16 Ekim 2013 Çarşamba

Mars 8 Aralığa Kadar Başak Burcunda Seyahat Edecek!
Merhaba Arkadaşlar;

Dün itibari ile Mars aslan burcunda ki seyahatine son verdi ve başak burcuna geçiş yaptı, bu seyahat ise 8 aralık gününe kadar devam edecek. Mars aslan burcunda iken, gösterişi, egoyu, kibiri zararlı şekilde arttırmıştı. Şimdi ise başak burcunda seyahat ederken yararlı ve zararlı sayılabilecek neler olabilir ona göz atalım…
Astrolojide Mars, gücün  ortaya konduğu,enerji sarf edilen ve mücadele edilen koşulları ifade eder. Malefik yani kötücül olarak nitelendirilen bu gezegen savaşları,düşmanlıkları, silahları,cesaret gerektiren işleri, rekabeti, fiziksel olarak harcanan enerjiyi, kas yapısını, cerrahi müdaheleleri,agresyonu, hızı, cinselliğin dürtüsel taraflarını, öfke, cinayet gibi konuları temsil eder. Bireysel haritalarımızda Mars nerede ise harekete geçtiğimiz yer orasıdır ve transitler değerlendirilerken, haritalarımızın hangi noktasına düşüyor ise o alanlarla ilgili mücadele etmemiz gereken yerlere işaret eder.
Bu bahsettiğimiz sembolikler başak ile birleşince elbette ilginç sonuçlar ortaya çıkacaktır.

-          Mars’ın başak seyri bir nevi mükemmel strateji ile harekete geçmek demektir, uğraş ve çaba sarf ettiğimiz konularda tüm detayları adeta askeri bir strateji kurarmışçasına harekete geçeriz
-          Mars –Başak enerjisi ile normalde yapılması zor, karmaşık, komplike görünen işleri çözmek için çok akıllıca yöntemler geliştirebiliriz.
-          Bu dönem başkalarına yardım sunmak, başkalarına yardım etmek, çözüm üretmek, büyük temizlikler yapmak için uygun bir dönem. Bayram sonrası hemen bir kış temizliği, kışa giriş için evi toplayıp düzenleme konusunda motive edecektir sizi.
-          Zihinsel olarak meydan okumaya daha elverişli ve müsait oluruz
-          Aynı anda birden fazla işi hem de mükemmel şekilde organize olarak başarabiliriz.
-          Tabii bu dönemin kötü senaryolarından bir tanesi de hastalık hastası olanların bu anksiyetelerinin artması olacaktır.
-          Bu dönem köle gibi çalışma dönemidir aslında, çok ama çok çalışmaktan bahsediyorum burada, uzun süreli mesailer, zorlu işler, kendinizi adeta hayata çalışmak için gelmiş hissedebilirsiniz.
-          Bu dönemde kendinize bir check-up hediye edebilirsiniz, Mars başak döneminde sağlığınızla ilgili konular üzerine daha ciddi bir şekilde gidebilir, gerçekten size yarar olacak doktor, tedavi yöntemleri …vs bulabilirsiniz.
-          Plan ve strateji yapma beceriniz çok kuvvetlenecektir bu dönem.
-          Yine olası bir kötü senaryoda kötü mizah, insanların kalbini kıracak şekilde eleştirme sürekli, huzursuzluk gibi durumları da ortaya çıkarabilecektir.
-          Mars / Başak enerjisi mükemmel kriz yönetimi demektir, en zorlu koşulları bile harika bir şekilde yönetebilme yeteneği katar.
-          8 Aralığa kadar ciddi problemlerin ortaya çıkabileceği, cerrahi müdahale gerekebileceği, dikkatli olunması gereken konular sağlık olarak, karın, ince ve kalın bağırsak, diyaframdır. Bu yüzden bu süreçte beslenmenizi dikkatli bir şekilde organize etmeli, daha sağlıklı gıdalara yönelmenizi tavsiye ederim. İshal, Kabızlık, bağırsak tembellikleri, kurtlar, bağırsakta gaz sıkışmaları, kolit..vb rahatsızlıkların çok sık görülebileceği zamanladır.
-          Tabii ne olursa olsun mars astorlojinin 2 önemli kötücülünden bir tanesidir, bu yüzden tabii ki zarar verebileceği noktalarda olabilecektir. Bunların başında, kütüphaneler, tahıl ambarları, çiftlikler, ormanlar, tarlalar risk altında olacaktır. Bu gibi yerlerde yangınlar, yağmalamalar, yıkılmalar söz konusu olabilir.
-          Olası bir diğer negatif yan ise, olası küçük bir hataya uzun süreli takılıp işlerin devamını getirmekte zorlanmak olacaktır. Eğer ki bir iş olmuyorsa bırakın arkadaşlar bu dönemde, zaman kaybetmeyin, önünüze bakın!

