26 Temmuz 2015 Pazar

27 Temmuz Haftası Burç Analizleri
Koç ve Yükselen Koç;

 Bu hafta kova burcunda dolunay meydana gelecek. Sosyal çevreniz ve arkadaşlıklarınızla ilgili yerde gerçekleşecek olan dolunay, önemli bir sosyal oluşum içinde yer alabilirsiniz, kalabalıklar içine girebilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Genel anlamda sosyal çevrenizde bir hareketlenme, gelişmeler bekleyebilirsiniz. Dolunay haftasında çevrenizde ki insanlara yardım etmek isteyebilir, hayır kuruluşlarında, sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler alabilirsiniz. Dolunay zamanı Merkür / ay etkileşimi duygularınız ile aklınızın arasında gidip gelmeye, dostlarınızla ilgili bir konuda karar verirken duygularınızla mı yoksa aklınızla mı karar vermeniz konusunda bir parça karmaşa düşmeye işaret etmekte. Dolunay zamanı Dubhe yıldızının etkin olması, başkalarına karşı fayda odaklı davranacağınıza, eğer ilginiz var ise yaratıcı- sanatsal bir aktivitelere katılabileceğinize, hayattan biraz daha fazla zevk alacağınız, keyfinizi arttıracak konulara yöneleceğinize işaret etmekte.


Boğa ve Yükselen Boğa;

 Bu hafta kova burcunda dolunay meydana gelecek.Dolunay etkisi ile  İş ve kariyerinizi ilgilendiren alanda oluşacak bu  yaptığınız iş ve duruşunuzla toplum önünde olacak ve her şekilde dikkatleri üzerinize çekebileceksiniz. Eğer iş arayışı içindeyseniz görüşmelere gidebilir, terfiler alabilirsiniz. Mesleki anlamda size destekleyici ve güçleneceğiniz bir dolunay olacak, her türlü desteği rahatlıkla alabileceksiniz. Zekice hamlelerinizle iş hayatınızda övgüler alabileceksiniz. İşinizle ilgili eğer bir kriz durumu söz konusu ise, sıradışı, değişik, farklı yöntemler deneyip krizleri yararınıza çevirebileceksiniz. Dolunay zamanı Ay / Merkür etkileşimi, kariyer hedeflerinizle ilgili duygular ile aklınız arasında gidip gelmeye, kararsızlığa işaret etmekte. Söz konusu iş hayatı olduğundan, bu alanda duygular değil daha aklınıza güvenmeniz gerekmektedir. Yapacağınız her türlü işte başarı vaad eden bir hafta olacak sizler için.

İkizler ve yükselen ikizler;

  Bu hafta kova burcunda dolunay meydana gelecek. Dolunay etkisi ile ; iyi niyetli bir yaklaşımla, romantik, duygusal, keyifli bir seyahat durumu söz konusu olabilir, fakat bir seyahat durumu söz konusu olursa da son kontrollerinizi iyi yapmakta fayda var. Eğitim, yayıncılık, tanıtım, halkla ilişkiler, iletişimle ilgili konularda destekleyici etkiler altında olacaksınız. Uzak yerlerden keyifli haberler de alabilirsiniz. Ya da daha önce bilmediğiniz, gitmediğiniz size yabancı yerlere de seyahat edebilirsiniz. Ya da vize, pasaport işlerinizi halletmenizde olasıdır bu dolunayda. Fakat Ay/Merkür etkileşiminden dolayı, kafa karışıklığı veya dalgınlıktan dolayı resmi evrakları kaybetmemeye, unutmamaya özen gösterin, aklınız bir karış havada olmasın. Ruhsal, ökült, mistik konular hayatınızda çok daha fazla geniş yer alabilir, göreceğiniz rüyalar sık sık haber niteliğinde olabilir. Bilginizi arttıracak, anlayışınızı yükseltecek kitaplar okuyabilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç;

