15 Temmuz 2013 Pazartesi

MARS 28 Ağustosa kadar YENGEÇ Burcunda
Merhaba Arkadaşlar;

Astrolojide gezegenlerin güçlü-güçsüz-zayıf-değer kazandığı yerleşimler vardır ve bu yerleşimlere göre o gezegenin sembolize ettiği konuların o süreç içinde nasıl işleyeceği ile ilgili detaylı bilgiler edinebiliriz.   Dün itibari ile MARS yengeç burcuna geçiş yaptı ve 28 ağustosa kadar bu burçta seyahat edecek.  Öncelikle bilmeliyiz ki klasik astroloji bilgi sistemine göre MARS ve SATÜRN iki kötücül gezegendir ve en iyi hallerinde bile elde edebilecekleriniz zorlanarak, mücadele ederek, fazladan yorularak, sürekli sorumluluklar alarak olacaktır.  MARS; koç ve akrep burçlarını yönetir, TERAZİ ve BOĞA burcunda zararlı pozisyondadır kötücül çalışır OĞLAK burcunda yüceldiği yani değer kazandığı noktadadır, hedeflere ulaşım noktasında destek verir amma velakin YENGEÇ burcunda zayıf yerleşimdedir…  Zayıf yerleşimde olan bir gezegen, gücünü etkin bir şekilde ortaya koyamaz, yapıcı olmakta zorlanır, sorunlarla yüzleştirir, gezegenin kalitesi düşer. Aslında zayıf yerleşimde olması başarılı bir sporcunun doping alması yarısı kazanması ama sonrasında aldığı dopingin ortaya çıkması ve rezil olması gibidir. Getirisinden çok götürüsü vardır çünkü… MARS yengeç burcunda 28 ağustos tarihine kadar kalacaktır.

Tabii MARS’ın yengeç burcunda ki etkisini algılayabilmek için öncelikle MARS’ı ve sembolize ettiği konular hakkında fikir sahibi olmamız gereklidir. MARS; savaşarak elde etme, mücadele, güç kullanma, aktif olma, hastalıklar, silahlar, savaşlar, patlama, terör, fiziksel enerjimizi ortaya koyuş şeklimiz, küfür, hakaret, kan, ameliyatlar, cerrahi müdahaleler, risk alma, insiyatif kullanma, rekabet, cinsellik, eril enerjiler, öfke, hırsızlık  ile sembolize edilir…
YENGEN(Ç) ise; Ev, yuva,aile,yerleşim, aidiyet, subjektif olmak, korumak, biriktirmek, beslemek, gıda, yemek, bakım, çocuk, anne, sular, sıvılar, mide, kanser, göğüs, aidiyet, milliyetçilik, vatanseverlik, anavatan,  gibi noktaları sembolize eder…
MARS yengeç burcunda iken en çok çatıştığımız alan ailemiz, annemiz ile ilgili konular olabilir, en çok taşınma, yer değiştirme gibi etkilerin olduğu dönemdir, komşularla anlaşmazlıklar yoğun bir şekilde yaşanabilir.
MARS yengeç burcunda iken özellikle mide daha hassastır, yenen yiyeceklerin daha fazla bol su ile yıkanması gerekir, besin zehirlenmelerine dikkat, mide şikayetlerinin en çok yaşandığı süreçtir. Mide kanamaları, mide ile ilgili operasyonların en sık gerçekleştiği dönemdir diyebiliriz.
MARS’ın savaşma gücü yengeç burcunda direk tavırlı bir şekilde olmaktan çok, daha duygusal, duygu odaklı bir savaş söz konusudur. Duygusal karmaşa, depresyon, anksiyetenin en çok meydana geldiği zamanlardır diyebiliriz.  
MARS yengeç burcunda iken savaşılan konular daha çok aidiyet duygusu ile ilgili konular olur çıkar, vatan-millet duygusu daha sert bir şekilde ortaya konur. Hatta bu konulardaki sevginin ortaya konuş şekli dövüşerek bile olabilir.
MARS yengeç burcunda iken tartışmalar, savaşma yöntemi direk tavırlı olmaktan çok dolaylı yollar tercih edilir..
MARS yengeç döneminde sıkça ev ile ilgili sıkıntılar, hırsızlık olayları, evde yanıcı aletler yüzünden çıkan sorunlara sıkça rastlanabilir.
MARS yengeç burcunda iken duygusal konular daha yorucu bir hale gelebilir, kaprisler, duygu dünyasını yoran gelişmeleri sıkça yaşama potansiyelimiz vardır.
MARS’ın yengeç burcunda hareketi oldukça önemli olacaktır çünkü Türkiye’nin yükselen burcu yengeç. Mundane (Politik) astrolojide yükselen burç, halk, halkın sağlığı, halkın yetenekleri, halkın bakış açısı, halkın sağlığı, kamu bilinci, halkın psikolojisi demektir..
MARS’ın bu alanda seyahati ve anımsarsanız zayıf yerleşimde olması, bu konuları negatif olarak çalıştıracak demektir.  Halkın sağlığıyla ilgili negatif haberler ki buna sağlık sektörü ile ilgili konuları düşünebilirsiniz, marsın etkisi ile halkın agresyon enerjisinin daha da yükselmesi ve daha da görünür hale gelmesi, halk içinde gerginliğin yükseğe tırmanması, ülkede ölüm oranlarının artması, güç savaşı, terör olaylarında artışlar, patlamalar söz konusu olabilir. Halkın mücadele gücününde artması anlamına gelmektedir. Yalnız mars’ın kötücül olduğunu da unutmayarak halkın zarar görme ihtimali olduğunu, sağduyuyu elden bırakılmaması gerektiğini,, halkın çok hızlı bir şekilde galeyana gelebilme ihtimaline karşı yöneticilere de çok iş düşmekte…  Tamda şurada iki laf giydiresim vardı ama salon çizgimden ödün vermiycem şimdi, siz anladınız beni…