Burçlar Üzerinde ki Etkilerine Göz atacak olur ise eğer;

Koç ve Yükselen Koç;

15 Ekimde Mars başak burcuna giriş yapacak ve 7 aralığa kadar bu burçta seyahat edecek. Bu hafta itibari ile iş ve çalışma ortamınızda stres ve agresyon seviyesinde artışlar gözlemleyebilirsiniz. Daha yoğun ve oldukça tempolu bir iş dönemi başlıyor. Yalnız sağlığınıza da dikkat etmeniz gerek. Bazılarınız bu süreçte hızlı kilo-alışverişleri yaşayabilirler. Aynı anda birden çok işi organize etmeniz gerekebilir, işinizi yaparken çk daha mükemmel ve detaycı bir şekilde yapmanız beklenebilecektir sizlerden. Bu süreçte özellikle beslenme sisteminizi düzene sokmanızı tavsiye ederim, daha sağlıklı beslenmeye özen gösterin.

Boğa ve Yükselen Boğa;

15 Ekimde Mars başak burcuna giriş yapacak ve 7 aralığa kadar bu burçta seyahat edecek. Aşk,flörtler, özel hayatınız ön planda olacak. Bu konularda daha detaycı davranabilirsiniz, yalnız burada anahtar kelime duygularla değil daha analitik bir şekilde irdelemek olacaktır özel hayatınızı. Bu dönem hamilelik için pek uygun değildir, sıkıntılar oluşabilir. Cinsel enerjinizde ise gözle görülür bir artış gözlemleyebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler;

15 Ekimde Mars başak burcuna giriş yapacak ve 7 aralığa kadar bu burçta seyahat edecek. Eviniz, yuvanız, ailenizle ilgili konular sizlerin efor sarf edeceğiniz, birazda mücadele etmeniz gereken alanlar olacak. Ev değişimi, evde tadilat, dekoratif değişikler yapabilirsiniz. Yalnız ev içinde gerginliklere karşı da dikkatli olmakta yarar var. Özellikle ev içinde delici, kesici, yanıcı aletler, gaz kaçaklarına da dikkat etmekte yarar var. Kendimi felaket tellalı gibi hissetim birden ama, bazılarınızın hayatına ev alım-satım konuları gündeme gelecektir. Ev içinde aşırı mükemmeliyetçi tavırlarınız rahatsızlık verebilir. Evde büyük temizlikler yapmak içinde uygun dönemdir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç;

 15 Ekimde Mars başak burcuna giriş yapacak ve 7 aralığa kadar bu burçta seyahat edecek. Bu sayede, seyahatler organize edebilir, yakın çevre ve kardeşlerinizle daha yoğun ve yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Yalnız özellikle araç sahibi olanların dikkatli olmasında yarar var aracınız garip arızalar verebilir, aranızla ilgilenmeniz bakımıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Kardeş ve komşularla ilişkilerde zaman zaman agresyonlar oluşabilir. Kullandığınız iletişim araçları ile ilgili minik sıkıntılarda oluşabilir bu süreçte.

Aslan ve Yükselen Aslan;

15 Ekimde Mars başak burcuna giriş yapacak ve 7 aralığa kadar bu burçta seyahat edecek. Finansal konularla ilgili mücadele döneminiz başlayacak. Para kazanmak, paranızı arttırmak için daha fazla efor sarf etmeniz gerekecek. Mars adama kazandırır ama aynı zamanda harcatırda. Aynı anda birden çok işi halledebilir, 2-3 farklı kanaldan para kazanabileceğiniz koşullar yaratabilirsiniz. Para konusunda detaycı, titiz davranma eğiliminde de olabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak;

15 Ekimde Mars burcunuza giriş yapacak ve 7 aralığa kadar bu burçta seyahat edecek. Mükemmel işler çıkarmak için daha fazla efor sarf edebileceksiniz, tam olarak yapmak istedikleriniz ve hedefleriniz için rahatlıkla harekete geçebileceksiniz. Cinsel anlamda da libidonuzun yükseleceği bu dönem, hayat karşı daha motive, hırslı ve mücadeleci olabileceksiniz. Çabalarınızın tüm karşılığını alabileceksiniz. Yalnız kazalara, çarpmalara, yaralanmalara karşıda dikkatli olmanızda yarar var. Sinir sisteminiz hassas olacağından, bu dönem bol bol çevrenizde ki insanları tepeleyebilirsiniz.  Yukarıda yazdığım Mars/Başak enerjisi en çokta sizleri ilgilendirmekte.

