30 Ocak 2012 Pazartesi

Neptün 3 Şubatta Balık Burcunda!

            Hepinize Merhaba;

            Ben Neptün! 23 Eylül 1846 yılında keşfedildim. Benim en önemli özelliğim, diğer gezegenlerden ayıran, benim keşfim ciddi matematiksel tahminler sonucu keşfedilmemdir. Ve Uranüs’e benzerliğim dikkat çekicidir. Bana denizlerin Tanrısı Poseidonda denmiştir. Koçtan başlayarak balık burcuna kadar bütün burçlar ortalama 165 yılda gezerim. Bu yüzden benim bir burçta kalış sürem oldukça uzundur. Ve her girdiğim burçta yeni bir dönemin kapılarını açarım. Örneğin benim keşfimim yapıldığı dönemde 1848 yılında toplumsal ayaklanmalar çıkmıştır. Bu ayaklanmalar aslında fabrikalaşmanın, buhar gücünün ortaya çıkışı, sanayileşme hareketinin başlaması ile insanlığın ikinci plana atılmaya çalışıldığı, kötü koşullarda çalışılmaya mahkum edilmesine karşı ortaya çıkan bir ayaklanma idi. Bu dönemde birbirinden değerli yazar ve sanatçılar çıkardım dönemi çok iyi anlatan. Bunların arasında en ünlüleri Van Gogh’tur. Gerçek dünya ile hayal dünyası arasında ki ince çizgide yaşayan ve eserlerine yansıtan, Charles Dickens’tır toplumsal sorunlar üzerine yazdığı eserlerle kendini ortaya koyan. Ardından ilk defa hastanelerde anestezi kullanılmaya başladı. Şu ana kadar olanlar bile hakkımda ipuçları edinmenize yardımcı olmuştur…

            Ben, sınırları ortadan kaldıranım, belirsiz olaylar yaratırım, özellikle faili meçhul skandallarda benim parmağım vardır, denizler benim yönetimim altındadır. Uyuşturucular, uyarıcı maddeler, sihirbazlar, şair ve sanatçılar, ruhsal yönü kuvvetli kişiler, melekler, gemciler, sisler, hilekarlar benim kontrolüm altındadır.

            Girdiğim her burçta bambaşka etkiler ortaya çıkartırım. Mesela keşfim olduğu sene Kova burcunda idim, Kova toplumsal bir burçtur ve o dönem toplumsal ayaklanmalar çıkardım. 1940’lı yıllarda Terazi burcuna geçtiğimde sinema tarihinde romantik bir akım başlattım, sinema dünyasında romantik ve duygusal film patlamasını yaşattım. 1950’lerin ortasında Akrep burcuna girmemle birlikte cinsel anlamda özgürlüğü getirmeye başladım, porno sektörüne can verdim, hepinizin bildiği Starwars filmi ize benim Yay burcuna girişm dönemine denk gelmektedir. Hep hayal gibi görünen uzay ile ilgili dizilerin ve filmlerin yapımlarında hep parmağım oldu… Ardından 80’lerin ortasında Oğlak burcuna girmemle birlikte ekonomi alanında bir dalgalanma yaşattım, minik bir sarsıntı yaşattım. Tekrar 98 yılında Kova burcuna girmemle birlikte bu yıla kadar, teknolojik alanda yeni gelişmeler yaşatıp, interneti yaygınlaştırıp sınırları ortadan kaldırmaya başladım. Artık tek bir tık ile dünyanın bilmem neresinde ki kişi ile özgürce konuşup, özgürce ve sınırsızca bilgi almanızı sağladım. Ve şimdi tekrar Balık burcuna giriş yapıyorum fakat bu sefer bir farklılık ile Chiron’da balık burcunda ve ben uzunca bir süre onunla kontak halinde olacağım. 2025 yılına kadar ne gibi etkiler yaratacağım peki?

-          Öncelikle bu transit boyunca Pluto ile temasta olacağım, bildiğiniz üzere Pluto oğlak burcunda 2008den bu yana. Ekonomik dalgalanmaların, krizlerin, kaosların start aldığı zaman. Pluton ile temasımda ekonomik anlamda buhranlar getirebilirim. Dünya genelinde ekonomik dengeleri yerinden oynatıp, paranın tamamen el değiştirmesine yardım edip veya paranın insan oğlu için değerini yok etmek için uğraşabilirim. Fakat bu değişim sancılı bir süreç olacaktır, paranın yönetimini ellerinde tutan kesimi daha diktatör bir hale getirdikten sonra onları al aşağı etmeyi planlıyorum. Pek tabi toprak ürünleri ile de ilgili planlarım var. ( Bu temas özellikle 5 Mayıs ile 10 Ekim Arası) Bu tarih aralığı ekonomik krizin iyice tetikleneceği, küresel krizin oluşacağı tarih

