11 Ocak 2015 Pazar

12 - 18 Ocak Haftası Burç Analizleri

Koç ve Yükselen Koç;

Bu hafta Mars balık burcuna giriş yapacak ve 20 Şubata kadar bu burçta seyahat edecek. Sosyal alanda ki hareketliliğin yerini dinginliğe bırakmaya başlıyor. Yalnız sağlığa dikkat, özellikle salgın, enfeksiyon riski olan, bağışıklık sisteminiz bugünlerde biraz zayıf olabilir. Bol bol dinlenebilir, okuyabilir, yazabilirsiniz. 20 şubattan sonra elde etmek istediğiniz ne varsa bunları belirleme, hedef belirleme zamanı ama harekete geçmek için uygun bir zaman değil! Bu dönem bol bol dua etmek, meditasyon yapmak, ruhunuza iyi gelecek konulara yönelmek için uygundur. Gerçi Mars 12. Evinizde isebu bir nevi size kış uykusu gibi gelecektir 20 şubata kadar.  İş ve kariyerinizi ilgilendiren konularda şartları fazla zorlamadan, olası hataların üstüne çok gitmeden ve egolarınızı dizginleyebilmeniz önemli olacaktır. Eğer bir değişimin eşiğinde veya hayatınızda mesleki anlamda bir değişim rüzgarı istiyor iseniz, 20 Şubat ve sonrası tarihleri değelendirmenin daha uygun olacağını düşünüyorum. Zaten Bu hafta Mars ve Satürn arasında ki gergin görünümden dolayı, yurt dışı, yabancılar, uluslar arası işler, hukuksal konularda bir takım zorluklar, engeller, blokajlar söz konusu olabilir. Bu hafta hem sağlık anlamında zorlayıcı etkiler altında olacak, hem de kendinizi ifade etmeniz, gücünüzü ortaya koymanız gerektiren noktalarda engellenebilirsiniz. Onay almak istediğiniz hayatınızda hangi konu varsa, onay almayacak veya işlerinizde iptaller olabilir, ret edilebilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa;
Bu hafta Mars balık burcuna giriş yapacak ve 20 Şubata kadar bu burçta seyahat edecek. Bu sayede sizler çok daha sosyal olup, arkadaşlarınızdan, dostlarınızdan destekler alabileceksiniz. Hayatınızın efor ve mücadele alanı sosyal çevre, arkadaşlıklar, dostluklar alanına kayıyor olacak. Bu süreçte bir çok dostunuzun sorununa aynı anda yetişmeniz gerekebilir. Klüplere, sivil toplum kuruluşlarına üye olabilir, buralarda aktif görevler alabilirsiniz. İş hayatından kazandığını gelirleri arttırmak için daha çok çaba sarf edebilirsiniz. Bu dönem dostlarınız için ya kurban ya da kurtarıcı rolüne bürünebilir, enerjinizi daha çok onlar için harcayabilirsiniz. Dostlar arası fedakarlık teması ön plana çıkacakken, bu fedakarlık gerginliğe de sebebiyet verebilir. Ben onca şey yapıyorum ama karşımda ki benim kadar özverili davranmıyor diyerek alınganlık yapabilirsiniz. Bu dönem biraz daha partiler, eğlenceli aktiviteler hayatınızda yer alacaktır.  Bu hafta Mars ile Satürn arasında ki gergin durumdan dolayı ise, dostlarınızla finansal konular yüzünden anlaşmazlıklar oluşabilir. Ya da sizin parasal bir beklentiniz varsa bu hafta sekteye uğrasyabilir, engel çıkabilir, vergi, borç ödemeler konusunda bazı zorluklarla uğraşmanız gerekebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler
Bu hafta Mars balık burcuna giriş yapacak ve 20 Şubata kadar bu burçta seyahat edecek.  iş ve kariyer konularında daha hırslı, verimli, , hedeflerinize kendinizi daha yakın hissedeceğiniz, daha kolay organize olabileceğiniz bir dönem başlıyor. 20 şubata  kadar iş ve kariyer konularına enerjinizi yönelteceğiniz zaman zaman stresle mücadele etmeniz gereken bir süreç olacak. Kariyerinizle ilgili yeni girişimler, gücünüzü ortaya koymak, hedef belirleyip bu hedeflere doğru yönelmek için harika bir süreçte olacaksınız. Bu dönem yöneticilerinizle gerilmemeye, olası gergin ortamlardan uzaklaşmaya dikkat edin. İş hayatınızda 20 şubata kadar yükselişin yanı sıra olası başkalarının istifaları sizin yolunuzu açabilecektir. Yalnız kararsız olmak, dağılmak, ne istediğini bilmemek, kafa karışıklığı gibi durumlar bu transitten negatif yararlanmanıza sebep olabilir dikkatli olunmasında yarar vardır. Bu hafta meydana gelecek olan mars-satürn sert etkileşimi, engel ve blokajı göstermektedir. Cesaret gerektiren işlerde başarı olmak zorlaşır, gücümüz kısıtlanır, kendimizi yeterince iyi bir şekilde ortaya koyamayabiliriz. Otorite figürlerle gerginlikler, problemler meydana gelebilir.  Girişimlerimiz engellenebilir, cesaretimiz kırılabilir, hevesimizi kaçırabilirler, moralimizi bozabilirler. Özellikle bu etkiler hem de kariyer hem de partner/ortak ilişkilerinde deneyimleyebiliriz bunları.

