1 Mart 2015 Pazar

2 Mart Haftası Burç Analizleri


Koç ve Yükselen Koç;
Haftaya Jüpiter-Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Eğer ki yalnızsanız bu yıldırım aşkına işaret etmekte. Ani, beklenmedik, sürpriz fırsatların habercisidir bu. Birden ünlenebilir, televizyona çıkabilirsiniz. Ya da maceralara atılmak, risk almak için çok güçlü istekler duyabilirsiniz. Yaratıcılığınız en üst seviyede olacak ve sıradışı farklı bir şekilde bunu ortaya çıkartabilirsiniz. Hobilerinizle ilgili bir eğitime başlayabilirsiniz, tiyatro eğitimine başlayabilirsiniz, reklam ajanslarına kayıt yaptırabilirsiniz. Bu 12 günlük süreç yaşamınızda özgürleşmek istediğiniz her türlü alanda özgürleşmek, aklınıza eseni yapmak ve bunu yaparkende mutlu olmanızı sağlayacaktır. Maddi anlamda risk alabilir, yatırımlar yapabilir, extra beklenmedik sürpriz kazançlarla karşılaşabilirsiniz. Yaşamınızda olumlu bir şekilde değişmeye başlayacak bu dönemde ve inanın çok heyecanlı. Ani fırsatlar ve şanslar zamanı sizler için. Kişisel gelişimle ilgili konularda başarı yakalayabilirsiniz. Bu hafta Venüs, hem Uranüs hem Jüpiter hem de pluto ile etkileşimde olacak.  İş hayatınızda takıntılı davranışlardan uzak durun veya yöneticiniz, patronunuza kafayı fazla takmayın. Belki yanlış bir eleştiri alabilir ya da sinirinizi bozacak bir durum meydana gelebilir ama fazla takılmayın işinizi yapmaya devam edin. İş ve kariyer konularınızda suçlayıcı davranışlardan uzak durmanızda yarar var. Eğer ki yalnızsanız olası partner seçiminizi iş ortamınızdan, müşterinizden veya iş bağlantılı kişilerden seçmemenizde yarar var. İş konularında mobinge maruz kalabilirsiniz.


Boğa ve Yükselen Boğa;
Haftaya Jüpiter-Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etkileşim aslında beklenmedik, sürpriz ani fırsat ve şanslarla ilişkilidir. Ev arayışınız var ise bu dönemde tam olarak isteklerinize uygun hem de maddi anlamda tamda istediğiniz gibi bir ev bulabilirsiniz. Bilinçaltı, ruhsal konular, psikoloji ile ilgili alanlarda enterasan tekniklerle çalışmaya başlayabilir veya ruhsal/ manevi yönü çok güçlü kimselerle bir araya gelebilir onlardan büyük fayda görebilirsiniz. Zihninizin sizi sınırlandıran tüm kalıplarından kurtulmak, psikolojik anlamda özgürleşmek, ruhsal olarak rahatlamak için harika bir süreç olacak sizler için. Keza belki de hiç ama hiç aklınızda yokken birden taşınma planları yaparken bulabilirsiniz kendinizi. Şehir hatta ülke bile değiştirebilirsiniz. Aile dizimlerine katılmak, köklerinizle ilgili bilgiler almak, ailevi köklere ait sorunları halletmek, çözmek içinde çok uygun bir dönem sizler için. Bu hafta Venüs hem Uranüs hem Jüpiter hem de pluto ile etkileşimde olacak.  Fiziksel görüntünüzle ilgili bir durumu gereksiz yere takıntılı haline getirmeyin, bu hafta fiziksel bir değişim yapmak, estetik olmak, saç renginizde majör değişimler yapmak içinde pek uygun değil. Bilmediğiniz, etmediğiniz karanlık yerlerde, sokaklarda tek başınıza çok fazla dolaşmayın. Özel hayatınızda da bir şeyleri takıntı haline getirmeyin, cinsel sorunlar, cinsel problemler söz konusu olabilir. Veya birileri size şu dönem kendinizi değersiz hissetmenize neden olacak davranışlarda bulunabilirler ama çokta fazla sallamayın. Yurt dışı ve eğitim konularında da baskıcı, zorlayıcı, takıntılı bir şekilde davranmamaya özen gösterin. 

