15 Aralık 2014 Pazartesi

Sadece "GERÇEKLER" Özgür Kılar Herkesi - Satürn YAY!Merhaba Arkadaşlar;

Ben Satürn; sizlerin belki de en korkulu rüyanız oldum sürekli, her sıkıntının altında ben, her problemin yanında beni gördüğünüzü sandınız. Hakkımda sürekli acılar, sıkıntılar, problemlerle dolu hikayeler okudunuz dinlediniz. İstedim ki bir de beni benden dinleyin.

            Güneş’e yakınlık açısından 6. sırada yer alır ve çıplak gözle görülebilirim. Mitolojide kronos Arapçada ise Zuhal ismiyle anılırım. Yapımda hidrojen ve Helyum gazları bulunmaktadır. Beni ilk  Galileo Galilei kendi yaptığı teleskop ile halkalarımı keşfetmiştir. Daha sonra ise Hollandalı bir bilim adamı en önemli uydularımdan biri olan ve mitolojiye de konu olan Titan’ı keşfetmiştir. Benim üzerimde çok hızlı ve güçlü rüzgarlar eser saatte 1800 km/h bulan. Merkezimde demir ve ağır metalar bulunur.

            Astronomik bulgularım yanı sıra bir de mitolojik bir hikayem vardır. Aslında mitolojik hikayemde üzerimde esen rüzgarlar kadar sert ama merkezimde bulunan demir ve ağır metaller kadar güçlüdür. İlk yaptığım iş annemin gazı vermesiyle kendi babamı hadım etmek oldu, akabinde onun tahtında oturdum. Bulunduğum konumu kaybetmekten o kadar korktum ki eşimin doğurduğu her çocuğu teker teker mideye indirdim. Fakat eşim benden daha zeki davranarak bir tane çocuğu benden saklamayı başardı –ki o da tanrıların tanrısı Zeus- ve sonrasında Zeus gelip beni yerle bir etti.

            Kafanızı çok şişirmek değil niyetim, beni biraz daha anlayabilmeniz için kendimle ilgili bu kadar detay veriyorum. En başta diğer ismimin Kronos olduğundan bahsetmiştim sizlere. Kronos zaman demektir, ben zamanı yönetirim. Geçmiş-gelecek-an tamamen benimn yönetimimdedir.

            Ben aslında bir okulun müdürü gibiyim adeta! Bütün gezegenlerin müdürü! Disipline etmek, düzene sokmak, şartları eli yüzü düzgün bir hale getirmek benim görevim, sizde tahmin edersiniz ki bu sanıldığı kadar kolay değil, çünkü kimse yumuşak yüzlü bir kişinin sözünü çok fazla dinlemez, bu yüzden soğuk katı, kuralcı gibi gözükmek zorundayım ama hepsi sizlerin iyiliği için.

            Ben sizleri olgunlaştırmak için varım aslında, büyütmek, deneyim sahibi yapmak için. Ama bir de şu pencereden bakın, yaşamınızda yüzünüzü gülümseten olayları mı hemen hatırlarsınız yoksa sıkıntılı görünen zamanları mı? Ya da mutlu olduğunuz olaylardan mı dersler çıkartırsınız yoksa sizi derinden etkileyen olaylar mı? Bu noktada sizlerin büyümesi, olgunlaşması için zaman zaman sizi sıkıntılara sokuyor gibi bir imaj çizsem de hepsinin altında gerçekten yaşamınızın belki de mihenk taşı sayılacak konularla yüzleştiririm.

            Kusura bakmayın ama ben biraz geri kafalıyım, eskileri, nostaljiyi, eski yapılarda benden sorulur. Hatta yaşlılık döneminiz ve ölümünüzün üzerinde söz sahibiyimdir.

            Ben tahtım elimden alınacak korkusu ile çocuklarını yiyen biriyim, belki de bu yüzden biraz paranoyak, işte bu noktada sizin en derin korkularınızla zaman zaman paranoyakça bir şekilde yüzleştirmesini de bilirim.

            Tabii her zaman bu kadar gaddar ve negatif değilim, sizlere maddi –manevi bilgeliği sunarım, elbette almak ve öğrenmek isteyenlere. Benim yaşattığın deneyimlerden ders çıkaranlar zaten yaşam yollarında daha akıllıca ilerlerler.

            Yaşamınıza sağlamlık katarım, düzeninizi yaparım, sizleri adam ederim! Olmak isteyenler için elbette. Yoksa yaşamda loser gibi devam etmek isteyenler benden çokça nefret etmeye devam ederler.