-          Chrion balık burcunda, astrolojide chrion yara aldığımız, zarar gördüğümüz noktadır en kaba tabiri ile, ve ben chiron ile bir süre beraber hareket edeceğim. Eğer chiron yara aldığımız yer ise ve ben denizleri yönetiyor isem, denizlerle ilgili ciddi sorunları yaşatabilirim. Bir çok sel felaketi yaratmayı planlıyorum, denizlerde ki canlı yaşam oranını düşürebilirim chiron yüzünden, ciddi kirlenmelere sebebiyet verebilirim ki bu kirlenmelerin başında petrol gelmektedir. Canlı türlerinde evet azalma olacaktır.  Özellikle Şubat ayı bununla ilgili kırmızı alarm altında olduğu bir ay, su taşmaları, sel, denizlerde hasar verici kabarmalar, deniz taşıtları ile ilgili ciddi sorunlar, kurtarılma operasyonları..vb ( Geçtiğimiz sene Neptün balık burcuna girmeden hemen önce Japonya’da tsunami meydana gelmişti, hatırlatmak istedim)

-          Ego kavramının tanımını değiştirmek için kolları sıvıyorum. Egoyu aşmak, üst bilince ulaşmak çok daha kolay olacaktır. Artık insanlar kendi birseysel enerjilerinin farkına varacaklar ve bunları kullanmanın dahiyane yollarını bulacaklar

-          Hayal gücü geniş, birbirinden yaratıcı, romantik yeni kişiler ortaya çıkaracağım. Bu kişilerin çoğu gerçeklikten kopuk olabilirler ama onları eleştirmeyin, eserlerini anlamaya çalışın sadece

-          Medyumatik yetenekleri olan kişileri daha fazla ekran önünde görebilirsiniz veya yaşadığınız toplumda veya dünya da sayıları gitgide artabilir. Evet bazıları şarlatan olacak, koşuldan yararlanmak isteyecekler ama bazıları ortaya çıkacak ki onların söylediklerini göz ardı edemeyeceksiniz.

-          Biliyorum kutuplar zaten eriyor ama ben balık burcuna geçtiğimde bu erimeye hız katıp deniz seviyelerinde ciddi yükselmeler yaşatacağım, hazırlıklı olun.

-          Sosyal dayanışma, sosyal yardımlaşmayı en yüksek seviyeye çıkartacağım. İnsanların içinde ki merhamet ve yardımlaşma duygusunu uyandırıp, herkese önce insan olduğunu anımsatacağım. Lakin insanlar hırslarına yenik düştüler ve isimlerini karaladılar, onlara bir şans daha vereceğim.

-          Alternatif tıp ile ilgili gelişmelere ciddi bir şekilde hız vereceğim.

-          Din temasını çok daha vurgulamaya başlayacağım. Dini tarikatlar, örgütler, din adamlarıyla ilgili gelişmeler toplumun genelini ilgilendiren gelişmeler yaşatacağım. Bunun yanı sıra inançlarınızı daha da kuvvetlendirmeyi planlıyorum

-          Kova burcuna geçtiğimde bol bol SANAL aşklar yaşattım sizlere, şimdi de imkansız gibi görünen, romantizm dolu, gerçek dışı aşklar yaşatmak için çalışacağım. Aşk kavramınızı düzenlemeye çalışacağım. Romantik bir akımı başlatmak üzereyim.

-          Tıp alanında doğal, alternatif tedavi yöntemlerinin keşfedilmesine hız vereceğim. Özellikle psikoloji anlamında çığır açıcı yenilikler getirmeyi planlıyorum.

-          Hayallerinizi gerçekleştirmeniz için ciddi destekler vereceğim.

-          Balık dönemimde, uyuşturucu ve alkol tüketiminde ciddi bir artış sağlayacağım.

-          İnsanların ruhsal gelişimine büyük katkılar sağlayacağım. Artık maddi dünya ile gelişim değil, ruhsal dünya ile gelişim esas alınacak.

-          Kova burcunda ikeni internetin gelişmesi ile elektronik, sanal sınırları ortadan kaldıran ben, balık burcunda ruhsal sınırları, zihinsel sınırları ortadan kaldıracağım.

-          Kapitalist sistemi ve düzeni yıkmaya başlayacağım

-          Su ile çalışan arabalar, su enerjisinden daha aktif ve verimli bir şekilde yararlanılmasını sağlayacağım, suyun ne denli önemli olacağını anımsatacağım tekrar sizlere. Yine aynı şekilde deniz taşıtları ile ilgili yeni keşifler, icatlar, yeni deniz taşıtları ile tanışmaya hazır olun.

-    Özellikle denizler altında tektonik hareketlerin artmasına neden olabilirim, depremlerin bir çoğunun merkez üssü, denizler olabilir

-   Atlanta, kayıp kıta Mu..vb denizler altına gömülü uygarlıklarla ortaya çıkartabilir, onlarla ilgili daha somut gelişmelerde yaşanabilir. Denizlerle ilgili yeni keşifler yapılmasını sağlayabilirim