Yengeç ve Yükselen Yengeç;
Bu hafta Mars balık burcuna giriş yapacak ve 20 Şubata kadar bu burçta seyahat edecek. 9. evinizde ilerleyecek olan mars, yayıncılık, iletişim, yurt dışı ile ilgi projeler, yabancılarla ilgili işler, yurt dışına seyahatler konusunda yaşamınızda hız vermeye başlayacak. 20 Şubata kadar sıkça seyahatlere çıkabilirsiniz. Yalnız bu saydığım konularla ilgili agresyon, mücadele, stres gibi durumlarla da sıkça karşılaşabilirsiniz. Eğer ki kitap çıkarmak gibi bir planınız var ise bu süreci değerlendirebilirsiniz. Yurt dışı ile ilgili planlarınızı daha ciddi bir hale getirebilir bu konularda somut sonuçlar elde edeceğiniz adımlar atabilirsiniz. Yalnız Mars’ın balık burcunda ki hali, gerçekçi olmayan hedefler için enerjiyi harcamakta demektir, bu yüzden yurt dışı, eğitim, yayıncılık, medya, hukuksal konularda harekete geçmek istediğiniz hedefleriniz ne ise gerçekçi olduğuna emin olmanız önem kazanacaktır. Dağılmamaya, enerjinizi doğu kullanmaya özen göstermeniz gerekecektir. Bu süreçte harika bir kar tatili yapabilir, kaymak için kendinize birkaç günlük bir tatil ayarlayabilirsiniz. Ya da su-deniz kenarı bir yerlere kaçabilirsiniz.  Yalnız bu hafta Mars ve Satürn arasında ki gergin etkileşimden dolayı ise, özellikle sağlığınıza özen göstermelisiniz. Veya iş konusunda bazı gecikmeler, cildinize, dişlerinize dikkat edin, kırılabilir hassaslaşabilirler. Kazalara çok daha açık bir haftada olacaksınız.
Aslan ve Yükselen Aslan;
Bu hafta Mars balık burcuna giriş yapacak ve 20 Şubata kadar bu burçta seyahat edecek. Başkalarına ait finansal konular, krediler, miraslar, burslar, eşinizin veya ortağınızın finansal durumu ile ilgili daha kontrollü, sonuç elde edebilmek için daha hırslı davranabileceksiniz bir süre. Bu konularla ilgili zaman zaman stres yaratan koşullarla karşılaşabilirsiniz. Bir yatırım için kredi araştırması içine girebilirsiniz, ev almak, iş yeri açmak..vb bir durum için olabilir bu. Yalnız miras veya nafaka ile ilgili konularda koşullar ilk etapta gergin ve sınırlarınızı zorlayıcı bir etki yapsa da koşullar lehinize dönecektir. Bu dönem eşiniz veya ortağınız daha çok para kazanabilmek uğruna çok daha fazla çaba sarf edebilir, daha çok emek verebilir yapılan işler için. Parasal konularda özellikle borç alacak veya kredi çekecekseniz gerçekçi olmaya, doğru araştırmaya yapmayada lütfen özen gösterin. Bu hafta Mars ile Satürn arasında ki gergin görünümden dolayı, aşk ilişkileri pekte istediğiniz gibi gitmeyebilir, bazı engeller ve blokajlarla karşılaşabilirsiniz. Bu finansal konularla ilgili de olabilir, krediniz onaylanmayabilir, yatırım konularında şansınız pek yaver gitmeyebilir. Yeni iş girişimleri için, ikna gerektiren durumlar için pekte uygun değildir. Taleplerimiz ret edilebilir.  Enterasan katı kurallarla karşılaşabiliriz, kendimizi disipline etmemiz gerektiren konularla yüzleşebiliriz