            Ben yaşamınızıda geçmiş-gelecek arasında önemli bir köprüyüm, karma ile ilişkiliyim, neler yaptığınızla ilgilenirim, siz ne ekerseniz ben arkanızdan onu biçerim. Eğer ekmeyi becermezseniz bir sonra ki adımda ben sizin yerinize ekerim ve belki de bundan pek memnun kalmazsınız.

Kendimden bu kadar bahsettikten sonra yeni serüvenim hakkında bilgi vermeye geldi sıra. 24 Aralıkta 2,5 senedir konuk olduğum AKREP burcundan çıkıp YAY burcuna geçiş yapacağım ve 18 Aralık 2017 senesine kadar bu burçta seyahat edeceğim.  Bu süreçte YAY burcunun sembolize ettiği tüm konularda bir dizi sınava teste tabii tutacağım.Bundan önce ki seyahatim AKREP burcunda idi, onunla ilgili 10 Ağustos 2010 senesinde yazdığım makaleye BURADAN ulaşabilirsiniz..
Şimdi YAY burcunun sembolize ettiği konular neler öncelikle bunlara bir detaylıca göz atalım akabinde ne gibi durumlar ortaya çıkarabilirim, bunlar hakkında bilgilendireyim sizler..

YAY Burcu; Din, Uluslararası Seyahatler, Askeri tüm konular, Medya, Üniversiteler, Akademik çevre, Spor dünyası, uluslar arası ticaret, At yarışlası, Hipodrom, filozoflar, hacılar, hac ile ilgili her türlü konu, turizm, hukuk, reklam, dış işleri, akademik yayınlar ve konular, ilahiyat fakülteleri, hakimler, savcılar, adalet gibi alanları sembolize etmektedir.

Şimdi bu alanlarda ne gibi olaylar meydana getirebilirim, ne şekilde sizleri testlere tabii tutabilirim bunları anlatayım..

Öncelikle Din ve İbadetle ilgili yerler ve bölgelerde ciddi problemler meydana getirebilirim. Yeni kurallar, yeni denetimler, yeni yapılandırmalara doğru adımlar attırabilirim. Belki bu süreçte dünyanın en büyük camiisinin veya dünyanın en büyük ibadet yerinin inşaatına başlatabilirim. Evet bu her ne kadar kulağa çok güzel gelse de, yine en büyük kayıpları bu alanlarda verdirtebilirim. Ben yay burcunda seyahat ederken, ibadet yerlerinin güvenliklerinin çok daha arttırılmasını gerektirecek durumlar yaratabilir, insan kayıplarına neden olabilirim.
,
Yine bu süreçte, önemli din adamları, hahamlar, papazlar, hocalar, hacıların sağlıkları ve yaşamları risk altına almayı hedefliyorum. Bu konularda sürpriz kayıplar, vefatlar söz konusu.

Bu süreçte, uluslar arası havayolu firmalarının güvenliklerini biraz daha arttırması gerekebilir bunun yanı sıra dünyanın en büyük  havalimanıın inşaatı benim dönemimde biter ama güvenlikle ilgili ciddi sıkıntılar, uçak kazaları, uçak kaçırılma olaylarını da sık sık gündeme getirmeyi planlıyorum. Hava yolu şirketleri çok uzun bir süre benim merceğim altında kalacak.

Ve elbette Turizme el atmadan olmaz tabii! Turizm sektörünü de zorlu bir 3 sene bekliyor, benden söylemesi! Turizm şirketlerinin güvenirliklerini test edeceğim, yine vize ve pasaport işlerinde,uluslar arası seyahatler edebilmeniz için yeni düzenlemeler, yeni kuralları da getirmeyi hedefliyorum.
Pek tabii Medya sektörünü de rahat bırakmak gibi bir niyetim yok. Bu sabah (Pazar) günü gerçekleşen operasyonlar benim sadece ayak seslerimden ibaretti, 24 Aralıktan sonraya bırakıyorum asıl adımlarımı ve gücümü. Medya sektöründe kalıcı, köklü büyük değişiklikler yapmayı hedefliyorum. Yeni medya, yeni yöneticiler, yeni sistemler hepsi benim sürecimde meydana gelecek. Benim olduğum yerde özgürlüklerden bahsedemezsiniz, ben kısıtlar, daraltır, konservatif bir hale getiririm. Basın, medya, yayıncılık konularında özgürlüğün son zamanlarını yaşıyorsunuz.. Pek tabii benim amacım teste tabii tutmak, özgürlüğünüzü yeniden kazanmak yine sizin elinizde ama elinizi taşın altına sokarak. Çünkü ben SATÜRN’üm! Kimseye ekmeği öyle kolay kazandırmam, gerçek emek ve zahmet görürsem eğer mükafatı veririm! Eğer ki gerçek bir özgürlükten bahsetmek istiyorsanız bunun için çok çalışmanız gerekecektir

