15 Temmuz 2013 Pazartesi

15 - 21 Temmuz Haftası Burç Analizleri
Koç ve Yükselen Koç;
15 – 21 Temmuz Haftası;

Bu hafta gökyüzünde Jüpiter-Neptün-Satürn arasında büyük su üçgeni dediğimiz özel bir görünüm meydana gelecek.  Bu 3 gezegende yavaş hareket ettiğinden dolayı, etkilerini ay boyunca hissedebilirsiniz. Satürn başkalarına ait finansal kazançlar, Jüpiter aile-yuva, Neptün ise bilinçaltı, ruhsal dünya noktasında yer almakta. Eğer ki evinizi değiştirmek, yeni ev almak, ofis açmak, araba almak gibi bir hedefiniz var ise oldukça iyi bir süreçtesiniz demektir. Özellikle alım-satım işleri için 22 temmuz ve sonrasını değerlendirmenizde yarar var. Bunun yanı sıra finans anlamında kaynak ihtiyacınız var ise, borç para gibi veya kredi gibi bu özel görünüm zamanı tamda sizin yaralarınızı saracak, size ilaç gibi gelebilecek maddi bir desteğe işaret etmekte. Yaşadığınız alanı daha konforlu bir hale getirmek için gerekli olan tüm desteği rahatlıkla alabileceksiniz. Ki buna eşyaların değişimi de dahildir. Amma velakin böyle büyük özel görünüm zamanı pahalı eşyaları getiriyor insanın aklına.  Yalnız büyük su üçgenleri olduğu dönem, gökyüzünün ilaç gibi gelmesidir aslında, çok istediğiniz pahalı bir ürünü çok ama çok daha ucuza mal edebileceğinize de işaret etmekte.  Keza oturduğunuz eve, mülkünüze müteahhit talip olabilir, eviniz yenilenebilir, revize edilebilirde. Eğer ailenize söylemek istediğiniz çok önemli bir mevzu var ise bu dönemi kullanabilirsiniz, desteklerini rahatlıkla alabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa;
15 – 21 Temmuz Haftası;

Bu hafta gökyüzünde Jüpiter-Neptün-Satürn arasında büyük su üçgeni dediğimiz özel bir görünüm meydana gelecek.  Bu 3 gezegende yavaş hareket ettiğinden dolayı, etkilerini ay boyunca hissedebilirsiniz. Satürn ilişkiler,ortaklıklar alanınızda, Jüpiter seyahatler/iletişim , Neptün ise dostluklar arkadaşlıklar alanınızda ilerliyor. Bir arkadaşınız ile birlikte orta uzunlukta keyifli bir seyahate çıkabilirsiniz. Ya da bu özel görünüm zamanı size kar getirecek önemli bir sözleşme, anlaşma söz konusu da olabilir. Ya da bir diğer senaryo, size kazanç sağlayacak şekilde arkadaşınızla birlikte ortak bir işe girişebilirsinizde, ticaretle ilgili. Bu su üçgeni zamanı, tüm iletişim kanalları ile aktif iletişimde olabileceksiniz. Yeni bir hikayeye başlamak yazmak için, yayın evi ile görüşmek, internet sitesi ile ilgili projelere başlamak için oldukça güzel bir dönem. Aslında gökyüzünde Merkür şu an geri harekete, direk işlere başlamak yerine planlamak, projeleri üretip 22 temmuzdan sonra başlamak en doğrusu olacaktır. Bu özel görünümün olduğu dönemde, eşinizden, ortağınızdan da güzel destekler alabilirsiniz fikirleriniz için. Bu hafta kısacası yaratıcılığınızın tavan yapacağı, üretken olabileceğiniz, iş bitirebileceğiniz bir hafta. Bunun yanı sıra düğün, dernek, parti, açılış, kokteyl gibi kalabalık organizasyonlar içinde davet alabilirsiniz. Eğer ki hukukla ilgili bir sıkıntınız var ise, bu dönemde rahatlıkla çözüme ulaşır veya çözüme ulaştıracak doğru kişilerle temasa geçebileceksiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler;
15 – 21 Temmuz Haftası;
Bu hafta gökyüzünde Jüpiter-Neptün-Satürn arasında büyük su üçgeni dediğimiz özel bir görünüm meydana gelecek.  Bu 3 gezegende yavaş hareket ettiğinden dolayı, etkilerini ay boyunca hissedebilirsiniz.  Satürn  sağlık-çalışma alanında, Neptün kariyer, Jüpiter ise para evinizde yer almakta.  Bu hafta hem iş- kariyer hem de maddi konular ile ilgili evren size oldukça cömert davranacak, kazançlarınız gözle görülür, hissedilir bir şekilde artışa geçiyor. Kariyeriniz ile ilgili arzu ettiğiniz statüye daha kolay ulaşabilecek, iş arıyorsanız işe başlayabilecek, işinizle ilgili üstlendiğiniz bir projeyi başarı ile bitirebileceğinize işaret etmekte. Eğer ki zam için konuşmayı planlıyorsanız bu hafta bunun için çok uygun bir hafta.  Bunun yanı sıra bu hafta eğer ki sağlığınızla ilgili endişelendiğiniz bir konu var ise, destek almak, profesyonel fikir almak içinde güzel bir hafta. Eğer ki yatırım yapmayı planlıyor ve kredi almak gibi bir planınız varsa veya kendi işinizi kurmayı planlıyorsanız bu hafta bununla ilgili araştırmalar yapabilir, planlayabilirsiniz ama harekete geçmek için 22 temmuz ve sonrasını beklemenizde yarar var, malum Merkür halen geri gitmekte.  Kısacası bu hafta kariyer-iş-para konuları her anlamda muhteşem! Başarısız olmak gibi olasılığınız yok gibi gözüküyor.

