25 Şubat 2014 Salı

Terazi Burcunda MARS Retrosu (Gerilemesi) - 21 Mayısa KadarHepinize Merhaba;

1 Martta MARS Terazi burcunda geri gitmeye başlayacak ve bu geri gidiş 21 mayısa kadar devam edecek. Pek tabii MARS gerilemesini anlatmadan önce size MARS’ı çok iyi tanıtmalıyım ki, gerilediği dönemlerde neler olabileceğini daha kolay anlayabilelim.

Mars, gücün  ortaya konduğu,enerji sarf edilen ve mücadele edilen koşulları ifade eder. Malefik yani kötücül olarak nitelendirilen bu gezegen savaşları,düşmanlıkları, silahları,cesaret gerektiren işleri, rekabeti, fiziksel olarak harcanan enerjiyi, kas yapısını, cerrahi müdaheleleri,agresyonu, hızı, cinselliğin dürtüsel taraflarını, öfke, cinayet gibi konuları temsil eder. Mars; eylem, harakete geçme tarzımızı,kendimizi savunma tarzmızı gösterir.  Genç erkekleri simgeler. Vücudumuzun savunma sistemidir. Nasıl haraket ettiğimizi gösterir. Meydan okuyucudur Savaş,kavgalar,düşmanlar, askerlik,silahlarla ilişkilendirilir.  Cesaret,rekabet, mücadele gerektiren konularla ilgilidir. Fiziksel enerjimizdir. Kaslar,keskin kokular, kan, ,operasyonlar, keskin aletler mars yönetimindedir. Cinsel dürtünün agresif tarafıdır. Sorun, tartışma, şiddet öfke, cinayet,tüketme, harcama mars ile ilişkilendirilir. Diktatörler, fizikçiler, eczacılar, cerrahlar, hırsızlar, kimyagerler, kasaplar, erkek kardeşler, düşmanlar, isyankar kişiler, şovalyeler, ateistler  sembol ettikleri arasında yer alır.


Bütün gezegenler belli periyotlarda ve sürelerde geri giderler. Ama aralarında ki en popülerleri sizinde bildiğiniz üzere Merkür’dür. Mars’ta tıpkı Merkür gibi geri gitmeye başlayacak ve geri gittiği dönemde temsil ettiği konularla ilgili yavaşlama, gerileme, güçten düşme,aksaklıklar…vb durumlar ortaya çıkartabilir.  Mars ortalama 2 yılda bir geri hareket eder bu yüzden de aslında Merkür kadar popüler değildir fakat etkisi Merkür’den çok daha güçlüdür. MARS’ın Terazi burcuna 8 Aralıkta geçiş yaptı. Onunla ilgili detaylı yazıyı BURADAN okuyabilirsiniz….

Buraya kadar Mars hakkında az çok bilgi sahibi olduğumuzu düşünüyorum. Şimdi geri giderken ne gibi etkilere yol açabilir maddeler halinde bundan bahsedelim.

-          Harekete geçmekte zorlanabilir, işleri sürekli erteleme moduna girebiliriz
-          Kendimizi savunmamız gereken noktalarda yeterince etkin olamayabiliriz
-          Rekabet etmekte zorlanabilir, gücümüzü yeterince ortaya koyamayabiliriz
-          Vücudumuzun savunma sistemi her zamanki gibi güçlü olmayabilir, rahatsızlıklara daha yatkın olabiliriz
-          Enerjimizi doğru kullanamayabiliriz
-          Başlangıç yapılması gereken noktalarda yeterince etkin olamayabiliriz
-          Hırslarımızda azalma meydana gelebilir
-          Giriştiğimiz konularda kararlılık gösterip devam ettirmekte zorlanabiliriz

Mars’ın geri gideceği zaman, uluslar arası bir dava veya uluslar arası bir savaşı başlatmak için uygun zaman değildir. Kazanan-kaybeden belli olmayacağı gibi uzunda sürmez zaten.

Hukuki konularda, davayı açan tarafın kısa zamanda geri çekileceğinin gösterir Mars retrosu. Bu yüzden davayı açan siz olmamaya özen gösterin.

Lütfen MARS retrosu süresince alacağınız hem yükte hem pahada ağır şeyleri sigortalatmayı ihmal etmeyin.
Öfkelenmeden, agrese olmadan önce nefes alıp önce bir düşünün, eylemi başlatan taraf olarak hatalı olma ihtimaliniz oldukça yüksek olabilir ve zarar görebilirsiniz.

Mars retrosu döneminde libido konusunda da sıkıntılar söz konusu olabilir, arzular, cinsel isteklerde azalma meydana gelebilir.

Yeni bir işe başlamak için uygun zaman olmadığına dair bir takım yazılan çizilen haberler var. Bu doğru bir bilgi değil, yeni işe başlayabilirsiniz fakat başladğınız yeni işlerde sadece daha fazla efor sarf etmeniz gerekebilir, cesaretiniz çabuk kırılabilir, motivasyonunuz çabuk düşebilir. Bu gölge yanlara çok fazla takılmamaya özen gösterin.

