8 Nisan 2014 Salı

15 Nisan Terazi Burcunda AY TUTULMASI ve Türkiye/Dünya Üzerinde Etkileri

Merhaba Arkadaşlar;

15 Nisanda Terazi burcunun 25 derecesinde TAM ay tutulması meydana gelecektir.  Bu tutulma gökyüzünde büyük kare (grand cross) dediğimiz zor bir açı kalıbını oluşturacaktır. Bunun etkilerini twitterda bu ay başı biraz çıtlatmıştım aslında. Şimdi bu konuyu detaylandırmaya geldi.  Her zaman olduğu gibi adım adım gitmeye çalışacağım, sonrasında büyük resme hep beraber göz atacağız.
Tutulma, Türkiye’den izlenemeyecek. Kuzey ve güney Amerika’dan izlenebilecek. Tutulma tam olarak 78 dakika sürecek. Etkilerini ise 2,5 aylık dönemde hem ülkemizde hem de global düzeyde sık sık göreceğiz.
Tutulmanın ilk  etkilerini tutulma tarihi itibari ile +/- 15 gün içinde net bir şekilde hissetmeye başlarız, tutulma tarihi yaklaştıkça etkliler artar, tutulmanın gerçekleştiği gün ve takip eden ilk 5 gün en güçlü şekilde hisseddilir.
Tutulma’ya dünya üzerinde tüm astorloglar, tutulma anında kırmızı görüneceğinden dolayı, “Kanlı Ay Tutulması” adını vermişler. Ay’ın tutulma anında neden kırmızı olacağını merak edenler ise, şuradan bilgi alabilirler.
http://gokyuzu.org/index.php?option=com_content&view=article&id=701:kirmiziay&catid=19:gzberleri&Itemid=179 Tutulma TERAZİ burcunda meydana geleceğindend olayı, Terazi burcunun sembolize etmiş olduğu her türlü sürekli hem bireysel olarak hem de global anlamda gündemde olacağına işaret etmektedir.  Terazi burcu astorlojide şunlarla sembolize edilir;
-          Adalet
-          İlişkiler
-          Her türlü estetik düzen, güzellikle ilgili konular
-          Her türlü ortaklıklar, iş anlaşmaları, birliktelikler
-          Moda ve Sanata dair her türlü konu
-          Sağlık olarak, üreme organları, böbrekler, bel bölgesini sembolize eder.

Demek oluyor ki, tamda bu dönemlerde yaşamınızın kalitesi veya gidişhatına göre bu sembolikler güçlü bir şekilde yaşamınızda yer almaya başlayacak demektir. Bunu açıklamak gerekir ise biraz; hak ve adalet arayışınız bu dönemde daha da artabilir, haksızlıklar, adaletsizlikler daha çok gözünüze batabilir ve daha tepkili olabilirsiniz bu süreçte.
İlişkiler konusu sık sık masaya yatırılır, eğer tutulma haritanızda olumlu kontaklar kuruyorsa, yaşamınızda yeni bir ilişkinin başlayacağı bir döneme girebilirsiniz veya mevcut ilişkinizin sağlamlığı, ilişkinin gidişhatını çok daha fazla sorgulayabilirsiniz. İlişkinizle ilgili tamam mı devam mı sorularını arayabilirsiniz. Olası ilişklierinizde veya evliliklerinizde göz ardı ettiğiniz her türlü sorun çözülmek üzere (İyi veya kötü) masaya yatırılır. Veya evlilik hazırlıkları içinde olabilirsiniz veya evlilik teklifi alabilirsiniz.

Tamda bu dönemde, kendinizi güzelleştirmek için bıçak altına yatabilir, estatikle ilgili konulara daha eğilimli olabilirsiniz. İlla direk bir eyleme geçilmese bile, zihninizden bu konuyu tartabilirsiniz. Kendinizde yeni bir imaj verebilir, burun, kaş, göğüs estetiğine ihtiyaç duyduğunuzu hissedebilirsiniz.
Eğer ki moda alanında bir işe atılmayı düşünüyorsanız (Satışı olabilir, işletmesi olabilir, ticareti olabilir, eğitimi olabilir) tutulma bu konuları da destekleyici bir şekilde çalışacaktır. Ya da sanata olan eğiliminiz artabilir,  yetenekleriniz ortaya çıkabilir veya var olan yeteneklerinizi daha çok parlatabileceğiniz alanlarla karşılaşabilirsiniz.