  Bu hafta kova burcunda dolunay meydana gelecek. Dolunay etkileri ise; ödemeler, krediler, burs, miras, başkalarına ait finansal konular, ortaklaşa kazanımlarla ilgili konular bu dolunayın odak noktası olacak, finansal konularsa minik bir hayal kırıklığı, pekte hoşunuza gitmeyecek bir haber alabilirsiniz. Hesap hataları gündeme gelebilir. Eğer elinizden çıkarmaya çalıştığınız bir ürün var ise, bu dolunay zamanı rahatlıkla satabilirsiniz de. Korkular, endişeler, ölümle ilgili temalar hayatınızda çok daha geniş bir şekilde yer tutabilir. Belki de bu hafta geri durarak artık verimliliğini kaybetmiş, amaca hizmet etmeyen ne varsa bunları bitirme, sonlandırma için aksiyon almanız gerekmektedir. Bu hafta yediklerinize, içtiklerinize biraz daha dikkat etmeli, zehirlenme riskine karşı dikkatli olmalı, tarihi geçmiş her şeyi atmalısınız. Genel anlamda hayata karşı, çevrenizdekilere karşı kırılgan bir yapıda sergileyebilirsiniz.  


Aslan ve Yükselen Aslan;

 Bu hafta kova burcunda dolunay meydana gelecek. Dolunay etkisi ise,  ikili ilişkilerinizde, ortaklıklarınızda, partner ilişkilerinde, evlilikte bazı minik hayal kırıklıkları gündeme gelebilir. Finansal konular yüzünden minik gerginlikler oluşabilir. Tabii bir diğer olası etkisi de, partnerinizle birlikte romantik zamanlar geçirebilirsiniz. Yalnız olanlar kendilerini içinde kaybolacakları bir aşkın içinde bulabilirler ama dikkatli olmalarında yarar var, sandıkları gibi bir kimse çıkmayabilir karşınızdaki kişiler. Eğer bir ilişkiniz var ise, onu kafanızda epey sorgulayabilirsiniz de. Dolunay zamanı Ay / Merkür etkileşimi, ikili ilişkilerde, özel hayatın içinde veya ortaklık ilişkilerinde duygularla mı yoksa akıl ile mi hareket edeceğinize karar vermekte zorlanabilirsiniz. Dolunay haftası Dubhe yıldızı etkin olacak, ilişkilerinizde yıkıcı güç olmamaya dikkat edin, yardım edeceğim derken iyi niyetli olmaya çalışırken karşınızda ki insanlara zarar vermemeye dikkat edin. Güç, baskı oluşturmayın.


Başak ve Yükselen Başak;

 Bu hafta kova burcunda dolunay meydana gelecek. Dolunay etkisi ise,  Sağlık evinizde meydana gelecek olan dolunay, enerjinizi birden düşürüp, dinlenme ihtiyacınızı arttırabilir, uykuya her zamankinden çok ihtiyacınız olabilir. Bir diğer olası etkisi ise, size keyif ve mutluluk vereceğini düşündüğünüz bir proje bir iş teklifi ile de karşılaşabilirsiniz fakat siz yine de dikkatli adımlar atın, olası gelen teklifin ardında yatanları iyice araştırın. Ay / Merkür etkileşimi ile iş arkadaşlarınıza, yanınızda çalıştırdığınız kişilere karşı nasıl davranacağınızı bilemediğiniz bir duruma düşebilirsiniz. Aklınız ve duygularınız karışabilir biraz. Gereğinden çok fazla çalışıp bunun karşılığını alamamaktan dolayı yakınabilirsiniz. Dolunay zamanı dubhe yıldızının etkin oluşundan dolayı, gündelik yorucu işler altında ezilebilir, gündelik işlerinizi hallederken ilişki içinde olacağınız kişilere karşı sakin davranmaya özen gösteri . Sağlıkla ilgili olarak özellikle baldırlarınıza, bacaklarınıza dikkat edin. Kan değerlerinizle ilgili problemler oluşabilir.  


