7 Mart 2016 Pazartesi

Balık Burcunda Güneş Tutulması ve Burçlar Üzerinde ki Etkisi

Koç ve Yükselen Koç;
Haftanın geneli Balık burcunda ki Güneş Tutulması etkisi ile geçecek.  Bu tutulma sizlerin 12. Evinde olacak. Hayatınızda kontrol edemediğiniz veya öngöremediğiniz durumlar ortaya çıkabilir, özellikle risklerden uzak durmak finansal anlamda risklere girişmek için uygun zamanlar değil.  Bu tutulma zamanında yakın çevrenizden birine veya bir arkadaşına önemli bir yardım ve destekte bulunmanız gerekebilir. Hisleriniz kuvvetlenebilir, rüyalar ve bilinçaltı konuları ile ilgilenebilirsiniz. Bu dönem bilinçaltınızın derinliklerinde kalan bir takım korkular, endişeler ..vb konular için uzman birinden destek almak, terapi almak, ruhunuza iyi gelecek, ruhunuzu yumuşatacak teknikler uygulamak için de muhteşem aslında. Özellikle hem sağlık özellikle ayaklar, ayak bilekleri, ayak parmaklarına dikkat edilmeli hem de psikolojik olarak travmatik bir durum söz konusu olabilir. Depresyona eğilim, yalnız kalma isteği, kabuğunuza çekilip yaşama biraz seyirci kalmak isteyebilirsiniz. Ya da bu tutulma zamanı zihniniz fişek gibi çalışır ve sürekli projeler, fikirler üretebilir.  Tutulma zamanı gökyüzünde oluşacak Satürn-Jüpiter-Güneş T- Karesi ile, idealleriniz, hedefleriniz her ne ise bunları oturup yeniden bir sorgulamakta yarar var. Yurt dışı ile ilgili projelerinizi, iş ortamınızda sizi sıkan-bunaltan konuları yeniden gerçekçi bir göz ile değerlendirmekte yarar var. Hukuksal konularda dikkatli adımlar atmalı, illegal her türlü konudan uzak durmalı, gizlilik içinde yürütülen konulardan uzak durmanızda yarar var. Bilmediğiniz etmediğiniz konulara bulaşmayın, başınıza iş almayın, belanın kokusunu aldığınız her türlü ortamdan lütfen uzak durun.


Boğa ve Yükselen Boğa;
Haftanın geneli Balık burcunda ki Güneş Tutulması etkisi ile geçecek. Bu tutulma sizlerin 11. Evinde meydana gelecek. sosyal çevre ve arkadaşlıklar ön planda, yeni sosyal çevreler içine girebilir, arkadaşlarınızla beraber ortak projeler veya destekler sayesinde finansal kazanımlarınızı arttırmanın yollarını arayabilirsiniz. Özellikle aşk ve çocuklarla ilgili ilişkilerde gerginliklere ve stresli zamanlara dikkat. Hayatınıza yeni insanlar katılabilir bazıları ise ayrılabilir. Arkadaşlarınızla yapacağınız aktivitelerde son dakika gollerinin yenmesi, son dakika işlerin iptal olması gibi bir durumda olabilir. Bu tutulma aslında birazda kim dost, kim düşman bunun çok netleştirecektir hayatınızda. Artık kimlere değer vermelisiniz, kimlerle aranıza mesafe koymalısınız size bunu öğretecektir. Tutulma da Şiron astreoidi etkin olacağından bu aralar dostlarınıza, arkadaşlarınıza neredeyse terapistlik yapabilir, onların acılarına, yaralarına ortak olabilirsiniz. Bu tabii tutulmanın iyicil olası etkileri, bir diğer yandan dostlarınızın yapacağı davranışlar, tavırlar sizin yaralanmanıza ve üzülmenize de neden olabilir açıkçası. Özellikle tamda şu sıralar dostlarla iş ilişkileri kurmak çok faydalı olmayabilir. Tutulma zamanı gökyüzünde oluşacak Satürn-Jüpiter-Güneş T- Karesi ile biraz hayatta durduğunuz noktayı, bakış açınızı değiştirecek durumlar oluşabilir. İlişkilere-sosyal hayata bakış açınız değişebilir asla dediğiniz bazı şeyleri yapmak veya kabul etmek durumunda kalabilirsiniz. Bir takım borçlar, para meseleleri, krediler konusunda mantıklı kararlar almanız gerekiyor. Şu dönem hem  sosyal hayatınız hem özel hayatınız hem de borç-para meseleleri konusunda kendinizi biraz hırpalanmış hissedebilirsiniz. Olabildiğince gerçekçi olmaya bakın, duygusal baskılar altında da kalmayın.
