerde bulunmakta, yaratıcı çalışmalar yapmaya karar verirseniz beni hiç şaşırtmamış olursunuz!

Aslan ve Yükselen Aslan;

Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; yuva, aile, yer değiştirme, taşınma, tadilat, gayrimenkul alım-satım konuları ön planda. Bu işlerle ilgilenirken zaman zama n stres ve baskı altında hissedebilirsiniz. Özellikle iş ve kariyerinizi ilişkilendiren konularda güç çekişmelerine dikkat. Özellikle sözleşme gerektiren konular gündeme geldiğince Ekim  25  ve sonrasını beklemekte yarar var. Tutulma zamanı Güneş – Neptün etkileşimi; evinizde, ailenizde parayı ilgilendiren konularda, maddi koşullarda hayal kırıklıkları oluşabilir, evinizde su borusu, banyo, tuvalet gibi noktalarda arızalar meydana gelebilir. Evinizi boyamak için uygun bir dönemdir veya evinizi güzelleştirmek için. Yaşamda belirlediğiniz hedeflerde sapma veya hayata karşı inanç kaybı yaşayabilirsiniz, güveninizi sarsacak, kabuğunuza çekilmenize neden olacak durumlar oluşabilir. Gelecek hedeflerinizi yeniden gözden geçirmenizde ve gerçekçi olmanızda yarar var.  Tutulma venüsyen bir tutulma olacağından dolayı;  hadi yaşadığınız evi, yaşam alanınızı güzelleştirmek, keyifli bir hale dönüştürmek için adımlar atın, perdelerinizi değiştirin, mobilyalarınızı yenileyin,  evinizin rengini değiştirin! Ya da bu tutulma size ferah, içinde çok mutlu olacağınız bir ev bulmanız konusunda da yardımcı olabilir. Ya da bir başka ihtimal ise, ev içinde çözümsüz gördüğünüz bir sorun var ise aile içinde de olabilir bu Venüs sayesinde barış ve çözüm dönemi, gelecek demektir. Ya da aile bireylerinizden birinin, kuvvetle muhtemel anne veya babanızın  hayatında sizi de inanılmaz mutlu edecek bir gelişme söz konusu olabilir. Tutulma her şekilde hayatınızda ihtiyacınız olan barış ve huzur ortamını getirecektir size.
Başak ve Yükselen Başak;


Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular Beklenmedik, sürpriz, ani seyahatler gündeme gelebilir fakat bu seyahatlerde özellikle gecikmelere, eşya kayıplarına dikkat. İletişim evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma internetle ilgili önemli başlangıçlara işaret edebilir, web sitesi yaptırabilir, blog oluşturabilir, her türlü iletişim kanalı ile aktif bir şekilde iç içe olmanız gerekebilir. Yine kardeşlerinizle ilgili önemli mevzular gündeme gelebilir. Taşınma, yer değiştirme, tadilat, ev ile ilgili konular bu tutulma sürecinde ilgilenmeniz gereken konular arasında yer alabilir. Tutulma zamanı Güneş – Neptün etkileşimi; özellikle ikili ilişkiler , ortaklıkla ilgili konularda yanlış anlamalar, hatalı iletişimler yüzünden sıkıntılar oluşabilir. İmza atmak, ortaklık başlatmak için pek uygun bir dönem değil, koşullar ve şartlar belirsiz ve her an değişebilir çünkü. Trafikte de dikkatsizlik yüzünden olası kazalara karşı dikkatli olmanızı öneririm, gönderdiğiniz ürün ve mailleri de doğru adreslere ilettiğinizden emin olun.  Tutulma venüsyen bir tutulma olduğundan dolayı; size aşk getirebilir fakat bu aşk mesafe olarak size uzak olabilir veya farklı bir şehirde olabilir. Ha siz böyle bir yakınlaşmayı veya ilişkiyi ne kadar tercih edersiniz bunu bilemem. Tutulma eğer ki iş konusunda bir seyahat söz konusu olur ise, bu işin size çok yararı olacağına veya sonucu iyi olacak bir seyahat olacağına işaret etmekte. E-ticaret işine girişmek içinde gökyüzü destekleyici konumda olacaktır tabii ki 25 Ekimden sonra! Yine bu tutulma finansal anlamda kaygılarınızı bir nebzede olsa hafifletecek gelişmelere işaret etmekte! Eğer ki resmi bir evrak imzalamanız veya sözleşme imzalamanız gerekir ise lütfen bunu Merkür’ün geri gidişinin bitişinden sonra yapın!