Terazi ve Yükselen Terazi;

 Bu hafta kova burcunda dolunay meydana gelecek. Dolunay etkisi ise, aşk, çocuklar, yaratıcılık gerektiren işler evinizde gerçekleşecek olan dolunay hafiften karışık etkilere sahip. Yalnız olanlarınız, kendinizi bir aşkın içinde erirken gözlemleyebilirsiniz, birliktelikleri olanlar oldukça romantik ve keyif verici zamanlar geçirebilirsiniz. Plansız, beklenmedik bir çocuk, hamilelik haberi gelebilir. Eğer işiniz yaratıcılık, sahne, sanat gibi bir iş ise bu dolunay sizler için destekleyici olacaktır. Dolunay zamanı Ay / Merkür etkileşimi özel hayatınızda aklınızın biraz karışık olacağını, içinde bulunduğunuz durumu değerlendirirken ikilemlere düşebileceğinize işaret etmekte. Biri hayatınıza girsin mi girmesin mi, ilk adımı atmalı mısınız yoksa beklemeli misiniz …vb Yine dolunay zamanı Dubhe yıldızı etkin olacağından, belki bu hafta dans, tiyatro gibi sanat-yaratıcılık içeren bir aktiviteyle haşır neşir olursunuz.

Akrep ve Yükselen Akrep;

 Bu hafta kova burcunda dolunay meydana gelecek. Dolunay etkisi ile de  evinizi değiştirmek, taşınmak, ev almak-satmak isteyebilirsiniz ve gerçekten de harika fırsatlarla karşılaşabilirsiniz ama bu sefer kafa karışıklığı da yaşayabilirsiniz. Ya da yaşadığınız yerde su tesisatı ile ilgili bir takım sorunlar nüksedebilir: Ev, yuva, yerleşim, aile ile ilgili konularda da bazı hayal kırıklıkları meydana gelebilir. Dolunay zamanı Ay / Merkür etkileşimi bazı soru işaretleriyle uğraşmanız gerekebilir. Gerçekten taşınmalı mısınız, yoksa yaşadığınız yerde kalmalı mı? Ya da bulduğunuz ev veya herhangi nir gayrimenkul o kadar eder mi yoksa başkalarına mı bakmalısınız, ailenize hayatınızda ki önemli konuyu açmalı mısınız yoksa bir süre daha beklemek iyi mi olacak? Bu tarz sorular zihninizi biraz meşgul edebilir. Dolunay zamanı Dubhe yıldızı etkin olacağından dolayı, ailenize karşı ya da birlikte yaşadığınız kişilere karşı kışkırtıcı, gerilimi arttırıcı davranışlarda bulunmayın.


Yay ve Yükselen Yay;

 Bu hafta kova burcunda dolunay meydana gelecek. Dolunay etkisi ile,  su, deniz aşırı bir yolculuk gündeme gelebilir. Yalnız kandırılmaya müsait olabilir, söylenen her söze inanmamakta fayda var. Yakın çevreniz, kardeşleriniz ve komşularınızla ilgili konularda minik hayal kırıklıkları oluşabilir. Bu dolunay zamanı birliktelikleri olanlar, sevgili veya eşleri ile birlikte keyifli bir yolcuğa çıkabilir, ama hayatınızda özel biri yok ise yakın çevrenizden biri ile de çıkabilirsiniz yolculuğa. Dolunay zamanı Ay / Merkür etkin olacağından dolayı,  yolculuğa çıkmadan önce rotanızı, biletinizi, bavulunuzu tekrar bir gözden geçirin. Bilgi akışında bir takım terslikler meydana gelebilir. Kardeşleriniz, kuzenlerinizle bir konuda fikir birliğine varmakta zorlanabilirsiniz. Seminerlere katılabilir, yeni eğitimler araştırabilir, ufkunuzu genişletecek yeni insanlar tanışıp sohbet etme imkanı bulabilirsiniz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak;