Yengeç  ve Yükselen Yengeç;
15 – 21 Temmuz Haftası;
Bu hafta gökyüzünde Jüpiter-Neptün-Satürn arasında büyük su üçgeni dediğimiz özel bir görünüm meydana gelecek.  Bu 3 gezegende yavaş hareket ettiğinden dolayı, etkilerini ay boyunca hissedebilirsiniz. Şans gezegeni Jüpiter burcunuzda, Satürn aşk evinizde, Neptün ise seyahatler/ iletişim alanında yer almakta. Partneriniz var ise onunla birlikte çok romantik bir seyahatin planını yapabilir veya tatile çıkabilirsiniz. Veya partneriniz yok ise bu hafta oldukça romantik, sezgilerin, duygu yoğunluğunun fazla olduğu kişilere çekilebilir, özel ve romantik zamanlar yaşayabilirsiniz. Eğer ki evli iseniz ve bebek sahibi olmak gibi bir planınız var ise, hamileliğin yolda olduğunu söyleyebilirim, ya da çocuklarınızla ilgili sizi sevindirecek güzel haberler de söz konusu olabilir, özellikle onların eğitimine ilişkin. Eğer yurt dışına gitmek gibi bir planınız var ise bu hafta pasaport-vize işlemleri için zamanınızı harcayabilirsiniz, veya varsa web sitesinizi yenilemek, yeni bir şeyler koymak ortaya, tasarımını değiştirmek için çalışmalar yaptırabilirsiniz. Bu hafta bu özel görünümle birlikte kariyerinizle ilgili yeni bir gelişme yaşayabilirsiniz, buna iş değişimi diyemeyiz ama iş gelişimi diyebiliriz. Eğer ki iş ortamınızda sizi rahatsız eden koşullar var ise bu hafta bunları düzeltmek, üstesinden gelmek içinde uygun bir hafta.  Çocuklar, yaratıcılık, aşk ile ilgili konularda oldukça parlak bir hafta.

Aslan  ve Yükselen Aslan;
15 – 21 Temmuz Haftası;
Bu hafta gökyüzünde Jüpiter-Neptün-Satürn arasında büyük su üçgeni dediğimiz özel bir görünüm meydana gelecek.  Bu 3 gezegende yavaş hareket ettiğinden dolayı, etkilerini ay boyunca hissedebilirsiniz.  Satürn aile,yuva evinizde, Neptün finans Jüpiter ise bilinçaltı evinizde hareket etmekte. Bilinçaltı, ruhsal, enerjisel, metafizik ile ilgili konulara bu hafta ilginiz artabilir, bu konularla ilgili çalışmalara katılabilir, profesyonel biri ile görüşebilirsiniz. Ya da psikolojik anlamda rahatlamak, kendinizi rahatlatmak adına girişimlerde bulunabilirsiniz. Aslında böyle özel görümümde tatile gitmek, üzerinizde ki ölü toprağını atmak, yenilenmek için harika fırsatlar söz konusu. Çünkü gökyüzünde ki bu özel görünüm psikoloik olarak yenilenmeye de işaret etmekte. Ya da evinizde değişimler yapabilirsiniz, evinizi satabilir, yeni ev alabilir, yeni ev almak için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz mesela. Bunların yanı sıra bu hafta  ailenizden, aile bireylerinizde ihtiyacınız olan desteği rahatlıkla alabileceksiniz. Bu hafta biraz tembellik yapma, işleri boşa bırakma, dinlenme, keyfinize bakma haftası olarakta düşünebilirsiniz.