İkizler ve Yükselen İkizler;
Haftanın geneli Balık burcunda ki Güneş Tutulması etkisi ile geçecek.  Bu tutulma sizlerin 10. Evinde meydana gelecek. İş ve kariyer konuları ön planda. Kariyeriniz ile ilgili bir kavşaktan geçebilirsiniz, önemli gelişmeler kapınızda. Ev iş arasında ki dengeyi iyi kurmalı, yer değiştirme, taşınma, tadilat gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Ortağınızın, partnerinizi veya eşinizin finans konuları ile ilgili sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Tutulma zamanında Şiron astreoidi etkin olacak, Şironun olduğu yerde yaralanma ve tedavi etme çabası vardır. Kariyer konularında kafanız biraz karışabilir, gerçekte ne yapmak istiyorsunuz, hedefiniz nedir, ne olmak istiyorsunuz, hangi pozisyonda olmak istiyorsunuz doğru sektörde misiniz, mevcut iş değişmeli mi…vb gibi sorular kafanızda uçuşuyor olabilir. Ya da yöneticilerinizden yana ummadığınız bir tavır davranış yüzünden çok kırılabilir ve küsebilirsiniz de. Ya da iş konularında üzerinizde haksız bir baskı hissediyor olabilirsiniz. Şu sıralar hem aile hem iş hem de eş/ortak konuları arasında sıkışıp kalmış olabilir, bu alanlarda koşulların sürekli değişmesi de dengenizi bozuyor olabilir. Ve sizlerde ister istemez özellikle aile ve iş konularında tepkileriniz normalden daha abartılı bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Aslında tutulmanın işaret ettiği şey değişim! İşinizi değiştirin, bunun için çaba sarf edin, gelen teklifleri değerlendirin. Ya da yaşadığınız evden mutsuzsanız evinizi değiştirin. Hayatınızda sizi sıkıştıran konu her ne ise bunu değiştirin. Özellikle işinizden mutsuz iseniz psikolojik olarak daha fazla yıpranmamak için değiştirmenizde yarar var.
Yengeç ve Yükselen Yengeç;
Haftanın geneli Balık burcunda ki Güneş Tutulması etkisi ile geçecek. Bu tutulma sizlerin 9. Evinde meydana gelecek. Hukuksal konular, idealleriniz, yabancılarla ilişkiler, ticaret konuları ön planda. Yönetici pozisyonunda ki, isim yapmış, hatırı sayılır kişilerle ilişkilere dikkat, bir süredir değiştirmek istediğiniz hayatınızı değiştirebilmek için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yurt dışı ile ilgili işler veya kişilerle ilgili önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Ya da yurt dışına bir seyahat organize edebilirsiniz, bu seyahat daha çok bilgi alma amaçlı ve size bir şeyler katacak bir seyahat olabilir. Hukuksal konularda desteğe ihtiyacınız olur ise eğer, rahatlıkla destek bulabilecek, olası bir sorunu hızlı bir şekilde çözümleyebileceksiniz. Eğitimle ilgili konularda da, bitirme sınavınız var ise, teziniz var ise veya eğitim konularında önemli bir dönemeçten geçiyor olabilirsiniz. Tutulmada Şiron Astreoidi etkin olacak. Şiron, yara