1 Ağustos 2014 Cuma

13 Eylüle Kadar MARS Akrep Burcunda!! (Savaşma - Seviş!!)Hepinize Selam;

Güç, ihtiras, tutku, mücadele gezegeni Mars Akrep burcuna giriş yaptı  ve 13 Eylüle kadar bu burçta seyrine devam edecek. Mars, akrep burcunun yönetici gezegeni olduğundan en güçlü konumda olacak. Şimdi bunun hakkında biraz bilgi verelim;

13 Eylüll  tarihine kadar derinleşişmesi, profesyonelleşilmesi gereken  konularda tam destek verecektir
Mars, akrep gibi dişil bir burçta yer alacağından dolayı direkt bir şekilde kendini ortaya koymaz, daha sinsice hareket edilmesine olanak sağlar. Sinsice, kurallı, derinden, hesaplar yaparak, taktiksel.
Savaşma –Seviş bu dönemin sloganıdır.
Bu seyahat uygun yerde, uygun zamanda,uygun şekilde harekete geçmek demek. Girişimlerimiz sonuçsuz kalmaz
Fiziksel güç ve sabrın birleştiği bir dönemdir bu
Gizemli, ökült konulara ilginin oldukça arttığı dönemdir, büyü,maji gibi konularda yaşantımıza kıyısından köşesinden girebilir, muhabbetlerimizde rastlayabiliriz
Dayanıklılığımızın test edileceği bir dönemdir bu ama sonuç elbette başarılı olacaktır
Daha detaycı, daha kuşkucu, tutkuların fora olacağı bir döneme giriyoruz
Sex, cinsellik, erotizmle ilgili konular yaşantımızda daha etkin bir şekilde yer almaya başlayacak, bu konularla ilgili daha çok haberlere rastlayabiliriz, elbette bununla ilgili dünyayı karıştıracak skandallarda söz olabilir
Özellikle mühendislik, madencilik, şarapçılıkla ilgili mesleklerle ilgili önemli gelişmeler kaydedilebilir
Yalnız mücadelelerimiz daha çok ya hep ya hiç yasası şeklinde çalışır, bu durumda biraz dikkatli olmakta yarar var
Özellikle petrolle ilgili konularda mücadele, gerginlikler oluşabilir bu süreçte beğenmedim
Ölümle ilgili konular, ölümle ilgili temalarda sıkça gözümüzün önüne gelebilir, özellikle gizli kalmış ölümler, gizli saklı kalmış ölüm-ölülerle ilgili sırlar,konular ortaya çıkabilir.
Türkiye açısından değerlendirdiğimizde ise;


Mars Türkiye’nin 5. evinde ilerleyecek, 5. ev kumar, spekülatif işler, doğurganlık, çocuklar, tiyatro, eğlence mekanları ve yerleri, spor müsabakaları demektir.

Daha önce ki sert mars transitinde Türkiye’de çocuklara yönelik cinsel tacizler çokça görünür olmaya başlamıştı yine böyle bir risk söz konusu.

Yine bir önce ki bu transit sırasında ölüm odaları bulunmuştu.

Bu dönem kadınlar ve cinsellikle ilgili konuların çirkin tarafı ortaya konabilecektir sıkça. Mars akrep burcuna girer girmez sayın Bülent Arınç "Kadın Kahakası" üzerine yaptığı trajik komik açıklaması ve TAYT'ıb tahtik unsuru olduğu yönünde alınan hukuki kararla kadın yaralanması konusunda hafifletici sebepler arasına girmesi yine MARS'ın akrep burcunda ki seyrinin haberleri arasında yer almaktadır.. Bu ve buna benzer daha çok haberlerle gündemi meşgul olur 13 Eylüle kadar... 

Özellikle 26 aüğustos haftası cinsellikle ilgili konularda gündemi meşgul edecek bir gelişme bekliyorum açıkçası yeniden. Bu sefer kadın doğurganlıığ mı olur, kadın erkek ilişkileri üzerine ahlak bekçiliğimi olur göreceğiz...kadınlar, çocuklar, cinsellik konuları çok iç içe olabilecek. Kadınlar cinsel taciz hikayeleri, çocuklar cinsellikle ilgili konular ön planda olabilecek. Mars, Türkiye’nin Venüsü ile kavuşumda olacak.


