4 Kasım 2013 Pazartesi

Kasım Ayında Hangi Burcu Neler Bekliyor ??

Koç ve Yükselen Koç;
Kasım Genel
3 Kasım’da Akrep burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek.  Eğer finansal kaynak arayışı içinde iseniz bu tutulma zamanında destekleyici etkiler altında olabilirsiniz fakat kazançlar ve kayıplar bir arada görünüyor. Önemli anlaşmalar, sözleşmeler özellikle iş ve kariyerinize ilişkin gündeme gelebilir. Borç, alacak- verecek konularında, eşinizin veya ortağınızın finansal konuları ile ilgili sürpriz gelişmeler kapıda. Primler, ödemeler, burslar, nafaka, banka kredileri ile ilgili konularda tutulmadan nasibini alacağa benziyor. Tutulma zamanında ya yüklü miktarlarda borç altına girebilir ya da önemli bir borcu sonlandırabilirsiniz. Yalnız bu alanda Merkür’ün geri gittiğini unutmayın ve bu konularla ilgili önemli karar ve aksiyonlarınızı 12 Kasım’dan sonra almanızda yarar var. 5 Kasımda Venüs oğlak burcuna giriş yapacak ve aralık sonuna kadar bu burçta kalacak. Kariyer evinize giren Venüs ay sonuna kadar burada hareketine devam edecek. İş ilişkileri, önemli görüşmeler toplantılar,seminerler gündeme gelebilir. İş ve kariyerinizi ilişkilendiren konularda size destek vermeye çalışacak. Disiplinli, kurallı ve organize bir şekilde hareket etmeniz sizi başarıya ulaştıracaktır ay sonuna kadar.

Boğa ve Yükselen Boğa;
Kasım Genel

3 Kasım’da Akrep burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek. İlişkiler için tamam mı devam mı? Sorusuna yanıt aranacağı zamanlar, önemli hem özel hem de iş ilişkileri kurulabilir. Kötü giden ilişkiler ise tutulmaların desteği ile bitebilir de. Yuva, aile, yer değiştirme, taşınma koşulları ile ilgili de beklenmedik, ani, sürpriz gelişmeler yaşanabilir. İlişkilerle ilgili stresli zamanlar dikkat. Bu tutulma zamanı yeni ortaklık teklifleri de alabilirsiniz yalnız bu alanda Merkür’ün geri gittiğini unutmayın ve bu konularla ilgili önemli karar ve aksiyonlarınızı 12 Kasım’dan sonra almanızda yarar var. 5 Kasımda Venüs oğlak burcuna giriş yapacak ve aralık sonuna kadar bu burçta kalacak. Venüs ay sonuna kadar size iş ile ilgili seyahatleri getirebileceği gibi, özellikle ticaretle uğraşanlara da finansal anlamda destek vermek için etkilerini gösterecektir. İdeallerinizle ilgili özellikle destekler alabilir, eğitim yayıncılık,hukuksal konularla ilgili de şans sizden yana olacaktır. 17 Kasım’da da burcunuzda bir dolunay meydana gelecek; bu dolunay zamanı istek ve arzularınızı ortaya koymak, istekleriniz için yeni başlangıçlar yapmak, yeni girişimlerde bulunmak, finansal anlamda kazançlarınızı arttırmak için uygun koşullarla karşılaşabilirsiniz. Pluton etkili olacağından bu yeni ayda, özellikle hukuk, eğitim, ticaret, yurtdışı veya yabancılarla  ilgili geçmişe ait belki de önemli gelişmeler kaydedebilirsiniz. Bir yenilenme, yeniden yapılanma süreci içine girebilirsiniz.

