13 Eylül 2013 Cuma

19 Ekim KOÇ Burcunda Ay Tutulması - Barış için Savaşa HAYIR!Merhaba Arkadaşlar;

Türkiye saati ve günü 19 Ekim saat 01:37’de Koç burcunda bir gölgeli  ay tutulması meydana gelecektir koç burcunun 25. derecesinde. Tutulma özellikle Türkiye için önemli çünkü Türkiye’den gözlemlenebilecektir. Tutulmaların etkilerini anlayabilmemiz için, öncelikle gerçekleşeceği burcu çok iyi analiz etmemiz gereklidir ; çünkü bu tutulma önümüzde ki 4,5 aylık süreci etkileyecektir. Tutulma KOÇ burcunda gerçekleşeceğinden dolayı, koç burcunun sembolize ettiği konular dikkat çekici olacaktır. Ama her zaman söylerim, tarih tekerrürden ibarettir, geçmişte de koç burcunda gerçekleşen tutulmalar zamanı meydana gelen olaylar, motamot  aynısı olmasa da şu dönemde neler olabileceği hakkında bizlere ipucu verecektir. Çok fazla geçmişe gitmeden, koç burcunda 2004 -2005 yılında tutulma meydana gelmişti. Bu dönemde olan olaylar ise;
Terör İspanya'yı kana buladı. Son 50 yılın en ağır saldırısıyla karşılaşan hükümet, ayrılıkçı ETA örgütünü suçlarken, El Kaide eylemi üstlendi
İspanya güçleri Irak'tan çekilmeye başladı.Başbakan Zapatero’nun seçimlerden önce verdiği söze uygun olarak Irak'taki İspanyol birlikleri, Divaniye'deki ana üslerine gitmek üzere Şiilerin kutsal kenti Necef'ten ayrıldılar.
Irak'ın Geçici Hükümet Başkanı Abdül Zahra Osman bombalı saldırıda öldü.
Suriye 29 yıldır süren işgale son vererk Lübnan’dan geri çekilişini tamamladı.
Gibi oldukça önemli olaylar meydana gelmiş. Birazdan bu konuya geri döneceğim, şimdi tutulmayı anlatayım sizlere. Tutulma koç burcunda meydana geleceği için KOÇ burcunun sembolize ettiği konular çok etkin bir şekilde vurgulanacaktır.
Yangınlar, aktif volkanlar, siyasi  liderlerin fütursuzca ve bencilce çıkışları, sansasyonlar, yeni enerji türleri, enerji kaynakları, güneş enerjiisi, demir erler, askerler, savaş, rekabete ve mücadeleye dayalı  ortamların olulşması, sporcular, kahramanlık yapanlar,  itfaiyecileri sembolize eder.
Tutulma koç burcunda olacağından dolayı, öncelikle bu süreçte
Çok fazla yangın ve patlama haberleri gündemde sıkça yer alabilir
Volkanik hareketlenmeler bekleyebiliriz
Bu tutulma etkisi ile siyasi liderlerin birbirlerine meydan okuması sıkça karşılaşılabilecek bir durumdur
Sporcular, siyasi liderlerle ilgili sansasyonel – kriz yaratabilecek haberler söz konusudur.
Güneş enerjisinin kullanımına ilişkin yenilikçi gelişmeler söz konusu olabilir.
Askerler, savaşla ilgili konular sıkça gündem de yer alabilecek, evet savaşa hazırlıklı olunması gerektiğini düşünüyorum bu tutulma etkisi ile..
Yeni kahramanlık öyküleri, yeni  halk kahramanları türeyebilir bu dönem içinde
Çocuklar, çocuklarla ilgili işler, çocukların eğitim aldığı, kaldığı yerler, yetimhaneler, bakım evleri risk altında
Tutulma zamanı keskin sirke küpüne zarar olacaktır, öfke kontrole çok ama çok dikkat etmeliyiz.
Tutulma zamanı “Özgürlük” temaları daha sert bir şekilde vurgulanacaktır.
Küçükbaş hayvanlarının beslendiği yerler, ahırlar, koyunlar, keserek yediğimiz hayvanlarla ilgili sıkıntılı sağlık haberleri söz konusu
Koç yeni döngülerin, yeni sistemlerin başlangıç noktasıdır. Bu tutulma ile belki de yeni bir çağa doğru geçiş yapmaya başlıyoruz, amma velakin bu yeni çağda daha çok silahlar konuşabilir.
Önceki tutulmada Suriye kendi işgaline son verirken, şimdi ki tutulma zamanı ise Suriye işgal tehlikesi ile karşı karşıya
Bir önce ki tutulma zamanı önemli bir siyasi lider bombalanarak öldürülmüş, yine bir siyasi liderin hayatı tehlike altında diyebiliriz. 