 Bu hafta kova burcunda dolunay meydana gelecek. Dolunay etkisi ile, finansal konularda kafa karıştırıcı ve yanıltıcı etkiler oluşabilir, gelen olası teklifleri değerlendirmende önce bir kez detaylı bir şekilde düşünmek akıllıca olacaktır. Belki de sevdiğiniz kişiye özle ve de pahalı bir hediye almak için dükkan dükkan gezebilirsiniz. Kendinize yeni maddi kaynaklar yaratmak adına başka insanlardan fikirler alabilirsiniz. Eğer ki bu hafta elektronik, haberleşme aracı alacaksanız kazıklanmamaya dikkat edin. Ay / Merkür etkileşimi ile yapacağınız alış-verişlerde, imza atacağınız sözleşmelerde biraz daha dikkatli olunması gerektiğini vurgulamakta. Borç meseleleri gündeme gelirse eğer kafanız biraz karışabilir, sizden borç talep edildiği takdirde kendinizi de çok zora sokmadan yardımcı olun. Dolunay zamanı Dubhe yıldızı etkin olacağından, maddi konularda kimseyle gerilmemeye çalışın, parasal konular yüzünden kimseyle aranızı açmayın.

Kova ve Yükselen Kova;

Dolunay burcunuzda gerçekleşecek, bu dolunay aslında karışık etkilere sahip, şöyle ki evet sezgiler kuvvetli olacak, yaratıcılık gerektiren işlerde başarı elde edebileceksiniz vesaire ama özel hayatınıza ilişkin hayal kırıklıklarım oluşabilir, Yalnız olanlar gerçekten çekici kişileri hayatınıza çekebilirsiniz, flörtler oluşabilir, yeni ilişkilere başlamak için yalnız sizin veya karşınızda ki kişinin kafası biraz karışık olabilir. Sağlığınızı ilgilendiren konularda önemli kararlar alabilirsiniz, diyet, spor…vb gibi. Dolunay zamanı Ay/ Merkür etkileşimi akıl-duygu arasında ki gelgitler yüzünden gerilimler yaşayabileceğinizi, alacağınız mühim kararlarda duygularınızı bir kanara bırakmanız gerektiğini vurgulamakta. Sevdiklerinize karşı oldukça cömert olabilir, hediyeler alabilirsiniz. Dolunay zamanı Dubhe yıldızı etkin olacağından, sevginizi gösterirken hırpani davranmamaya, sizin için çok doğru olan bir şeyin başkasına hiç yaramama ihtimali de olabileceğini unutmayın.

Balık ve Yükselen Balık;

 Bu hafta kova burcunda dolunay meydana gelecek. Dolunay etkisi ile de içe dönme olabilir, yalnızlık ihtiyacınız artabilir, ruhsal konularla ilgili araştırmalar yapabilirsiniz. Rüyalarınız bu dolunay zamanı ön planda olacak, elde olmayan bir şartlar ve koşullar oluşabilir, platonik duygular çok ön plana çıkabilir. Bu hafta kendinizi çok  motive ve mutlu hissetmeyebilirsiniz. Bir takım kötü haberler üst üste gelebilir, sağlıkla ilgili özellikle kan değerleriniz, baldırlarınız, bacaklarınızla ilgili sorunlar oluşabilir. Biraz gözlerden uzak kalmayı tercih edebilir, tek başınıza bir yerlere kaçabilirsiniz kafanızı dinlemek, kendinizi toparlamak adına. Ay / Merkür etkileşimi ile korktuğunuz her ne konu varsa onunla sınanabilir ya da geçmişte yaptığınız kötü bir eylemin-dedikodunun sonuçlarıyla bu dolunay zamanı yüzleşebilirsiniz. Uyku düzeninizde problemler, sürekli uykunuzu bölebilecek rüyalar görebilirsiniz.