Sıra geldi üniversitelere… İşte tamda bu alanlarda asıl reformlarımı yapmayı planlıyorum. Bunun için üniversitelerin dekanları, yöneticileri, idari kesimi eğer şimdiye kadar yeteri kadar gerçekçi bir şekilde çalışmadıysanız değişim etkim sizleri de vuracak demektir. Üniversitelerde yeni yapılanmalar, yeni kurallar, yeni kanunların yanı sıra, belki de sınav sistemlerine de yeniden bir el atmam gerekebilecek. Belki sınavsız alımlar veya yeni uygulamalar denemeyi hedefliyorum. Özellikle üniversitelerde din içerikli bölümlerin sayısını çokça arttırabilir, üniversitelerin içinde ibadet yerlerini mecburi kılabilir, din temalı üniversite sayılarını da aynı şekilde çoğaltabilirim.
Sıra geldi askeri sisteme… 

Yay burcu askeri düzeni temsil ettiğinden dolayı, yeni bir askeri düzenleme, yapılanma için çalışmaları başlatmayı hedefliyorum. Belki de bir süredir sessiz kalan askerin, yeniden kendini göstermesi için gerekli koşulları yaratabilirim. Ya da asker, ordunun harekete geçmesine neden olabilecek gelişmeler meydana getirebilirim.

Spor dünyasında ise, parayla ilgili konularda skandalları beraberinde getirebilirim.
Elbette “Din” konusunda baskı dönemine girmenize de yardımcı olacağım, şimdiye kadar her şey pek yumuşak geçti aslında, asıl ben yay burcunda iken “DİN”  ve inançlarınızla test etmeyi planlıyorum sizi.

Hukula ilgili konularda da yeni bir yapılanma, anayasal büyük değişiklikler, hukuk kurallarının uygulama alanları ile ilgili yeni düzenlemeleri de beraberimde getirmeyi hedefliyorum. Din + Hukuk sistemini bir araya getirebilirim. HSYK sisteminde değişiklikler yapabilir, yeni uygulamalar getirebilirim

Özellkle uluslar arası ticaret konularında çok büyük adımlar atmayı hedefliyorum, yabancılarla, yabancı ülkelerle yapılabilecek her türlü ticari ilişkileri geliştirebilir, nakliye, taşıma,ulaştırma..vb konuları daha revaçta bir hale getirebilirim..

Tabii ki GÖÇ konusu! Asıl önemli konulardan bir tanesi de aslında bu! Sadece Türkiye açısından değil, dünya üzerinde GÖÇ olaylarına hız vermeyi planlıyorum, sınırları şeffaflaştırmanın bir yolu da bundan geçecek zira. Tabii bu sınır meselesi sadece sembolik anlamda değil, reel anlamda da ülkelerin sınırlarını zorlayıcı etkiler de yaratacağım!

STK’lar, işçilerin arkasında olan sendika ve derneklerde de yeni bir yapılanma, düzenlemelerde söz konusu olabilecektir. İşçilerin hakları konusunda olumlu adımlarda söz konusu.
Din’i kişilerin yargılanmasını sağlayabilirim bu süreçte veya Dini kullanan kişileri!

Uluslar arası bilgi güvenliği ihlalleri sağlayarak, asıl gerçeklerin ortaya çıkması için oldukça çaba sarf edeceğim bu süreçte!

Uluslar arası önemli anlaşma maddelerini yeniden masaya yatırabilirim!
Bir önce ki YAY burcu seyahatimde, bir çok yerde olağanüstü hal ilan edilmesine neden olmuştum… Bu da benden küçük bir bilgi sizlere..

Ben AKREP burcunda seyahat ederken sakladığım tüm gerçekleri şimdi YAY burcunda seyahat ederken bir bir ortaya çıkaracağım, meraklanmayın! Ben YAY burcunda seyahat ederken İlah-i Adaleti getiren olacağım sizler için!

Yol kazaları, seyahat kazaları da çok fazlaca gündeme gelebilir.
Hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıkların sayısını çoğaltabilirim ama merak etmeyin tedavisini de kısa süre de getirebileceğim. Özellikle de AT’lardan olabilir.

APO’nun serbest kalmasına ilişkin çok ciddi adımların atılmasına da yardımcı olmayı hedefliyorum.

Bir önce ki Satürn – Yay döneminde TBMM’de Basına Sansür yasası kabul edilmiş ve Çernobil Faciasını da unutmamak gerek… Tarih Tekerrürden ibarettir…
Gördüğünüz üzere, bu 2 yıl 10 aylık süreçte çok işim var! Şimdi sıkı bir çalışma zamanı o halde!


Sevgiler..