Terazi ve Yükselen Terazi;

Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; Finansal konular ön planda. Bütçenizi yeniden değerlendirmeli, gider-gelir dengenizi iyi belirlemeniz gerekiyor. Eğer kişisel haritalarınızda tutulmanın düştüğü yer ve kurduğu kontaklar iyi ise, sürpriz, beklenmedik kazançlarla karşılaşabilirsiniz. Beklenmedik kazançları yanı sıra yine ani giderler de gündeme gelebilir. Yeni kazanç kapıları elde etmek için çalışmalar yapabilirsiniz. Özellikle mesleki anlamda destekleyici etkiler devrede olacak. Tutulma zamanı Güneş – Neptün etkileşimi; maddi konularla ilgili kazançlarınız artmaya devam ederken bir taraftan da hesapta olmayan, hayal kırıklığı yaratabilecek kayıplar söz konusu. Eğer iş veren iseniz çalışanınız yüzünden finansal zorlanmalar söz konusu olabilir. Yada iş arkadaşlarınızla para meseleleri yüzünden aranız açılabilir, dikkatli olmanızda yarar var. İşinizle ilgili ciddi yatırımlar düşünüyorsanız eğer merkür’ünde bu alana geri harekette olduğunu unutmayıp 25 Ekim  ve sonrasını beklemenizde yarar var açıkçası. Tutulma Venüsyen bir tutulma olacağından dolayı, finansal anlamda yeni kazanç koşullarını gündeme getirecektir! Belki de sanat ve yaratıcılık bağlantılı bir şekilde para kazanacaksınız kim bilir? Ya da zam alırsınız belki, ya da bir ödül ikramiye gibi bir şeyde olabilir. Ya da artık para kazanmanın önemini iyice kavramış olabilir, prestij odaklı olmaktansa para kazanma odaklı olacağınız bir sürece gireceksiniz!  Yine bu tutulma sayesinde, kuzen veya kardeşinizin iş hayatına ilişkin sizi sevindirecek bir haber, gelişme meydana gelebilir.


Akrep ve Yükselen Akrep;

Burcunuzda bir güneş tutulması meydana gelecek. Bu güneş tutulması zamanı odaklanacağınız konular; . Öncelikle fiziki görünümünüz ve sağlığınızı ilgilendiren konular devrede. Bunun yanı sıra, ortağınız, partneriniz veya evli olduğunuz kişi ile ilgili stres yaratan, gerginliklerden uzak durmakta fayda var. İş ve kariyerinize ilişkin özellikle sürpriz, beklenmedik ani gelişmelere tanıklık edebilirsiniz. İletişimle ilgili sorunlar, gecikmeler, teknolojik aletlerle aranız pek iyi olmayabilir. Tutulma zamanı Güneş – Neptün etkileşimi aşk konusunda yeteri kadar tatmin olmakta zorlanabileceğinize, aşk ve özel hayatınızı ilişkilendiren konularda hayal kırıklığı yaşanabileğine işaret etmekte. Pekte özel hayatınız açısından risk alınmaya uygun değil açıkçası. Yaratıcılık gerektiren yeni konular üzerine yoğunlaşabilir, yeni hobiler edinebilirsiniz. Tutulma Venüsyen bir tutulma olacağından dolayı, öncelikle tutulma zamanı biraz kendinize dönmeniz gerekecek, hedefleriniz neler, bu hedeflere ulaşmak için hangi araçlara ihtiyacınız var, yaşamınızda ki öncelik sıralamanız nasıl olmalı, kendinize daha çok nasıl değer verebilir, kendinize iyi gelecek konuları tespit edebilir ve bunlara yönelebilirsiniz. Kendinizi mutlu etmenin yollarını arayabilirsiniz. Bence tutulma zamanı sizler kendinize yeni bir tarz ve kimlik yaratmaya başlayacaksınız. Bunu ilk etapta bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde fiziksel görüntünüzde yapabilirsiniz! Kıyafet seçimleriniz, saç renginiz ve şekliniz değişebilir. Önce yeni bir ben, akabinde yeni bir iş ve sonunda yeni bir eş! Bu 3 aylık periyotta bunlarla ilgileneceksiniz!