İkizler ve Yükselen İkizler;
Haftaya Jüpiter-Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etkileşim aslında beklenmedik, sürpriz ani fırsat ve şanslarla ilişkilidir. Bu belki de aklınızda olmayan ama birden önünüze düşen ve hayatınızı değiştirecek bir eğitim fırsatı olabilir. Ani seyahatlere çıkabilirsiniz planınızda programınızda olmayan. Bu dönem yeni tanışacağınız kişiler manevi olarak, dinsel olarak, ruhsal olarak çok gelişmiş, güçlü kişiler olabilir ve bu insanlardan inanılmaz faydalar görebilirsiniz. Dostlarınız veya arkadaşlarınız sizin rahatlamanızı, rahat nefes almanızı sağlayacak, size iyi gelecek bir teklifle gelebilirler size. Bu bir iş teklifi olabilir veya birlikte keyif dolu bir seyahate çıkabilirsiniz. Önemli mühim imzalar atmanız gerebilir ki bunun için gökyüzü oldukça destekleyici bir pozisyonda olacak sizler için. Kuzen veya kardeşlerinizden ya da sürpriz destekler görebilirsiniz. Bu hafta Venüs hem Uranüs hem Jüpiter hem de pluto ile etkileşimde olacak.  Özellikle kadın arkadaşlarınızla aranızda hırs, rekabet gibi durumlar olursa bundan uzak durmanızı tavsiye ederim. Arkadaşlarınız sizi veya siz arkadaşlarınızı bu hafta takıntılı bir şekilde sahiplenebilirsiniz. Bu hafta kredi çekmek, borç almak-vermek, maddi anlamda risk almak için pekte uygun değil açıkçası. Arkadaşlarınızın sağlık sorunları ile yakından ilgilenmeniz gerebilir de. Sizi kötü yola çekebilecek, kötü fikirli, niyetli kişilerden bu hafta uzak durun. Eğer ki yalnızsanız partnerinizi dost-arkadaş çevrenizden pek seçmemeye özen gösterin. Katılabileceğiniz kalabalık gruplar ya da organizasyon, eğlence yerlerinde tanışacağınız kişilere gönlünüz kayabilir, yeni birileri ile tanışabilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç;
Haftaya Jüpiter-Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etkileşim aslında beklenmedik, sürpriz ani fırsat ve şanslarla ilişkilidir. Bu nasıl bir kariyer veya para fırsatıdır size anlatamam. Beklenmedik iş fırsatları, teklifler, terfiler, maddi anlamda daha çok kazanmanız yardımcı olabilecek gelişmeler söz konusu. Sanırım kariyer anlamında olabilecek en şanslı dönemi bu yılın sizler için. Gelen her teklifi iyi değerlendirin, karşınıza çıkabilecek her türlü fırsatı küçümsemeden değerlendirmeye alın. Yeni bir iş kurmak, şirket açmak, web sitesi açmak için bu süreci değerlendirebilirsiniz. Yaptığınız işlerde başarı elde edecek, çok takdir görecek, çok başarılı olabileceksiniz. Bu muhteşem bir etki. Ani beklenmedim özellikle maddi fırsatlarla karşılaşma zamanı. Hayatınızda majör, radikal değişimler yapmak için en uygun dönemdir. Kişisel gelişimle ilgili her türlü konuyu öğrenmeye çok daha açık ve hazır olursunuz. Bu hafta Venüs hem Uranüs hem Jüpiter hem de pluto ile etkileşimde olacak.  Ortaklık ve partner ilişkilerinde ise zorlayıcı etkiler söz konusu. Eşinizin veya ortağınızın üzerinde baskı kurmayın, gereksiz kıskançlık veya kaprislerle onları hayattan soğutmayın. İkili ilişkilerde intikam ve hırs duygularından uzak durmanızda yarar var. Eğer ki hayatınızda kimse yok ise, partneri iş ortamınızdan seçmemeye özen gösterin. İkili ilişkiler, özel hayattan gergin etkiler söz konusu. Varsa partneriniz aldatmamaya özen gösterin. İlişkiler olası küçük bir hatayı gereksiz yere çok fazla büyütmeyin. Bu hafta ortaklık kurmak içinde pek uygun değil.