17 ağustos haftasını hiç beğenmedim, Türkiye’nin hem plutonu hem de Uranüs’ü ile etkileşimde olacak, gizli saklı, kuytu yerlerde patlamalar, skandallar oluşabilir.   Riskli, gergin, ölümlerin, tacizlerin, skandalların patlak verebileceği bir hafta. Türkiye’nin kendi içinde olayların oldukça karışacağı bir dönem ama dış ilişkiler konusunda daha sakin bir tempo ile hareket edebilir.

Hatta ülke yöneticileri veya sanat camiasından önemli kişilere suikast saldırıları veya ölümleri de gündeme gelebilir. Ki aslan yeni ayı ile Çolpan İlhan, Murat Göğebakaı kaybettik. Umarım devamı gelmez... 

Sporla ilgili başarılı haberlerin gelebileceği bir dönemde olacağız.Burçlar açısından değerlendirecek olursak eğer;

Koç ve Yükselen Koç Burcu;
13 Eylüle  kadar akrep burcunda seyahat edecek olan mars, gücünüzü, kuvvetiniz yönlendireceğiniz çaba sarf edeceğiniz alanın finansal konular, krediler, borçlar, ödemeler, ortaklaşa kazançlarla ilgili konular üzerinde olacağına işaret etmekte. Bu konularda yapacağınız mücadelelerden olumlu sonuçlar alacağınıza işaret etmekte. Bu tarihe kadar olası ameliyatlarınızda süperella geçecektir, sıkıntı yok. Enerjinizi para kazanmaya odaklayacaksınız biraz. Her ne kadar ödemeler üstü üste gelecek olsa da rahatlıkla hepsinin üstüesinden gelebileceksiniz. Yalnız, bankada, mali müşavirinizle, muhassebecinizle, ortağınızla ve eşinizle para meseleleri yüzünden tartışmalar çıkarmamaya da özen gösterin bu süreçte.Boğa ve Yükselen Boğa Burcu;
13 Eylüle  kadar akrep burcunda seyahat edecek olan mars, gücünüzü, kuvvetiniz yönlendireceğiniz çaba sarf edeceğiniz alanın ilişkiler, ortaklıklar ile ilgili olduğuna işaret etmekte. İlişkilerinizi düzenlemek, ilişkilerden yana mücadele edeceğiniz durumlar olsa bile galibi siz olacaksınız. İlişkilerin ve ortaklıkların hızla canlanacağı bir dönem başlamış olacak sizler için. Bu süreçte siz ortağınız veya eşiniz için motivasyon kaynağı olabilirsiniz. Ortağınız veya partneriniz kendi iş düzenleri yüzünden stresli bir süreçten geçiyor olabilir ve her an her şeye fazla tepki gösterebilirler, uzlaşmacı ve alttan alan taraf olmaya bakın mümkün olduğunca. Yine bu dönem partner veya ortağın sağlık sorunları gündeme gelebilir açıkçası, operasyon gerektiren bir durum olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler Burcu;
13 Eylüle   kadar akrep burcunda seyahat edecek olan mars, gücünüzü, kuvvetiniz yönlendireceğiniz çaba sarf edeceğiniz alanın, çalışma ortamı, proje üretme, günlük rutin yapmanız gereken, uzun süredir ötelediğiniz işleri yapma, profesyonel destekle diyet veya spor, sağlık üzerine olacaktır. Mars güçlü bir yerleşimde olduğundan dolayı, bu konularda ki tüm girişimlerinizden olumlu ve hızlı sonuçlar alacağınıza işaret etmekte. İşeriniz hızlı bir şekilde yürüyecek, çözülecek, iş yerinizde hakkınızı daha etkin bir şekilde savunabilecek, daha hızlı ve rahat kilo verebilecek, uzun süredir yapmayı planladığınız ama yapmadığınız işlerinize hız vermeye başlayabileceksiniz.  