almak ve iyileştirmeye çalışmak demektir. Bu yara fizikselde olabilir psikolojikte olabilir. Bu yara, yabancılarla yapılan işler yurt dışı işleri, inandığınız fikirler-düşünceler, hukuksal konularla ilişki olabilir. Tutulma zamanı gökyüzünde oluşacak Satürn-Jüpiter-Güneş T- Karesi ile, iletişim, eğitim, yayıncılık, yakın çevrenizle, komşularınızla, kardeşlerinizle ilgili konularda yeni girişimler, projeler için gayet uygun bir dönem. Fakat çok çalışmak, belki de köle gibi çalışmak gerektiğini gösteriyor. Eğer ki çok enterasan, dahiyane bir fikriniz projeniz var ise gerçekten hızla yayılabilir, tutabilir ciddi prestij sağlayabilir size.Aslan ve Yükselen Aslan;
Haftanın geneli Balık burcunda ki Güneş Tutulması etkisi ile geçecek.  Bu tutulma sizlerin 8. Evinde meydana gelecek. Finansal kaynak arayışı içinde iseniz bu tutulma zamanında destekleyici etkiler altında olabilirsiniz. Önemli anlaşmalar, sözleşmeler özellikle iş ve kariyerinize ilişkin gündeme gelebilir. Borç ,alacak-verecek konularında, eşinizin veya ortağınızın finansal konuları ile ilgili sürpriz gelişmeler kapıda olacaktır. Bu tutulma size ihtiyacınız olan finansal kaynağı, hayatınızın dinamikleri nasıl ise o şekilde getirecektir. Öğrenci iseniz burs olabilir, davalarınız var ise nafaka veya tazminat şeklinde olabilir, kredi arayışı içindeyseniz krediniz onaylanabilir, borç arayışınız var ise buna rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer ki yatırım planlarınız varsa bu tutulma zamanı elinizde ki kaynakları doğru bir şekilde kullanmanız konusunda önemli kişilerden desteklerde alabilirsiniz. Fakat tutulmada Şiron astreoidi de etkin olacak. Şiron bizim fiziksel veya psikolojik yara alacağımız yere işaret eder. Özellikle fiziksel olarak ayaklarınıza, ayak parmaklarınıza, ayak bileklerinize dikkat etmenizde yarar olduğunu düşünüyorum. Tutulma sürecinde biraz testler, tahliller yaptırmanız gerekebilir, doktorlarla teşviki mesainiz biraz fazla olabilir. Her ne kadar kaynaklara ulaşılabilir bir durumda olacaksanız da, şiron etkisi ise parasal konular yüzünden bir travma, krizde söz konusu olabilir. Ya da bu alanda bir krizi yönetmeniz, çözmeni gerekebilir veya beklenebilir sizden. Eğer ki komisyon alacağını bir iş durumu olursa da, lütfen oyuna gelmemeye dikkat edin. Tutulma zamanı gökyüzünde oluşacak Satürn-Jüpiter-Güneş T- Karesi ile de parasal konularda bir şeylere güvenerek büyük riskler almamakta yarar var. Çocuklarınız varsa şayet özellikle onlar için bu dönem daha fazla para harcamanız gerekebilir. Bu onların eğitimleri ile ilgili konular olabilir. Tutulmanın teması kısacası sizin hayatınızda parasal konular olacak. Bu alanda dikkatli, çalışkan, disiplinli ve gerçekçi olmanız gerek.

