7 Kasım 2011 Pazartesi

25 Kasım Yay Burcunda Parçalı Güneş Tutulması Ve Burçlar Üzerindeki Etkisi




Koç / Yükselen Koç;

Bu tutulma 9. evinizde gerçekleşecek; uzak yerlere seyahatler, uzak akrabalar, hukuksal konular, uluslar arası ilişkiler, ithalat, ihracat,satış, pazarlama, halkla ilişkiler, tanıtım, sahibi hatırı sayılır kişiler, promosyon..vb konular etki altında olacaktır. Hukuksal konularla ilgili güzel olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz, yurt dışı seyahatleri gündeme gelebilir, iş arayanlar bu dönem özellikle çok uluslu bir firmada işe başlayabilirsiniz. Yalnız bu tutulma zamanı Merkür geri harekette oalcağından  yukarıda saydığım konularla ilgili bilgi, iletişim hataları, gecikmeler, aksaklıklar oluşabilir. Tutulma zamanı Mars-Güneş gerginliği birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda sürtüşmeler, tansiyon yükseltici durumlar oluşabilir. Güneş-Uranüs etkinliği ile sürpriz beklenmedik seyahatler, yurt dışı ile ilgili konularda sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Sizleri şaşırtacak, uzak yerlerden haberler alabilirsiniz. Eğer bir yazarsanız bu tutulma etkisi ile bir yayın evi ile sürpriz bir anlaşma yapabilirsiniz. Uluslar arası alanda kendinizi ifade edebileceğiniz koşullarda gündeme gelebilri. Yaşamınızı yeniden şekillendirmek, yapılandırmak ve büyük değişiklikler yapmak için istekler duyabilirsiniz. Arkadaşlarınız, sosyal çevrenizde ki kişilerle ilişkilerde hayal kırıklıkları, yanlış anlamalar oluşabilir.

Boğa / Yükselen Boğa;

Başkalarına ait kazançlar, miras, ortaklaşa kazanımlar, çok çaba sarf etmeden elde edilecek olan gelirler, kredi, borç, alacak-verecek ilişkileri, ölüm, kayıplar, burs, sigorta primleri..vb konular bu tutulmanın ana konusu olacaktır. Bu konularla ilgili bilgi-iletişim hızı artabilir. Tutulma zamanı özellikle boşanma ile ilgili durumlarda nafakaya ilişkin özellikle güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yalnız harcamalarınızı biraz denetim almakta fayda var. Eşinizden veya ortağınızdan finansal anlamda destek görebileceksiniz. Para geldiği gibi gider ve bu gider yerleri genelde sizlerin borçları ile ilgili olacaktır. Hayatınızda önemli bir gediği kapatabilirsiniz. Yalnız tutulma zamanı Merkür geri gideceğinden dolayı saymış olduğum konularla ilgili gecikmeler, iletişim problemleri oluşabilir. Güneş-Mars sert etkileşiminden dolayı finansal anlamda risk alınması için uygun olmadığını, kayıplar getirebileceğine işaret ediyor. Özel hayatınızda gerginlikler sürtüşmeler baş gösterebilir. Güneş-Uranüs kontağı ile ani, beklenmedik sürpriz bir ödeme alabilirsiniz. Bilinçaltı, psikoloji..vb konularla ilgili araştırmalarınız artabilir. Bir hayalinizi, rüyanızı gerçekleştirmek adına risk alarak finansal anlamda bütçenizi zorlayabilirsiniz.  Güneş-Neptün kontağı ile iş ve kariyerinizi ilgilendiren konularda aşırı hassas, kırılgan olabilir. Biraz sonu olmayan boş işler peşinde koşabilirsiniz.Sağlığınızla ilgili özellikle safra kesesi ve genital organlarınız hassas olabilir


İkizler / Yükselen İkizler;