Yengeç ve Yükselen Yengeç;
13 Eylüle  kadar akrep burcunda seyahat edecek olan mars, gücünüzü, kuvvetiniz yönlendireceğiniz çaba sarf edeceğiniz alanın aşk,özel hayat, hobiler, riskli girişimlerle ilgili konular üzerinde olabileceğine işaret etmekte. Eğer yalnız, sevgilisi olmayan gruptaysanız bir dolu flörtler söz konusu ama bu flörtlerin ama teması cinsellik üzerine olabilir, cinsel anlamda çok güçlü ilişkiler kurabilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuk sahibi olmak için çok keyifli bir sürece giriyorsunuz, mars bu konuda 13 Eylüle  kadar destek verecektir size. Bunu yanı sıra enerjinizi doğru bir şekilde kullanmak, kanalize etmek için hobilerinize yönelebilirsiniz, yeni hobiler edinebilirsiniz. Riskli girişimlerde bulunmaya, riskli aktivitelerde şansınızı denemeye çok daha açık olacaksınız, bu dönem alacağınız riskler zararla sonuçlanmayacaktır. Keza tv, medya, yayın, sahne önü..vb işlerde de gerekli mücadele sonunda istediklerinizi elde edebileceksiniz. 


Aslan ve Yükselen Aslan Burcu;
13 Eylüle  kadar akrep burcunda seyahat edecek olan mars, gücünüzü, kuvvetiniz yönlendireceğiniz çaba sarf edeceğiniz alanın ev, yuva, aile, yerleşim, yaşadığınız ve yaşamı sorgulama ile ilgili konular olabileceğine işaret etmekte. Evinizde tamirat gerektiren tüm işlerinizle ilgilenebilirsiniz. Bunun yanı sıra ailenizle olası tartışmaların sonucunda haklı ve kazançlı olarak çıkabileceksiniz. Enerjinizin çoğunu evinizle ilgili konulara yöneltmeye başlıyorsunuz. Bu süreçte aile bireylerinizle çok fazla çatışmamaya özen gösterin. Köklerinize, atalarınıza dair derin araştırmalar yapabilir, bilmediğiniz gizli bir çok şey öğrenebilirsiniz. Bu süreçte banyo, tuvalet gibi yerlerin bakım ve onarımlarını yaptırabilirsinizde. Mars haritanızın dip noktasında yer alacağı için, önümüzde ki 6 aylık sürecin planlarını yapabilirsiniz. Yaşamda biraz daha sinsi hareket edebilir, planlarınızı ve girişimlerinizi çok fazla insanla paylaşmak istemeyebilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak Burcu;
13 Eylüle  kadar akrep burcunda seyahat edecek olan mars, gücünüzü, kuvvetiniz yönlendireceğiniz çaba sarf edeceğiniz alanın iletişim, eğitim, yakın çevre-kardeş-komşu ilişkileri, satış, pazarlama, tanıtım, reklam, halkla ilişkiler, web sitesi, blog, internet ile ilgili işler üzerinden olacağına işaret etmekte. Komşularınız ve kardeşlerinizle ilgili her türlü konularda gireceğiniz mücadele gerektiren konularda şans sizden yana olacak, elinizde ki ürünlerin satışı, pazarlaması, satılması konusunda motive bir şekilde hareket edebileceksiniz. Web sitenizi ve internetle ilgili projelerinizi köpürtmek için harika bir dönemde olacaksınız. Sonuçta mevzu bahis mars olduğundan dolayı bir takım gerginlikler ve stresli durumları da beraberinde getirecektir. Özellikle bu dönem trafik kazalarına karşı dikkatli olun, ya da arabanız veya veya seyahatler sıkca stres yaratabilecek alanlar olabilir. Arabanızın bakımını geciktirtmeyin, trafikte sakin kalmaya çalışın, komşularınızla gereksiz yere dalaşmayın.