Bu dönem bir egzersiz programına, spor programına yazılabilirsiniz bunda bir sıkıntı yok. Problem olan şu ki, MARS gerilerken spor sakatlıklarının çok fazla oluşması.. Bu yüzden yapacağınız tüm sporlarda kaslarınıza dikkat etmeniz gereklidir.

Bu dönem, doktorunuzu, berberinizi değiştirmemeye özen gösterin. Daha iyisini bulamazsınız, bulduklarınızı pek beğenmeyebilirsiniz. MARS cerrahi müdahaleleri simgelediğinden, çok elzem ve çok önemli değilse büyük cerrahi operasyonlar için (özellikle bel bölgesi, böbrekler, genital bölge, üreme organları) pek tavsiye edilmez. Ya da en azından uzun süredir görüştüğünüz doktorunuz kimse yolunuza onunla devam edin, doktorunuzu değiştirmeyin.

Evinizde, mutfakta tadilat yapmak, ankastre ürünleri, demir/çelik ürünleri değiştirmek içinde pek uygun bir dönem değildir.

Üzerimizde garip, sebebsiz içsel kızgınlık, öfke nöbetleri oluşabilir sık sık, çok sinirli kalkabilir, sinirli uyanabilir, normalde gözüme batmayacak konular daha çok batar bir hale gelebilir bizler için. Özellikle stres kaynaklı sağlık sorunlarına dikkat edilmesi gerekir.

Aslında MARS gerilemesini şöyle düşünün, patlamaya hazır bir volkaniğin Lavlarının zorla toprak altında tutmaya çalışmak gibidir. Volkan patlasa bir dert, patlamasa bir dert.
Yaşamınızda yavaş ve gitmediğini, ilerlemediğini düşündüğünüz her konu tamda bu MARS retrosunda hız kazanacaktır.

Rekabet ve savaş ortamından biraz uzak durmakta yarar var, aslında MARS gerilemesi süreci strateji oluşturmak, plan yapmak, hedef belirlemek ve bu hedefe ulaşmak için gerekli olan doneleri toplamak için uygun bir dönemdir.Türkiye açısından ele aldığımızda ise; bir önce ki MARS’ın Terazi burcunda ki retrosu; 6 Mayıs ile 6 Haziran 1999 yılında meydana gelmiştir. Dün gece oturdum, gazetelerin arşivlerini araştırım bu tarihler arasında neler olmuştu diye. Çünkü tarih bir şekilde tekerrürden ibarettir sadece oyuncular değişir. İşte karşıma çıkan ilginç tablo şu şekilde;

Öncelikle APO yakalanıp yargılanmaya başlıyor, dava uluslar arası bir dava bildiğiniz üzere ve mars retrosunda açılan uluslar arası davalar çözüme ulaşmaz. Taa ki bir sonra ki MARS  Terazi retrosuna kadar. Kuvvetle muhtemel MARS’ın terazi burcunda ki retros 21 mayısa kadar sürecek ama Terazi burcundan çıkışı 25 Temuzu bulacak. Sanırım ya 21mayısa kadar ya da 25 Temmuza kadar gözler uzun süre İmralıya çevrilecek ama tabii seçimlerden sonra.  Sürpriz kararlar ve uygulamalar bekleyebiliriz APO ile ilgili.

Bir diğer enterasan olay ise 1999 yılı MARS’ın terazi burcunda ki retrosunda, Merve Kavakçı’ının meclisten atılması Türban konusu yüzünden. Buradan yola çıkarak yine meclisi karıştıracak bir olay, meclis karışması ile yasalarda yapılacak olan bir takım değişiklikler olmasını bekleyebiliriz.

Eski sınav sistemi olan ÖSYM’nin sınav soruları çalınmış. 21 Mayısa kadar hangi sınavlar var bilmiyorum, fakat varsa yapılacak olan sınavlar yeni şaibeli olaylara gebe olabilir.

Özellikle zayıflama hapları ve ürünleri ile ilgili 1999 mayıs ayında sağlık bakanlığı düğmeye basmış ve yasaklamalar başlamış, çünkü bir çok insan ölmeye ve hastaneye kaldırılmaya başlamış. Sizlerde bu retro dönemde zayıflamak için kullandığınız ürünlere çok dikkat edin. Güzelleşeyim derken sağlığınızdan olmayın.

Daha ilginç bir konuda var aslında, Ankara Emniyeti'nde"telekulak" şebekesinin Başbakan Ecevit'in gizli ev telefonunu bile izlemeye aldığı ortaya çıkmış. Malumunuz dünden beri RTE ile Bilaloğlan arasında geçen telefon konuşması deşifre edildi. Tabii 1999 senesinde dinlenen telefonlardan sonra bir sürü skandallar çıkmaya başladı ortaya. Bakalım ben bu telefon konuşma deşifrelerinin minik bir adım olduğunu düşünüyorum. Bu MARS retrosu iktidarın yakasını pek bırakmayacak. Yeni soruşturmaların yolunu açacağını düşünüyorum.