Keza ortaklıklar kurulabilir bu dönemde, ya da mevut ortağınızla iş ilişkilerinizi bir gözden geçirmeniz gerekebilir, ortağınızla aranızda güven ve adalet konuları testten geçebilir bu süreçte.
Sağlık olarak ise, bu tutulma döneminde, böbreklerde taş , kum sorunları meydana gelebilir, ülsere dikkat edilmesi, bel bölgesi hassastır, bel fıtığı şikayetleri artabilir, ağır kaldırmamaya, belinizi zorlamamaya dikkat edilmesinde yarar vardır. Keza üreme organları içinde geçerli bu söylediklerim..

Fakat unutulmaması gereken bir durum var ki, o da MARS’ın Terazi burcunda geri hareket ediyor oluşu ve bunun 21 MAYIS’a kadar sürecek olması. MARS’ın Terazi burcunda ki geri hareketini tekrar burada detaylı anlatmayacağım, merak edenler tamda BURADAN okuyabilirler. Mars geri harekette olduğundan dolayı, yukarıda yazdığım konularda adım atarken extra dikkat edilmesinde yarar vardır.
Devam edelim tutulmayı didik etmeye… Tutulma Terazi burcunun 25. Derecesinde meydana gelecektir. Terazi burcunun 25 derecesinde ARCTURUS isimli bir Sabit Yıldız bulunmakta. Arcturus’un anlamı ise, popularite, iş başarısı fakat boğulma sonucu ölüm tehlikesini göstermektedir. Tüm Türkiye’nin konuştuğu Pamir bebek, evinin yakınında ki havuzda ölü bulunmuştu hatırlarsanız. Bende şimdi bu yazıyı yazarken fark ettim, Pamir’in bir tutulma hikayesi olduğunu. Tabii ki buradan çıkarılması gereken sonuç, özellikle çocuklu ebeveynlerin, ki bu tutulma 2,5 ay boyunca etkili olacak, lütfen çocuklarınızı deniz kenarı yerlerden, su birikintilerinden, göletlerden, uzak tutunuz. Umarım bu 2,5 aylık süreçte yeni küçük çocuk vakaları ile üzülmeyiz. Bu arada ARCTURUS hakkında detaylı bilgi almak istersenizde BURADAN okuyabilirsiniz.Tutulma’nın yöneticisi ise (Terazi burcunun) Venüs, tutulma zamanı balık burcunun 10 derecesinde yer alacak ve Jüpiter ile harika kontağı olacak. Demek ki bu tutulma etkilerini daha çok Venüs balık etkileri şeklinde hayatımızda vuku bulacak. Bu da demek oluyor ki, merhamet, sevgi, yine güzellik, sanat konularını ön plana çıkaracaktır. Sanat ve güzellik konuları ikinci vurgulanmakta dikkatinizi çekerim. Bence sanatçılar, özellikle venüs/balık ressam, tiyatrocu  ve şarkıcılara işaret eder, bu tutulma zamanı dikkat etsinler. İlişkilerde hassaslık ve romantizm duygusu çok daha ağır basabilecek ve hatta bu dönem başlayan ilişkiler hassaslık ve romantizm üzerine kurulu olabilecektir. Hatta gerçek olamayacak kadar, masallarda ki gibi bir romantizmden bahsedebiliriz. Başka insanların ihityaçlarına karşı, oldukça duyarlı davranmaya eğilimli oluruz. İlişkilerde bağışlayıcı, affedici tarafımız çok net bir şekilde ortaya çıkabilecektir. Sanatla uğraşan kişiler en verimli işlerini tamda bu dönem ortaya çıkarabilirler. Tiyatroda yeni oyun sahneye koymak, yeni albüm çıkarmak, yeni film çekmeye başlamak, yeni bir tablo yapmaya başlamak gibi gibi her türlü sanat etkinliği için çok uygundur. Özellikle Venüs/ Jüpiter etkileşimi kadınların, kadın grupların olumlu anlamda, başarı anlamında, daha çok ön plana çıkabilecektir.