İkizler  ve Yükselen İkizler;
Kasım Genel

3 Kasım’da Akrep burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek; Gizli, saklı bazı bilgiler ve haberler ortaya çıkabilir, iş ve çalışma koşullarınızda bir değişim, gelişmeler meydana gelebilir, daha fazla çalışmanız, yorulmanız anlamına geliyor. Bu yüzden sağlığa dikkat, özellikle bel bölgesi, uyluk kısmına. Diyet veya spora başlayabilir, sağlıkla ilgili uzmandan danışmanlık alabilirsiniz. 5 Kasımda Venüs oğlak burcuna giriş yapacak ve aralık sonuna kadar bu burçta kalacak. Venüs, oğlak burcunda iken ilişkilerde duygudan daha çok mantık ön plana geçer, ticari anlamda kazançlı olabileceğimiz zamanlardır. 10. evinize geçiş yapacak lan Venüs iş ve kariyerinizi ilişkilendiren konularda ay sonuna kadar size destek verecek, kuralları,organize ve disiplinli çalışmanı sayesinde.  17 Kasım’da da Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek; Planlarınızı, düşüncelerinizi çevrenizdeki kişilerle paylaşmayabilirsiniz. Gizli ilişkiler, saman altında su yürütürcesine planlar gündemde olacak. Yine bu günlerde yalnız kalmak isteyebilir, kabuğunuza çekilmek isteyebilir, kendi iç dünyanıza dönebilirsiniz. Bu dolunay  zamanı, finansal anlamda bir engeli aşmak, krizi yönetmek, finansal anlamda daha rahat ve kolay bir şekilde destek bulabileceksiniz. Bu gizli, el altından bir destek olabilir.

Yengeç  ve Yükselen Yengeç;
Kasım Genel

3 Kasım’da Akrep burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek. Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; aşk ve çocuklarla ilgili konular ön planda. Özel ilişkilerde güç, iktidar savaşı zaman zaman zor duruma düşürebilir, yalnız Yengeçler için oldukça romantik günler kapıda. Çocuk sahibi olmayı düşünenler çalışmalar yapabilirler. Finansal anlamda sürpriz harcamalara karşı dikkatli olmakta fayda var. Tutulma zamanı; aşk konusunda fazlaca idealist tavırlar sergilemek, beklentiyi yüksek tutmaktan dolayı hayal kırıklığı yaşanabilecek durumlar oluşabilir. Eğer partneriniz var ise, gerçekten süper romantik bir tatile gidebilirsiniz birlikte. Medya, yayıncılık, pazarlama gibi işlerden tekliflerde alabilirsiniz. Şu dönem tanıtım yapmak için oldukça uygun bir dönem. Çocuklarla ilgili konularda da hayal kırıklığı yaşatabilir sizlere, onların eğitimi veya kişiliği ile ilgili. Daha çok yaratıcılık, sanatla ilintili konular sizlere çok daha fazla iyi gelecektir. 5 Kasımda Venüs oğlak burcuna giriş yapacak ve aralık sonuna kadar bu burçta kalacak. Ay sonuna kadar olan süreçte özellikle ikili ilişkiler ve ortaklıkları ilgilendiren konularda ayakları daha yere sağlam basan, mantıklı adımlar atabilirsiniz. İlişkiler alanında gerginliğin yerini daha destekleyici etkiler almaya başlıyor. 17 Kasım’da da Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek; arkadaşlarınızla ve sosyal çevrenizden destekler alabilir, önemli fikir alışverişleri yapabilirsiniz. Organizasyonlara katılabilir, çok daha aktif ve sosyal olabilirsiniz. Çevrenizde ki kişilerde bir değişim meydana gelmeye başlayabilir; yavaş, yavaş, yeni gruplar içine girebilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Güçlü kuvvetli kişilere irtibat halinde olabilirsiniz. 