Terazi ve Yükselen Terazi;
15 Ekimde Mars başak burcuna giriş yapacak ve 7 aralığa kadar bu burçta seyahat edecek; aslında bu sizler için pekte iç açıcı bir haber değil. Mars hayatınızın görünmeyen bir kısmında seyahat edecek, bu dönem yeni girişimler, başlangıçlar için size gerekli desteği vermeyecek olsa da, hedefleriniz için planlar yapmak için idealdir. Bunun yanı sıra bazılarınız ameliyat olmak, sağlıkla ilgili konularda uzman kişilerden destek almak için kolları sıvayabilirsiniz. Bu dönem fiziksel olarak değil, daha çok ruhsal çalışmalara yönelebilirsiniz mesela. Kontol dışı şaşırtıcı olaylar gündeme gelebilir.

Akrep ve Yükselen Akrep;

5 Ekimde Mars başak burcuna giriş yapacak ve 7 aralığa kadar bu burçta seyahat edecek  Hayatınızda, mücadele ve efor sarf edeceğiniz alanlar sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar olacak. Bu dönemde hali hazırda bazı arkadaşlarınızla ilişkilerde gerginlikler söz konusu olabilecektir, sosyal çevrenizi idare ve organize etme görevi size düşebilir. Tabi yii etkileri de mevcut, mesela daha aktif, sosyal, hareketli ve grişken olacak hayatınıza yeni dostluklar, arkadaşlıklar katabileceksiniz. Mars sizin sosyal anlamda daha fazla öne çıkmanıza neden olacak.

Yay ve Yükselen Yay;

15 Ekimde Mars başak burcuna giriş yapacak ve 7 aralığa kadar bu burçta seyahat edecek. İş, kariyer ve mesleki konularda sizi bir nevi ateş topuna çevirecek, mesleki anlamda daha fazla enerji ve efor sarf edecek, daha fazla yorulacak ve stresle mücadele etmeniz gerekecek. Eğer doğru adımlar atarsanız kariyerinizde zafere ulaşmamak için hiçbir sebep yok! Çok daha detaycı ve mükemmel bir şekilde çalışabilecek, aynı anda bir çok işi hakkıyla yapabilecek gücü verecektir size mars. Hatta 12 kasımdan terfi, iş değişimi gibi konularda söz konusu olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak;

15 Ekimde Mars başak burcuna giriş yapacak ve 7 aralığa kadar bu burçta seyahat edecek. Yurt dışı, yabancılar, yabancı kültürler bu dönem çok daha fazla ilginizi çekebilir, çok fazla yorucu seyahatler gündeme gelebilir. Eğitim alanında özellikle üniversite seviyesinde stresli koşullar oluşabilir. Hayata dair daha büyük düşünebilir, önemli, mevki statü sahibi güçlü kişilerle bir araya gelebilir ve onlardan destekler alabilirsiniz. Yurt dışı ile ilgili sıkça evraklar, belgelerle ilgilenmeniz gerekebilir. Yurt dışına ya da deniz aşırı yerlere seyahatlerinde artışlar söz konusu olabilir.

Kova ve Yükselen Kova;

 15 Ekimde Mars başak burcuna giriş yapacak ve 7 aralığa kadar bu burçta seyahat edecek. Finansal konularla ilgili daha fazla efor ve mücadele dönemi başlıyor. Yalnız bu finansal konular başkalarına ait kaynaklar üzerinden olacaktır, kredi gibi, borç gibi, primler, burslar gibi. Ödemelerde krizler oluşabilir, harcamalarınızı dengede tutmakta bir parça zorlanabilirsiniz. Kredi çekmek için çokta uygun bir süreç değil gibi. Para, ödemeler, borç harç gibi konularda daha akıllıca organize olabileceksiniz.

Balık ve Yükselen Balık;

15 Ekimde Mars başak burcuna giriş yapacak ve 7 aralığa kadar bu burçta seyahat edecek. Bu süreçte ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili konularda mücadele dönemi başlıyor. Enerjinizi kanalize edeceğiniz alanlar bunlar olacak. Bu konularda daha fazla efor sarf etmeniz gerekecek. Yalnız olanlar ise, oldukça tutkulu v cinselliğin ön planda olduğu ilişkiler içine çekilebilirsiniz. Hayatınıza hareket ve renk geliyor, şimdiden hazırlanın. Evli olanlar veya birlikteliği olanlar partneriniz veya ortağınız bu süreçte daha hassas olabilir, dokunsan patlayacak moda, bu yüzden onlarla ilişkilerde kullandığınız sözlere ve davranışlara dikkat etmeniz gereken bir süreçtir bu.