Burçlar bazında da kısa kısa değinecek olur ise eğer;
Koç ve yükselen koç;
 Sizlerin  mücadele alanınız artık Ev, yuva, aile, yerleşime ait konular üzerine olacaktır. Ev ile ilgili tamiratlar, tadilat gibi konular ilgilenmeniz gerekebilir. Aile bireyleri ile aranızda gerginlikler, sürtüşmeler meydana gelebilir. Taşınma durumu olacak ise, bu keyifle değilde daha çok gerginlik ve aksiliklerle mücadele ederek gerçekleşebilir. Geleceğe yönelik planlar yapıp, harekete geçmek için çok güçlü bir şekilde içsel istek duyabilirsiniz ama bir süre daha beklemenizde fayda var. En azından Eylül ayına kadar. 

Boğa ve yükselen Boğa;

Finansal konularda gelenin gittiği, harcamaların denetim altına alınmakta zorlanıldığı, finansal konularda stres ve mücadele dönemi sona eriyor ve yerini iletişim, kardeşler, komşularla ilgili konulara bırakıyor. Fikirleriniz, düşünceleriniz yakın çevreniz tarafından onaylanmayabilir, komşularınızla ve kardeşlerinizle aranızda gerginlikler oluşabilir. Araç kullanan arkadaşlarım, lütfen muayenizi yaptırın, aracınızın arızalarını dikkate alın, trafikte onla bunla kapışmayın, trafikte sinirleriniz çok daha hassas olacaktır.

İkizler ve Yükselen İkizler;
Sizleri agresif ve sinirli yapan, süreli mücadele etmenizi sağlayan,hastalıklarla boğuşmanızı sağlayan gezegen artık burcunuzdan çıkıyor. Ee bu bence sizler için harika bir haber! Şimdi Mars, finans evinizi okşayacak biraz. Finansal anlamda gelirlerinizi idare etmeniz zorlaşabilir, stres ve mücadele çağrılacağınız alan para kazanma ile ilgili olacaktır. Bu böyle bir dönemdir ki, para geldiği gibi gider hem de oluk oluk. Yahu bu para neye gidiyor böyle anlamadım gitti dersiniz sürekli! Para kazanmak için daha çok çaba ve enerji sarf etmeniz gerekebilir. Evet bu süreçte masraflar artacak üzgünüm, ama merak etmeyin gelmeyen bir şey gitmez, ama gelmesi için çok çalışacak hatta bazen stresli olacaksınız.  