Aslan ve Yükselen Aslan;
Haftaya Jüpiter-Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etkileşim aslında beklenmedik, sürpriz ani fırsat ve şanslarla ilişkilidir. Bu fırsatlar size yurt dışından, yabancılardan gelebileceği gibi, eğitimi öğretim ile ilgili konulardan da olabilir. Televizyona çıkabilir, röportaj verebilir, işinizle ilgili reklam, tanıtım işlerinde çok büyük başarı kazanabilirsiniz. Maddi anlamda sürpriz, hesapta olmayan kazançlar söz konusu olabilir. Eğer ki bir sınav sürecinde iseniz, bir testten geçecekseniz emin olun ki başarı sizden yana olacak. Veya hukuksal anlamda bir anlaşmazlığınız var ise, bu dönem ya anlaşmaya varabilecek ya da çark sizden yana dönmeye başlayabilecek ve davanızı kazanabileceksiniz. Aniden bir yurt dışı seyahatine çıkabilirsiniz planda olmayan hemde. Elinize umulmadık fırsat ve şanslar geçecek inanın sizler için ben çok heyecanlandım! Bu hafta Venüs hem Uranüs hem Jüpiter hem de pluto ile etkileşimde olacak. Özellikle sağlığınıza dikkat etmenizde yarar var, diz, diş, deri, kemik, böcek sokmalarına karşı. İş ortamınızda sizin kontrolünüz dışına değişimler meydana gelebilir. Özellikle kadın iş arkadaşlarınızla aranızda rekabet, hırs, yarış gibi durumlar oluşabilir. Belki de bu hafta bir check-uğ programından geçebilirsiniz. Beslenme şeklinizi yeniden düzenlemeniz gerekebilir. İşi ortamınızda, birlikte çalıştığınız kişilere karşı takıntılar oluşturabilir, kolay kolay hataları affedemeyebilirsiniz.Başak ve Yükselen Başak;
Haftaya Jüpiter-Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etkileşim aslında beklenmedik, sürpriz ani fırsat ve şanslarla ilişkilidir. Bu etkileşim ile sürpriz bir para ödemesi, hesapta olmayan finansal bir kazanç, kredinizin onaylanması gibi etkiler olabilir. Her türlü para ile ilgili bir mesele ya da para anlaşmaları için harika bir süreç olacak sizler için. Eğer ki paylaşımlı mallar, mirasla ilgili konularınız gündemde ise bu tarz konular sizin avantajınıza çözülecek demektir. Eğer ki burs, sponsorluk gibi bir arayışınız var ise yine bunu da rahatlıkla bulabileceğinize işaret etmekte. Ben sizin yerinizde olsam şans oyunlarında şansımı dener,  bir piyango bileti falan alırdım . Bireyselliğiniz ön plana çıkar ve size yük olan tüm konulardan özgürleşmek için mükemmel zamanlardır. Türlü maceralara ve heyecanlara can atmak isteyebilirsiniz. Özellikle maddi anlamda riskler almak içinde uygundur dönemdir. Bu hafta Venüs hem Uranüs hem Jüpiter hem de pluto ile etkileşimde olacak. Özel hayatınızda ki kişiye karşı takıntılı davranışlardan uzak durmalı, rastgele cinsel yaşamdan uzak durmalı, varsa çocuklarınıza karşı daha sakin ve anlayışlı olmanızda fayda var. Bu hafta yeni birileri ile tanışabilirsiniz, yalnız kalbinizi açacağınız  kişiyi dikkatli seçmelisiniz. Size gelecek işaretleri yanlış değerlendirmemelisiniz. Yalnız paranızı borsa ya da şans oyunlarında çarçur etmemeye de özen gösterin. Bu hafta biraz daha hobilerinize yönelmeli, hayatın keyifli yanlarını daha çok görmeye özen göstermenizde yarar var.