Birliktelikler, ortaklıklar, evlilik bu kişilerin sağlığı, eşinizin, partnerinizin veya ortağınızın hayatında ki önemli başlangıçlar, anlaşmalar, sözleşmeler tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu saydığım konularla ilgili hayatınızda yeni enerjiler, yeni başlangıçlar söz konusu olacaktır. Bazılarınız evlilik yolunda adımlar atabilirsiniz, bazılarınız önemli bir iş anlaşması imzalayabilir, ortaklık gerektiren işlere soyunabilirsiniz. İlişkiler için tamam mı devam mı soruna yanıt aranacağı zamanlar. Kötü giden bir ilişkiniz, ortaklığınız veya evliliğiniz var ise bu tutulma sayesinde artık nokta koymak için kolları sıvayabilirsiniz. Eğer iyi giden bir birliktelik ise bir üst kademeye taşımak için adımlar atılabilir. Tutulma anında Merkür geri gideceğinden dolayı bu yukarıda saydığım konularla ilgili bilgi alış-verişi ve iletişimle ilgili konularda gecikmeler, aksaklıklar meydana gelebilir.  Güneş-Mars etkileşimi ile, aileniz ve eşiniz arasında kalabilir, bu konularda sürtüşmeler, gerginlikler oluşabilir. Veya yerleşime ait konularla ilgili de etki edebilir. Güneş-Uranüs kontağı ile yeni sosyal gruplar içine girebilir, arkadaşlarınızdan dostlarınızdan beklenmedik sürpriz destekler görebilirsiniz.


Yengeç  / Yükselen Yengeç;

İş ve çalışma ortamı, birlikte çalıştığınız kişiler, günlük rutin işler, kişisel gelişim, sağlığınızı ilişkilendiren konular, çok çalışılması gereken durumlar, angarya uğraştırıcı işler bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu tutulma zamanı çalıştığınız iş yerinin yeri veya kurumsal yapısında bir takım değişiklikler meydana gelebilir, bazı görev değişimlerinden pek hoşlanmayabilirsiniz. İş yükünüz artabilir, yeni bir takım projeler işler için görevlendirilebilirsiniz. Daha çok çalışacağınız ama çok fazla da takdir göremeyeceğiniz bir süreç olacak bu. Yine sağlıkla ilgili konularda destekleyici etkiler altında olacaksınız. Kötü bir takım alışkanlıkları bu tutulma sayesinde bırakabilirsiniz. Diyete veya spora başlamak için uygun koşul ve fırsatlarla karşılaşabileceksiniz. Tutulma anında Merkür geri gideceğinden dolayı bu yukarıda saydığım konularla ilgili bilgi alış-verişi ve iletişimle ilgili konularda gecikmeler, aksaklıklar meydana gelebilir.  Güneş-Mars etkileşimi ile yakın çevreniz, komşularınız ve kardeşlerinizle aranızda gerginlikler, sürtüşmeler oluşabilir, tansiyon artabilir. Güneş-Uranüs etkileşimi ile mesleki anlamda beklenmedik sürpriz olumlu gelişmelere açık olacaksınız. Terfiler gündeme gelebilir, iş arayanlar iş bulabilir, bolca iş görüşmelerine gidebilirler.


Aslan / Yükselen Aslan;

Bu tutulma 5. evinizde gerçekleşecek. Çocuklar, aşk hayatı, hayattan daha çok keyif alabileceğiniz koşullar, yaratıcılık gerektiren işler, riskli aktiviteler, hobileriniz bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Kendinize iletişim ağırlıklı yeni bir uğraş, hobi edinebilirsiniz, yalnızlar için flörtöz etkiler devrede olacak, aşk için kapılarınızı aralayabilirsiniz. Hamilelikle ilgili konularda olumlu destekleyici etkiler devrede olacak. Çocuk sahibi olanlar onların bir sorunu veya problemi ile uğraşmak veya gidermek durumunda kalabilirler. Yaratıcı çalışmalar yapmak için zihniniz çok işlek olacak. Perde, tiyatro, sanat dalları ile ilgilenenler özellikle keyifli haberler alabilirler. Tutulma anında Merkür geri gideceğinden dolayı bu yukarıda saydığım konularla ilgili bilgi alış-verişi ve iletişimle ilgili konularda gecikmeler, aksaklıklar meydana gelebilir.  Güneş-Mars etkileşimi ile maddi anlamda bazı gerginlikler, prüzlerle uğraşmak zorunda kalabilir, hayatınızın ana stres kaynağı maddi konular üzerinde olabilir. Riskli yatırımlar için pek uygun zamanlar değil. Güneş-Uranüs kontağı sayesinde, önemli mevki-statü sahibi kişilerden beklenmedik sürpriz destekler alabilir, ideallerinize umduğunuzdan daha kestirme yollardan ulaşabilirsiniz. Yaşamın amacı, din, felsefe, inanışlar, danışmanlıkla ilgili konularda destekleyici etkiler altında olacaksınız.


