26 Mayıs 2011 Perşembe

1 Haziran İkizler Burcunda Güneş Tutulmasının Burçlar Üzerinde ki Etkisi
KOÇ ve Yükselen KOÇ

1 Haziranda gerçekleşecek olan bu tutulma sizlerin 3. evinde gerçekleşecek. Eğitim, öğrenme, zihinsel faaliyetler, kardeşler, yakın yerlere seyahatler, birinci dereceden akrabalar, her türlü iletişim bu tutulmanın ana konusu olacaktır. Sözlerinizle, düşüncelerinizle, fikirlerinizle oldukça dikkat çekeceksiniz. Bu fikirler, düşünceler yeni bir takım ortaklıkların, işlerin başlamasına başlangıç verebilir. Önemli bazı seyahatler gündeme gelebilir, size keyif verecek haberler alabilirsiniz. Bu tutulma sayesinde bir süredir kafanızda olan bir web sitesi açma, kitap yayınlama..vb konularla ilgili güzel destekler alabilirsiniz. Yine yeni bir eğitim, seminer, kurs gibi hayatınıza yeni bilgiler akışı sağlayacak konulara rahatlıkla eğilebileceksiniz, bu bilgiler mesleki yaşamınızda size yarar sağlayacak eğitimlerde olabilir. Kardeşlerinizin hayatında olası bir problemde yaşça büyük olgun kişiler devreye girerek sorunun giderilmesinde yardımcı ve destek olabileceklerdir. Güneş’in Satürn ile irtibatı sayesnde;  ilişkileri olanlar özellikle partnerlerinden diledikleri desteği rahatlıkla alabileceklerdir. Yeni bir iş kurmak, yeni atılımlar yapmak için ideal bir zaman. Gökyüzü sizden yana olacaktır.

BOĞA ve Yükselen BOĞA;

Bu tutulma sizlerin finansal konularınızın üstüne adeta projeksiyon tutacak. Özellikle finansal konularla ilgili güzel ve keyifli haberler alabilirsiniz. Yaptığınız, uğraştığınız iş ile ilgili yeni kazanç kapıları, yeni projelerle karşılaşabilirsiniz. Güneş’in Satürn ile irtibatından dolayı iş ve çalışma arkadaşlarınızdan veya yöneticinizden işinizle ilgili size ek kazanç sağlayacak bir destekte alabilirsiniz. Yalnız bu tutulma sizlerin iş yükünü biraz daha arttırabilir, yeni görev ve sorumluluklar alabilirsiniz. Bu tutulma sadece parasal anlamda değil, sahip olduğunuz eşyalarınızla ilgili de olacaktır. Bir süredir almayı planladığınız yüklü meblağlı bir şey için atılım yapabilirsiniz. Bu tutulma birikim ve yatırımlarınızı değerlendirmek için parlak fikirler gelebilir aklınıza veya iş ortamınızdan birinden bu fikri alabilirsiniz. Her ne olursa olsun bu tutulma hem finansal kaynaklarınız, hem maddi durumunuz hem de sahip olduğunuz somut eşyalarla ilgili olacaktır ve genel anlamda etkileri sizler için olumlu olacaktır.

İKİZLER ve Yükselen İKİZLER;

Kişiliğin öne çıkacağı durumlar, sağlığınız, fiziksel görünümünüz, hayatınızda önemli başlangıçlar, girişimler söz konusu olacaktır bu tutulma zamanında. Bu tutulmada hem fiziksel hem de zihinsel olarak oldukça dikkat çekici olacaksınız. Atacağınız adımlar, hayatınızın genelini etkileyecek tarzda olabilir. Yeni başlangıçlarla ilgili fikirlerinizle dikkat çekeceksiniz. Özel hayatınızla ilgili sorumluluk almaya, kontrolü ele geçirmeye, özel hayatınızı belki de düzenleme ve disipline etmek için uygun destekler altında olacaksınız. Güneş’in Satürn ile irtibatından dolayı özellikle yalnız olanlar, gel-geç zevk-i sefa ilişkiler yerine sorumluluk bilincinizi uyaracak ilişkilere adım atabilirsiniz. Hayata bakış açınız, yaklaşımlarınızı değiştirebilecek olaylarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu dönem aslında hayata ne verdiyseniz geçtiğimiz aralık ayından beri, onun karşılığını alacağınız bir dönem olacak sizler için. Kariyerinize ilişkin konularda güzel sevindirici haberler gelebilir.

YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇ;

Bu tutulma 12. evinizde gerçekleşecek. 12. ev astrolojide, kontrol dışı gelişen olaylar, gizlilik içinde hareket edilen, gizli düşmanlıklar, hastalıklar, engellenmeler, kısıtlanmalar, dedikodularla ilişkilendirilir. Tutulma sayesinde bu konuların üzerine ışıklandırılır ve gözle görülür bir hale gelir.  Bu tutulma zamanında hayatınızda gelişen bir takım olaylar kontrolünüzün dışında gerçekleşebilir ki bu özellikle iş ve kariyerinizle ilgili konular olabilir. Sizden gizlenen bir takım bilgiler, arkanızdan dönen bazı dedikodular gün ışığına çıkabilir. Size set veya engel olunan koşullarla ilgili farkındalığınız artabilir. Size zarar vermek ihtimali olan, düşman kişilikleri rahatlıkla tespit edebileceksiniz. Yalnız şartları ve koşulları çok fazla zorlamamakta yarar var. Güneş’in Satürn ile irtibatından dolayı ev, yuva, aile ile ilgili konularda destekleyici etkiler altında olacaksınız. Bu taşınma, yer değiştirme.. vb konularla ilgili olabilir. Eve ait sorumluluklarınız da aynı şekilde kontrollü bir şekilde artmaya başlayacak.

ASLAN ve Yükselen ASLAN;

11. evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma, sosyal yaşamınız, arkadaşlarınız, iş ile ilgili finansal kazanımlarınız, hayattan ümit ettikleriniz ve beklentileriniz, başkalarından destek beklediğiniz konular üzerinde etkili olacaktır. Tutulma zamanı hayattan beklediğiniz, ümit ettiğiniz iyi dileklerinizin gerçekleşmesi kuvvetle muhtemeldir. Sosyal çevrenizden ve arkadaşlarınızdan bilgi, iletişim anlamında güzel destekler alabilirsiniz. Bu dönem hayatınıza size destek sağlayacak yeni kişiler katılabilir, tanışmalar yaşayabilirsiniz. Yeni gruplar içinde kendinizi ifade edebilirsiniz. Sosyal yaşamınızda daha çok prim yapabilirsiniz. İş ile ilgili kazançlarınızı arttırmak için daha çok çaba sarf edebilirsiniz. Güneş’in Satürn ile irtibatından dolayı arkadaşlarınızla beraber seyahatler gündeme gelebilir. Bazıları ile iş yapmak için bir araya gelebilir, önemli konuşmalar yapabilirsiniz.

BAŞAK ve Yükselen BAŞAK;

10. evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma, iş hayatı, iş hayatında ki dengeler, kariyerinize yönelik durumlar, yöneticililerle ilişkiler, toplum önünde olmanızı sağlayacak konular üzerinde etkileyici olacaktır. İş arayanlar, işini değiştirmek isteyenler, terfi etmek isteyenler, iş ile ilgili takdir görmek isteyenler için destekleyici etkiler devrede olacaktır. Fikirlerinizle, düşüncelerinizle yöneticilerinizin oldukça dikkatini çekebilirsiniz. İş ve kariyerinizle ilgili yeni bir takım başlangıçlar, adımlar gündeme gelebilir. Daha çok toplum önünde olmanız gereken koşullarla karşılaşabilirsiniz. Yalnız dikkatli olun, çok fazla göz önünde olacağınızdan dolayı hem iyi hem de kötü adımlarınız gözden kaçmayacaktır. Güneş-Satürn irtibatından dolayı, iş ve kariyerle ilgili konularda sizden yaşça büyük, olgun, otorite kişilerden güzel destekler alabilirsiniz ve bu destekler sayesinde de kazançlarınızı arttırabilmeniz mümkündür.

TERAZİ ve Yükselen TERAZİ;

Bu tutulma 9. evinizde gerçekleşecek; uzak yerlere seyahatler, uzak akrabalar, hukuksal konular, uluslar arası ilişkiler, ithalat, ihracat,satış, pazarlama, halkla ilişkiler, tanıtım, sahibi hatırı sayılır kişiler, promosyon..vb konular etki altında olacaktır. Hukuksal konularla ilgili güzel olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz, yurt dışı seyahatleri gündeme gelebilir, iş arayanlar bu dönem özellikle çok uluslu bir firmada işe başlayabilirsiniz. Güneş-Satürn irtibatı sayesinde önemli hatırı sayılır, mevki sahibi kişilerden yaşamınızı şekillendirmek, yeniden düzenlemek, organize etmek adına destekler alabilirsiniz. Yeni bir takım ortaklıklar, girişimler gündeme gelebilir. Size uzak akrabalarla ilgili önemli gelişmeler de yaşayabilirsiniz. Bu akrabalar evli iseniz eşinizin tarafından kişiler olabilir. Ayrıca ticaretle ilgilenenler için ise oldukça keyifli haberler ve gelişmeler yaşayabileceği bir süreç. İş ile ilgili seyahatleriniz artabilir.