Başak ve Yükselen Başak;
Bu hafta Mars balık burcuna giriş yapacak ve 20 Şubata kadar bu burçta seyahat edecek. Enerjinizi daha çok ilişkiler ve ortaklıklar alanına yöneltebilirsiniz. Enerjinizi daha kontrollü bir şekilde kullanabilir, yeni bağlantılar kurabilir, ortaklıklarla ilgilenebilirsiniz. İlişkiler ve ortaklıklarınızı çok daha kolay organize edebilir, idare edebilirsiniz. Yalnız marsın zaman zaman agresyon getireceğini de unutmamak lazım, ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili konularda zaman zaman stres yaratan koşullarla uğraşmanız gerekebilir. Partner veya ortağı alttan almakta zorlanabilirsiniz bir süre için varsa ortağınız veya partnerinizin minik bir kaza durumu da olabilir. Eğer ki hayatınızda biri yok ise, iş adamı, ticaretle uğraşan, işletme, borsa..vb sektörlerde çalışan, biraz gergin, çabuk parlayan tipleri hayatınıza çekebilirsiniz. İlişkilerinizde ki olası gerginliklerin gerçekçi bir takım sebeplere dayandırmayı ihmal etmeyin, ayakları yere sağlam basmayan gerginlikler yüzünden olası tartışmalar hayal kırıklığına uğramanıza neden olabilir. Bu hafta meydana gelecek Satürn-mars etkileşimi ile hem ilişkiler ortaklıklar hem de ailevi konular üzerinde sorunlar, blokajlar, engeller, sizi zora sokacak durumlar, işlerin istediğiniz gibi gitmemesine neden olabilir. Enerjiniz düşebilir, bu alanlarda gücünüzü yeteri kadar ortaya koyamayabilir, cesaretiniz kırılabilir. Engelli koşuda olmak gibidir bu günler, başarı ancak çok ama çok çalışmak sayesinde gelir. Düşman kazanabiliriz veya düşmanca davranışlarla karşılaşabiliriz. Hem ailevi konularda hem de partner/ortaklık konularında.

Terazi ve Yükselen Terazi;
 Bu hafta Mars balık burcuna giriş yapacak ve 20 Şubata kadar bu burçta seyahat edecek. Öncelikle sağlığınıza her zamankinden daha fazla dikkat etmelisiniz, özellikle ateşli rahatsızlıklara, ayaklarınıza, bağışıklık sisteminize, zehirlenmelere. İş ve çalışma koşullarında dağılmamaya, aynı anda birden çok işi yapmamaya özen gösterin.  Belirleyeceğiniz hedeflere daha planlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Serbest çalışıyorsanız eğer bu dönemde kendinize yeni bir ofis açabilir ya da iş yerinizi değiştirebilirsiniz. Bu süreçte hızlı ve hedef odaklı bir şekilde hareket eden, hayatınızı kolaylaştıracak bir asistan ve çalışan alabilirsiniz. Aslında bu tarih aralığı en rahat şekilde kilo vereceğiniz alandır, ihtiyacınız var ise eğer diyetisten desteği alabilirsiniz. Veya profesyonel bir spor hocası desteği de alabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla aranızda olası gerginliklere veya müşterilerinizle de olabilir, dikkatli olun. İş yaptığınız kişilerin talepleri sizin için çok gerçekçi olmasa bile, dile getirirken yumuşak olmaya özen gösterin. Bu hafta meydana gelecek olan mars-satürn gerginliğinden dolayı iş ortamınızda iletişim konularında blokajlar, engeller oluşabilir, elektronik aletler problemler çıkarabilir. . İş hayatında özellikle patronlarla sorunlar meydana gelebilir, önemli istekleriniz, taleplerinizi bugünlerde dile getirmeyin. İş ortamında rekabet ederken problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep;
Bu hafta Mars balık burcuna giriş yapacak ve 20 Şubata kadar bu burçta seyahat edecek. Aşk hayatınız canlanmaya başlıyor, cinsel enerjiniz yavaş yavaş yükseliyor. Sportif faaliyetlere katılabilirsiniz. Zaman zaman sabrınızın test edildiğini düşünebilirsiniz. Aşk ve çocuklarla ilgili konularda stresli koşullar olabilir. İlişkilerinizi temeli daha çok cinsellik olabilir. Bu süreçte hayatınızı daha keyifli bir hale getirmek için, vücut enerjinizi ve kaslarınızı çalıştıracak aktivitelere yönelebilirsiniz. Eğer ki çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız 20 şubata kadar gökyüzü sizi destekleyici bir pozisyonda olacaktır. Bu dönemde olası başlayan ilişkilerimiz daha tutku ve ihtiras dolu olacaktır. Yalnız özel hayatınızda kafanız karışabilir, gerçekçi olmayan ilişkiler içine de çekilebilirsiniz. Gücünüzü, enerjinizi gerçekçi, ayakları yere sağlam basacak şekilde kullanmaya özen gösterin. Romantizm yaşamaya çalışırken kendinizi garip bir kavganın içinde bulmayın. Bu hafta meydana gelecek mars-satürn sert etkileşimi ile de, parasal anlamda risk almak için hiç uygun bir hafta değil. Maddi konularda beklentilerinizi düşük tutun bu hafta, gecikmeler, engeller oluşabilir.  Varsa çocuklarınızda bu hafta sizlere sorun çıkarabilir, bu sorunlar biraz sağlıkla ilişkili olabilir. Sportif faaliyetler için iyi değildir, kazalar, sakatlıklar oluşabilir. Kendinizi çok yormayın spor yaparken ve riskli hareketlerden kaçının. Bol bol dinlenmeli ve ruhu rahatlatmakta yarar vardır.