Başak  ve Yükselen Başak;
15 – 21 Temmuz Haftası;
Bu hafta gökyüzünde Jüpiter-Neptün-Satürn arasında büyük su üçgeni dediğimiz özel bir görünüm meydana gelecek.  Bu 3 gezegende yavaş hareket ettiğinden dolayı, etkilerini ay boyunca hissedebilirsiniz.  Satürn iletişim evinizde, Neptün ilişkiler, Jüpiter ise sosyal ilişkiler alanında yer almakta. Bu özel görünüm sayesinde eğer partneriniz var ise veya evli iseniz eşinizle sizi daha yakınlaştırabilir, varsa aranızda ki sorunların çözümü için size destek olabilecektir. Özellkle aranızda daha naif daha hoş iletişim ortaya çıkabilir. Eğer ki partneriniz yok ise, bunu keyifli, naif bir ilişki başlangıcı, tanışma gibi algılayabilirsiniz. Bu yüzden bu hafta size gelebilecek her türlü sosyal aktivite teklifini kabul etmenizi tavsiye ederim.  Eğer ki iletişimle ilgili bir projeniz var ise bununla ilgili sosyal çevrenizden, arkadaşlarınızdan destekler alabilirsiniz. Bu özel görünümün etkin olacağı bu hafta partneriniz veya arkadaşlarınızla beraber keyifli bir tatil planı da yapabilirsiniz. Kardeşlerinizle ilgili olası sorunlarınız var ise bu hafta rahatlıkla üstesinden de gelebileceksiniz. Unutmadan bu hafta sizlere ortaklık teklifleri de gelebilir, ortak iş yapma ile ilgili olabilir arkadaşlarınızdan, değerlendirebilinir. Bu hafta imzalayacağınız sözleşmeleriniz var ise maddeleri tekrar tekrar okumanıza fayda var. Bir de uzun süredir görüşmediğiniz eski dostlarla eskiyi yad etmek için bir araya gelebilirsiniz.

Terazi  ve Yükselen Terazi;
15 – 21 Temmuz Haftası;

Bu hafta gökyüzünde Jüpiter-Neptün-Satürn arasında büyük su üçgeni dediğimiz özel bir görünüm meydana gelecek.  Bu 3 gezegende yavaş hareket ettiğinden dolayı, etkilerini ay boyunca hissedebilirsiniz. Satürn para evinizde, Jüpiter kariyer, Neptün ise  çalışma alanınızda yer almakta. Bu ay hatta bu hafta kariyeriniz için yılın en iyi zamanı diyebilirim, en kazançlı, en şanslı zamanlar. Yükselme, statü sahibi olmak, gelişmek, büyümek için harika fırsatlar söz konusu. Eğer kurumsal bir yerde iseniz bu süreçte hızlı yükselmeler söz konusu, iş arıyorsanız bu hafta uluslar arası bir firmada teklif alabilirsiniz, eğer ki serbest meslek sahibi iseniz önemli kişilerden destekler, işlerin hızla açılması, müşteri portföyünüzün gelişmesi gibi etkiler söz konusu. Bunun yanı sıra iş kurmak,  tamda sizin istediğiniz bir alanda kendinizi geliştirmek, ruhunuza uyan bir noktaya geçmek içinde harika. Bazılarınız için bu hafta şöhret olmanın, tanınmanın bile kapıları açılabilir. Tabii ki bunun yanı sıra finans anlamında da olumlu gelişmeler olabileceğini söyleyebilirim amma velakin Satürn halen para alanınızda ilerlediğinden siz yine de kendinizi kaptırıp fazlaca harcamalara girmeyin. Yalnız kafamı karıştıran aslında, Neptün’ün sağlıkla ilgili konularda pekte olumlu etki etmemesi, zehirlenme, kusma, bağırsak sisteminde sorunlar, mide ile ilgili sorunlarda söz konusu olabilir, bu hafta sağlığınıza extra dikkat etmenizde yarar var.