Yengeç ve Yükselen Yengeç;
Dürüst olmak gerekir ise; sizlere şimdiden geçmiş olsun kartı gönderdiğimi varsayın arkadaşlar. Mars, yengeç burcunda düşüştedir, yani aslında vaad ettikerini yerine getirirken zorlanmalar, endişeler getirir. Bu da demek oluyor ki, öncelikle duygusal anlamda endişe ve kaygı sizlerle beraber olacak. Bunun yanı sıra stres ve mücadeleye çağırılacaksınız, hayatınızda önemli başlangıçlar yapmak, girişimlerde bulunmak için büyük istek ve arzu duyacaksınız. Hatta bence yakınınızda ki ikizler ve yükselen ikizler burcu birileri ile sohbet edin son 1 ayları nasıl geçmiş diye? Çünkü Mars onlardan size geçecek. Yalnız Mars sizlere, acele ve hızlı hareket etmenizi sağlayacağından dolayı, dikkatsizlik yüzünden kesikler, sakarlıklar, çarpmalar, düşmeler meydana gelebilir, dikkat diyelim. Mars, sizlerin sabır katsayınıza da ölçecektir. Ani patlamalar, öfkelenmeler oluşabilir. Hayır! Aslında Mars bu kadar lanet bir gezegen değil, çünkü size motivasyon ve enerjide sağlayacaktır. Hayatınızda elde etmeyi planladınız hedefleriniz için enerji ve ataleti bu dönem Mars sayesinde alacaksınız.

Aslan ve yükselen Aslan;

Ben bu geçişten pek mutlu olmadım sizler için açıkçası, çünkü en çok harekete ve motibasyona, mücadele ve savaşma gücüne ihtiyacınız olduğu anda, birden enerjiniz düşebilir, tembellik hayatınızın ortasına çöreklenebilir. Gizli bir takım işler, gizli kapaklı durumlar başınıza iş açabilir, bu dönem , hadi canınızı biraz daha sıkayım, gizli düşmanlarımız arkanızdan iş çevirmek için pusuda yatıyor olacaklar. Dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Sağlığınıza da dikkat edin, ateşli bir takım rahatsızlıklar olabilir, mideniz hassaslaşabilir, yedikleriniz dokunabilir. Aslında harika fırsat ve şanslar elde edeceksiniz ama işte bu gibi sorunlarda fazla canınızı sıkmasın.

Başak ve Yükselen Başak;

 İş ve kariyer hayatınızda bir süredir, stres ve mücadele geçtiğiniz var sayarsak bu geçiş size nispeten daha iyi gelecek. Fakat sosyal ve arkadaşlık ilişkileri sabur testinden geçebilir. Arkadaşlarınızla aranızda gerginlikler, huzursuzluklar çıkabilir. Arkadaşlarınızla aranızda garip bir rekabet ve kıskançlık duygusu oluşabilir, onların iyiliği için onları savunurken kendinizi suçlu pozisyonunda bulabilirsiniz. Dikkat edin. Sosyal ilişkileriniz bir süreliğine gergin hat üzerinde olacak. Keyfiniz kaçmasın bundan, çünkü Mars sayesinde pek yerinizde duramayacak, sürekli sosyal, etkinlikler peşinde koşan biri haline dönüşebilirsinizde.

Terazi ve Yükselen Terazi;

10. kariyer ve iş evinizde hareket edecek olan Mars, mücadele edeceğiniz alanların bu olduğuna işaret ediyor. Evet sizleri iş ve kariyerinize ilişkin konularda istediklerinizi elde etmeniz için extra enerji ve efor sarf etmeniz gerekecek. Yalnız yöneticileriniz ile bu süreçte aranızda gerginlikler oluşabilir, bazı sözleri yemeniz, yutmanız gerekebilir. Yapılan işlerle ilgili stres yaratıcı durumlar ortaya çıkabilir, kendinizi bu konularda savaşçı gibi hissedebilirsiniz. Çevrenizde ki insanlar sizleri sürekli, gergin ve stresli biri gibi algılamaya başlayabilirler. İş yükü, sorumluluklar, yetiştirilmesi gereken işler, sizleri tam bir ateş topuna çevirecek iş hayatınızda mars. 