Yay ve Yükselen Yay;


Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; Hayatınızda kontrol edemediğiniz veya öngöremediğiniz durumlar ortaya çıkabilir, özellikle risklerden uzak durmak finansal anlamda risklere girişmek için uygun zamanlar değil.  Bu tutulma zamanında yakın çevrenizden birine veya bir arkadaşına önemli bir yardım ve destekte bulunmanız gerekebilir. Hisleriniz kuvvetlenebilir, rüyalar ve bilinçaltı konuları ile ilgilenebilirsiniz. Tutulma zamanı Güneş – Neptün etkileşimi sizi süper alıngan bir moda sokabilir, endişeleriniz, kaygılarınız çok daha fazla bir şekilde artabilir. Korkularınızla yüzleşmeniz gerekebilir. Özellikle aile içinde, isteklerinizi kabul ettirmekte zorlanabilirsiniz. Taşınmak, yer değiştirmek için aslında pekte uygun bir zaman dilimi değil. Özellikle sağlığınızla ilgili daha da endişeli bir ruh haline bürünebilirsiniz ama bunlar sadece endişe. Bu tutulma Venüsyen bir tutulma olacağından dolayı, bu tutulma zamanı belki de size iyi gelecek psikolojik destek alabileceğinize işaret edebildiği gibi, sizi kuştana saran kısıtlayan koşullarınız her ne ise bunlar üzerine çalışmalara da katılabilirsiniz. Kötü bir takım alışkanlıklarınızı geride bırakmak içinde destek alabilirsiniz, bu sigara, fazla yemek yeme ya da sevgi ile ilgili bir konuda da olabilir. Bu tutulma size psikolojik anlamda, sağlık anlamında çok iyi gelecek.

Oğlak ve Yükselen Oğlak;


Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; sosyal çevre ve arkadaşlıklar ön planda, yeni sosyal çevreler içine girebilir, arkadaşlarınızla beraber ortak projeler veya destekler sayesinde finansal kazanımlarınızı arttırmanın yollarını arayabilirsiniz. Özellikle aşk ve çocuklarla ilgili ilişkilerde gerginliklere ve stresli zamanlara dikkat. Hayatınıza yeni insanlar katılabilir bazıları ise ayrılabilir. Tutulma zamanı Güneş – Neptün etkileşimi;  dostluklar ve arkadaşlık ilişkilerinde hayal kırıklığı, umduğunu bulamama, gerekli desteği alamamaya işaret etmekte. Bu tutulma zamanı geleceğe yönelik hedeflerinizde sapmalar meydana gelebilir, yeniden gözden geçirme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bazı dostlarınızla aranıza mesafe koyma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Tutulma venüsyen bir tutulma olacağından, tüm dostlarınız size elbette sırtını çevirmeyecek, aslında bence bu tutulma kim dost kim ise sadece arkadaş seviyesinde bunu görmenize yardımcı olacak. Başka bir dostunuzda size öyle bir yardımlarda bulunabilecek ki, bu belki finansal özel bir destek şeklinde olabilir ya da sizin zor bir anınızda size manevi anlamda sunacağı destekle olabilir ya d vereceği zekice bir fikir sayesinde olabilir, her ne şekilde olursa bir şekilde bir destek alabileceksiniz. Eğer ki bir dostunuzla ortak bir iş girişiminiz ticari bir birliktelik düşünüyorsanız bunu 25 Ekimden sonra görüşmenizde yarar var açıkçası. Ya da bir diğer etkisi ise olası, yeni bir sosyal ortamlar içine girebilirsiniz. Bu aktif bir dernek çalışması ile olabilir ya da sivil toplum kuruluşu olabilir veya bir yardım kuruluşu ile de olabilir.