Başak ve Yükselen Başak;
Haftanın geneli Balık burcunda ki Güneş Tutulması etkisi ile geçecek.  Bu tutulma sizlerin 7. Evinde meydana gelecek. İlişkiler için tamam mı devam mı? Sorusuna yanıt aranacağı zamanlar, önemli hem özel hem de iş ilişkileri kurulabilir. Kötü giden ilişkiler ise tutulmaların desteği ile bitebilir de. Yuva, aile, yer değiştirme, taşınma koşulları ile ilgili de beklenmedik, ani, sürpriz gelişmeler yaşanabilir. İlişkilerle ilgili stresli zamanlar dikkat. Tutulma şiron astreoidi etkili olacağından, ortaklı veya ilişkilerde ki korkularınız, sizi yaralayan koşullar her ne ise bunlarında üzerine gidebilirsiniz. Ya da eşiniz veya ortağınız kendini ruhsal/psikolojik anlamda iyi hissetmeyebilir ve bunları size yansıtabilir. Tutulma Güney ay düğümü tarafında olduğu için burada bırakılması gereken bir takım temalar olduğunu göstermekte. Bu ilişki/ortaklıklarda  ki aynı devam alışkanlıklar olabilir, tavır ve davranışlar olabilir ya da en kötü ihtimalle ilişki veya ortağın kendisi olabilir. Bu dönem atacağınız imzalara, vereceğiniz sözlere, kuracağınız ortaklıklarda daha temkinli olmanızı öneririm. Koşulların ve şartların her an değişebileceğine karşı hazırlıklı olmalısınız. Tutulma zamanında gökyüzünde Güneş / Satürn/ Jüpiter arasında T-Kare açı kalıbı oluşacak. Öncelikle kişisel anlamda genişlemek, büyümek, sınırlarınızı aşmak isteyebileceksiniz. Tutulma ile yeni eğitimlere katılabilirsiniz, size yeni vizyonlar yeni hedefler , hayatınıza yeni anlamlar katacak eğitimler olabilir bu. Diğer yandan evinize, yaşadığınız alana, ailenize karşı sorumluluklarınızı da anımsatacaktır size. Kendinize bu konularda çeki düzen vermenizde fayda var açıkçası. Evinizi değiştirmek, taşınmam, yeni ev almak, arsa almak, araba almak, ofis açmak, yer tutmak, kendi mülkünüzü satmak içinde girişimlerde bulunmak içinde gayet uygun bir zaman dilimi olacaktır.
Terazi ve Yükselen Terazi;
Haftanın geneli Balık burcunda ki Güneş Tutulması etkisi ile geçecek.  Bu tutulma sizlerin 6. Evinde meydana gelecek. Gizli, saklı bazı bilgiler ve haberler ortaya çıkabilir, iş ve çalışma koşullarınızda bir değişim, gelişmeler meydana gelebilir, daha fazla çalışmanız, yorulmanız anlamına geliyor. Bu yüzden sağlığa dikkat, özellikle ayaklarınıza,  ayak bileklerinize, uyluk kısmına. Diyet veya spora başlayabilir, sağlıkla ilgili uzmandan danışmanlık alabilirsiniz. Tutulma ile birlikte hayatınızı yeniden programlamak, yaşam kalitenizi arttırmak için girişimlerde bulunmak içinde güzel destekler alabileceğinize işaret etmekte. Yogaya başlayabilir, uzman bir diyetisyene gidebilirsiniz. Bence sağlığınızı yeniden düzgün bir şekilde programlayacaksınız. Tutulmada Şiron astreoidi etkin olacağından dolayı, sağlıkla ilgili bir konuda belki minik bir operasyon söz konusu olabilir. Tahliller, tetkikler gündeminizde yoğun bir şekilde yer alabilir. Bu illa fiziksel olmak zorunda değil, belki de ruhsal bir konuda destek alacak, bir terapist ile görüşebilirsiniz. İş ortamınızda bir takım belirsizliklerle de uğraşabilirsiniz biraz. Yeni bir proje ha oldu ha olacak ya da üzerinde çalıştığınız iş/ proje ile ilgili sürekli değişiklikler meydana gelebilir. İş ortamınızda özellikle belirsizliklerde biraz yorabilir sizi bu dönemde. Tutulma zamanında gökyüzünde Güneş / Satürn/ Jüpiter arasında T-Kare açı kalıbı oluşacak. İşinizle ilgili konularda kibirden ve kendinizi başkalarından üstün görme modundan uzak durmanız gerekiyor. Şu sıralar yeni eğitimlere yönelebilir, seminerlere katılabilir, kişisel gelişimle ilgili konulara daha çok ilgi duyabilirsiniz. Bu dönem çok çalışacaksınız ama çalışmanızın karşılığını almaya bakın, kendinizi değersiz hissetmeyin ve kendinizi kullandırmayın. Yeni bir iş kurmanın arefesinde olabilirsiniz. İşinizle ilgili reklam, satış, pazarlama..vb konularda profesyonel destekler almaya bakın. İnternet işlerine yönelebilirsiniz de.