O dönemde 1999 yılında mayıs ayında bankalara dolandırılıktan dolayı soruşturmalar açılmış. Bu Retro döneminde de bankalarla ilgili yeni soruşturmalar beklemek pekte hata olmaz.

Koalisyobn hükümeti kurulmuş tamda MARS’ın Terazi burcunda ki retro döneminde, MHP-ANAP-DSP arasında. Şimdi önümüzde ki seçimlerde yerel seçimler olduğu için bir koalisyon beklemek elbette hata olur. Fakat aslında yine şöyle bir koalisyon olmaya başlamış aslında, MHP’nin adayı CHP’den girmiş seçime ankarada. İstanbulda da MHP seçimler için CHP’yi desteklediğine dair durumlar söz konusu. Resmi olmamakla beraber koalisyon söz konusu aslında.

Özellikle o dönem ünlülerin de telefonları dinlenerek, şantajlar yapılmış ve epey paralar dolandırılmış, ünlüler bu MARS retrosu sürecinde telefonlarda ne konuştuklarına dikkat etmelerinde yarar var.

THY’nin tamda o dönemde 4 tane uçak kazası var. 6 Mayıs -6Haziran 1999 senesinde..
Daha bir çok olay var tabii ki ama ben en vurucu olanları aralarından seçtim… Yine bu şekilde olaylar bekleyebiliriz, başroller farklı bile olsa senaryolar benzeş olacaktır.
Özellikle MARS’ın retro olduğu dönemde Türkiye haritasında göre MARS;  8 Nisana kadar Türkiye’nin 5. Evinde geri hareket edecek. 5. Ev politik astrolojiye göre, çocuklar, eğlence yerleri, şans oyunları, borsa, okul,adelet ve eğitim sistemi, elçiler ve hükümet temsilcileri, cinsellikle ilgili konular, çocuklarla ilgili, gençlerle ilgili konulara işaret etmektedir. Tamda bu dönem tahliyeler, içeride olan kişilerle ilgili son dk açıklamalar, yeni kararlar gündeme gelebilir.  Özellikle 26 Mart günü (+/- 4 gün) Türkiye’nin hem Merkür’ü hem de Satürn’ü ile kontak kuracak. Bu daha önce alınan kararların revizyonu (internetle ilgili olabilir ya da eğitim). Medya, eğlence yerlerine ilişkin yeni uygulamalar, kararlar söz konusu olabilir. Yalnız tamda bu tarih hükümetin vereceği her türlü karar yanlış olacak ve büyük zararlara yol açabilecektir. Yeni operasyonlar söz konusu olabilir, çok riski ve problemli bir tarih bu.  Yeni gizli belgeler, tapeler çıkabilir bu tarihlerde. Ama bunu şöyle düşünün, yeni bir durum değil, eski bir durumun görmediğimiz yeni yönleri gibi değerlendirmekte yarar var.  Yalnız şöyle bir durum var, bu etkileşim tamda seçim zamanına denk düşmekte. Şimdi yazacaklarımı zaten hep öyle oluyor diyeceksiniz ama demeyin. Lütfen Dikkat! Seçim günü MARS zararlı yerleşimde olduğu Terazi burcunda geri hareket edecek ve Türkiye'nin Merkür'ü nün tam üstünden geçecek. Bu gösterge, oy sayımında hatalara, sandıklarda şaibelere, elektronik sistemlerde problemlere, sandık başında büyük kavgalara, agresyona, hileye hurdaya sebebiyet verebilecek demektir. Bu seçimlerde OY'unuza sahip çıkın! Sandık başlarında durabilirsiniz, lütfen bilinçli olun, her türlü dalavereye müdahale edin. Çok dikkat edin bu seçimlerde! Bu seçimler MARS retro olduğundan, büyük şaibeler olabilir ve yeni bir seçim de yapılabilir. (bu son kısımdan %100 emin değilim)

Aslında 8. Nisana kadar Tükiye’nin 5. Evinde geri gidecek olmasına sevindim, zira MART seçimlerinden sonra muhalefeti simgeyen 4. Eve giriş yapacak. Bu da aslında tamda seçim zamanı MARS muhalefeti simgeleyen 4. Evde olsaydı, muhalefetin elini epey zayıflatacaktır. Bu anlamda zamanlama pek manidar geldi bana. Seçim döneminde A-K-P ‘nin epey güç kaybedebileceğini düşünmek pekte yanlış olmaz.
Sonrasında ise Türkiye’nin 4. Evinde geri hareket edecek. 4. Ev ise, gayrimenkuller, tarımcılık, ekili alanlar, madenler, taş ocakları, muhalefet partisini sembolize eder.

Unutmayın, MARS’ın geri gidişi demek, enerjisinin düşmesi ve girişimlerin olumsuz sonuçlanması demek. Türkiye’nin hangi tarihlerde hangi evlerinden geçeceğini belirttim. Tam da bu tarihlerde bu evleri temsil eden her konu, her yeni girişim başarısızlıkla sonuçlanacak demektir.
Bu dönem yargı çok daha fazla zarar görebilecektir…

MARS Retrosunun Burçlar üzerinde ki etkisini yarın okuyabilirsiniz….