Kova ve Yükselen Kova;

Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; İş ve kariyer konuları ön planda. Kariyeriniz ile ilgili bir kavşaktan geçebilirsiniz, önemli gelişmeler kapınızda. Ev iş arasında ki dengeyi iyi kurmalı, yer değiştirme, taşınma, tadilat gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Ortağınızın, partnerinizi veya eşinizin finans konuları ile ilgili sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Tutulma zamanı Güneş – Neptün etkileşimi; iş ve parayı bağlayan konularda mutlu edici bir etkiye işaret etmekte. Aslında tutulma Venüsyen bvir tutulma olduğundan dolayı, bana kalırsa kariyerinizde parlama zamanınız başlıyor sizlerin. Kariyerinizle ilgili bir fırsat, şans, hediye, ikramiye, güzel bir gelişme, iyi para kazanabileceğiniz bir teklif söz konusu olabilir. Beni aslında endişelendiren tek durum, Merkür’ün geri harekette olması, bu yüzden kariyerinize ilişkin her türlü karşınıza çıkabilecek fırsatı lütfen 25 Ekim ve sonrasında değerlendirin. Eğer ki kendi işinizi kurmak gibi bir niyetiniz var ise eğer, yine 25 ekimden sonrayı değerlendirin. Bana sorarsanız kariyerinizde bir dönüm noktasına geliyorsunuz ve 3 ay sonra geri dönüp baktığınızda ne kadar yol kat ettiğinize, ne kadar olumlu değişimler yaşayacağınıza sizde çok şaşıracaksınız.

Balık ve Yükselen Balık;Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; Hukuksal konular, idealleriniz, yabancılarla ilişkiler, ticaret konuları ön planda. Yönetici pozisyonunda ki, isim yapmış, hatırı sayılır kişilerle ilişkilere dikkat, bir süredir değiştirmek istediğiniz hayatınızı değiştirebilmek için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yurt dışı ile ilgili işler veya kişilerle ilgili önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Tutulma zamanı Güneş – Neptün etkileşimi, sizleri daha da hassas yapabilir, yalnız bu dönem yeni bir şeyler öğrenmeye olan isteğiniz artabilir, yeni farklı, sıra dışı konulara ilginiz daha artabilir, eğitimler alabilirsiniz. Yabancılar, medya, hukuksal konularda yanlışlıklar, aldanmalar, hayal kırıklığı gibi durumlarda söz konusu olabilir. Eğer olası bir seyahate çıkacaksanız bavul ve biletlerinize sahip çıkmanızı öneririm. Tutulma Venüsyen bir tutulma olacağından, karşınıza yaşadığınız şehri belki de ülkeyi değiştirmek için enterasan bir fırsatla karşılaşabilirsiniz, bu belki de sevgi aşk temalı bir yer değiştirme de olabilir. Eğer ki yalnızsanız sizden çok uzakta olan biri ile de bir gönül macerasına girişebilirsiniz. Ya da tutulma etkisi ile hukuksal anlamda hayatınızda devam eden bir süreciniz var ise, bu parayı da bağlayan bir konu olabilir, miras gibi ya da nafaka gibi veya çok farklı bir konuda olabilir, bu konuda şans sizden yana olacaktır. Uluslar arası, yabancılarla yapılması muhtemel para ile ilişkili her türlü konuda işler tamda istediğiniz gibi gidecektir. Yayıncılık, medya, pr, halkla ilişkiler, tanıtım, reklam faaliyetleriniz olursa da güzel gelişmeler bekleyebilirsiniz. Kitap çıkaracaksanız yayın evi bulabilir, veya iş değiştirecekseniz medya sektörünün herhangi bir kolunda işe başlangıcı yapabilirsiniz.