Terazi ve Yükselen Terazi;
Haftaya Jüpiter-Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etkileşim aslında beklenmedik, sürpriz ani fırsat ve şanslarla ilişkilidir. Bir arkadaşınızın, dostunuz veya ortağınız veya veya eşinizden göreceğiniz süper bir destek, onlardan gelebilecek harika bir fırsata işaret etmekte. Ya da beklenmedik harika bir iyilikte görebilirsiniz. Bu iyilik size para kazandırabilir veya sizin bir sorununuza çare olabilir. Belki de sevgilinizden aniden bir evlilik teklifi alabilirsiniz, dostlarınızla veya partnerinizle veya ortağınızda planlanmamış bir seyahat durumu söz konusu olabilir. Kendinizi sahip olduğunuz sosyal çevre veya arkadaşlar konusunda çok şanslı hissedebileceksiniz. Yeni bir eğitime başlamak içinde harikadır, özellikle yabancı dil eğitimine. Çünkü hızla öğrenirsiniz. Normalde zorlanarak öğrendiğiniz bir konuyu çok hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu hafta Venüs hem Uranüs hem Jüpiter hem de pluto ile etkileşimde olacak.  Evinizde, ailenizle ilişkilerinizde takıntılı davranışlardan uzak durmanızda yarar var. Bu hafta ev içinde boya, badana gibi işlere girişmek için pekte uygun bir zaman değil. Ailenize ya da birlikte yaşadığınız kişiye karşı baskı kurmayın, davranışlarınız biraz daha yumuşak ve sabırlı olmasına özen göstermenizde yarar var. Yalnız aileniz-partneriniz arasında kalabilir, dengeleri kurmakta da zorlanabilirsiniz bu hafta.

Akrep ve Yükselen Akrep;
Haftaya Jüpiter-Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etkileşim aslında beklenmedik, sürpriz ani fırsat ve şanslarla ilişkilidir. Bu tamamen kariyer konularından gelecek ani bir fırsata işaret etmekte. Hızlı bir yükseliş, bir terfi veya iş fırsatına işaret etmekte. Ya da eğer ki bir sağlık sorununuz var ise, bu dönem alternatif tedavi yöntemlerine yönelerek rahatsızlığınıza çare bulabilirsiniz. Bu fiziksel olabileceği gibi ruhsal anlamda sizi zora soka bir durumda olabilir. Özel bir çalışmaya katılabilirsiniz. Kariyer anlamında çok özel bir projenin başına getirebilirsiniz veya hedeflediğiniz iş fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu süreçte iş  kurmak ya da bir süredir üzerinde çalıştığınız bir projeyi ortaya çıkarmak içinde harikadır. Her şekilde statü ve prestij kazanabileceksiniz. Üstlerinizden harika destekler alabilirsiniz. Maaş zammı konuşmak içinde idealdir. Bu hafta Venüs hem Uranüs hem Jüpiter hem de pluto ile etkileşimde olacak. İş ilişkilerinizde baskıcı ve takıntılı olmamaya özen gösterin. Özellikle müşterilerinize karşı daha anlayışlı be yumuşak davranmaya özen gösterin. Komşularınız, kardeşleriniz, kuzenlerinizle de kapışmamaya özen gösterin. Bu aralar sizleri yeni birileri ile tanıştırmak isteyebilirler ama planlar pekte istenildiği gibi ilerlemeyebilir. Bu hafta estetik yaptırmak, stilinizde, dış görünüşünüzde bir şeyleri değiştirmek için pek uygun olmayabilir açıkçası.