Başak / Yükselen Başak;

Bu tutulma 4. evinizde gerçekleşiyor, geleceğe yönelik hedefler ve planlar, aile, ev, yerleşim, emlak, aile hayatı, yaşamın kökleri, aile büyükleri bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu tutulma zamanı uzun süredir beklediğiniz hayalini kurduğunuz eve geçmek için fırsat yakalayabilirsiniz, işiniz için evinizi değiştirmeniz gerekebilir. Aile içinde geçmişe ait bir takım konular yeniden su yüzüne çıkabilir ve irdelenebilir. Bu tutulma zamanı, ortak bir kararla biri ile eve geçebilir, taşınabilir veya risk alarak ev almak için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Tutulma anında Merkür geri gideceğinden dolayı bu yukarıda saydığım konularla ilgili bilgi alış-verişi ve iletişimle ilgili konularda gecikmeler, aksaklıklar meydana gelebilir.  Güneş-Mars etkileşimi ile çevrenizde gelişen her türlü olay sizlerin sinirlerinizi kolaylıkla yıpratabilir, bir şeylerin mükemmel olması için çok daha fazla çaba ve enerji sarf etmeniz gerekebilir. Bünyeniz, bağışıklık sisteminiz biraz zayıf olabilir bu tutulma zamanında, ateşli rahatsızlıklara yakalanma riskiniz daha yüksek olabilecektir. Kazalara, çarpmalara, düşmelere daha açık olabileceksiniz. Güneş-Uranüs irtibatı ile maddi anlamda beklenmedik sürpriz olumlu gelişmelere açık olacaksınız. Sürpriz bir burs, umuduğunuzu yitidiğiniz bir kredi, nafakanızda bir artış..vb gibi dışarıdan, havadan gelecek olan paralarla ilgili sürpriz gelişmeler sizleri bekliyor olacak.


Terazi  / Yükselen Terazi;

Bu tutulma sizlerin 3. evinde gerçekleşecek. Eğitim, öğrenme, zihinsel faaliyetler, kardeşler, yakın yerlere seyahatler, birinci dereceden akrabalar, her türlü iletişim bu tutulmanın ana konusu olacaktır. Sözlerinizle, düşüncelerinizle, fikirlerinizle oldukça dikkat çekeceksiniz. Bu fikirler, düşünceler yeni bir takım ortaklıkların, işlerin başlamasına başlangıç verebilir. Önemli bazı seyahatler gündeme gelebilir, size keyif verecek haberler alabilirsiniz. Bu tutulma sayesinde bir süredir kafanızda olan bir web sitesi açma, kitap yayınlama..vb konularla ilgili güzel destekler alabilirsiniz. Yine yeni bir eğitim, seminer, kurs gibi hayatınıza yeni bilgiler akışı sağlayacak konulara rahatlıkla eğilebileceksiniz, bu bilgiler mesleki yaşamınızda size yarar sağlayacak eğitimlerde olabilir. . Tutulma anında Merkür geri gideceğinden dolayı bu yukarıda saydığım konularla ilgili bilgi alış-verişi ve iletişimle ilgili konularda gecikmeler, aksaklıklar meydana gelebilir.  Güneş-Mars etkileşimi ile bazı dedikodular, söylemler canınızı sıkabilir. Kontrolünüz dışı gelişen olaylar stres seviyenizi arttırabilir. Yakın çevrenizde iletişim içinde olduğunuz kimselerle fikir ayrılıklarından dolayı tansiyon yükseğe tırmanabilir. Güneş-Uranüs etkileşimi ile, özellikle yalnız olanlar beklenmedik sürpriz bir şekilde ilişkilere başlayabilirler, bazılarınız evlenme teklifi alabilir, bazılarınız ise spontane bir şekilde gelişen ortaklıklar için çalışmalar yapmaya başlayabilirsiniz. Yine bu tutulma haftası imza gerektiren konular, sözleşmeler gündeme gelebilecektir.