Aslan  ve Yükselen Aslan;
Kasım Genel
3 Kasım’da Akrep burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek. Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; yuva, aile, yer değiştirme, taşınma, tadilat, gayrimenkul alım-satım konuları ön planda. Bu işlerle ilgilenirken zaman zaman stres ve baskı altında hissedebilirsiniz. Özellikle iş ve kariyerinizi ilişkilendiren konularda güç çekişmelerine dikkat. Evinizde, ailenizde parayı ilgilendiren konularda, maddi koşullarda hayal kırıklıkları oluşabilir, evinizde su borusu, banyo, tuvalet gibi noktalarda arızalar meydana gelebilir. Evinizi boyamak için uygun bir dönemdir veya evinizi güzelleştirmek için. Yaşamda belirlediğiniz hedeflerde sapma veya hayata karşı inanç kaybı yaşayabilirsiniz, güveninizi sarsacak, kabuğunuza çekilmenize neden olacak durumlar oluşabilir. Gelecek hedeflerinizi yeniden gözden geçirmenizde ve gerçekçi olmanızda yarar var. 5 Kasımda Venüs oğlak burcuna giriş yapacak ve aralık sonuna kadar bu burçta kalacak.  Ay sonuna kadar iş ve çalışma ortamınızda toparlanma, düzenleme zamanı olduğuna işaret ediyor. Yeni iş tekliflerinin gelebileceği bu günlerde, iş ve çalışma arkadaşlarınızdan finansal kazanç sağlayacak destekler görebileceksiniz. Sağlığınızı ilgilendiren konularda kendinize çeki düzen verebilir, özellikle beslenmenize daha da özen gösterebilirsiniz. Çok çalışmanız, çok hizmet etmeniz gerekebilir. 17 Kasım’da da Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek. Yaptığınız iş ile ilgili güzel ve kazançlı gelişmeler yaşayabilirsiniz, iş arayanlar bu dönem iş görüşmeleri yapabilirler, işi olanlar iş hayatlarında kendilerini daha net bir şekilde ortaya koyabilirler. İş hayatınıza ilişkin çalışma ortamı ve çalışma sisteminize ilişkin bir dönüşüm ve değişim habercisi olabileceği gibi, önemli bir iş arkadaşınızdan gelecek olan desteğe de işaret ediyor olabilir. Gizlilik içinde hareket edebilirsiniz dolunay döneminde

Başak  ve Yükselen Başak;
Kasım Genel

3 Kasım’da Akrep burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek. Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; beklenmedik, sürpriz, ani seyahatler gündeme gelebilir fakat bu seyahatlerde özellikle gecikmelere, eşya kayıplarına dikkat. İletişim evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma internetle ilgili önemli başlangıçlara işaret edebilir, web sitesi yaptırabilir, blog oluşturabilir, her türlü iletişim kanalı ile aktif bir şekilde iç içe olmanız gerekebilir. Yine kardeşlerinizle ilgili önemli mevzular gündeme gelebilir. Taşınma, yer değiştirme, tadilat, ev ile ilgili konular bu tutulma sürecinde ilgilenmeniz gereken konular arasında yer alabilir. Özellikle ikili ilişkiler, ortaklıkla ilgili konularda yanlış anlamalar, hatalı iletişimler yüzünden sıkıntılar oluşabilir. İmza atmak, ortaklık başlatmak için pek uygun bir dönem değil, koşullar ve şartlar belirsiz ve her an değişebilir çünkü. Trafikte de dikkatsizlik yüzünden olası kazalara karşı dikkatli olmanızı öneririm, gönderdiğiniz ürün ve mailleri de doğru adreslere ilettiğinizden emin olun. 5 Kasımda Venüs oğlak burcuna giriş yapacak ve aralık sonuna kadar bu burçta kalacak. Ay sonuna kadar aşk ve çocuklarla ilgili konularda şanslı zamanları beraberinde getirecek. Yalnız olanlar sağlam ve ayakları yere basan ilişkilere yönelebilirler. Çocuk sahibi olmayı düşünenlerin de olumlu etkilenecekleri bu dönem, yeni hobiler elde etmek ve hayattan daha çok zevk alabilecekleri bir sürece işaret etmekte. 17 Kasım’da da Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek; yabancılar, yurt dışı ile ilgili işler, tanıtım, pazarlama, yaratıcılık gerektiren işlerden finansal anlamda rahatça kazanç elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu dolunay uzak yerlere seyahat gibi konuları a gündeme getirebilir. 