Yay ve Yükselen Yay;
Haftaya Jüpiter-Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etkileşim aslında beklenmedik, sürpriz ani fırsat ve şanslarla ilişkilidir. Bu fırsat ve şanslar size, yayıncılık, uluslararası işleri yabancılar, ticari konular, hukuksal konular, eğitim veya sizden uzan akrabalar kanalı ile gelebilir. Önemli bir davanız var ise bu konuda harika bir destek alabilir veya kazanabilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı her türlü iş ve projeleriniz tıkırında gitmeye başlar veya bu tarz işleri bu süreçte başlatmak sizler için en doğru zamandır. Eğer ki yalnızsanız sanırım aşkın oku sizi de vurabilir, enteresan karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Keza çocuk sahibi olmak, hamile kalmak içinde bu dönemi kullanabilirsiniz. Ne şekilde olursa olsun sizi bekleyen çok büyük bir mutluluk var bu 12 gün içinde! Yapacağınız tüm değişimlerden çok memnun kalır, pişmanlık duymazsınız. Olağan dışı şans ve fırsatlarla karşılaşma haftası sizler için. Bu hafta Venüs hem Uranüs hem Jüpiter hem de pluto ile etkileşimde olacak. Parasal anlamda hiçbir konuyu takıntı haline dönüştürmeyin, ödemelerde gecikmeler söz konusu olabilir. Para yüzünden kimseyle aranızı bozmayın, hele ki özel hayatınızda ki kişilerle hiç. Bu hafta keyif, zevk-i sefa için daha çok para harcayabilirsiniz de. Maddi anlamda yatırım yapmak, paranızla risk almak içinde pek uygun değil. Değerli eşyalarınıza göz kulak olun, kaybetmeyin veya çaldırmayın. Eğer yalnızsanız bu hafta başlayan ilişkiler biraz daha cinsel temalı olabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak;
Haftaya Jüpiter-Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etkileşim aslında beklenmedik, sürpriz ani fırsat ve şanslarla ilişkilidir. Hiç hesapta yokken ani bir yatırım kararı ile ev, araba ya da arsa alabilirsiniz ya da bununla ilgili bir peşinat yatırabilirsiniz. Ya da elinizden çıkarmak istediğiniz bir mülkünüz, satılığınız var ise çok hızlı bir şekilde müşteri bulabilirsiniz. Ya da bir borcunuz vardır sürpriz bir ödeme kolaylığı, faiz indirimi gibi bir durum söz konusu olabilir. Ya da kredi çekip bir yatırım yapabilirsiniz, ihtiyacınız olan bir para  varsa pekte zorlanmadan hızlı bir şekilde bulabilirsiniz, kredileriniz onaylanır sorunsuz bir şekilde..vs her ne şekilde olursa olsun, maddi anlamda güzel fırsatlar söz konusu sizler için. Hesapta olmayan, sürpriz memnun edici seyahatler gündeme gelebilir. Sizi kısıtlayan her türlü konudan  özgürleşmek içinde harika bir hafta! Bu hafta Venüs hem Uranüs hem Jüpiter hem de pluto ile etkileşimde olacak. Eğer yalnızsanız bu hafta başlayan ilişkiler daha ihtiraslı ve tutkulu olacaktır. Yalnız ailenize karşı inatçı ve dik kafalı bir şekilde davranmamaya özen gösterin. Birilerine karşı sevgi ve nefreti bir arada hissedebilirsiniz. Kalbinizi yanlış insanlara açabilir ve zarar görebilirsiniz. Ya da sevginizi gösterirken takıntılı ve baskıcı bir tavır sergileyebilirsiniz.