Akrep  / Yükselen Akrep;

Bu tutulma sizlerin finansal konularınızın üstüne adeta projeksiyon tutacak. Özellikle finansal konularla ilgili güzel ve keyifli haberler alabilirsiniz. Yaptığınız, uğraştığınız iş ile ilgili yeni kazanç kapıları, yeni projelerle karşılaşabilirsiniz.  Yalnız bu tutulma sizlerin iş yükünü biraz daha arttırabilir, yeni görev ve sorumluluklar alabilirsiniz. Bu tutulma sadece parasal anlamda değil, sahip olduğunuz eşyalarınızla ilgili de olacaktır. Bir süredir almayı planladığınız yüklü meblağlı bir şey için atılım yapabilirsiniz. Tutulma anında Merkür geri gideceğinden dolayı bu yukarıda saydığım konularla ilgili bilgi alış-verişi ve iletişimle ilgili konularda gecikmeler, aksaklıklar meydana gelebilir.  Güneş-Mars etkileşimi ile sosyal çevreniz, arkadaşlık ilişkilerinizde bazı gerginlikler, sürtüşmeler meydana gelebilir, bazı dostlarınızla, arkadaşlarınızla aranız açılabilir, ego savaşı içine girebilirsiniz. Güneş-Uranüs etkileşimi ile, sürpriz gelir getirici işler, projeler, iş teklifleri gündeme gelebilir. Çalışma ortamınızda değişimler, çalışma sisteminizde değişimler meydana gelebilir.


Yay / Yükselen Yay;

Kişiliğin öne çıkacağı durumlar, sağlığınız, fiziksel görünümünüz, hayatınızda önemli başlangıçlar, girişimler söz konusu olacaktır bu tutulma zamanında. Bu tutulmada hem fiziksel hem de zihinsel olarak oldukça dikkat çekici olacaksınız. Atacağınız adımlar, hayatınızın genelini etkileyecek tarzda olabilir. Yeni başlangıçlarla ilgili fikirlerinizle dikkat çekeceksiniz. Özel hayatınızla ilgili sorumluluk almaya, kontrolü ele geçirmeye, özel hayatınızı belki de düzenleme ve disipline etmek için uygun destekler altında olacaksınız.  Tutulma anında Merkür geri gideceğinden dolayı bu yukarıda saydığım konularla ilgili bilgi alış-verişi ve iletişimle ilgili konularda gecikmeler, aksaklıklar meydana gelebilir.  Güneş-Mars etkileşimi ile mesleki anlamda otorite pozisyonda ki kimselerle ilişkilerde problemler oluşabilir, mesleki anlamda kendinizi ortaya koyabileceğiniz, daha fazla efor ve enerji sarf etmeniz gereken konular gündeme gelebilir. Oldukça yoğun ve stresli bir iş süreci sizleri bekliyor olacak. Yalnız eleştirilere karşıda açık olmalısınız. Güneş-Uranüs etkileşimi ile yalnız olanlar özellikle yıldırım aşkları ile ayakları yerden kesilebilir, sürpriz karşılaşmalar, bakışmalar,yakınlaşmalar, flörtler oluşabilir. Bunun yanı sıra medya, sinema, televizyon, tiyatro gibi alanlarda çalışanlar sürpriz iş teklifleri karşılaşabilirler. Hayata karşı daha fazla risk almak için oldukça motive ve heyecan içinde olabileceksiniz.


Oğlak / Yükselen Oğlak;

Bu tutulma 12. evinizde gerçekleşecek. 12. ev astrolojide, kontrol dışı gelişen olaylar, gizlilik içinde hareket edilen, gizli düşmanlıklar, hastalıklar, engellenmeler, kısıtlanmalar, dedikodularla ilişkilendirilir. Tutulma sayesinde bu konuların üzerine ışıklandırılır ve gözle görülür bir hale gelir.  Bu tutulma zamanında hayatınızda gelişen bir takım olaylar kontrolünüzün dışında gerçekleşebilir ki bu özellikle iş ve kariyerinizle ilgili konular olabilir. Sizden gizlenen bir takım bilgiler, arkanızdan dönen bazı dedikodular gün ışığına çıkabilir. Size set veya engel olunan koşullarla ilgili farkındalığınız artabilir. Size zarar vermek ihtimali olan, düşman kişilikleri rahatlıkla tespit edebileceksiniz.Sağlığınıza extra dikkat etmekte fayda var, özellikle alerji ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Tutulma anında Merkür geri gideceğinden dolayı bu yukarıda saydığım konularla ilgili bilgi alış-verişi ve iletişimle ilgili konularda gecikmeler, aksaklıklar meydana gelebilir.   Güneş-Mars etkileşimi ile eğitim, yurt dışı, uluslarası işler, hukuksal konularla ilgili bir takım  prüzlerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz, bu konular hayatınızın stres noktasını oluşturan konular olabilir. Gecikmeler, tartışmalar, gerginlikler vuku bulabilir. Güneş-Uranüs etkileşimi ile de, ev, yuva, aile , yerleşime ait konularda beklenmedik, ani sürpriz değişimler gelişmeler bekleyebilirsiniz. Bunlar genel anlamda olumlu etkiler olacaktır. Satmayı düşündüğünüz mülkünüzü satabilir, eni bir şekilde ev değiştirebilir, ev alabilir, evinizde bir ev arkadaşı alabilirsiniz.