Akrep ve Yükselen Akrep;

 9. evinizde ilerlemeye başlayacak olan Mars, hukuki anlamda bir takım problemler, sorunlar çıkartabilir. Uzun süredir süreli ödemelerle cebeleşmekten yoruldunuz, bu borç olabilir, taksit olabilir, kredi olabilir ama son 1,5 aydır sürekli cebinizden hızlı bir şekilde para çıktı bu süreç sona erdi sizler için. Şimdi ise, mücadele edeceğiniz alan, tanıtım, reklam, seyahat, halkla ilişkiler gibi konular olacaktır. Bol bol seyahat edebilirsiniz, hatta o kadar ki bu seyahatler ilk etapta keyif verici gibi gelse de bir zaman sonra yorgunluktan şikayet etmeye başlayabilirsiniz. Din, felsefe, inançlar gibi konularda pasif savunucu konumuna geçebilirsiniz. Yurt dışı ve yabancılarla ilgili, yurt dışından gelecek olan paketler, siparişlerde dahil, stres yaratıcı durumlar ortaya çıkabilir.

Yay ve Yükselen Yay;

İkili ilişkiler, ortaklıklar, partner ilişkileri ve evlilikle ilgili konularda stres ve gerginlik yaratan süreç artık geride kalıyor. Şimdi mücadele edeceğiniz, uğraşacağınız, efor sarf edeceğiniz alan para ile ilgili konular olacaktır. Ödemeler, krediler, borçlar, taksitlerle ilgili olacaktır. Para gelir ama geldiği gibi gider, hesabınızı yapmakta zorlanabilirsiniz. Borçlarınızı almakta zorlanabilir, mirasla ilgili konularsa sıkıntı çıkabilir. Elbette olmasını temenni etmeyiz, ama bazılarınız minik operasyonlar geçirebilir. Bu daha çok mide, göğüs ile ilgili olabilir.

Oğlak  ve Yükselen Oğlak;

Sağlıkla ilgili bir takım sorunlar sizi son 1,5 aydır sıkıntı yaratmış olabilir, günlük işlerinizde aksilikler, bozulan aletler, tamirat gerektiren işler..vs ama bu süreç sona eriyor artık. Fakat şimdi mücadele, efor gerektiren, çaba sarf edeceğiniz zaman zaman stres yaratacak alan ikili ilişkiler, ortaklıklar, partner ilişkileri üzerine olacaktır. Sabrınız sınanabilir, ilişkilerde hassas olabilirsiniz. Bu süreçte karşınızda ki kişilerle ortak paydada buluşmakta bir parça zorlanabilirsiniz. Sinirlendirilmeye açık olacaksınız. 

Kova  ve Yükselen Kova;

 6. Evinizde seyahat edecek olan mars; günlük angarya işlerinizi arttırabilir, sağlıkla ilgili konulara dikkat etmekte fayda var, ateşli rahatsızlıklar, mide, ciğerler hassaslaşabilir. Birlikte çalıştığınız kişilerle agresyon ve stres yaratıcı durumlar ortaya çıkartabilir. Bunun yanı sıra, sürekli mesai, sürekli çalışma ve bundan yakınma durumu oluşabilir. Mars sizleri hem günlük yaşantınızda hem iş ortamınızda epey yorup sizden yüksek performans göstermeniz için zorlayacaktır.

Balık   ve Yükselen Balık
 5. Evinizde hareket edecek olan Mars, aşk, cinsellik, çocuklar, hobiler gibi konularda daha fazla efor, mücadele,stres gibi koşullar yaratabilir. Cinsel anlamda libidonuz bir hayli yükselebilir, özel hayatınızda flört ettiğiniz kişi veya kişilerle stres yaratıcı durumlar ortaya çıkabilir. Çocuk sahibi olanlar, onlarla ilişkilerde agresyon artabilir, çocuklarınız daha   özgürce ve sınırları aşmak istercesine hareket etme isteyebilirler. Spora yönelebilirsiniz. Bu dönem sevginizi gösterirken daha sert ve kuralcı olabilirsiniz.Riskli aktivitelerden uzak durmakta yarar var.;