AKREP ve Yükselen AKREP;

Başkalarına ait kazançlar, miras, ortaklaşa kazanımlar, çok çaba sarf etmeden elde edilecek olan gelirler, kredi, borç, alacak-verecek ilişkileri, ölüm, kayıplar, burs, sigorta primleri..vb konular bu tutulmanın ana konusu olacaktır. Bu konularla ilgili bilgi-iletişim hızı artabilir. Tutulma zamanı özellikle boşanma ile ilgili durumlarda nafakaya ilişkin özellikle güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yalnız harcamalarınızı biraz denetim almakta fayda var. Eşinizden veya ortağınızdan finansal anlamda destek görebileceksiniz. Para geldiği gibi gider ve bu gider yerleri genelde sizlerin borçları ile ilgili olacaktır. Hayatınızda önemli bir gediği kapatabilirsiniz. Güneş-Satürn irtibatından dolayı, geçmişe ait konular gündeme gelebilir bu konular finansal konular olabilir. Finansal anlamda koşulları ve şartları her ne kadar çok kontrol edemeseniz de yine de sizi tatmin edici gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hatta size ait olmayan ama sizi ilgilendiren bir borcu veya ödemeyi yapmanız gerekebilir.

YAY ve Yükselen YAY;

Birliktelikler, ortaklıklar, evlilik bu kişilerin sağlığı, eşinizin, partnerinizin veya ortağınızın hayatında ki önemli başlangıçlar, anlaşmalar, sözleşmeler tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu saydığım konularla ilgili hayatınızda yeni enerjiler, yeni başlangıçlar söz konusu olacaktır. Bazılarınız evlilik yolunda adımlar atabilirsiniz, bazılarınız önemli bir iş anlaşması imzalayabilir, ortaklık gerektiren işlere soyunabilirsiniz. İlişkiler için tamam mı devam mı soruna yanıt aranacağı zamanlar. Kötü giden bir ilişkiniz, ortaklığınız veya evliliğiniz var ise bu tutulma sayesinde artık nokta koymak için kolları sıvayabilirsiniz. Eğer iyi giden bir birliktelik ise bir üst kademeye taşımak için adımlar atılabilir. Güneş- Satürn irtibatı sayesinde sosyal çevrenizi düzenleyebilir, organize edebilir, destek beklediğiniz zamanda rahatlıkla destek bulabileceksiniz. Yalnız sizinle ilgili bazı gizli konularda açığa çıkabilir, dikkatli olmakta yarar var.

OĞLAK ve Yükselen OĞLAK;

İş ve çalışma ortamı, birlikte çalıştığınız kişiler, günlük rutin işler, kişisel gelişim, sağlığınızı ilişkilendiren konular, çok çalışılması gereken durumlar, angarya uğraştırıcı işler bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu tutulma zamanı çalıştığınız iş yerinin yeri veya kurumsal yapısında bir takım değişiklikler meydana gelebilir, bazı görev değişimlerinden pek hoşlanmayabilirsiniz. İş yükünüz artabilir, yeni bir takım projeler işler için görevlendirilebilirsiniz. Daha çok çalışacağınız ama çok fazla da takdir göremeyeceğiniz bir süreç olacak bu. Yine sağlıkla ilgili konularda destekleyici etkiler altında olacaksınız. Kötü bir takım alışkanlıkları bu tutulma sayesinde bırakabilirsiniz. Güneş-Satürn irtibatından dolayı yurt dışı, uluslar arası işler, uzak yerlerde ki kişilerden destek alabilirsiniz. Spora başlamak içinde harika zamanlar.

KOVA ve Yükselen KOVA;

Bu tutulma 5. evinizde gerçekleşecek. Çocuklar, aşk hayatı, hayattan daha çok keyif alabileceğiniz koşullar, yaratıcılık gerektiren işler, riskli aktiviteler, hobileriniz bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Kendinize iletişim ağırlıklı yeni bir uğraş, hobi edinebilirsiniz, yalnızlar için flörtöz etkiler devrede olacak, aşk için kapılarınızı aralayabilirsiniz. Hamilelikle ilgili konularda olumlu destekleyici etkiler devrede olacak. Çocuk sahibi olanlar onların bir sorunu veya problemi ile uğraşmak veya gidermek durumunda kalabilirler. Yaratıcı çalışmalar yapmak için zihniniz çok işlek olacak. Perde, tiyatro, sanat dalları ile ilgilenenler özellikle keyifli haberler alabilirler. Güneş-Satürn irtibatından dolayı, aşk ilişkisi içinde olanlar kendilerini yorgun hissedebilir veya bir tamir onarım süreci içine girebilirler.

BALIK ve Yükselen BALIK;

Bu tutulma 4. evinizde gerçekleşiyor, geleceğe yönelik hedefler ve planlar, aile, ev, yerleşim, emlak, aile hayatı, yaşamın kökleri, aile büyükleri bu tutulmanın ana konusu içinde yer alacaktır. Bu tutulma zamanı uzun süredir beklediğiniz hayalini kurduğunuz eve geçmek için fırsat yakalayabilirsiniz, işiniz için evinizi değiştirmeniz gerekebilir. Aile içinde geçmişe ait bir takım konular yeniden su yüzüne çıkabilir ve irdelenebilir. Bu tutulma zamanı, ortak bir kararla biri ile eve geçebilir, taşınabilir veya risk alarak ev almak için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Geleceğe yönelik yeni fikirler ve kararlar zihninizde uçuşuyor olacaktır. Aile içinde sürtüşmelere karşı dikkatli olmakta yarar var.