Kova / Yükselen Kovalar;

11. evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma, sosyal yaşamınız, arkadaşlarınız, iş ile ilgili finansal kazanımlarınız, hayattan ümit ettikleriniz ve beklentileriniz, başkalarından destek beklediğiniz konular üzerinde etkili olacaktır. Tutulma zamanı hayattan beklediğiniz, ümit ettiğiniz iyi dileklerinizin gerçekleşmesi kuvvetle muhtemeldir. Sosyal çevrenizden ve arkadaşlarınızdan bilgi, iletişim anlamında güzel destekler alabilirsiniz. Bu dönem hayatınıza size destek sağlayacak yeni kişiler katılabilir, tanışmalar yaşayabilirsiniz. Yeni gruplar içinde kendinizi ifade edebilirsiniz. Sosyal yaşamınızda daha çok prim yapabilirsiniz. İş ile ilgili kazançlarınızı arttırmak için daha çok çaba sarf edebilirsiniz. . Tutulma anında Merkür geri gideceğinden dolayı bu yukarıda saydığım konularla ilgili bilgi alış-verişi ve iletişimle ilgili konularda gecikmeler, aksaklıklar meydana gelebilir.   Güneş-Mars etkileşimi ile başkalarına ait finansal kaynaklar, ödemeler, krediler, borçlar, nafaka, prim, burs gibi konularda stres düzeyini arttırıcı etkiler gündeme gelebilir, bu konularda bazı prüzlerle uğraşmak durumunda kalabilir, gerginlikler, tartışmalar oluşabilir. Güneş-Uranüs etkileşimi ile de, ani bir şekilde seyahate çıkabilir, eğitime başlayabilir, internet üzerinden gelir elde edebileceğiniz projelerle gündeme gelebilir.


Balık / Yükselen Balık;

10. evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma, iş hayatı, iş hayatında ki dengeler, kariyerinize yönelik durumlar, yöneticililerle ilişkiler, toplum önünde olmanızı sağlayacak konular üzerinde etkileyici olacaktır. İş arayanlar, işini değiştirmek isteyenler, terfi etmek isteyenler, iş ile ilgili takdir görmek isteyenler için destekleyici etkiler devrede olacaktır. Fikirlerinizle, düşüncelerinizle yöneticilerinizin oldukça dikkatini çekebilirsiniz. İş ve kariyerinizle ilgili yeni bir takım başlangıçlar, adımlar gündeme gelebilir. Daha çok toplum önünde olmanız gereken koşullarla karşılaşabilirsiniz. Yalnız dikkatli olun, çok fazla göz önünde olacağınızdan dolayı hem iyi hem de kötü adımlarınız gözden kaçmayacaktır. Tutulma anında Merkür geri gideceğinden dolayı bu yukarıda saydığım konularla ilgili bilgi alış-verişi ve iletişimle ilgili konularda gecikmeler, aksaklıklar meydana gelebilir.   Güneş-Mars etkileşimi ile ikili ilişkilerde, ortaklıklarda, evliliklerde stresli durumlar ortaya çıkabilir, tartışmalar, kavgalar gündeme gelebilir. İlişkilerde zorlanmalar oluşabilir. Güneş-Uranüs etkileşimi ile sürpriz beklenmedik, ani kazançlar elde edebilir, terfiler alabilir, maaşınız artabilir, gelir getirici projelere başlayabilirsiniz.