Peki tutulma o kadar kötü kötü dediniz bu mudur kötü durumlar demeye başladıysanız, ikinci perde asıl şimdi açılıyor, arkanıza yaslanın şimdiden sonrasını daha bir dikkatle okumaya başlayın bakalım…
Bu tutulma, yılın en zorlu açı kalıplarından birini tetikleyecek ve meydana gelecek. Büyük KARE dediğimiz (Grand Cross) olarakta geçer (yazar burada ingilizcesini de konuşturmakta, havası olsun ama dimi biraz).  Birkaç gündür twitter’dan şöyle bir soru geldi, 99 depreminde de aynı açı kalıbı varmış yine deprem olur mu Türkiye’de diye..

Hemen cevaplıyayım, evet 99 senesinde Sabit  burçlar arasında büyük kare açı kalıbı meydana gelmişti (Boğa, Akrep, Kova, Aslan) burçları arasında fakat bu sefer bu büyük kare Öncü burçlar arasında meydana gelecek (Koç, Terazi, Oğlak, Yengeç). Her ne kadar açı kalıbı benzeş olsa da, senaryosu farklı olacaktır. Sabit burçklarda ki ehr türlü zorlu açının birincil etkisi deprem olmakla beraber, öncü burçlarda zorlu açı kalıplarının ilk sırada ki etkisi MEYDAN OKUMAKtır. Deprem beklememeliyiz demek hata olur zira daha birkaç gün önce Şimdi bu açı kalıbını detaylandırmamız gerekiyor sonra da hem tutulmanın hem de bu açı kalıbının Türkiye üzerinde ki etkilerinden bahsedeceğim yavaş yavaş (Hadi Mansur yavaş, bu kez bu Terazi tutulması ile adaleti al arkana!) inceden siyasi mesajımızı da verdikten sonra devam edelim.
Bu bahsettiğimiz büyük kare açı kalıbını, şu tarihlerde aslında deneyimledik; 17 aralık civarı, 12 ocak civarı… Özellikle bu tarihlerde meydana gelen olayiar bu tutulma zamanı daha güçlü bir şekilde görülür bir hale gelecektir.!! Bu tarihlerde cereyan eden olaylar, tutulma ile güçlenecektir!

Bu bahsettiğimiz, açı kalbını oluşturan gezegen arkadaşlarla tanıştırmam gerek öncelikle sizleri. İlk ayağını oğlak burcunda ki PLUTON oluşturmakta. Pluton’u astroloji de şunlarla sembolize ederiz;
-          Kontrol dışı büyük güçler
-          Depremler
-          Doğal afetler
-          Gizli örgütler, mafyatik kişileri, yer altı örgütleri, karanlık işler
-          Atom bombası, kimyasallar
-          Kitlesel ölümler, suikastler
-          Büyük değişim ve dönüşümler
-          Bilinçaltı
-          Despot kişiler
-          İhtiras, tutku, şehvet
-          Tamamen yok etme, yıkım, baskı, katletme
-          Müstehcen konular, taciz, tecavüz,
-          Kara büyü, lanet,
-          Yanardağ aktiviteleri
-          Silahlı soygunlar
      Yeraltı,madenler, yeraltı ile ilgili sorunlar 

Akabinde ise bir diğer ayağını bu büyük karenin koç burcunda yer alan URANÜS oluşturmakta. Uranüsü ise Astroloji’de şunlarla sembolize ederiz,

-          Alışılmışım dışında konular
-          Teknoloji ile ilgili her şey, uçaklar, santraller, istasyonlar, havacılık, uzay bilimleri
-          Darbeler, grevler, patlayıcılar,
-          Radikal kişiler, feministler,toplum kurallarını yıkan, kural bozan, asi kişiler
-          İhtilalciler, Teroristler,
-          Fırtına

Büyük karenin bir diğer ayağında ise MARS bulunmakta, MARS’ı ise şunlarla sembolize ederiz,

-          Savaş ve kavgalar, askerlikle ilgili konular, sailahlar, patlayıcı silahlar, bombalar
-          Mücadele verilen alan, operasyonlar
-          Sabırsızlık, acelecilik
-          Diktatörler
-          Kavga çıkaranlar, huzur bozanlar,
-          Ameliyatlar, hırsızlar…vs
Ve büyük KAREnin son ayağını ise JÜPİTER bulunmakta; o da şunlara işaret eder;

-          Genişleme, büyütme
-          Varlık, hoşgörü, affedicilik, esneklik, uyum
-          Dini liderler, dinsel kişiler
-          İnançlar, bilge kişiler, avulatlar, din kurumları
-          Fanatizm ve abartma

Gibi konuları sembolize eder. Bu mahşerin 4 atlısı bir araya gelerek güç birliği oluşturacaklar. Peki bunlardan ne gibi bir senaryo çıkar? İşte semboller burada, buradan ne kadar iyi şeyler çıkabilirse, onları yazmaya çalışacağım.