Akrep ve Yükselen Akrep;
Haftanın geneli Balık burcunda ki Güneş Tutulması etkisi ile geçecek. Bu tutulma sizlerin 5. Evinde meydana gelecek. Aşk ve çocuklarla ilgili konular ön planda. Özel ilişkilerde güç, iktidar savaşı zaman zaman zor duruma düşürebilir, yalnız akrepler için oldukça romantik günler kapıda. Çocuk sahibi olmayı düşünenler çalışmalar yapabilirler. Finansal anlamda sürpriz harcamalara karşı dikkatli olmakta fayda var. Tutulmada şiron astreoidi etkin olacağından 2 senaryo çıkıyor karşımıza. İlki sizin travmalarınızı, yaralarınızı sarabilecek bir ilişki, bir partner getirebilir size bu tutulma. Oldukça romantik, duygusal, sezgisel yönü gelişmiş biri olabilir bu. Özellikle arkadaşlarınız, dostlarınız bu konuda size çöpçatanlık yapabilirler, birileri ile tanıştırabilirler sizi. Yalnız tutulma sürecinde lütfen yeni tanışacağınız kişilere karşı kibirli ve ukala bir şekilde davranmayın siz yine de. Yaparsınız demiyorum da hani aklınızda olsun. Bir diğer olası senaryoda özellikle de ilişkiniz var ise, iyice kurban moduna girmeyin, kendinizi yaralayıp-paralamayın dikkat edin. Yaratıcı çalışmalar yapmak, sanatsal bir takım aktiviteler içinde aktif görevler almak ya da en azından ilgilenmek içinde harika. Bir hobinizi dilerseniz işe de dönüştürebilirsiniz bu tutulma sürecinde. Çocuğunuz var ise eğer onunla ilgili konularda da aklınız biraz karışabilir, çocuk eğitimi konusunda belki de uzman biri tarafından yönlendirilebilirsiniz. Özel hayat konusunda geldiğinde çifter çifter gelirse de şaşırmayın. Tutulma zamanında gökyüzünde Güneş / Satürn/ Jüpiter arasında T-Kare açı kalıbı oluşacak. Özellikle parasal konularda kendinize biraz çeki düzen vermeli, bütçe yapmalı, harcamalarınızı kontrol altına almanızda yarar var. Gereksiz maddi riskler almaktan uzak durmalı, özellikle parasal konularda gerçekçi hedefler belirlemelisiniz. Diğer yandan para kazanmanıza yardımcı olacak fırsatları kaçırmamaya da özen gösterin.


Yay ve Yükselen Yay;
Haftanın geneli Balık burcunda ki Güneş Tutulması etkisi ile geçecek.  Bu tutulma sizlerin 4. Evinde meydana gelecek. Yuva, aile, yer değiştirme, taşınma, tadilat, gayrimenkul alım-satım konuları ön planda. Bu işlerle ilgilenirken zaman zaman stres ve baskı altında hissedebilirsiniz. Özellikle iş ve kariyerinizi ilişkilendiren konularda güç çekişmelerine dikkat. Tutulma su grubundan bir burç olan balık burcunda olacağından, evinizde veya ofisinizde su tesisatı sorunları oluşabilir. Banyo, tuvalet, mutfağı yeniden bir elden geçirmeniz gerekebilir. Ya da diyelim ki yeni bir yer satın alacaksınız, alacağınız yerin tesisatını bir ustaya göstermeden, kontrol etmeden almayın. Ya da kiralama yapacaksanız da aynı şekilde evi veya ofisi iyice gözden geçirtin.  