Kova ve Yükselen Kova;
Haftaya Jüpiter-Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etkileşim aslında beklenmedik, sürpriz ani fırsat ve şanslarla ilişkilidir. Çok mühim imzalar, anlaşmalar, ortaklıklar kurulabilir. Yazılı her türlü anlaşma için çok harika bir zaman sizler için. Partnerinizden veya ortağınızdan harika bir güzellik görebilirsiniz, onların sayesinde bir fırsat ayağınıza gelebilir, şansınız açılabilir. Yeni ortaklıklar kurmak içinde bu günleri kaçırmamanızı tavsiye ederim. Yine kardeşlerinizi hayatı ile ilgili sürpriz çok özel ve güzel bir gelişme yaşanabilir. Veya kuzen, kardeşiniz sayesinde önemli bir işiniz çözülebilir. Yine bu dönem hayatınıza çok büyük anlam katacak, belki de hayatınızı değiştirecek bir tatile veya seyahate çıkabilirsiniz. Eğer ki elinizde yazılı metinleriniz var ise bunları bastırmak için bir yayınevi ile anlaşabilirsiniz. Her türlüm reklam, tanıtım, halkla ilişkiler faaliyetleri konusunda şanslı bir zaman dilimi olacak. Bu hafta Venüs hem Uranüs hem Jüpiter hem de pluto ile etkileşimde olacak. Sevgi, aşk, meşk konularında şansınız pek yaver gitmeyebilir, size karşı birileri takıntılı davranabilir. Bu hafta ilişkiler çok platonik düzeyde kalabilir. Kendinizi psikolojik anlamda çok rahat hissetmeyebilirsiniz. Sağlık anlamında da özellikle genital bölge, üreme organları, yumurtalıklar hassas olabilir, kolay rahatsızlanabilirsiniz. Özel hayatınızda bir şeyleri paranoya yapabilir ve partnerinizi de çok kolay bir şekilde yorabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık;
Haftaya Jüpiter-Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etkileşim aslında beklenmedik, sürpriz ani fırsat ve şanslarla ilişkilidir. Öncelikle bu sizi sağlık anlamında etkileyecektir. Malum her işin başı sağlık! Olası bir rahatsızlığınız var ise hızlı bir şekilde çözüm bulabilirsiniz. Bu daha çok ruhsal anlamda bir durum olabilir, hipnoz, NLP, EMDR gibi çalışma teknikleri ile tanışabilir çalışabilirsiniz. Veya hayatınızı disipline sokmanız konusunda özellikle beslenme veya spor konusunda süper bir fırsat ile karşılaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu etkileşim ile, finansal anlamda süper bir şans kapınızı her an çalabilir, maddi anlamda kazançlarınızı arttıracak, ek gelir getirecek şartlarınız oluşabilir. Bu mevcutta yaptığınız işten daha çok kazanmanız şeklinde de hayatınıza etki edebilir. İş hayatınızın gözdesi birden siz olabileceksiniz, başarılarınızla övgüler, ödüller alabilirsiniz. Bu bir atama ya da terfi şeklinde de etki edebilir hayatınıza. Ne şekilde olursa olsun para ve kariyer alanınızda altın fırsatlar zamanı sizler için. Bu hafta Venüs hem Uranüs hem Jüpiter hem de pluto ile etkileşimde olacak. Dostlarınızla aranız parasal meselelerden dolayı açılabilir veya arkadaşlarınızla aranıza karşı takıntılı, baskıcı bir şekilde davranabilirsiniz. Bu hafta tahammül seviyeniz biraz daha düşük olabilir. Arkadaşlarınızın tavır ve davranışları sizi rahatsız edebilir, ya da sizi haksız yere eleştirebilirler de . Eğer ki hayatınızda kimse yoksa, arkadaşlarınızın tanıştıracağı kimlerle küçük kaçamaklar yapabilirsiniz.