Akrep  ve Yükselen Akrep;
15 – 21 Temmuz Haftası;
Bu hafta gökyüzünde Jüpiter-Neptün-Satürn arasında büyük su üçgeni dediğimiz özel bir görünüm meydana gelecek.  Bu 3 gezegende yavaş hareket ettiğinden dolayı, etkilerini ay boyunca hissedebilirsiniz. Satürn burcunuzda, Neptün aşk alanınızda, Jüpiter ise seyahatler/yayıncılık/eğitim noktasında yer almakta. Bu hafta özellikle yayıncılık, eğitim, hukuksal konularla ilgili elinizde işleriniz var ise çözümü, desteği, gerekli fırsatları rahatlıkla bulabileceksiniz demektir. Bu görünüm ile yayıncılık alanında yeni bir girişimde yapabilirsiniz. Eğer ki yalnızsanız bu görünüm sayesinde oldukça romantik, naif, hassas bir ilişki içine çekilebilirsinizde. Partneriniz var ise de, hediyeli, romantik, duygusal yakınlaşmaların yoğun olduğu bir hafta geçirebilirsiniz. Yalnız burcunuzda ilerleyen Satürn  her halukarda sorumluluklarınızı arttırıcı etki yapacaktır, daha çok çalışmak, daha çok efor sarf etmek, daha çok öğrenmeniz için özellikle. Keza bu hafta yurt dışı, yabancılar, uluslar arası işler, ticaretle ilgili konular için girişimde bulunmak  ideal olacaktır.  Bu hafta yaratıcılığınız artabilecek, hayal gücünüz oldukça etkin çalışabilecek, işiniz eğer bu kavramlar üzerine endeksli ise özellikle ilham perileri sürekli yanınızda olabilecek. Bu hafta ufkunuzu geliştirecek yeni bir eğitime başlamak, yeni bir disiplini de hayatınıza sokmak için uygun bir hafta.


Yay  ve Yükselen Yay;
15 – 21 Temmuz Haftası;
Bu hafta gökyüzünde Jüpiter-Neptün-Satürn arasında büyük su üçgeni dediğimiz özel bir görünüm meydana gelecek.  Bu 3 gezegende yavaş hareket ettiğinden dolayı, etkilerini ay boyunca hissedebilirsiniz. Jüpiter para alanınızda, Satürn bilnçaltı/ruh dünyası, Neptün ise yuva/aile alanınızda yer almakta. Öncelikle para, bu özel görünümle birlikte finansal anlamda yaşadığınız olası bir krizin şifasının geleceğine işaret etmekte, bu aradığınız borcu bulmanız, kredinizin onaylanması, sponsor bulmanız, burs bulmanız her ne şekilde olursa olsun mali anlamda oldukça destekleyici etkiler devrede olacaktır. Eğer ki sağlığınızla ilgili ötelediğiniz, ertelediğiniz ne varsa aslında bu hafta birazda bunların üstüne gitme zamanı, doğru doktoru, doğru tedavi yöntemini rahatlıkla bulabileceksiniz. Bu illa fiziksel olmak zorunda değil, ruhsal anlamda da şifa bulma, rahatlama, profesyonel destek almak içinde ideal bir süreçte olabileceksiniz. Neptün’ün olduğu bölgede ise evinizde boya-badana gibi işler yapmak, perde ve tülleri değiştirmek için ideal bir hafta olabileceğine işaret etmekte. Bu hafta aslında kendinize yeni kazanç yolları, kapıları bulmak, girişimlerde bulunmak içinde güzel bir hafta. Eğer ki ortaklaşa yürüttüğünüz bir takım işleriniz var ise bu hafta kazançlarınız bu noktada artabilirde. Ev almak için kredi araştırabilirsinizde veya kendi işinizi kurmak içinde.