Terazi  ve Yükselen Terazi;
Kasım Genel

3 Kasım’da Akrep burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek. Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konularda; finansal konular ön planda. Bütçenizi yeniden değerlendirmeli, gelir gider dengenizi iyi belirlemeniz gerekiyor. Eğer kişisel haritalarınızda tutulmanın düştüğü yer ve kurduğu kontaklar iyi ise; sürpriz, beklenmedik kazançlarla karşılaşabilirsiniz. Beklenmedik kazançları yanı sıra yine ani giderler de gündeme gelebilir. Yeni kazanç kapıları elde etmek için çalışmalar yapabilirsiniz. Özellikle mesleki anlamda destekleyici etkiler devrede olacak. Maddi konularla ilgili kazançlarınız artmaya devam ederken bir taraftan da hesapta olmayan, hayal kırıklığı yaratabilecek kayıplar söz konusu. Eğer işveren iseniz çalışanınız yüzünden finansal zorlanmalar söz konusu olabilir. Ya da iş arkadaşlarınızla para meseleleri yüzünden aranız açılabilir, dikkatli olmanızda yarar var. 5 Kasımda Venüs oğlak burcuna giriş yapacak ve aralık sonuna kadar bu burçta kalacak. Venüs’ün Oğlak burcuna yani sizlerin 4. evine girişi ile beraber evinizde ve aile ortamınızda huzur ve keyif rüzgarları esmeye başlıyor. Evinizi güzelleştirmek adına adımlar atabilir, harcamalar yapabilirsiniz. Dışarıda sosyalleşmektense daha çok evinizde kalabilir, evinizde davetler, yemekler verebilirsiniz. 17 Kasım’da da Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek; özellikle gayrimenkul, emlak, taşınmaz mallarla ilgili önemli, güzel, destekler alabilirsiniz. Yine vergi, borçlar, ödemeler, krediler, banka işlemleri, burslar, miras gibi konularda hızlı gelişmeler yaşanabilir ve bu gelişmeler genel anlamda olumlu nitelikte olacaktır. Önemli bir krizi aşabilmeniz için rahatlıkla destek alabileceksiniz.

Akrep  ve Yükselen Akrep;
Kasım Genel

3 Kasım’da Akrep burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek; Burcunuzda bir güneş tutulması meydana gelecek. Bu güneş tutulması zamanı odaklanacağınız konular; öncelikle fiziksel görünümünüz ve sağlığınızı ilgilendiren konular devrede. Bunun yanı sıra, ortağınız, partneriniz veya evli olduğunuz kişi ile ilgili stres yaratan, gerginliklerden uzak durmakta fayda var. İş ve kariyerinize ilişkin özellikle sürpriz, beklenmedik ani gelişmelere tanıklık edebilirsiniz. İletişimle ilgili sorunlar, gecikmeler, teknolojik aletlerle aranız pek iyi olmayabilir.  Aşk konusunda yeteri kadar tatmin olmakta zorlanabileceğinize, aşk ve özel hayatınızı ilişkilendiren konularda hayal kırıklığı yaşanabileceğine işaret etmekte. Pek de özel hayatınız açısından risk alınmaya uygun değil açıkçası. Yaratıcılık gerektiren yeni konular üzerine yoğunlaşabilir, yeni hobiler edinebilirsiniz. Özellikle iş ve kariyerinizi ilişkilendiren konularda hayal kırıklıkları oluşabilir, verilen sözlerin yerine getirilmesi zorlaşabilir. 5 Kasımda Venüs oğlak burcuna giriş yapacak ve aralık sonuna kadar bu burçta kalacak. Ay sonuna kadar kısa süreli ve mesafeli fakat keyifli yolculuklar olabilir. Yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizi onarmak, düzenlemek için fırsatlar yakalayabileceğiniz bu zamanlar, finansal konularla ilgili önemli haberler de alabileceksiniz. Daha çok okuyabilir, yazabilir, iletişim yeteneklerinizi yapıcı bir şekilde sergileyebilirsiniz. 17 Kasım’da da Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek; sözleşmelere, anlaşmalara işaret etmekte. Bu daha çok hukuksal bir kağıt üzerinde yapılacak olan bir anlaşma olabilir. Eğer yalnız iseniz, bir partneriniz yok ise bu dolunay  zamanı bazı karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Eşinizden veya partnerinizin fikirlerinden düşüncelerinden rahatlıkla yararlanabileceksiniz.