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu;
13 Eylüle  kadar akrep burcunda seyahat edecek olan mars, gücünüzü, kuvvetiniz yönlendireceğiniz çaba sarf edeceğiniz alanın, kazançlar, para, finansal konularla ilgili olacaktır. Mars en güçlü konumda, zarar değil yarar olarak işleyecektir. Paranızı daha etkin bir şekilde arttırmanın yollarını bulabilirsiniz. Evet dürüst olalım mars adama harcatır ama gelecek ki harcayacaksınız! Maddi olarak tuttuğunuzun  elinde kaldığı değil, tuttuğunuzu koparttığınız bir dönemde olacaksınız. Maddi konularda ki planlarınızı pek çevrenize bahsetmeyeceğiniz bu konularda daha ketum olacağınız bir dönem sizler için. Para yüzünden kimseyle takışmayın ve kimsenin kalbini kırmayın. Paranız değerli ise bu dönem borç vermek içinde pek uygun değildir açıkçası. Unuttuğunuz size yapılması gereken ödemelerde bu dönemde size gelmeye başlar.


Akrep ve Yükselen Akrep Burcu;
13 Eylüle  kadar burcunuzda seyahat edecek olan mars, gücünüzü, kuvvetiniz yönlendireceğiniz çaba sarf edeceğiniz alanın kendi kişisel yeteneklerinizi, motivasyonlarınızla ilgili olabileceğine işaret eder. Uyku dönemi sona erdi arkadaşlar, artık harekete geçme, girişimlerde bulunma, yaşamınızda hız katma zamanı! Şu dönem sizler için süper bereketli bir dönem, iyi kullanın. Yalnız sakarlıklar ve minik kazalara da dikkat edin, işin içinde mars var sonuçta. Daha dışa dönük, hareketli, sınırları zorlama isteğiyle dolup taşacaksınız. Cinsel anlamda da tam performans sergileyeceğiniz bir dönemde olacaksınız. Fiziksel enerjiniz oldukça yüksek olacak, hızlı kilo verebilirsiniz, spora başlamak içinde harika bir dönemdir açıkçası. Yalnız bu süreçte sinirleriniz daha hassas olacağı için hemen parlamaya daha yatkın olacaksınız, ee yapacak bir şey yok, çevrenizdekiler accık katlanıversin bu halinize ama sizlerde fazla abartmamaya özen gösterin. Cinsel anlamda güçlü bir dönem ve çok fazla partner değiştirebilirsiniz, ama merak etmeyin tutkuların ve cinsel performansın güçlü olduğu bir ilişkide gelebilir ayağınıza.


Yay ve Yükselen Yay Burcu;
13 Eylüle  kadar akrep burcunda seyahat edecek olan mars, gücünüzü, kuvvetiniz yönlendireceğiniz çaba sarf edeceğiniz alanın, ruhsal konular, bilinç altı, sağlık, yaşamınızda kontrolünüz dışı gelişen olaylar, konular, gizli düşmanlıklar, dedikodular üzerine olacağına işaret etmekte. Bu dönem arkanızdan iş çeviren, gizli düşmanlıklar besleyen kişilerle yüz yüze gelmek durumunda kalabilirsiniz, belki de yüzleşme dönemidir ama hepsinin üstesinden gelebileceğinizi unutmayın. Yalnız bu süreçte bağışıklık sisteminiz çok kuvveti olmayabilir, çabuk rahatsızlanabilirsiniz, bu yüzden extra dikkatli olmanızda yarar var. Kendi içinize dönebilir, ruhsal, psikolojik, bilinç altı ile ilgili konulara daha fazla kafa yorabilirsiniz. Uyku düzeni ise hafiften sorun teşkil edebilir. Belki de hayatınızda hiçbir sorun olmamasına rağmen, enteresan bir şekilde muazzam bir iç huzursuzluk hissedebilirsiniz. Bu yüzden yogaydı, meditasyondu, namazdı, duaydı veya size ne iyi geliyorsa ruhunuzu rahatlatacak eylemlere daha çok zaman ayırın bu dönemde.  Yeni oluşumlar, yeni projeler için pek enerjiniz be hevesiniz olmayabilir, harekete geçmek için zira pek öyle aman aman uygun bir zaman değil zaten.


Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu;
13 Eylüle  kadar akrep burcunda seyahat edecek olan mars, gücünüzü, kuvvetiniz yönlendireceğiniz çaba sarf edeceğiniz alanın sosyal ilişkiler, dostluklar, arkadaşlıklarla ilgili konular olacağına işaret etmekte. Sosyal çevreniz süper hareketleniyor, yeni insanlarla tanışma, onlarla ortak bilinçle hareket etme dönemi, bu dönem daha önce görüşmediğinizden çok daha fazla insanla görüşebilir, arkadaşlarınızla çok daha vakit geçirebilirsiniz. Onlardan fayda ve destek görebileceksiniz. Olası tartışmalarınızda bile genelde haklı taraf siz olacaksınız. Ama marsın gergin ve agresif tarafını da unutmamak gerek, siz siz olun bu dönemde dostlarınızın kalbini fazla kırmamaya özen gösterin. Kimsenin gizlisini saklısını ifşa etmeyin, yanlışlıkla bile olsa. Bu süreçte pekte yalnız kalamazsınız, çevrenizde her daim birileri olacaktır. Bu dönem sosyal kluplerde, sivil toplum kuruluşlarında, derneklerde aktif görevler alabilirsiniz. Yaşamda ki umt ve ideallerinize ulaşmak için var gücünüzle çalışacak ve bunun karşılığını fazlası ile görebileceksiniz.


Kova ve Yükselen Kova Burcu;
13 Eylüle  kadar akrep burcunda seyahat edecek olan mars, gücünüzü, kuvvetiniz yönlendireceğiniz çaba sarf edeceğiniz alanın iş ve kariyerinizi ilgliendiren konular olacağına işaret etmekte. Bu dönem kariyerinizde hızla yol alabilirsiniz, yapacağınız mücadelenin verimli meyvelerini alma zamanı artık sizler için. Güçlü olmak, güçlü görünmek, iddialı görünmek önemli olacaktır. İstediğiniz işi elde edebilir, daha iyi koşulları olan işler için mücadele edebilirsiniz. Bu dönem özellikle yöneticilerinizden, sizin üst konumunuzda olan kişilerden güzel destekler söz konusu olabilecektir. Şu dönem kariyerinizi ve işinizi ilgilendiren her konuda asılın arkadaşlar, elinizden hiçbir şey kurtulamaz. İşinizde yükselmek, bilinmek, tanınır olmak, hedeflerinize ulaşmak için var gücünüzle çalışabilecek ve hiçbir engel sizi yıldırmayacaktır. Bu dönem çalışıyorsanız eğer terfi alabilirsiniz.Normalde olmasanız bile bir miktar hırs ve rekabet duygusu hayatınıza katılacaktır.Balık ve Yükselen Balık burcu;

13 Eylüle  kadar akrep burcunda seyahat edecek olan mars, gücünüzü, kuvvetiniz yönlendireceğiniz çaba sarf edeceğiniz alanın, yurt dışı ile ilgili işler, yabancılar, akademik eğitim, yurt dışı yolculukları, ithalat-ihracatla ilgili konular, din, felsefe ile ilgili konular üzerinde olacağına işaret etmekte. Bu konularda ki girişimlerinizden kazançlı çıkabilecek, önünüze gelen her türlü engeli rahatlıkla aşabilecek güçte olacaksınız. İnançlar, ahlaki konular için kendinizi savaşır halde bulabilirsiniz. Eğer ki ticaretle ilgili işleriniz var ise yolunuza çıkması muhtemel her türlü engeli aşabilecek güce ve yetkinliğe sahip olabileceksiniz. Bazen boyunuzu aşabilecek konulara karşı da savaş açabilirsiniz, bu konuda dikkati olun. Eğer ki yurt dışında yaşamak gibi bir planınız var ise devreye sokmak için harika bir dönemdir. Bu süreçte vereceğiniz sınavlarda gerçek bir disiplinli çalışma ile başarıyı rahatlıkla elde edebileceksiniz. Akrabalarınızla tarışmamaya da özen göstermenizde yarar var. Her türlü illegal işler ve kontaklarda da uzak durun gözünüzü seveyim, marsın sağı solu belli olmaz zira.