Bir de bu tutulma zamanı evinizi yeniden düzenlemek, boyamak, evin şeklini, görüntüsünü değiştirmek, evinize yeni eşyalar, mobilyalar almak  içinde uygun bir zamanda olacaksınız. Ya da tutulma etkisi ile hayatınızda düzene sokmak istediğiniz hangi alan varsa, kendinize çeki düzen vermek istediğiniz tüm konular için gökyüzü destekleyici olacaktır. Gelecek hedeflerinizi belirlemek, bu hedefler için plan yapmak, hayatınızın kontrolünü elinize almak, kendinizle ilgili büyük kararlar verip harekete geçmek içinde uygun süreçte olacaksınız. Tutulmada Şiron Astreoidi etkin olacağından dolayı, evinizde, hanenizde hasta birine bakmanız, yardım etmenizde gerekebilir açıkçası. Ya da aileden, köklerden, geçmişten gelen bir takım sorunlar, travmalar yeniden su yüzüne çıkabilir, bunları çözmeniz gerekebilir. Aile içi ilişkilerde veya iş hayatınızda kibirden ve gururdan biraz uzak durulması gereken bir dönem olduğun da hatırlatalım.  Tutulma zamanında gökyüzünde Güneş / Satürn/ Jüpiter arasında T-Kare açı kalıbı oluşacak. Kişisel hedeflerinizi doğru bir şekilde belirlemeli, kariyer konusunda isteklerinizi gözden geçirmeli, ne olmak, ne yapmak istiyorsunuz biraz bunların cevaplarını aradığınız bir dönemden de geçiyor olabilirsiniz. Merak etmeyin yeni fırsat ve koşullarla karşılaşacaksınız ama fırsatları da savurganlık veya kibirden dolayı da kaybetmeyin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak;
Haftanın geneli Balık burcunda ki Güneş Tutulması etkisi ile geçecek.  Bu tutulma sizlerin 3. Evinde meydana gelecek. Beklenmedik, sürpriz, ani seyahatler gündeme gelebilir fakat bu seyahatlerde özellikle gecikmelere, eşya kayıplarına dikkat. İletişim evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma internetle ilgili önemli başlangıçlara işaret edebilir, web sitesi yaptırabilir, blog oluşturabilir, her türlü iletişim kanalı ile aktif bir şekilde iç içe olmanız gerekebilir. Yine kardeşlerinizle ilgili önemli mevzular gündeme gelebilir. Taşınma, yer değiştirme, tadilat, ev ile ilgili konular bu tutulma sürecinde ilgilenmeniz gereken konular arasında yer alabilir. Tutulmada şiron astreoidi etkin olacağından zihnimiz, düşüncelerimiz biraz karışık olabilir. Yakın çevremizden insanlarla aramızda iletişim sorunları düzeltmek için uğraşabiliriz. Çevremizde ki insanlar farkında olmadan bizi üzebilir, yaralayabilir, hayal kırıklığına uğratabilir. Yakın çevre, kardeşler, komşular, yakın arkadaşlar duygusal anlamda bizi üzebilecek çıkışlar gerçekleştirebilirler.  Şu dönem önemli projeler, fikirler üretebilir ve bunları satabilirsiniz. Yalnız fikirleriniz, düşünceleriniz biraz değişken olabilir, çabuk karar değiştirebilir ve bu yüzden de çevrenizden tepkiler alabilirsiniz.  Tutulma zamanında gökyüzünde Güneş / Satürn/ Jüpiter arasında T-Kare açı kalıbı oluşacak. Özellikle psikolojik olarak kendinizi yorgun hissedebilir biraz inzivaya çekilmek , yalnız kalmak isteyebilirsiniz. İnsanlarla, kalabalıklarla çokta fazla uğraşmak istemeyeceğiniz bir dönem sizi bekliyor. İletişim ve bilgi akışını yönetmek aslında bu tutulmanın ana teması olacaktır, test edileceğiniz alan. Yeni bir eğitime başlamak içinde oldukça uygun bir dönem. Sanırım hayatınızı biraz sadeleştirmek, gereksiz ve fazlalık olarak hissettiğiniz ne varsa bunları temizlemekle de biraz vakit geçireceksiniz.