Yay  ve Yükselen Yay;
Kasım Genel
3 Kasım’da Akrep burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek. Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; hayatınızda kontrol edemediğiniz veya öngöremediğiniz durumlar ortaya çıkabilir, özellikle risklerden uzak durmak finansal anlamda risklere girişmek için uygun zamanlar değil.  Bu tutulma zamanında yakın çevrenizden birine veya bir arkadaşına önemli bir yardım ve destekte bulunmanız gerekebilir. Hisleriniz kuvvetlenebilir, rüyalar ve bilinçaltı konuları ile ilgilenebilirsiniz. Tutulma zamanı, endişeleriniz, kaygılarınız çok daha fazla bir şekilde artabilir. Korkularınızla yüzleşmeniz gerekebilir. Özellikle aile içinde, isteklerinizi kabul ettirmekte zorlanabilirsiniz. Taşınmak, yer değiştirmek için aslında pekte uygun bir zaman dilimi değil. Özellikle sağlığınızla ilgili daha da endişeli bir ruh haline bürünebilirsiniz ama bunlar sadece endişe. 5 Kasımda Venüs oğlak burcuna giriş yapacak ve aralık sonuna kadar bu burçta kalacak. Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi, ay sonuna kadar finansal anlamda size destek vermek için kolları sıvamaya başlayacak. Kazançlarınızı arttırmanın yollarını ararken, extra prim, maaş zammı..vb konularla elinize para geçebilir. Kazançlarınızı idare ederken ve alış-verişlerinizde gerçekten ihtiyacınız olan şeylere yöneleceksiniz. 17 Kasım’da da Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek; iş ortamınızı ilgilendiren bölgede olacak bu dolunay, yeni projeler ve yeni müşterilerle bir araya gelmenize yardımcı olacaktır. Pluto desteği ile bu projeler finansal anlamda getirisi yüksek olabilecektir. Eğer iş arıyor iseniz bu dolunay  ve takip eden 2- 3 gün önemli haberler alabilir, gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Oğlak  ve Yükselen Oğlak;
Kasım Genel

3 Kasım’da Akrep burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek; Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; sosyal çevre ve arkadaşlıklar ön planda, yeni sosyal çevreler içine girebilir, arkadaşlarınızla beraber ortak projeler veya destekler sayesinde finansal kazanımlarınızı arttırmanın yollarını arayabilirsiniz. Özellikle aşk ve çocuklarla ilgili ilişkilerde gerginliklere ve stresli zamanlara dikkat. Hayatınıza yeni insanlar katılabilir bazıları ise ayrılabilir. Tutulma zamanı dostluklar ve arkadaşlık ilişkilerinde hayal kırıklığı, umduğunu bulamama, gerekli desteği alamamaya işaret etmekte. Bu tutulma zamanı geleceğe yönelik hedeflerinizde sapmalar meydana gelebilir, yeniden gözden geçirme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bazı dostlarınızla aranıza mesafe koyma ihtiyacı hissedebilirsiniz. 5 Kasımda Venüs oğlak burcuna giriş yapacak ve aralık sonuna kadar bu burçta kalacak. Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi ile beraber fiziki görüntünüzde değişiklikler yapabilmek için uygun şartlar olacaktır, bunun yanı sıra çevrenizdeki insanları etkileyebilecek, aşk, meşk, flört konularında hayatınıza bir ivme gelebilir. Yeni ilişkiler kurmak için harekete geçebilir, çevrenizdeki insanları barıştırmak, uzlaştırmak için adımlar atabilirsiniz. Giyim, kuşam, sanatsal konular hayatınızda daha çok ön plana çıkmaya başlayacak ay sonuna kadar. 17 Kasım’da da Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek. Yalnız olanlar bence gözlerini dört açsınlar, çünkü çok yakınınızda bir yerde aşk sizi bekliyor olacak. Aşk hayatınıza ilişkin gizlilik içinde hareket etmeniz gereken bir süreçten geçiyor da olabilirsiniz fakat bu dolunay zamanı bunu artık açığa çıkartabilirsiniz. Yine çocuk sahibi olanlar, çocukları ile ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirler. Kişisel yeteneklerinizi kullanarak iş hayatınızda özellikle başarıyı çok daha kolay bir şekilde edebilir, finansal anlamda kazanç elde edebilirsiniz. 