Yay ve Yükselen Yay;
Bu hafta Mars balık burcuna giriş yapacak ve 20 Şubata kadar bu burçta seyahat edecek. Yakın çevrede ki haraketlilik yerini aile içine bırakıyor. Aile içinde agresyona dikkat etmeli, yer değiştirme, taşınma konuları gündeme gelebilir. Özellikle sizi fiziksel anlamda yoracak koşullar olabilir. Fakat sağlamcı, daha organize ve planlı davranışlarınızla üstesinden gelebilirsiniz. Eviniz içinde kesici, delici, yanıcı aletler kullanırken dikkat edin. Evden çıkmadan önce birkaç kere son kontrollerinizi yapmanızda yarar var. Bu dönem ev satın almak gibi bir planınız varsa, harika bir pazarlık yapabilirsiniz bu konuda gökyüzü sizden yana olacaktır. Yalnız iş hayatında patronlarla çatışmamaya dikkat etmelisiniz. Bu süreçte evinizin banyo,mutfak gibi alanlarında su tesisatı problemleri oluşabilir. Eğer ki taşınacaksanız, deniz gören, su kenarı bir yere taşınabilirsiniz. Aile içinde olası gerginlikler boş ve hayal kırıklığı yaratacak cinsten olabilir, dikkatli olunmasında yarar var. Bu hafta Mars ve Satürn arasında ki gerginlik yüzünden ise, Kazalara, bir şeyleri kırıp dökmeye eğilim oluşur. Özellikle kavgalı ortamlardan uzak durun, birileri ile tartışırken elinizdekileri sağa sola fırlatmayın. Kesici, delici, her türlü ateşli silah ve aletlerle oynamak, kullanmak tehlikelidir. Tansiyon, kan ile ilgili rahatsızlıklar, isilik, kurdeşen, iltihap gibi sağlık sorunları meydana gelebilir, dişler ve kemikler kırılgandır. Aile içinde sağlık sorunları oluşabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak;
Bu hafta Mars balık burcuna giriş yapacak ve 20 Şubata kadar bu burçta seyahat edecek. Bu nispeten iyi bir haber çünkü uzun süredir, gelen para gidiyordu, finansal anlamda daha fazla mücadele, stresli bir süreçti ama bu dönem bitti. 20 şubata kadar lütfen trafikte daha dikkatli olun, aracınızın bakımınızı, ıvırını, zıvırını aksatmayın. Özellikle bu hafta sonuna doğru hesapta olmayan bir yolculuk gündeme gelebilir, bu bir arkadaşınızın düğünü, nişanı için olabilir veya arkadaşlarla seyahat şeklinde olabilir. Elinizde ki bir ürünü pazarlamak, reklamını yapmak, strateji oluşturmak için de harika bir dönemde olacaksınız. Önemli hayatınıza hız ve heyecan katacak sözleşmeler yapabilir, imzalar atabilirsiniz. Kuzenlerinizin veya kardeşlerinizin hayatında iş konularında özellikle olumlu gelişmeler meydana gelebilir. Yalnız iletişim kuruş tarzınız biraz gergin olabilir, kardeşleriniz, komşularınız veya kuzenlerinizle gereksiz tartışmalar içine girmemeye özen göstermelisiniz. Bol bol su kenarı yerlere, deniz seyahatlerine çıkabilirsiniz bu süreçte. Bu hafta meydana gelecek olan Mars-Satürn sert etkileşiminden dolayı, psikolojik olarak öncelikle zorlanabilir, kendinizi yalnız hissedebilir, izole edebilir, psikolojik bir takım sorunlarınız nüks edebilir veya psikosomatik rahatsılıklar oluşabilir. Cesaret gerektiren işlerde başarı olmak zorlaşır, gücümüz kısıtlanır, kendimizi yeterince iyi bir şekilde ortaya koyamayabiliriz. Otorite figürlerle gerginlikler, problemler meydana gelebilir.  Girişimlerimiz engellenebilir, cesaretimiz kırılabilir, hevesimizi kaçırabilirler, moralimizi bozabilirler