-          Öncelikle sadece Türkiye değil, dünya üzerinde grevler baş kaldırı, isyan hareketleri olmasını bekleyebiliriz. Ülke yöneticileri, yönettikleri halkları isyanlara teşvik etmek istemiyorlarsa neyi nasıl ifade ettiklerine çok dikkat etmeleri gerekmektedir.
-          Evet doğal afetlerde artışlar olmasını bekleyebiliriz, deprem, yanardağ aktiviteleri, uçak kazaları gibi durumlar meydana gelebilir.

-          Bu dönem sınır dışı operasyonlar yapılabilir, patlama ve bombalama haberleri çok sık yapılabilir.
-          Dini liderler, dini kişiler, din ile ilgili konular çok sert bir şekilde vurgulanabilir.
-          Ekonomik olarak Pluton’un oğlak burcunda olmasından kaynaklı, zorlu bir süreçten geçebilir, faiz arttırımı, krize yakın durumlar meydana gelebilir. Ekonomik olarak önümüzde ki 2,5 aylık dönemi sıkıntılı olacağını ve sistem ve düzen değişiminin, yeni yaptırım ve uygulamaların gündem de olabilir.
-          Tamda bu dönem, minicik bir kıvılcım koca bir aleve dönüşebilir, sadece global anlamda değil, bunu bireysel yaşamlarınızda da hissedebilirsiniz, ilişkiler adeta pamuk ipliğine bağlı gibidir.
-          Özgürlük adına çok daha güçlü savaşlar verilebilir ve sesler çıkabilir.
-          Acımasızlık, baskı bu dönem çok daha fazla ortaya çıkabilir
Şuan Mısır'da yaşanan müslüman katliamı'da aslında tamda bu büyük KARE hikayelerinden bir tanesi ve hatta en acı ve üzücü olanı... 

-          Bu 4’lünün bir araya gelmesi, savaş konularını gündeme getirebilir fakat aralarında Pluton durağan, Mars’ta geri harekette olduğundan dolayı, sürekli bir savaş mı çıkacak psikolojisi hakim olabilir ama şu dönem olası bi savaş durumu olsa bile, minik ataklarla kalır ve büyüyebileceğini düşünmüyorum. Çünkü 2 ağır top olan mars ve Pluton yeteri kadar güçlü değiller, ama güçlenecekler! Ya da en azından en kötü senaryo ile şunu ifade edebilirim, olası bir savaş durumunda kazanan/kaybeden durumu olmaz, sadece geçen zaman, ekonomi, korku, histeri, ölümler olur ama kazanan olmaz. Dediğim gibi 2 önemli gezegen yeteri kadar güçlü değiller. Belki de bu 2 gezegen gücü zayıf olduğu için, bu saydığım felaket senaryoları sadece senaryosal şekli ile de kalabilir, taa ki bu gezegenler güçlerine kavuşana kadar. Fakat, 21 – 27 nisan arasının özellikle zorlu ve tehlikeli olmadığı anlamına gelmiyor tabii ki bu! Ama umarım harbiden şu retro gezegenler ilk defa bir işe yararda, öngörülen bu büyük olaylar meydana gelmez!

-          Dinsel konularda isyanlar, dinsizlikle suçlanma, din konusunun daha sert ve amacından aşan şekilde kullanılması
-          Toplumların şiddetli değişim ve dönüşüm yaşaması
-          Yangınlar, yanardağ aktiviteleri olabilir..
-          Tutulma zamanı dünya üzerinde, önemli liderlerin vefatı ve yeni liderlerin ortaya çıkışına şahit olabiliriz bu 2,5 aylık periyotta.
-          Cinsellik, taciz,seks gibi konuların skandalları veya suç oranlarında artışlarda söz konusu olabilir.
-          Uluslar arası süren davalarda şok edici gelişmeler söz konusu olabilir.
-          Bu tutulma ile aslında son bir senedir etkisini gösteren, tıpkı hamilelik süreci içinde olan yeni bir dönemin kapıları  açılacak aslında, bu tutulma ile sanırım artık bebek doğuyor! Yeni dönem tam anlamıyla başlamış olacak!

Dünya gezegeni bu tutulmanın ardından, geniş bir ölçekte imha tehlikesi ile karşı karşıya olabilir. . Tutulmaya;  AstroCartography’e de göz attığımda  , Kanada ve Minnesota Nevada ve Arizona ve Meksika Baja bölgeye bir yolda Amerika Birleşik Devletleri'nin merkezinden geçecek tutulma hattı. . Pluto ise;  İskandinavya, Polonya, Ukrayna, Türkiye, Ürdün, Suudi Arabistan, Yemen ve Afrika  hattı üzerinden geçmekte. (Plutondan bahsettim yukarıda) . Tepe noktada ise üzerinde Brezilya'nın batı kenarına dokunur , Doğu Avustralya, Japon sahil şeridi riskli bölgesi olarak alınabilir.  

Gibi genel etkiler söz konusu olabilecektir.

Biliyorum yazı çok uzun ama yapabileceğim bir şey yok, derin ve detaylı bir analiz olmak zorunda zira.. Şimdi Bu tutulmanın Türkiye üzerinde ki etksine göz atalım;
Tutulma Türkiye’nin 5. Evinde meydana gelecek; 5. Ev ülkeler astrolojisinde;

Ülkenin çocuklar, gençleri, parkları, tiyatro, sinema, eğlence yerleri, sanatçıları, kumar, piyango, şans oyunları, borsa yolu ile ekonomi, ülkenin doğum oranı, elçiler ve hükümet temsilcilerine işaret eder. Demek ki tutulma sürecinde bu konular çok fazla ülkece gündemimizde olacak.
Umuyorum ki, ülkenin gençler, çocukları ile ilgliil bizleri daha fazla üzecek haberler, olaylar meydana gelmez.
Özellikle yukarıda da belirttiğim gibi, borsa etkili ekonomik anlamda rahat bir dönem olacağını pek sanmıyorum.

Tutulma zamanı, Türkiye’nin satürnü ile kontak halinde olacak AY; Satürn ile kontaklar, 5. Ev konuları ile ilglii, kısıtlanma, beklenmedik zorlanmalar, ekonomik sıkıntılar, ani ölümler meydana gelebilir. Sanatçılardan kayıplar, eğlence yerlerinde problemler, eğlence yerlerine ilişkin yeni uygulamalar söz konusu olabilir.Ü
Ülkenin eğlence tarzı ile ilgili gelişmeler, uygulamalar söz konusu olabilir. Hükümet temsilcilerinin özel hayatlarına tamda tutulma dönemi extradan dikkat etmesi gereklidir.
Yeni Tapeler ve görüntülerinde ortaya çıkması, hatta etkisinin daha şiddetli olması da kuvvetle muhtemeldir. 

Bahsedilen büyük kare ise, Türkiye’de bir var olma savaşı içinde olabileceğine işaret etmekte. Hem iç ilişkiler hem dış ilişkiler pamuk ipliğine bağlı bulunmakta..  Minil bir kıvılcım her yeri ateşe verebilir. Hem halkın hem yöneticilerin tutulma zamanı sağduyu ve hoşgörüyü asla elden bırakmaması gerekiyor..

Tutulmanın sahibi Venüs’ün Jüpiterle yapacağı kontak, sevgiyi, hoşgörüyü, sevginin gücünü, iyi niyeti, birbirimizi anlamanın gücünü unutmamamız gerektiğini vurgulamakta.

Yarın burçlar üzerinde ki etkisini yayınlayacağım!
Fakat şimdiden burçlarla iligli minik bir tüyo gerekir ise, Özellikle Terazi, Koç,Oğlak ve Yengeç’in ikinci 10 günlük devresinde doğanlarve yükselen burcu bu olanlar (Özellikle yükselen burcu bu burcun 10-15 derecesinde olanlar)  hayatınız adeta hallaç pamuğuna dönebilir, her şey çok hızlı değişebilir, iş/özel hayat/ev/maddi koşullar. Sadece değişime direnmeyin, meydan okumanız gerekiyorsa meydan okuyun, hayatınızın iplerini elinize alın!

Sevgi ve saygıyla hepinize..