Tutulmayı incelemeye devam edelim;
Tutulma zamanı AY tutulmanın yöneticisi olan MARS ile etkileşimde olacak, Düşüncesizce direk atılımlar, şiddetli koruma-korunma,öfkeli duygular, cinsel saldırılar, cinsel problemlere işaret eder. Suç oranlarında artış, aile içi şidette artış, ülkede düşük-kürtaj oranında, trafik kazalarında  artışı da beraberinde getirebilir.
Tutulmanın sahibi MARS o gün başak burcunda yer alacak, Neptün ve Pluton ile etkileşim içinde olacak;
Mars-Neptün etkileşimleri, hedeften şaşmaya, yanlış hedeflere yönelmeye, yanlı hedefleri  vurmaya, deniz kuvvetleri ile ilgili sıkıntılara, denizlerde kazalara, sinema, fotoğrafçılık alanında güzel başarılara, alkollerden dolayı doğabilecek zararlara, sel durumlarına, ekinlerin zarar görmesine, kimyasallara, kimyasal silahların kullanılmasına  işaret etmektedir.
Mars-Pluto etkileşimi ise; Mücadele, hayatta kalma mücadelesi,diktatörce davranışlar, dayatma, zorbalık, öfkeden çok hiddet, cinsel öfke, cinsel şiddet, patlayıcılar, tektonik hareketler, depremler, volkanik hareketlenmeler söz konusu olabilir.
Tutulma KOÇ burcunun 3. Dekanında gerçekleşecek, eskiler 3. Dekanda olan tutulmalar için,Erkeklerin büyük üzüntüsü ızdırabı,önemli yaşlı bir kadının ölümü, küçükbaş hayvanların toplu ölümü, yok olması, prematüre çocukların dünyaya gelmesine işaret ettiklerini ifade etmişler.
Tutulmayı Türkiye açısından inceleyecek olur isek eğer;
Tutulma  Türkiye’nin 10. Evine düşmekte. 10. Ev ise; cumhurbaşkanı ya da başbakan, hükümeti temsil eden kişi, iktidar kuralları, ülkenin yurt dışında ki imajı, ünlü erkek kişileri temsil etmektedir. Bu alanda sağlıkla ilgili sıkıntılar, sansasyonel haberler, krizler, düşüncesizce atılan adımlar, yapılan çıkışlar, gerginlikler, iktidar tarafında yeni oluşumlar, yapılanmalara işaret etmekte. Bu dönem iktidar tarafı daha cesur, daha cesaretli girişimleri çok dikkat çekecektir.  Bu tutulma Ülkedeki iç karışıklığı daha çok arttırabilecek, hata iktidarın söylemler halkın çok daha fazla sokaklara dökülmesine neden olabilecektir. Bu dönem iktidarın düşünmeden, tartmadan konuşmalar yapmamasına özen göstermesi, dikkatli olması gereklidir.
Savaş yanlısı söylemler yerine, daha barış odaklı olmamız gereken bir süreçteyiz, çünkü şu dönem çıkacak olan iç-dış savaş her şekilde ülkenin hem uluslar arası imajına büyük zarar verebilecek, hem de Türkiye açısından toplanması zor kargaşalara neden olabilecektir.

Peki tutulmaların diğer etkileri nelerdir, nasıl yararlanabiliriz bu tutulmalardan ?

Tutulma döneminde hayatımız yeniden yapılandırmak, düzenlemek, yeni girişimlere başlamak için çok uygundur.
Elimizi taşın altına sokabilir, risk alabiliriz
Kaslarımızı güçlendirecek aktivitelere katılmak, spora başlamak için en ideal zamandır. Buna savunma sporları dahildir.
Cesaret gerektiren durumlarda kendimizi rahatlıkla ortaya atabiliriz.
Bireysel işlere yönelebiliriz, kendi işimizi kurabilir, kendi şirketimizi açabiliriz.
Biraz daha bencilce davranabiliriz, duygusal konularda özellikle tahamülsüz olabiliriz.
Kazalara daha yatkın olabileceğimizden, kesici, delici aletler kullanırken daha dikkatli olalım, oramızı buramızı kesmeyelim.
Kendimize amaç belirleyip o amaç uğruna harekete geçebiliriz. Hedefler koyalım bu tutulma zamanı

Tutulmanın burçlar üzerinde ki etkisinden yarın bahsedeceğim…