Kova ve Yükselen Kova;
Haftanın geneli Balık burcunda ki Güneş Tutulması etkisi ile geçecek.  Bu tutulma sizlerin 2. Evinde meydana gelecek. Finansal konular ön planda. Bütçenizi yeniden değerlendirmeli, gider-gelir dengenizi iyi belirlemeniz gerekiyor. Eğer kişisel haritalarınızda tutulmanın düştüğü yer ve kurduğu kontaklar iyi ise, sürpriz, beklenmedik kazançlarla karşılaşabilirsiniz. Beklenmedik kazançları yanı sıra yine ani giderler de gündeme gelebilir. Yeni kazanç kapıları elde etmek için çalışmalar yapabilirsiniz. Özellikle mesleki anlamda destekleyici etkiler devrede olacak. Tutulma zamanında şiron astreoidi etkin olacağından dolayı, maddi konularda birileri sizi üzebilir, ruhsal anlamda yaralanmanıza neden olabilir. Parasal konularda şu dönem koşullarınız belirsiz ve düzensiz gidebilir. Harcamalarınızı kontrol altına almakta da zorlanıyor olabilirsiniz. Bu dönem geçici olacaktır fakat gerçekçi ve kontrollü bir şekilde idare etmeniz gerekiyor parasal konuları. Tamda bu süreçte başkalarına da yardım etmeye çalışıyor olabilirsiniz ama unutmayın ki eve lazım olan şey camiiye haramdır. Bu yüzden öncelikle kendinizi düşünmeli, kendi ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirlemelisiniz. Bu dönem finansal anlamda önünüzü görmekte zorlanabilirsiniz. Koşullar, şartlar, fikirler çok değişken olacaktır. Bu arada bazen iyilikten de maraz doğabileceğini de unutmayın. Tutulma zamanında gökyüzünde Güneş / Satürn/ Jüpiter arasında T-Kare açı kalıbı oluşacak. Özellikle arkadaşlarınız, dostlarınız, sosyal hayatınıza da çeki düzen vermeniz gerekebilir. Bu arada bu tutulma arkadaşlarınızla birlikte para kazanabileceğiniz projeleri de gündeme getirebilir ama unutmayın ki alınan kararlar, fikirler her an değişebilir. Harcamalarınızı abartmamaya da özen gösterin. Kefil olmayın.
Balık ve Yükselen Balık;


Haftanın geneli Balık burcunda ki Güneş Tutulması etkisi ile geçecek.  Öncelikle fiziki görünümünüz ve sağlığınızı ilgilendiren konular devrede. Bunun yanı sıra, ortağınız, partneriniz veya evli olduğunuz kişi ile ilgili stres yaratan, gerginliklerden uzak durmakta fayda var. İş ve kariyerinize ilişkin özellikle sürpriz, beklenmedik ani gelişmelere tanıklık edebilirsiniz. İletişimle ilgili sorunlar, gecikmeler, teknolojik aletlerle aranız pek iyi olmayabilir. Tutulmada şiron astreoidi etkin olacağından dolayı, sizi duygusal anlamda üzen, ruhsal olarak yıpratabilecek durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu dönem ameliyat olmak ya da fiziksek olarak kendinizi iyi hissettirecek bir operasyonda yaptırabilirsiniz güzelleşmek için. Bu tutulma döneminde kafanız –duygularınız biraz karışık olabilir. Eşinize/ortağınıza karşı kibirli davranışlardan kaçınmakta yarar var. İlişki kurduğunuz veya ortağınız olan kişilerden biraz abartılı eleştiriler alabilirsiniz. Tutulma zamanında gökyüzünde Güneş / Satürn/ Jüpiter arasında T-Kare açı kalıbı oluşacak. Kariyerinizle ilgili konularda kendinize biraz çeki düzen vermeniz gerekebilir. İş/kariyer konularında daha organize, daha disiplinli, daha ciddi bir şekilde ele almalı, üstünüze düşen görevleri yerine getirmelisiniz. Bu dönem kişisel yeteneklerinizi değerlendirerek iş kurmak, yeni işlere girişmek içinde uygun bir süreç olacak sizler için. Pek tabii ister istemez çevrenizdeki insanlara karşı daha hassas ve alınganda yaklaşabilirsiniz. Eğer ki eş/ortağınızla ilgili sorunlarınız var ise bunları masaya yatırıp çözmek içinde harekete geçebilirsiniz. Aslında iyi gitmeyen iş ilişkileri ve ortaklıklar için ayrılık zamanı bir nevi. Fakat ne kendinizi ne de bir başkasını kırmadan-dökmeden yaralamadan halledin işlerinizi.