Oğlak  ve Yükselen Oğlak;
15 – 21 Temmuz Haftası;
Bu hafta gökyüzünde Jüpiter-Neptün-Satürn arasında büyük su üçgeni dediğimiz özel bir görünüm meydana gelecek.  Bu 3 gezegende yavaş hareket ettiğinden dolayı, etkilerini ay boyunca hissedebilirsiniz. Satürn sizin sosyal ilişkiler alanında, Neptün iletişim alanınızda, Jüpiter ise evlilik/ortaklık alanınızda seyahat etmekte. Bu ay eğer ki yalnızsanız arkadaşlarınızın çöpçatanlık yapması ile kendinizi keyifli bir ilişki içinde bulabilirsiniz. Arkadaşlarınızla veya ortak/partnerinizle birlikte minik bir şehir dışı kaçamağı da yapabilirsiniz. Bu hafta dostlarınızdan özellikle destek istediğiniz her konu ile ilgili yardımı rahatlıkla bulabileceksiniz. Her türlü iletişim alet ile aktif iletişimde olacağınız, iletişimle ilgili yaratıcı projelerin can bulabileceği keyifli bir hafta olacak sizler için. Bu hafta tanıtım, reklam, pazarlama, Pr çalışmaları yapmak, yaptırmak içinde harika. Bu hafta uzun süredir ilişkileri olanları içinde, ilişkilerini resmiyete bindirmek, evlilik teklif etmek veya almak içinde uygun bir hafta. Keza kardeşlerinizin yaşamlarında ki olası problemlerin çözümü içinde destekletici olacaktır. Yeni girişimler için imza atmak, sözleşmeler imzalamanızda gerekebilir amma velakin merkürün geri harekette olduğunu anımsayın ve 22 temmuzdan sonrasına bırakmanızda böyle konuları yarar olduğunu düşünüyorum.

Kova  ve Yükselen Kova;
15 – 21 Temmuz Haftası;
Bu hafta gökyüzünde Jüpiter-Neptün-Satürn arasında büyük su üçgeni dediğimiz özel bir görünüm meydana gelecek.  Bu 3 gezegende yavaş hareket ettiğinden dolayı, etkilerini ay boyunca hissedebilirsiniz. Satürn kariyer alanınızda, Neptün para alanınızda Jüpiter ise iş ve çalışma alanınızda yer almakta. Bu 3’lünün oluşturacağı özel görünümle beraber hem para hem de kariyer açısından oldukça bereketli, fırsatların oldukça fazla olacağı bir haftaya giriş yapıyor olacaksınız. Bu hafta önemli bir müşteri, iş bağlantısı durumu söz konusu. Hatta çalıştığınız yerde terfi etme, statünüzün yükselmesi gibi durumlarda söz konusu. Her ne kadar kariyerinizle ilgili çok fazla çalışmak zorunda kalacak olsanızda, patron/müşteri memnun etmek sizin için çok zor olsada elinizi attığınız her işin altından kolaylıkla kalkabileceksiniz.  Bu kadar iş etkisi bir şekilde finans durumunuza da yansıyabilecek, mali anlamda senenin en iyi haftalarından biri diyebiliriz bu hafta için. Gerçi bu bereket kısmı daha çok iş anlamında nüfus edecek yaşamınıza. Büyük müşterileri büyük işler, önemli kontakların olacağı bir hafta. Bu hafta uluslar arası işlerle ilgili de başarı kazanma şansınız oldukça yüksek. Bahsettiğim su üçgeni zamanı şifa zamanıdır, yaşamınızda sizin kariyer/para konularınızın şifalanacağına işaret etmekte.

Balık   ve Yükselen Balık;
15 – 21 Temmuz Haftası;
Bu hafta gökyüzünde Jüpiter-Neptün-Satürn arasında büyük su üçgeni dediğimiz özel bir görünüm meydana gelecek.  Bu 3 gezegende yavaş hareket ettiğinden dolayı, etkilerini ay boyunca hissedebilirsiniz. Jüpiter aşk evinizde, Neptün burcunuzda, Satürn ise eğitim/iletişim/seyahat alanında seyahat etmekte. Öncelikle bu hafta sezgileriniz daha da kuvvetleniyor, hatta bu hafta sezgileriniz sizin için yol gösterici olabilecektir. Gelelim aşk konusuna, bu hafta gerçekleşecek özel görünüm sayesinde eğer ki hayatınızda biri yok ise, ayaklarınızı yerden kesecek, size çok iyi gelecek bir aşka işaret etmekte, veya çocuk sahibi olmak gibi bir planınız var ise bu hafta bununla ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eğer ki işiniz sanat, yaratıcılık, tv, medya, tiyatro veya sanatın herhangi bir dalı, yaratıcılık gerektiren bir iş ise bu hafta bu konularla ilgili de yılın en şanslı haftalarından bir tanesi olduğunu söyleyebilirim.  Bu hafta evrenin tüm bereketi sizinle olacak, eğer ki ticaretle ilgili işleriniz varsa bu bu hafta önemli kontaklar, işlerin açılması gibi durumlarda söz konusu. Keza eğitim, yurt dışı bağlantılı işler, yabancılarla ilgili konular içinde geçerli. Pasaport, vize gibi işlemlerinizi de halledebilirsiniz. Bu hafta dil eğitimi almak içinde uygun bir hafta.