Kova ve Yükselen Kova;
Bu hafta Mars balık burcuna giriş yapacak ve 20 Şubata kadar bu burçta seyahat edecek. Finansal konular ön planda olacak, yalnız mars adama harcatır! Para ile ilgili konularda daha fazla efor harcamanız gerekecektir, mücadele alanınız para ve kazançlara yönelecektir. Bütçeyi dengelemek bu süreçte çok önemli olacaktır. Gelen gider çünkü ve parayı elde tutmak zorlaşabilir. Hemen canınızı sıkmayın, para gelecek ki gidecek öyle düşünün. Para ile ilgili konularda daha stratejik ve akıllıca davranabileceksiniz. Hatta marsa inat birikim bile yapabilirsiniz aslında. Bu dönem elinizden çıkarmak istediğiniz, satmayı planladığınız bir şey varsa bunu hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Her türlü satış konusunda gökyüzü destekleyici konumda olacaktır. Yalnız parasal anlamda kendinize gerçekçi hedefler koymanız önem kazanacaktır. Parayı har vurup harman savurabilirsinizde! Unutkanlık, zihin dalgınlığı yüzünden de sorunlar oluşabilir. Bu hafta meydana gelecek mars-Satürn sert etkileşiminden dolayı, dostluklarınız, arkadaşlıklarınız testten geçebilir, bu alanlarda sizi sinirlendirecek, öfkelendirecek durumlar oluşabilir. Özellikle bu hafta parasal konularda bi parça cimri davranmanızı tavsiye ederim size. Yeni iş girişimleri için, ikna gerektiren durumlar için pekte uygun değildir. Taleplerimiz ret edilebilir.  Enterasan katı kurallarla karşılaşabiliriz, kendimizi disipline etmemiz gerektiren konularla yüzleşebiliriz. Kendinizi özellikle para bağlantılı konularda disipline sokmanız gerekebilir.

Balık ve Yükselen Balık;
Bu hafta Mars burcunuza giriş yapacak ve 20 Şubata seyahat edecek. Bu harika! Çünkü bu süreç sizi bir nevi ateş topuna çevirecek, çok fazla dinlenmeye, oturmaya vaktiniz olmayacak, koşturma, mücadele dönemi. Tam girişim yapma, yeni başlangıçlar için harika bir süreç olacak. Hayatınız ciddi anlamda hız geliyor. Bunun yanı sıra cazibeniniz de aynı oranda arttıracak. Aynı şekilde kızgın ve agresifte, bu dönem daha alıngan ve her şeye karşı tepkili olabilir, genel olarak yaşamın bir çok alanına muhalefette olabilirsiniz. Mars, yanık ve kesiklerle ilişkilidir. Bu dönem sakarlıklar, çarpmalar, düşmeler daha çok olabilir. Spora başlamanızı tavsiye ederim. Kendinize gerçekçi hedefler belirleyin, harekete geçeceğiniz konuların altları dolu olsun. Bu hafta meydana gelecek Mars- Satürn etkileşimi ile, kariyer konularında işler pekte istediğiniz gibi gitmeyebilir, engel ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Patronlara karşı çok öfkelenebilir, işler projeler bir süreliğine askıya alınabilir. İş hayatı odaklı meydana gelecek stresi bu hafta doğru bir şekilde yönetmeye özen gösterin, kimseyle dalaşmayın, olmayan işleri illa oldurmak için sınırları çok fazla zorlamayın. İş hayatında özellikle patronlarla sorunlar meydana gelebilir, önemli istekleriniz, taleplerinizi bugünlerde dile getirmeyin. İş ortamında rekabet ederken problemlerle karşılaşabilirsiniz.