Kova  ve Yükselen Kova;
Kasım Genel
3 Kasım’da Akrep burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek. Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; iş ve kariyer konuları ön planda. Kariyeriniz ile ilgili bir kavşaktan geçebilirsiniz, önemli gelişmeler kapınızda. Ev iş arasında ki dengeyi iyi kurmalı, yer değiştirme, taşınma, tadilat gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Ortağınızın, partnerinizi veya eşinizin finans konuları ile ilgili sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Tutulma zamanı; iş ve parayı bağlayan konularda hayal kırıklığı, planlarınızın istediği şekilde gelişememesi gibi durumlara işaret edebilir. Hem iş hem  de finansal koşulları istediğiniz gibi yönetemeyebilirsiniz, kaotik, belirsiz durumlar oluşabilir ve bu da biraz canınız sıkabilir. Terfi beklentiniz gecikebilir, iş değiştirmek içinde pek uygun bir zaman dilimi değil. 5 Kasımda Venüs oğlak burcuna giriş yapacak ve aralık sonuna kadar bu burçta kalacak. Yalnız Venüs’ün 12. evinize yani Oğlak burcuna geçişi ilişkiler alanında özellikle kırmızı alarmı devreye sokuyor. Özel hayatınız veya ikili ilişkilerinizle ilgili koşulları ve şartları çok ta kolay kontrol edemeyebilirsiniz. Özellikle ilişkisi olanlarda kıskançlık temasının daha çok ön plana çıkabileceği bu günler, yalnız olanlar gizli, devamının gelmesi zor, gizli kapaklı ilişkiler içinde bulabilirler kendileriniz. Eğer yaratıcılık gerektiren işlerde çalışıyorsanız, yalnız kalarak oldukça başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. 17 Kasım’da da Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek; aile, yer değiştirme, taşınma ile ilgili konuları gündeme getirebilir. Aile içinde bazı gizli kalmış konular açığa çıkabilir veya sizler ailenizden gizli hareket edebilirsiniz. Bazı şeyleri geride bırakmayı öğrenmeniz, olası kayıpların aslında kayıp değil, kazanç olduğunu anlamanız gerekebilir. Çevrenizde işinize ve ne yapmanız gerektiğine dair karışacak çok fazla insan olmasına karşın, kendi bildiğinizi okuyacaksınız. Özellikle özel hayatınıza ilişkin sesler çok fazla yükselebilir.

Balık  ve Yükselen Balık;
Kasım Genel

3 Kasım’da Akrep burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek. Akrep burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ile odaklanacağınız konular; hukuksal konular, idealleriniz, yabancılarla ilişkiler, ticaret konuları ön planda. Yönetici pozisyonunda, isim yapmış, hatırı sayılır kişilerle ilişkilere dikkat, bir süredir değiştirmek istediğiniz hayatınızı değiştirebilmek için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yurt dışı ile ilgili işler veya kişilerle ilgili önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Tutulma zamanı, sizleri daha da hassas yapabilir, yalnız bu dönem yeni bir şeyler öğrenmeye olan isteğiniz artabilir, yeni farklı, sıra dışı konulara ilginiz daha artabilir, eğitimler alabilirsiniz. Yabancılar, medya, hukuksal konularda yanlışlıklar, aldanmalar, hayal kırıklığı gibi durumlarda söz konusu olabilir. Eğer olası bir seyahate çıkacaksanız bavul ve biletlerinize sahip çıkmanızı öneririm. 5 Kasımda Venüs oğlak burcuna giriş yapacak ve aralık sonuna kadar bu burçta kalacak. Venüs’ün oğlak burcuna geçişi ile beraber sosyal çevrenizden daha keyif alabileceğiniz, davetler, organizasyonlar içinde yer alabileceğiniz, arkadaşlarınızda daha çok çok bir araya gelebileceğiniz bir sürece girmiş olacaksınız. Bu etkiler ay sonuna kadar etkili olacaktır. 17 Kasım’da da Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek; İletişim kanallarınız aktifleşmeye başlıyor, telefonunuz, e-mailiniz her zamankinden daha çok çalışabilir. Yine bu dolunay zamanı arkadaşlarınızla beraber bir seyahat planı yapabilirsiniz, yine bir arkadaşınızın desteği ile web sitesi, blog oluşturabilir, internetle/bilgisayarla ilgili bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz.