17 Mart 2014 Pazartesi

30 Mart Yerel Seçimler Analizi (Milli Birlik ve Beraberliğimizi Korumalıyız!)
Merhaba Arkadaşlar;

30 Martta Türkiye’nin adeta kaderini belirleneceğini sanıldığı bir yerel seçim var. Ama kazın ayağı öyle değil tabii ki, ilerleyen satırlarda ne demek istediğimi sizlere daha ayrıntılı bir şekilde anlatacağım.
Bizler kesinleşen doğum saatleri üzerinden çalıştığımız için ve yerel seçimler analizi hazırlamak adına, hem partilerin, hem adayların hem de seçimin yapıldığı ülkeni net doğum haritalarını ihtiyaç vardır. Bu noktadan yola çıkarak, benim elimde ki argümanlar, Türkiye doğum haritası, bir şekilde doğum saatine ulaştığım Sarıgül ve RTE’nin doğum saatleri ve Koç ingrees  üzerinden hazırladığım haritalar üzerinde olacaktır. Bu yüzden il il neresi ne şekilde kazanır gibi bir beklentiniz var ise, yazımın bundan sonrasını okumamanızı tavsiye ederim.

Öncelikle Türkiye üzerinden gidelim, aslında Türkiye kısmını sadece seçimlerle sınırlamak istemiyorum, seçimlerden sonra Türkiye tablosu demek çok daha doğru olacaktır zira. Çünkü gökyüzünde ki pozisyonlar iktidarda kimin kaldığına göre değişim göstermez, kim olursa olsun o gökyüzü pozisyonları yine meydana gelecektir. Bu yüzden bu yazıyı bu bilinçle okumanızı tavsiye ederim. İşte astrolojinin bu objektif yanını çok seviyorum…

  Resimde gördüğünüz Türkiye’nin doğum haritasıdır.
30 Mart seçim günü KOÇ burcunda bir Uranüsyen bir yeni ay meydana gelecektir. Bu oldukça enterasan bir etkileşim, çünkü bu yeni ay seçimin kaderini büyük olasılıkla etkileyecektir. Yeni Ay astrolojik olarak Türkiye’nin 10. Evinde meydana gelecektir.

Adım adım gidelim… 10. Ev politik (mundane ) astrolojiye göre, Başbakan veya cumhurbaşkanı, ircaa kurulu, devleti temsil eden kişi, ülkenin uluslar arası platformda tanınırlığı, ülkenin ünlü erkeklerini temsil eder.
Gerçekleşecek olan yeni ay Uranüsyen bir yeni ay olduğundan dolayı, politik astroloji de Uranüs; hava ve demir yolu taşımacılığı, teknolojik icatlar, uzayla, astroloji ile ilgili konular, emek örgütleri, grev, isyan, ayaklanma, devrim,izinsiz protesto gösterileri,savaşlar, kasırga, yüksek güçlü rüzgarlar, depremleri sembolize eder.
Yeni ay koç burcunda olacağından dolayı,Koç burcu, yenilikleri, yeni düzeni, yeni başlangıçları, yeni oluşumları, yeni sistemi, yeni başlangıçları, yeni olan her türlü koşula işaret eder.  Yeni ayın yöneticisi olan koç burcunun yöneticisi ve yapacağı etkileşimlerde oldukça önem kazanacaktır. Koç burcunun yöneticisi MARS (savaşma, mücadele, güç,), Terazi burcunda (politika, sanat,estetikgüzellik) , geri harekette ve en önemlisi Uranüs, Pluto ve Jüpiter ile sert görünümde olacak. T kare açı kalıbını oluşturacak.

Tanımlamalardan anlayabileceğiniz gibi, bu yeni ay ayaklanma, grevler, protesto gösterilerini yeniden meydana getirecektir. Özellikle uçak ve tren kazaları veya bunlarla ilgili problemler söz konusu olabilecektir. 10. Evde ki Uranüs ile mars arasında ki gergin görünüm, göz önünde olan kişilerin ani ölümleri, göz önünde olan politik kişilerle ilgili çok ciddi sağlık sorunları, ölümler, daha farklı büyük skandalların gündeme gelebileceğini işaretidir. Biz bu bahsettiğimiz T-Kare açı formunu son 1,5 sene içinde sık sık yaşadık açıkçası. Bu açı her tekrar ettiğinde, sürekli para operasyonları, ses kayıtları, protestolar, gösteriler, kayıplar meydana geldi. Yeni ay 30 martta meydana geleceği için 30 mart (+/- 4 gün) çok problematik bir zamanlara işaret etmekte.  Yeni bir berkin elvan, ethem sarısülük..vb durumların yaşanmaması için sağduyuyu elden bırakmamakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Seçimler açısından inceleyecek olur isek, açık konuşmak gerekirse, yerel seçimler içinde şöyle bir tablo gözüme çarpmakta. AKP’nin güçlü olduğu yerlerde oyunun çok daha artacağı ama CHP ve MHP’nin kendi güçlü olduğu bölgelerde oy oranlarının artacağını göstermekte. Bunu örneklemem gerekirse, mesela CHP X bir yerde daha önce %40 ile almışsa bu sefer %60 ile alır. AKP içinde aynı örnek geçerlidir..Daha küçük mahalli yerleşimdeler, belediye bazında ama CHP’nin gücünün artacağını söyleyebiliriz.Hatta CHP’nin sanıldığının aksine oy oranlarında artışlar söz konusu. Ama bu oy oranı artışı %5-6 civarı bir puana denk gelebilir.  

Özellikle RTE’nin haritası, seçim zamanında enterasan etkileşimler bulunmakta.  Bunun nedenini birazdan KOÇ ingrees harita ve RTE harita  üzerinden anlatacağım… Seçim sonucu ne olursa olsun, özellikle nisan ve mayıs ayı (Terazi ve Boğa tutulmaları), insanları kontrolsüz bir şekilde sokağa dökebileceğine işaret etmekte. Her zaman söylüyorum bir boğa burcu temkinliği ile Sağduyu,sağduyu, sağduyu. Çünkü hiç kimsenin ölü hali bir işe yaramaz, canlı ve diri iken ancak bir şeyleri değiştirebilecek güce sahip olur  ve seçimler yapabiliriz.  Bu seçimler ak parti karşıtlarının beklediği gibi büyük bir değişim getirmemekle beraber, AK partiyi kendi içlerinde biraz sallayarak, panik ve endişe durumuna düşmeye işaret etmekte.  Nisan ayı ve Mayıs’ın ilk haftası daha büyük skandallar, büyük oyunlar, çok büyük toplumsal durumlara işaret etmekte. Kendi içimizde birbirimizi yememeliyiz,  mili birlik ve beraberliğimizi korumamız çok önemli olacaktır. Olası bir iç gerginlik bizleri çok ağır bir şekilde yaralayabilir. İç çalkantıya  doğru sürüklensek bile sağduyuyu asla ama asla elden bırakmamamız gerekmektedir.

Aslında şu notu düşmeden edecemeyeğim, Türkiye’de yönetimin seçim yolu ile değişebileceğini gösteren bir astorojik gösterge bulunmamakta. Eğer ki bir değişim olacak ise, bunun farklı yollardan olacağını işaret etmekte gökyüzü. Çünkü hem önümüzde ki aylarda gökyüzünde T-Kareden bile güçlü olan bir büyük KARE meydana gelecek, hem de ekim ayında 0 derece akrep burcunda meydana gelecek olan güneş tutulması (seçim yolu ile olmayacağını söylemem, tutulma tarihlerinin seçim zamanına denk düşmemesi yüzünden) Türkiye’de köklü büyük değişimlere işaret etmekte.

Notumuzu da düştükten sonra size KOÇ İngrees haritadan bahsetmek istiyorum, hem minik bir astro bilgi de olsun arada. Her sene ilk bahar ekinoksu zamanı ( Güneş’in Koç burcuna giriş yaptığı an) özel bir harita oluşturulur ve bir sonra ki Güneş’in koç burcuna geçiş zamanına kadar olan süreçte ki gökyüzü kalitesi hakkında bilgi verir. 
KOÇ ingrees haritada, yükselen burç terazi olup, Türkiye haritasında bu 4. Eve düşmektedir. Yükselen burç, yükselen değeri, güçlenecek olanı, kuvvetlenecek olan duruma işaret eder. 4. Ev mundane astrolojiye göre muhalefeti göstermektedir. Yalnız bu alanda MARS geri hareket ettiğini de göz ardı etmemek gerekir. Muhalefetin 20 Marttan sonra güçlenmeye başlayacağını fakat retro marstan dolayı bunun hızlı bir şekilde değil, yavaş ve ağır bir şekilde meydana geleceğine işaret etmekte. Hatta şöyle ki, bu sene muhalefet Lider’inde değişime gidilirse şaşırmayın, özellikle ağustos/Eylül  ayı civarı. Çünkü Jüpiter’in aslan burcuna geçişi ve Uranüs ile yapacağı kontak yeni bir” Lider” vurgusunu göstermekte.

Koç İngrees haritadan devam edecek olur isek, MARS’ın 1. Evde yer alması 1. Ev (halk, halkın durumu) nu göstermekte, burada yer alan MARS ve 7. Ev’de bulunan Uranüs’ün özellikle Türkiye’ye dışarıdan gelebilecek, sınır komşulardan olabilecek büyük problemlere ve ülkemize yansımasını göstermekte. Bunu seçim uzantısı gibi değerlendirmeden aslında şöyle bakmak gerek. Önümüzde ki sene 20 marta kadar, dış ilişkilerimize, komşularla ilişkilerimizde çok dikkatli adımlar atmamız gerektiğine, ülkemizi kendi çıkarları için ani,öngörülmeyen bir ulusal gerginliğin ortasına çekmeye çalışılabileceğimize işaret etmekte.  Tabii ki Mars’ın retro olması, bu sene daha çok tahliyelerin olacağını göstergesi, bu da bu retro halinin iyi tarafı. Bir de suikast durumları oluşabilir.

Daha önce MARS retrosu ile ilgili yazım BURADAN  okuyabilirsiniz.  

Haritanın 2. Evinde yer alan Satürn/Ay kontağı ve bunların yöneticisinin MARS’ın geri harekette olması, özellikle finansal anlamda ülkeyi zor bir sene beklediğini göstermekte. Her ne kadar Jüpiter’in aslan burcuna geçişi altın fiyatlarını yükseltebilecek olsa da (ki altının ekonomik verileri değerlendirirken pek kullanılmadığını yeni öğrendim) Ay/Satürn kontağı ekonomik endişeleri, huzursuzluklara işaret etmekte. Özellikle emlak/konut sektörü yüzünden bu sene oldukça zor anlar yaşanabileceğini göstermekte.

KOÇ ingrees haritanın tepe noktasında yer alan Jüpiter, uluslar arası dava ve yargılara işaret ettiği gibi, 4. Evin girişinde bulunan Pluton muhalefetin çok büyük değişim ve dönüşüm içinde olacağını göstermekte. Sanırım kılıçdaroğlu’nun koltuğu pek sağlam olmayabilir bu sene…  Yalnız muhalefette meydana gelecek büyük değişimle birlikte önümüzde ki senenin genel seçimleri için elinin güçleneceğini işaret etmekte. (Genel seçimi ayrı bir şekilde detaylı incelenmesi gerek, tek bir göstergeye bakarak sonuca varmak hata olur ama bu kısmı kendime not alıyorum burada)

Özellikle Satürn’ün akrep burcunda ki seyahatini de düşünecek olur isek, ve koç ingrees harita da yükselen yöneticisi Venüs 5. Evde olduğundan, cinselliğin kötü kullanımı, kötü tarafı, cinsel içerikli materyaller, gizli aşk dedikoduları, gizli aşk haberleri görüntüleri söz konusu olabilir.
Peki RTE’nin doğum haritası üzerinden de devam edecek olursak, onun göstergeleri nasıl çalışmakta önümüzde ki süreçte…

Şekilde gördüğünüz RTE’nin doğum haritasıdır. Bu haritayı rektifiye (doğum saati belirleme) etmek için oldukça uğraştım.  Doğum tarihi doğu ise, harita için yazılacaklar doğrudur, doğum tarihi yanlış ise yapacak bir şey yok… Karşıma oldukça enterasan bir tablo çıktı, seçim zamanı gökyüzünde hareket eden Neptün, onun doğum anında ki Güneş’inin tam üstünde olacak. Güneş’i 6 derece balık burcunda, Neptün ise 6 derece balık burcunda ve doğum anında ki 8 derecede ki MARS ile sert kontakta olacak. Neptün’ün güneş ile yapacağı kontak, gerçeklikle bağların kopuşunu, kişinin hassasiyetinin artacağına işaret eder. Bu etki kişiye, gerçekdışı bir iyi niyetlilikle normalde yapmayacağı şeyleri yaptırarak, her şeyin  garip bir şekilde iyiye doğru gideceği yanılgısını yaşatabilir. Özellikle haritasında ki MARS ile yapacağı sert kontak, “Hayal kırıklığı” ve bununla başa çıkma çabasına işaret eder. Umutları ve istekleri bu dönem çok yüksek tutmaması gerekir. Neptün/Mars sert kontakları istenilen sonucu vermez. Aynı şekilde Mars’ın Terazi burcunda ki retrosu, onun doğum anında ki Neptün’ün üstünde olacağı için seçim günü bu etkiyi iki katına çıkarmakta.

Bu etkileşimlerin hepsi onun 3. Evinden meydana geldiği için, 3. Ev yazı,iletişim,konuşma, ifade ile ilişkilidir. Bu transit etkileri sene boyunca da alacağı için, daha çok ses/görüntü ortaya çıkacaktı…
Seçim günü Koç burcunda meydana gelecek olan uranüsyen yeni ay, RTE’nin haritası üzerinden değerlendirmemiz gerekirse, onun 4. Evine düşmekte. 4. Ev yaşamın kökler, aile, aile düzeni, yaşadığı alan, yaşanılan yer, mevcut düzeni göstermekte. Uranüsyen bir yeni ay kişinin aile yapısı, yaşadığı yer, yaşam düzeni ile ilgili sıra dışı, ani, sürpriz değişimleri meydana getirebilir.

RTE haritası üzerinden analiz kısmımı kısa tutuyorum, dediğim gibi doğum tarihi 26 Şubat 1954 değilse yazının bu kısmı çöp demektir çünkü.  Eğer ki harita doğru ise de, Güneş dönüşü (Solar Return) bu sene  8. Ev yükseliyor, güneş 8. Evde… neyse bu kısım çok karanlık ve karmaşık… 

İstanbul için Mustafa Sarıgül’ün haritasına da kısaca şöyle bir göz atalım. Geçtiğimiz aylarda Nişantaşı Brandroom’da bir organizasyona davet edilmiştim, Mustafa Sarıgül’de gelmiş kendisi ile kısa görüşme imkanı yakalamıştım, doğum bilgilerini bizzat kendisinden aldım. Beni kandırmadı ise doğum haritası doğrudur J tabii Topbaş ile Sarıgül arasında bir çekişme olduğundan dolayı İstanbul, Topbaş’ında haritasının incelenmesi gerek. Fakat araştırdım, hem net doğru bir doğum tarihi bilgisi bile bulamadım, bırakın doğum saatini … o yüzden bu çekişmede kimin daha güçlü olduğunu belirlemek imkansız. Ama Sarıgül’ün haritasının potansiyellerini yazabilirim en azından ..
Sarıgül’ün haritasının üzerine, seçim gününün haritasını yerleştirdiğimde ve koç yeni ay’ını da eklediğimde karşıma şöyle bir tablo çıkmakta.

Sarıgül’ün güneş’i 23 derece akrep burcunda, bu derece astrolojik açıdan önemlidir çünkü 23 derece agrep burcunda Agena sabit yıldızı bulunmakta. Agena ile etkileşimde olan Güneş’i var Sarıgül’ün. Bunun anlamı; acelecilik, başarı ve dostluklardan gelen büyük destek anlamına gelir. Neden bundan bahsettim size, takip edenler bilir ki şuan Satürn Akrep burcunda ilerlemekte ve seçim günü Satürn 22 derece akrep burcunda yer alacak, Sarıgül’ün Güneş’inin tam üstünde olacak Satürn. Peki bu ne demek ? Satürn, bir kişinin Güneş’inin üstünden geçiyorsa, kişinin önemli bir süreçte,dönemeçte olduğuna işarettir. Ama bu sürecin yavaş ve sinir bozucu geçeceğine işarettir. Bu aslında karmik bir süreçtir, geçmişte ektiklerini toplama zamanıdır. Kendisi bu transiti 29 sene önce aldı aslında, tam 29 sene önce neler yaşadı diye sormak isterdim kendisine, eğer 29 sene önce önemi bir eşikten geçmiş, bir başarı yakalamış ise yine başarı vermekte haritası, ama başarısızlık varsa tabii durum kötüdür. (Yazar burada hemen twittera sorar ve cevabı alır, Sarıgül 87 senesinde meclise girmiş en genç milletvekili olarak) Bunun yanı sıra, bu etkileşim az önce bahsettiğim ne ekersen onu biçersin süreci, son 10 sene içinde kişinin neyi ektiği önemlidir. Eğer ki yaşamını “İyi insan” olma üzerine kurduysa, tam da bunun meyvelerini toplayabilir. Aslında bu seçimler onun tam anlamıyla karmik yüzleşmesi olacak. Olası bir başarısızlık onu siyasetten uzaklaştırabilirde. Gerçi haritasında ki o Agena sabit yıldızı, onun açısından oldukça umut verici bir etki yaratmakta. Özellikle bu dönem, Satürn; güneş’in üstünden geçtiğinde, ek sorumluluklara işaret eder,yaşam kişiye daha sıkı çalışması yönünde uyarılarda bulunur. Tabii bu dönemde evlilik/özel hayat gibi konulara da dikkat etmesi gerekir. Özel hayatına ilişkin, keyfini kaçıracak durumlar oluşabilir. Bu süreç, uzun vadeli planlar, uzun vadeli kararlar için çok uygun bir süreçtir.
Koç burcunda gerçekleşecek olan yeni ay’da seçim zamanı onun 11. Evine düşmekte, 11. Ev ödüller, kalabalık gruplar, umutlar ve istekleri gösterir..

Açıkçası, tek başına Sarıgül’ün haritası, bu seçimler için oldukça başarılı bir harita. Ama Topbaş’ın haritasında ki göstergeler, Sarıgül’ünden güçlü müdür bunu ne yazık ki bilemiyorum. Bu kısım benim için bir muamma!


 Özellikle 26 Mart günü (+/- 4 gün)  MARS; Türkiye’nin hem Merkür’ü hem de Satürn’ü ile kontak kuracak. Bu daha önce alınan kararların revizyonu (internetle ilgili olabilir ya da eğitim). Medya, eğlence yerlerine ilişkin yeni uygulamalar, kararlar söz konusu olabilir. Yalnız tamda bu tarih hükümetin vereceği her türlü karar yanlış olacak ve büyük zararlara yol açabilecektir. Yeni operasyonlar söz konusu olabilir, çok riski ve problemli bir tarih bu.  Yeni gizli belgeler, tapeler çıkabilir bu tarihlerde. Ama bunu şöyle düşünün, yeni bir durum değil, eski bir durumun görmediğimiz yeni yönleri gibi değerlendirmekte yarar var.  Yalnız şöyle bir durum var, bu etkileşim tamda seçim zamanına denk düşmekte. Şimdi yazacaklarımı zaten hep öyle oluyor diyeceksiniz ama demeyin. Lütfen Dikkat! Seçim günü MARS zararlı yerleşimde olduğu Terazi burcunda geri hareket edecek ve Türkiye'nin Merkür'ü nün tam üstünden geçecek. Bu gösterge, oy sayımında hatalara, sandıklarda şaibelere, elektronik sistemlerde problemlere, sandık başında büyük kavgalara, agresyona, hileye hurdaya sebebiyet verebilecek demektir. Bu seçimlerde OY'unuza sahip çıkın! Sandık başlarında durabilirsiniz, lütfen bilinçli olun, her türlü dalavereye müdahale edin. Çok dikkat edin bu seçimlerde! Bu seçimler MARS retro olduğundan, büyük şaibeler olabilir

Şöyle bir yazımın sonuna doğru yaklaşırken, nisan ayında meydana gelecek olan Güneş ve Ay tutulmalarından da biraz bahsedeyim istiyordum ama öyle yoruldum ki şu yazıyı çıkarana kadar…
Tutulmalardan artık seçimden sonra bahsederim…
İnşallah sizler için, aydınlatıcı bir seçim analizi yazısı olmuştur bu…